Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

mpd a trucizna botulinowa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#21 Gość_Dominisia_*

Gość_Dominisia_*
  • Gość

Napisano 17 grudzień 2009 - 11:07

Ja miałam botulinę podaną w wieku 18 lat w ŁODZI efekty oszałamiające - naprawdę pomaga w połączeniu z intensywną rehabilitacją... niestety to zbyt kosztowana sprawa...
  • 0

#22 Marta S

Marta S

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 786 postów
  • Skąd:szkoda że nie Lublin

Napisano 16 marzec 2010 - 19:47

Ide na ten botoks 1 kwietnia z zalecenia swojego lekarza.tylko że dowiedziałam sie dziś właśnie że inny lekarz-rehabilitant , który ma mi podac ten lek w zastrzyku zapisał mnie tylko na sam zabieg a na rehabilitację potem już nie. Mam swoje ćwiczenia, które wykonuję w domu ale nie wiem czy to wystarczy, pewnie nie. Dominisia czy mogłabyś napisać dokładnie co znaczy intensywna rehabilitacja ile jej miałaś , czy ćwiczenia przed botoksem, różniły się od tych po podaniu leku?
mam 30 lat na operację stóp jest za póxno a na botoks jeszcze jest ostatni moment żeby moje stopy usprawnić. Napisz czy miałaś jakieś łuski potem, czy gipsy.
Możesz pisac na gg. dzięki

Wed Mar 17 17:59:07 2010 :
stary wątek i nikt już na niego nie pisze:(. A mnie dotyczy właśnie teraz
  • 0

www.facebook.com/niemotylica zapraszam na moją autorską stronę z wierszami . 


#23 aneczka18

aneczka18

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 30 postów

Napisano 05 sierpień 2010 - 10:23

witam serdecznie
Ja mam również MPD, na czym polega zabieg botu-linowy i jakie są efekty po. Jeszcze nie słyszałam o takim czymś żaden lekarz mi zaproponował mi takie leczenie. Z góry dziękuję za informacje. Pozdrawiam
  • 0

#24 Marta S

Marta S

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 786 postów
  • Skąd:szkoda że nie Lublin

Napisano 06 sierpień 2010 - 07:06

Zabieg botulinowy to po prostu zastrzyki z lekiem które podaje się w mięśnie by rozluźnić spastykę. ja miałam w nogi ale w ręce też się ostrzykuje.Potem trzeba iść koniecznie na rehabilitację najdalej miesiąc po podanie zastrzyków a najlepiej od razu. inaczej w ogóle nie ma sensu podawanie tego leku.
Ja 4 dni po zxabiegu poszłam na oddział rehabilitacyjny. trzeba jak najwięcej ćwiczyć, po podaniu tej toksyny, wszystko łatwiej się rozciąga i więcej można zrobić. Ale działanie leku trwa ok 3 miesięcy , czasem pól roku a potem się cofa. Zostaje tylko efekt ćwiczeń właśnie. I zabieg można powtórzyć. PO zastrzyku leży się w szpitalu 3 dni . Ja miałam dopiero raz podawane , w kwietniu ale jeszcze działa bo czuję że jest ok.od tego cz\su byłam 2 razy na rehab, raz w szpitalu i raz na dojazdy

Fri Aug 6 08:22:18 2010 :
Lek jest refundowany przez nfz, nie płaciłam nic
  • 0

www.facebook.com/niemotylica zapraszam na moją autorską stronę z wierszami . 


#25 aneczka18

aneczka18

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 30 postów

Napisano 06 sierpień 2010 - 13:29

własnie mam splatykę i robiom mi sie przekurcze pod kolanem lewym , jestem po zabiegu pociecia ściegna achilesa po nad rok temu . jestem umuwiona ortopedąm 6 wsześnia i musze znim na ten temat po razmawiać .Dziekujem za informację.Pozdrawim
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych