Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

PFRON to są jaja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 tuwo

tuwo

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 47 postów

Napisano 24 maj 2007 - 10:00

http://wiadomosci.on...01,11,item.html
  • 0

#2 Jacek1982

Jacek1982

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 678 postów

Napisano 24 maj 2007 - 12:13

ja od poczatku wiedzialem ze to aktor bo widzialem go w kilku produkcjach.
  • 0

#3 Amelia28

Amelia28

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 192 postów

Napisano 24 maj 2007 - 20:16

Pewnie że widać od razu, że to aktor. Już po samym tym jak siedzi na tym wózku. No i co w tym złego? W serialach na wózkach też aktorzy siedzą i nikogo to nie bulwersuje.
  • 0
[you] zamiast wgapiać się w mój avatar poczytaj mój tekst:P

#4 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 24 maj 2007 - 21:42

Amelio, ale tu chodzi o PFRON, o instytucje dla ON. Poza tym PFRON tłumaczy się tym, że taki człowiek jest tańszy, sprawniejszy, piękniejszy, inteligentniejszy (że niby sprawniej nauczy się swojej kwestii) niż osoba niepełnosprawna która miałaby wystąpić w tej reklamie. Wyszło jakby ich zdaniem ON to tylko 'debile' (przepraszam, jeżeli kogoś niechcącym tym słowem uraziłam) a przecież było już nagranych tyle fajnych i ładnych reklam gdzie występują osoby niepełnosprawne! Jak dla mnie to trochę dziwne.
  • 0

#5 Marta S

Marta S

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 786 postów
  • Skąd:szkoda że nie Lublin

Napisano 24 maj 2007 - 22:09

widać nie widać ale taki sztywny. Nie lepiej by wzięli jakiegoś przystojnego iponka :)

Ja pitolę tyle kasy dostał a jak dla nas trzeba to powiedzą że nie ma. A ile stanowisk pracy by mogli za to dostosować albo kupić komputerów by niepełnosprawni mogli pracować w domu. szok normalnie, gdzie oni mają rozum
  • 0

www.facebook.com/niemotylica zapraszam na moją autorską stronę z wierszami . 


#6 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 24 maj 2007 - 22:42

[quote name='Amelia28]Pewnie że widać od razu' date=' że to aktor. Już po samym tym jak siedzi na tym wózku. No i co w tym złego? W serialach na wózkach też aktorzy siedzą i nikogo to nie bulwersuje.[/quote']
Owszem masz rację, że serial to serial i być może w tej reklamie nie ma nic złego tak mówi w wywiadach, więc czemu mam mu nie wierzyć?!.
Zastanawiam się tylko, dlaczego, pełnosprawny aktor zastępuję osobę niepełnosprawną??? :rolleyes:
Osobiście nie wierzę w to, że nie ma osób niepełnosprawnych na wózku, które nie potrafiłyby zrobić profesjonalnie tej reklamy.
Co więcej wierze w to, że była by ona o wiele lepsza, bo w końcu osoba niepełnosprawna jest bardziej autentyczna i przemawiająca do ogółu, (gdyż jest sobą, niczego nie udaje), niż aktor, który gra??
Dlaczego cena (reklamy) musi grać zawsze najważniejszą rolę, a gdzie cała reszta??? (istotniejsza!!!!!)
Do mnie ta reklama zupełnie nie przemawia.
Nikt do końca nie będzie wiedział, jak to jest, (na co dzień być niepełnosprawnym) i po prostu nie ma, co udawać, ale to tylko moje zdanie.
Pozdrawiam serdecznie Wszystkich :)
  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#7 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 25 maj 2007 - 08:06

W dniu wczorajszym w TVNowskich Faktach Pan Prezes PFRONu powiedział, iż nie wiedział o tym, że Wiktor jest pełnosprawny. Wniosek; Pan Prezes jest ślepy lub też nie ma zbytnio kontaktu z ON. Amelcia, toć nawet tu, na IPONie jest gro osób, które znakomicie nadawało by się do tej reklamy.
  • 0

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".


#8 blondyneczka niebieskooka

blondyneczka niebieskooka

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 221 postów

Napisano 25 maj 2007 - 08:49

Ludzie robicie z igły widły :evil1:

przecież w reklamie nie grają przypadkowe osoby, które naprawdę zajadają się reklamowanymi ciasteczkami lub mają prawie orgazm na widok herbatki mrożonej.

W reklamach grają aktorzy i jak sugeruje nazwa czynności - GRAJĄ określoną w scenariuszu rolę.
Niestety w agencjach aktorskich czy statystów osób niepełnosprawnych raczej nie ma.
jakoś przy innych okazjach nikogo nie razi że np. aktor reklamujący bank swoje oszczędności lokuje w innym czy że aktorka popija inna wodę mineralną niż w reklamie.
nikomu to nie przeszkadza bo wiemy doskonale że to TYLKO GRA w określonym celu.

Dlaczego przy tej reklamie społecznej sami niepełnosprawni robią tyle szumu, jak w grę wchodzi sprawa NIEPEŁNOSPRAWNYCH to już wielkie AJ WAJ
  • 0
...a gdy przyjdą dni deszczowe naucz się przechodzić pomiędzy kroplami...

#9 asiatko31

asiatko31

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 293 postów
  • Skąd:Polska ;)

Napisano 25 maj 2007 - 09:54

widziałam i reklamę i wczoraj tvn -Fakty i uważam ze co to za opis ";podejmę KAŻDĄ pracę" jak to każdą, paczki też będzie przenosił, żyrandole montował? Obłęd
czy taka reklama kogokolwiek przekona? Od samych niepełnosprawnych po potencjalnego pracodawcę
  • 0

#10 Jacek1982

Jacek1982

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 678 postów

Napisano 25 maj 2007 - 11:15

to nie jest zwykla reklama, to nie reklamowanie czipsow czy napoju, to kampania spoleczna ktora ma przyniesc okreslony cel ( aktywizacja inwalidow) Czy TVN jak pokazuje spoty w ktorych prosi o wysylanie pieniedzy na fundacje to czy sa tam pokazani aktorzy np ze zgolonymi głowami udajacy chorych na bialaczke? Nie, tam sa zwykle dzieci ktore potrzebuja jakies tam pomocy i wlasnie przez to ze pokazane jest zwykle chore dziecko ludzie chetnie wysylaja smsy na cele fundacji bo wiedza ze te pieniadze pomoga chorym ludziom a nie pojda np na podwyzki dla zarzadu i pracownikow. Z resztą TVN pokazuje od czasu do czasu co zrobiono z tymi pieniedzmi, np. wyremontowali jakis tam oddzial w szpitalu czy cos tam kupili jakiemus dziecku i to jest git :cool:

2. Uwazam ze koszty kampani sa bardzo zawyzone, to chyba dlatego zeby wszyscy co tworzyli ta kampanie wyciagneli jak najwiecej z unijnej kasy i pfron.
  • 0

#11 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3581 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 25 maj 2007 - 18:45

[quote name='"Blondyneczka Niebieskooka"]Dlaczego przy tej reklamie społecznej sami niepełnosprawni robią tyle szumu' date=' jak w grę wchodzi sprawa NIEPEŁNOSPRAWNYCH to już wielkie AJ WAJ[/quote']
Tu wcale nie chodzi o fakt, że do reklamy zaangażowano pełnosprawnego aktora. Równie dobrze można by narzekać, że w filmie kryminalnym nie gra prawdziwy morderca, w horrorze prawdziwy wampir, etc. Również koszt wyprodukowania tej reklamy, nie jest szokująco wysoki - porównując z kosztami produkcji innych reklam.

Tak naprawdę, przeraża tłumaczenie PFRON, cytuję:
[quote]Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych tłumaczy, że zatrudnienie zdrowego człowieka jest tańsze i pracuje on wydajniej.[/quote]
Podobno ta kampania, ma na celu przekonanie pracodawców do zatrudniania ON. Podobno... Jednak instytucja która z założenia ma forsować zatrudnianie niepełnosprawnych w firmach i instytucjach, wybiera do promowania tej akcji człowieka zdrowego, ponieważ jego zatrudnienie jest tańsze i jest on wydajniejszy.
Po tej informacji, widać jak na dłoni, że kampanie typu "kroki ku pracy", "zatrudnij niepełnosprawnego" i inne, mające w nazwie "praca" (z taką nazwą lepiej się sprzedają), organizowane przez stowarzyszenia i fundacyjki które pojawiły się dosłownie znikąd, powinny raczej nazywać się "Dostaliśmy kasę z Unii i musimy ją wykorzystać" tak byłoby chyba odrobinę uczciwiej.


Pozdrawiam
marder
  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#12 Amelia28

Amelia28

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 192 postów

Napisano 26 maj 2007 - 08:21

I tu się zgadzam z marderem:) PFRON dał ciała tym tłumaczeniem.
A co do aktora i calej reklamy to nie ma przekonywać nas o swoim kalectwie tylko zachęcić pracodawców do zatrudniania ON.:)
A poza tym całkiem przystojny:P
  • 0
[you] zamiast wgapiać się w mój avatar poczytaj mój tekst:P

#13 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 26 maj 2007 - 08:53

[quote=marder]Tak naprawdę, przeraża tłumaczenie PFRON, cytuję:
[quote]Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych tłumaczy, że zatrudnienie zdrowego człowieka jest tańsze i pracuje on wydajniej. Podobno ta kampania, ma na celu przekonanie pracodawców do zatrudniania ON. Podobno... Jednak instytucja, która z założenia ma forsować zatrudnianie niepełnosprawnych w firmach i instytucjach, wybiera do promowania tej akcji człowieka zdrowego, ponieważ jego zatrudnienie jest tańsze i jest on wydajniejszy.[/quote]
[/quote]
Mozna powiedzieć, że ta wypowiedź była takim samobójczym golem. Zresztą nie pierwszym i podejrzewam nie ostatnim:( Zapewne ktoś, kto wydeptywał ścieżki w poszukiwaniu kasy na realizację własnych marzeń o np. własnej działalności, w ciszy urzędowego pokoju nie raz usłyszał przykrość od osób, które powinny się tym z urzędu zajmować. Nie było klimatu i chyba nadal nie ma na ON. A swoją szosą czy osoby grające w reklamach kampanii prowadzonej przez Integrację "Sprawni w pracy" to też ON czy tylko aktorzy?? Jeśli ON - to widać, że można to zrobić, ino trzeba chcieć..

[quote name='marder]Po tej informacji' date=' widać jak na dłoni, że kampanie typu "kroki ku pracy", "zatrudnij niepełnosprawnego" i inne, mające w nazwie "praca" (z taką nazwą lepiej się sprzedają), organizowane przez stowarzyszenia i fundacyjki które pojawiły się dosłownie znikąd, powinny raczej nazywać się "Dostaliśmy kasę z Unii i musimy ją wykorzystać" tak byłoby chyba odrobinę uczciwiej.[/quote']
Niestety... Tylko róbmy to z głową...

Pozdrawiam
Kuba
  • 0

#14 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3581 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 26 maj 2007 - 16:49

Zresztą nie pierwszym i podejrzewam nie ostatnim

Z pewnością nie ostatnim. Przecież powszechnie wiadomo, jaka partia polityczna objęła teraz rządy w PFRON. Jednym zdaniem: aby mieć pewność uzyskania dotacji, najlepiej będzie przy składaniu wniosku zakładać krawat w biało czerwone paski :lol:

Pozdrawiam
marder
  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych