Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

mpd a trucizna botulinowa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 iwona3

iwona3

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 287 postów

Napisano 23 czerwiec 2007 - 22:00

Witam wszystkie Iponki-mam do Was wszystkich pytanie,mianowicie chodzi mi o to,czy ktos z Was ma dziecko z mpd?Mój synek Stas choruje na mpd i epi.Ma obecnie 2 latka i 2 miesiace.Dwa dni temu bylismy na konsultacji w Poznaniu u dc.Józwiaka,ze wzgledu na zły stan stópkiStasia zalecił nam on botoks a potem gips na 5 tygodni,a potem operacje. Czy ktos z Was miał podobny problem?Wiem,ze piszą tu w wiekszosci dorosłe osoby,ale moze znajdzie sie tez rodzic.który tak jak ja próbuje znalesc jak najlepsze rozwiązanie.Czasami brak mi sił na to wszystko,czuje sie zagubiona.nie wiem juz gdzie szukac pomocy,staram sie bardzo aby pomóc mojemu synkowi.
Pozdrawiam-Iwona
  • 0

#2 magnolia

magnolia

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 122 postów
  • Skąd:Posen

Napisano 25 czerwiec 2007 - 21:25

Ja właściwie problemu pt: "botulina czy nie" nie miałam ponieważ gdy rozważano jej zastosowanie w moim przypadku okazało się, że jestem...za stara :) Botulina przynosi podobno najlepsze efekty do 16 roku życia...
Droga Iwono jedyne, co mogę Tobie poradzić, to abyś zasięgneła innych opinii lekarskich i zorientowała się, czy botox jakoś nie wpłynie na epi...

* Botox dla MPD to nowość na polskim "rynku", narazie zachwyca się nim wielu...ale nie spotkałam się jeszczez żadną wypowiedzią na temat rezultatów tego leczenia u nas...
  • 0
...

#3 bunia0

bunia0

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 01 lipiec 2007 - 15:06

Iwonko również mpd i wiesz co tez zapiasałam sie na konsultacje do doc Jóżwiaka to on ma podjąc decyzje czy nadaje się do podania botuliny. Magnolko troche mnie zasmuciłaś bo ja tez jestem już troche stara mam 23 lata a sama napisałas ze to przynosi efekt do 16 roku życia. Przepraszam za ta wycieczkę prywatna ale musze musiała się dużo zmieć w podejsci lekarzy co do wykonywania zabiegów itd ja byłam pod opieką neurologa od 2 roku zycia i zawsze P doktor mówiła ze na wszystkiego rodzaju zabiegi poczekać aż się rozwine teraz myśle ze to może błąd. Trzymam za Was kciuki
  • 0

#4 Madzia

Madzia

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 345 postów

Napisano 02 lipiec 2007 - 08:25

[quote name='magnolia]* Botox dla MPD to nowość na polskim "rynku"' date=' narazie zachwyca się nim wielu...ale nie spotkałam się jeszczez żadną wypowiedzią na temat rezultatów tego leczenia u nas...[/quote']
Wbrew pozorom to nie taka nowość. Mam MPD botox przyjmowałam dwa razy, ostatni raz jakieś dziewięć lat temu.
Dla mnie botox to wiele korzyści. Przyjmowałam go w mocno przykurczone mięśnie, które już praktycznie 2 godziny po zabiegu stawały się luźniejsze. Wtedy intensywna rehabilitacja stawała się mniej bolesna i przynosiła leprze skutki.
Co ważne, efekty botoxu utrzymują się jakieś 6m-cy do 1 roku, ale gdy rehabilitacja jest dobrze prowadzona, to np. wyraźnie zwiększa się zakres ruchu.

Oczywiście, przed podjęciem decyzji warto (i moim zdaniem należy) skonsultować się kilka razy. Jednak fachowo podany botox może przynieść wiele korzyści.

Pozdrawiam! :)
  • 0

#5 magnolia

magnolia

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 122 postów
  • Skąd:Posen

Napisano 02 lipiec 2007 - 14:54

Wbrew pozorom to nie taka nowość. Mam MPD botox przyjmowałam dwa razy, ostatni raz jakieś dziewięć lat temu.

9 lat to faktycznie strasznie dużo czasu! :rolleyes:
Madziu a gdzie miałaś wykonywane zabiegi ?
  • 0
...

#6 Madzia

Madzia

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 345 postów

Napisano 02 lipiec 2007 - 18:05

W Koszalinie. Toksynę podawał mi doktor Krzysztof Przybył.
  • 0

#7 iwona3

iwona3

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 287 postów

Napisano 03 lipiec 2007 - 06:23

Bardzo Wam dziekuje dziewczyny za odpowiedzi.Szukałam tez w necie wiadomosci na temat botoksu,same superlatywy.Co do podania go przy epi nie znalazłam zadnych przeciwskazan.Zobaczymy jakie postepy zrobi mój Stas po podaniu.Szczesciem w nieszczesciu jest on jeszcze malutki i jestem dobrej mysli jesli chodzi o rezultaty.Rehabilitacje zaczelismy juz w drugim miesiacu zycia małego i mimo złych prognoz ze strony lekarzy,Stas mój zaczał chodzic w wieku 22 miesiecy.Ogólnie tez nie najgorzej jest z rozwojem,ale szkrab nie chce mówic za bardzo.Mam nadzieje,ze sie to zmieni niebawem.
Pozdrawiam Was serdecznie-Iwona

ps.jesli bedziecie miały jeszcze jakies konkretne przypadki do opisania to bardzo prosze-piszcie!
  • 0

#8 xmen

xmen

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 237 postów

Napisano 07 lipiec 2007 - 13:58

Z mojej strony dodam że ja miałem botoks po 16 roku życia i efekt był taki że pare godzin po zabiegu miałem zniesioną spastyke w całym ciele (efekt całkowitej likwidacji 1 -2 dni) , a efekt utrzymał się 2-3 miesiące.
(wszystko zależy od organizmu)

A tak z osobistej sugestii to botoks jest sens podawać dziecku /osobie która zda sobie różnicę z stanu przed i po zabiegu (łatwiej jest walczyć z spastykom).

co do dzieci i podawania botoksu to w niektórych szpitalach jest tendencja do podawania go w narkozie i bardziej jest tu ryzykowna narkoza niż botoks.

ps

zna ktoś jakiegoś dobrego lekarza od botoksu dla dorosłych(mpd) na śląsku?
  • 0

#9 Alba

Alba

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 28 sierpień 2007 - 00:17

Kiedy przedostatnim razem byłam w sanatorium w Busku-Zdroju (było to w zeszłym roku), pewien lekarz proponował mi "wypróbowanie" botuliny, zastrzegając, że nie zawsze się udaje (opowiadał mi np. o koledze-lekarzu z tego sanatorium, który miał udar mózgu i u którego taki zabieg nie przyniósł żadnego efektu) i że czasami ma to nieprzewidziane skutki uboczne. W związku z powyższym, poradziłam mu uprzejmie, żeby eksperymentował raczej na sobie. :) Wydaje mi się, że w moim przypadku spastyczność dostatecznie zwalcza ruch, masaże i fizykoterapia (bardzo pomaga mi np. tonoliza). Kiedy miałam 14 lat, furorę w niektórych kręgach rodziców robił rzekomo "cudowny" wyciąg z grasicy cielęcej. Moi rodzice jednak woleli być w tej kwestii ostrożni - i nie wiem, czy mam czego żałować, bo teraz o tej grasicy jakoś już przycichło...
  • 0
Tak więc trwają: wiara, nadzieja i miłość. Z nich zaś największa jest MIŁOŚĆ."

#10 xyz

xyz

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 194 postów

Napisano 13 wrzesień 2007 - 21:40

Jóźwiak słynie z tego, że daje najmocniejsze srodki "polepszajace"...

Nie wiem co konkretnie pani syn ma ze stopa, ale powiem tak... Tez mam problem, w wyniku podwijania palców u nogi, podwia mi sie tez troche stopa... Dr. Schadi zaecił operacje podcięcia ścięgien palucha, ale jak tylkoo wpadłam w ręce Jóźwiaka skończyło sie na pomysle wszczepu pompy nbaklofenowej...To nie byla zla decyzja, ale niestety roznica w cenie przedstawionej przez prof. Jóźwiaka, a cenie która mi podal sam producent pomp (po otrzymaniu nr tel. od dr Walczaka) byla no duzo nizsza, wiec dziekuje dr Walczakowi za to wyjscie. Radziłabym się skierowac np do Bydgoszczy, lub zmienic lekarza.
  • 0

#11 iwona3

iwona3

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 287 postów

Napisano 14 wrzesień 2007 - 05:40

Sama nie wiem juz co mysleć,bo odniosłam wrażenie ze dc.Józwiak,teraz juz profesor,jest dobrym człowiekiem,szczególnie jesli chodzi o chore maluchy.We wtorek bylismy na botoksie i wszystko poszło zupełnie ok.Teraz za dwa tygodnie czeka nas gips,który kosztuje 200 pln jesli dobrze pamietam na ul.Grudziadzkiej,a u Józwiaka 120 pln,wiec róznica jest.Tylko zastanawia mnie czemu musze za ten gips płacic skoro jestem ubezpieczona?
A co do Bydgoszczy-zraziłam sie od samego początku,kiedy pierwszy raz rozmawiałam z pania doktor,która podaje botoks.W osrodku do którego jezdze na rehabilitacje,tez wszyscy byli za dc.Józwiakiem,wiec jakiż miałam wybór?
Pozdrawiam.
  • 0

#12 xyz

xyz

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 194 postów

Napisano 14 wrzesień 2007 - 19:39

Sama nie wiem juz co mysleć,bo odniosłam wrażenie ze dc.Józwiak,teraz juz profesor,jest dobrym człowiekiem,szczególnie jesli chodzi o chore maluchy.We wtorek bylismy na botoksie i wszystko poszło zupełnie ok.Teraz za dwa tygodnie czeka nas gips,który kosztuje 200 pln jesli dobrze pamietam na ul.Grudziadzkiej,a u Józwiaka 120 pln,wiec róznica jest.Tylko zastanawia mnie czemu musze za ten gips płacic skoro jestem ubezpieczona?
A co do Bydgoszczy-zraziłam sie od samego początku,kiedy pierwszy raz rozmawiałam z pania doktor,która podaje botoks.W osrodku do którego jezdze na rehabilitacje,tez wszyscy byli za dc.Józwiakiem,wiec jakiż miałam wybór?
Pozdrawiam.

Wie pani... tutaj zdania są podzielone... Nie twierdzę, ze docent Jóxwiak jest złym lekarzem, bo tak nie jest... Irytuje mnie tylko to, ze traktue ludzi jak króliki doswiadczalne, które mają kase by mu "doplacić"
W czerwcu jak byłam na konsultacj nie dosc, ze był wobec mnie arogancki, za to, ze konsultuje sie z innymi lekarzami, to jeszcze chciał ode mnie 40 tys za te pompe a tak naprawdę koszttuje 30 - jak pani mysli, gdzie trafia te 10 tys? Raczej nie na cele charytatywne...
A jesli o diagnozowanie chodzi to tez jak dla mnie to czesto szuka dziury w calym...
  • 0

#13 iwona3

iwona3

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 287 postów

Napisano 15 wrzesień 2007 - 12:04

Wiem co masz na mysli pisząc,ze dc.jest arogancki-osobiście słyszałam jak czasem odnosi sie do osób starszych,co innego dzieci-nie wiem,może juz taki jest,ze dla maluchów jest super.Jesli chodzi o diagnoze u mojego synka to powiedział,ze nózka jest juz bardzo zdeformowana i trzeba operacji.Wczoraj byłam z małym na konsultacji u innego ortopedy(nie jest takim swietnym specjalista jak dc.Józwiak)ale powiedział mi ze wcale nie jest az tak zle,wiec mam teraz o czym myślec,az mnie głowa boli z tego wszystkiego.Co bedzie dalej czas pokaze.
Pozdrawiam-iwona

Ps.Jestem Iwona,nie pisz do mnie per PANI bo czuje sie bardzo staro.
  • 0

#14 xyz

xyz

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 194 postów

Napisano 15 wrzesień 2007 - 13:27

Wiem co masz na mysli pisząc,ze dc.jest arogancki-osobiście słyszałam jak czasem odnosi sie do osób starszych,co innego dzieci-nie wiem,może juz taki jest,ze dla maluchów jest super.Jesli chodzi o diagnoze u mojego synka to powiedział,ze nózka jest juz bardzo zdeformowana i trzeba operacji.Wczoraj byłam z małym na konsultacji u innego ortopedy(nie jest takim swietnym specjalista jak dc.Józwiak)ale powiedział mi ze wcale nie jest az tak zle,wiec mam teraz o czym myślec,az mnie głowa boli z tego wszystkiego.Co bedzie dalej czas pokaze.
Pozdrawiam-iwona

Ps.Jestem Iwona,nie pisz do mnie per PANI bo czuje sie bardzo staro.

Dobrze , nie bedzie zadnej pani:)
Moze powinnas sie skonsultowac z dr. Walczakiem? Bardzo sympatyczny facet, młody ale doswiadczony. Pracue w tym samym szpitalu.

Poza tym niepokoi mnie to, ze musisz placic za gips... pytalam mamy, jest pewna ze za zwykly gips sie nie placi jesli jest sie ubbezpieczonym.

I jeszcze jedno pytanko - na czym polega zdeformowanie stopy twojego synka? Moze mamy podobna dolegliwosc?
  • 0

#15 Kasia.DM

Kasia.DM

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 26 postów

Napisano 15 wrzesień 2007 - 16:04

Poza tym niepokoi mnie to, ze musisz placic za gips... pytalam mamy, jest pewna ze za zwykly gips sie nie placi jesli jest sie ubbezpieczonym.

za zwykły nie ale za tzw. lekki gips już trzeba płacić niestety cen nie znam... choć pewnie bywają różne.
  • 0

#16 iwona3

iwona3

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 287 postów

Napisano 15 wrzesień 2007 - 20:20

Własnie chodzi o to dziewczyny ze bedzie to gips lekki i dlatego płatny.
Kolorowa_Owco,pisałam juz ze mój synek urodził sie z zawałem prawej półkuli mózgu,czego konsekwencja jest porazenie lewej strony ciałka.Ma dpm i epi.Jak zaczął chodzic,pod wpływem ciężaru ciałka,nózka zaczęła mu sie według lekarzy deformować(osobiscie też troche widzę róznice w chodzie synka),ale nie jest az tak zle.Moze to ja nie chce widziec tej deformacji?Wiec jest to połowiczne porazenie,nie wiem wiec czy Ty tez na to chorujesz.
Ach....czasem brakuje mi słów,zeby to wszystko ogarnąć i przekazac tym,którzy pytają.
Pozdrawiam-Iwona
  • 0

#17 xyz

xyz

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 194 postów

Napisano 15 wrzesień 2007 - 21:01

Własnie chodzi o to dziewczyny ze bedzie to gips lekki i dlatego płatny.
Kolorowa_Owco,pisałam juz ze mój synek urodził sie z zawałem prawej półkuli mózgu,czego konsekwencja jest porazenie lewej strony ciałka.Ma dpm i epi.Jak zaczął chodzic,pod wpływem ciężaru ciałka,nózka zaczęła mu sie według lekarzy deformować(osobiscie też troche widzę róznice w chodzie synka),ale nie jest az tak zle.Moze to ja nie chce widziec tej deformacji?Wiec jest to połowiczne porazenie,nie wiem wiec czy Ty tez na to chorujesz.
Ach....czasem brakuje mi słów,zeby to wszystko ogarnąć i przekazac tym,którzy pytają.
Pozdrawiam-Iwona

Tego, ze twoj syn urodzil sie z zawałem prawej polkoli mozgu nie zauwazylam we wczesniejszych postach, wiec przepraszam.

Cóz moge rzec? Nie wiem juz co ci poradzic... Napisalam co sadze o Jóźwiaku, diagnozy nie wystawie. Mam nadzziieje ze wszystko pojdzie ok.
  • 0

#18 kinia_legionowo

kinia_legionowo

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 137 postów

Napisano 27 luty 2008 - 20:51

HEj :)

Własnie przeczytałam o toksynie butulinowej w leczeniu już dorosłych osób http://www.gdziesiel....pdf&priority=1

Powiedzcie co o tym sadzicie? Duzo sie mówi o efektach leczenia u dzieci, a co z dorosłymi u których przykurcze sa już zastojałe.

Pozdrawiam KINIA
  • 0
A my tak łatwopalni biegniemy w ogień by mocniej żyć!, tak śmiesznie marni dosłowni zbyt

#19 xyz

xyz

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 194 postów

Napisano 09 wrzesień 2008 - 11:54

Kinia, jeszcze jak nie mialam stalego ortopedy to troche mnie to interesowalo. Pewien lekarz wtedy powiedzial mi, ze botox u starszych ma za slabe dzialanie...
Nie wiem na ile jest w tym prawdy.

Wiem ze mam spozniony zaplon z odpowiadaniem;p
  • 0

#20 xyz

xyz

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 194 postów

Napisano 06 październik 2009 - 19:07

Czy sa jakies nowe wiesci co do botoxu? Jak to jest z tymi starszakami? ;)

Zaczeło mnie to na nowo interesowac poniewaz rezygnuje z pompy baklofenowej i nie chciałabym stracic efektu operacyjnego w stopie (podciał mi sciegno pod paluchem oraz w w zgieciu stopy w celu eliminacji podwijania tegoz palca do dołu)

Konkretnie to interesuje mnie opinia tych starszych... i czy to moglo by pomoc czy nie
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych