Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Jak się żyje po całkowitej resekcji żołądka

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#41 fioreee

fioreee

Widz

• Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 02 październik 2018 - 09:21

Bardzo proszę o kontakt osoby po resekcji żołądka.
  • 0

#42 Ola Jodko

Ola Jodko

Widz

• Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 26 październik 2018 - 09:00

Witaj.
Mój tata walczy z tym świństwem od końca maja br. Jest ciężko . To straszliwy wróg! Nie wiem jakie informacje potrzebujesz.
Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki dotyczące życia po ??

Użytkownik __ANIOLEK__ edytował ten post 26 październik 2018 - 10:41
połączono posty i zmodyfikowano tak treść, by nie powtarzało się to samo.

• 0

#43 joannajr

joannajr

Widz

• Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 11 marzec 2019 - 11:09

Moja mama jest po całkowitym usunięciu żołądka, bardzo proszę o podpowiedź dotycząca produktów które może jeść, lekarz mówi, że wszystko ale nie jest tak do końca. Może jest ktoś kto przez to przechodził i może coś doradzic. Pozdrawiam.
  • 0

#44 urchin

urchin

Widz

• Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 12 marzec 2019 - 21:12

Witam

Po resekcji żołądka schudłem ze 100 kg do 68.

Użytkownik marder edytował ten post 13 marzec 2019 - 19:39
Połączono posty.

• 0

#45 kamilekthc

kamilekthc

Widz

• Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 13 marzec 2019 - 19:06

Witajcie.

Moja sprawa:) A właściwie to mój Tata 19 .03.19 ma mieć usunięty już do końca żołądek, bo w stanach mu cześć usunęli, ale po powrocie do kraju po pół roku badania i okazało się że ma przerzuty. Złośliwy rak. Przed chorobą ważył ze 120 kg, teraz ma jakieś 58... sama skóra i kości. Trzeba mu pomóc jakoś w tej walce. Został podwójnym dziadkiem w styczniu tego roku, więc jeszcze więcej powodów do przetrwania.. Bardzo się boję co może być po operacji, ale to mój kochany tata i pomogę jak będę mógł. Napiszcie proszę na co się przygotować i jak radzić pomocą.

Pozdrawiam

sorry za błędy - duże palce mały telefon

Użytkownik kuba edytował ten post 13 marzec 2019 - 20:17
Połączono posty. Poprawiono literówki i interpunkcję

• 0

#46 ania3005

ania3005

Widz

• Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 20 czerwiec 2019 - 11:36

Hej. Jestem po całkowitej resekcji zoładka juz 2lata i nie wiem co jesc co zjem wszystko mnie boli a szczegolnie brzuch. Prosze was powiedzcie co jesc a czego unikac. Z gory dziekuje za jakas informacje. Basia

Ja miałam resekcję żołądka w listopadzie 2018, ok 8 m-cy temu. Jem wszystko, nawet czosnek i cebulę, czasem boli, ale trzeba ćwiczyć. Zauważyłam, że kiedy mam dłuższą przerwę między posiłkami, to problemy są większe. Wzdęcia, bóle jelit i takie tam. W momencie, kiedy jem posiłki co 2 godziny, czyli mam coś w jelitach cały czas problemy się zmniejszają. Jedyną naprawdę upierdliwą rzeczą jest to, że jak za szybko wstanę po posiłku, to jedzenie spada mi do kostek. A konkretnie mam bolesny "mont everest" z prawej strony podbrzusza i wzdęcia. Więc po jedzeniu trzeba posiedzieć, najlepiej w pozycji półleżącej ok 20 min. Potem jest ok. Z moich obserwacji wynika: jedz, to co ci nie szkodzi, musisz próbować wszystkiego, i nie mówię o papkach. Ja jeszcze ci jakiś czas wypijam nutridrinksla. Tylko trzeba go pić ok 2 godzin.

Użytkownik kuba edytował ten post 20 czerwiec 2019 - 17:28
Połączono posty

• 0

#47 pawelhania

pawelhania

Widz

• Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 23 lipiec 2019 - 19:26

Ja miałam resekcję żołądka w listopadzie 2018, ok 8 m-cy temu. Jem wszystko, nawet czosnek i cebulę, czasem boli, ale trzeba ćwiczyć. Zauważyłam, że kiedy mam dłuższą przerwę między posiłkami, to problemy są większe. Wzdęcia, bóle jelit i takie tam. W momencie, kiedy jem posiłki co 2 godziny, czyli mam coś w jelitach cały czas problemy się zmniejszają. Jedyną naprawdę upierdliwą rzeczą jest to, że jak za szybko wstanę po posiłku, to jedzenie spada mi do kostek. A konkretnie mam bolesny "mont everest" z prawej strony podbrzusza i wzdęcia. Więc po jedzeniu trzeba posiedzieć, najlepiej w pozycji półleżącej ok 20 min. Potem jest ok. Z moich obserwacji wynika: jedz, to co ci nie szkodzi, musisz próbować wszystkiego, i nie mówię o papkach. Ja jeszcze ci jakiś czas wypijam nutridrinksla. Tylko trzeba go pić ok 2 godzi

witam serdecznie, pisze w imieniu mojej mamy ktora w listopadzie 2018 miala operacje usuniecia zoładka, niestety 2 dni po calkowitej resekcji zoladka zaczely sie powikłania ktore sprawily ze mama jest juz 8 miesiecy w szpitalu w Łodzi, przetrwala juz 6 kolejnych operacji i kilka zabiegow, sepsje, nieszczelności, zrosty, 2 razy zapalenie otrzewnej itd, do dzis wymiotuje, nie moze nic jesc, nawet jak nie je to wymiotuje, bylam u wielu lekarzy z innych szpitali z blaganiem o to zeby przejeli przypadek mojej mamy ale zaden lekarz nie chce sie podjac, nie mamy juz zaufania do lekarzy prowadzacych w szpitalu w ktorym przebywa moja mama, ale nie mamy tez zadnego innego ratunku, mama musi byc w szpitalu, bo nie ma innego wyjscia, przy zyciu utrzymuja ja kroplowki, i "jedzenie" podawane dozylnie. błagam o kontakt z osobami ktore maja podobne przezycia, moze ktos nam podpowie co robic, gdzie szukac ratunku, moze sa jakies sposoby na to by wmioty skonczyly sie...
czujemy sie bezradni,patrzymy na mame i nie wierzymy w to co sie dzieje. bede wdzieczna za kazda pomoc. pozdrawiam. Kamila

Użytkownik kuba edytował ten post 23 lipiec 2019 - 21:11
Połączono posty

• 0

#48 pawelhania

pawelhania

Widz

• Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 24 lipiec 2019 - 21:45

Witaj.
Mój tata walczy z tym świństwem od końca maja br. Jest ciężko . To straszliwy wróg! Nie wiem jakie informacje potrzebujesz.
Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki dotyczące życia po ??

witam. Z checia skontaktuje sie z Toba. Może wymienimy sie doswiadczeniami. Ja obecnie wspieram mame w walce o choc namiastke normalnego zycia. Bede wdzięczna jesli odpowiesz. Pozdrawiam
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych