Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A

endoproteza biodra


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#41 mirada

mirada

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 16 styczeń 2009 - 19:39

Witam! Jestem po operacji póltora miesiaca. Operacja w porządku,tylko siadajac na "basen" nadwyrężyam więzadlo pachwiny, boli przy wchodzeniu po schodach. W domu poruszam się o dwoch kulna i fotelu na kolkachach ( takim od komputera). po operacji zyję normalnie, przygotowuję posiłki i nawet próbuję sprzatać, jezdżac na fotelu. Ćwiczę manewrując stopami oraz napinając posladki. Etinko 28 nie bój się operacji. Dostaniesz znieczulenie dolędzwiowe, ale mozesz poprosić o jeszcze inne znieczulenie,które wyłaczy Cię z obserwacji wlasnej operacji . ja obudziłam sie dopiero przy przenoszeniu na łózkoPozdrawiam
  • 0

#42 medicus

medicus

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 151 postów

Napisano 22 styczeń 2009 - 17:00

...niepamniętam,ale któraś z koleżanek pytała o coś na temat skrócenia kończyny i jak to się ma do endo biodra,no ale te systemy od czasu do czasu padają:P,więc powtórzę.
Wydłużyć mogą nóżkę do coś ok.4,5cm,więc jak pisała koleżanka o 2cm,to jest to żaden problem.Ja mniałem ok.3,5 i też bez problemu wróciłem do normalnego użytkowania:),coprawda ścięgna naprężone jak struny,ale z drugiej strony to dobrze,bo po zabiegu mięśnie są osłabione(zwiotczałe)a właśnie to naciągnięcie daje nam zabezpieczenie przed zwichnięciem w pierwszych dniach po zabiegu.Więc niema co panikować,pomimo że w pierwszych dobach trochę boli i ciągnie,to trzeba systematycznie ćwiczyć.Acha,koleżanka pytała czy normalnie się chodzi po takim zabiegu,tak, powinno być wszystko ok.,jeśli tylko nieolewaliśmy ćwiczeń, to tak jak np.ja,bez kul poszedłem po 3mieś:),ale do czwartego jeszcze się oszczędzałem i chodziłem o jednej,teraz jestem ok.5miesiąca,właśnie lekarz dopuścił mnie do pracy i 30.01 wracam do firmy:)
pozdrawiam
  • 0
Oczami myśli patrzę w twoją stronę
I chciałbym trafić aż do twoich oczu.
Odległość wiesza nieczułą zasłonę -
Chciałbym ją przedrzeć i ciebie tu poczuć!

#43 bozena59

bozena59

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 54 postów

Napisano 03 luty 2009 - 14:11

Nie bojcie się operacji to jedyna droga żeby normalnie zacząć chodzić i żyć.W tej chwili jestem 1,5 m-ca po operacji , nic nie boli przy chodzeniu.
Nie powiem mięsnie jeszcze wymagają ćwiczeń , ale na pewno będzie lepiej niż przed.
  • 0

#44 izunka

izunka

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 07 maj 2009 - 15:58

Witam serdecznie. W maju przechodze pierwsza endoprotezoplastyke stawu biodrowego. Prawdopodobnie jeszcze w tym roku bede miala druga operacje na drugie biodro. Szukam wszelkich informacji zwiazanych z ulatwieniem sobie zycia codziennego po zabiegu. Wiem ze potrzebne sa pewne modyfikacje wysokosci ustawienia lozka, sedesu itp. Pamietam, ze odzwiedzilam kiedys strone 'moje biodro'. Szukalam w internecie ale nie moglam znalezc tej strony Nie wiem, moze strona z jakichs przyczyn zostala usunieta. Prosze napiszcie z wlasnego doswiadczenia, jak sobie mozna ulatwic zycie po zabiegu. Z gory dziekuje i pozdrawiam
  • 0

#45 monia180

monia180

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 21 wrzesień 2010 - 19:32

Witam
Mam wielką prośbę a mianowicie chodzi o to ze jestem studentką 5 roku fizjoterapii i pisze prace na temat "endoprotezy stawu biodrowego". Ciężko jest mi znaleźć osoby z takimi problemami ponieważ jestem z małej miejscowości a w internecie jest łatwiej i chciałabym zapytać czy chciała by Pan/Pani wziąć udział w przygotowanej ankiecie. Jesli tak bardzo proszę o kontakt- monia180@autograf.pl
Dziękuję
Monika
  • 0

#46 terencia2

terencia2

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 22 wrzesień 2010 - 05:25

jestem do twojej dyspozycji mam dwie endoprotezy mogę służyc pomocą

Dodano Wed Sep 22 06:30:09 2010 :
szukam najnowszych informacji o endoprotezowiczach
  • 0
taka-smaka


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych