Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Ma ktoś ochotę na...?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#21 Robertino

Robertino

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 88 postów

Napisano 21 listopad 2007 - 17:14

Słyszałem, że czuły brabarzyńca to fajne klimatyczne miejsce, ale nie wiem czy dobre dla aktywnego wózkersa wiec liwio yes or no? :) 23ego mówisz hmm gdyby nie te 2 kolokwia w sobotę chetnie bym tam podjechał w miłym towarzystwie. Ale generalnie wyjścia na jakies ciekawe wydarzenia jak najbardziej.
  • 0
Now Ladies come, ladies go, Some ladies never come back ...

#22 Liwia

Liwia

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 540 postów

Napisano 22 listopad 2007 - 14:34

Robertino, do Czułego barbarzyńcy prowadzą dwa albo trzy schodki, ale atmosfra jest na tyle miła, że myślę, że pomogłaby je pokonać. :)

Piszesz:
"Ale generalnie wyjścia na jakies ciekawe wydarzenia jak najbardziej".
A mógłbyś tak bardziej opisowo wyjaśnić, co masz na myśli? Jakie propozycje wyjść zainteresowalyby Cię, a na co z całą pewnością nie miałbyś ochoty. Może uda się wymyśleć coś ciekawego...

Mam już jednego Warszawiaka, który czasami daje się wyciągać na "kulturalne imprezy", choć dyskretnie - zgrywając twardziela - nie ujawnia się z tym na forum. Wczoraj np. poleźliśmy na "Chwile słabości" do Ateneum. Było bardzo miło... a im więcej nas, tym przyjemniej.

Pozdrawiam serdecznie
Liwia
  • 0

#23 Robertino

Robertino

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 88 postów

Napisano 27 listopad 2007 - 15:37

Droga Liwio pod pojęciem ciekawe wyjścia mam na myśli np. dobre kino mniej komercyjne czyli mniej znane :) (azjatyckie, bałkańskie itp), spektakle teatralne czy wystawy np fotografii czy instalacje wszelakie. Dorzuciłbym jeszcze jakieś wieczory autorskie hmm to tak tyle z grubsza :) co ty na to? przewodniczka kulturalna mile widziana.
  • 0
Now Ladies come, ladies go, Some ladies never come back ...

#24 Liwia

Liwia

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 540 postów

Napisano 28 listopad 2007 - 14:55

Robertini, z kina to ostatnio miałam fazę na rosyjskie i francuskie. Kino azjatyckie? Hm... Irańskie lubię, indyjskiego nie koniecznie, ale może mnie przekonasz;-)
O spotkaniach autorskich często tu informuję. Może uda nam się zgrać terminy i fascynacje kimś.
Wystawy chętnie ;-)
O imprezach teatralnych zazwyczaj na forum nie piszę, bo ze względu na ceny biletów najczęściej poluje na wejściówki, a na te trudno kogoś namawiać... ale może należaloby przemyśleć i zorganizować jakieś bardziej oficjalne wyjście teatralne dla warszawskich iponków... Trzeba to przemyśleć ;-)
Robertino, tu masz link http://warszawa.naszemiasto.pl/teatr/ do strony, której możesz zobaczyć, co w Warszawie grają. Może wybrałbyś jakąś sztukę, a wtedy zrobimy pospolite ruszenie.;-)


A dziś propozycja dla fascynujących się historią:

XVI Targi Książki Historycznej

W dniach 29 listopada – 2 grudnia 2007 odbędą się w Warszawie XVI Targi Książki Historycznej.
Targom towarzyszyć będą liczne imprezy, spotkania autorskie, promocje książek oraz pokazy filmów fabularnych i dokumentalnych.

W programie między innymi:
*Giełda sarmacka (29.11–2.12.2007, sala nr 308, p. III),
*prezentacja grup rekonstrukcji historycznej kampanii wrześniowej 1939 r. (29.11–2.12.2007; godz. 10.00–18.00 – sala nr 124),
*projekcje filmów fabularnych i dokumentalnych – m.in. „Życie na podsłuchu”, reż. Florian Henckel-Donnersmarck, „Katyń”, reż. Andrzej Wajda, „Wiatr buszujący z jęczmieniu”, reż. Ken Loach, „Byliśmy żołnierzami”, reż. Randall Wallace (29.11–2.12.2007, sala kinowa).
http://wiadomosci.po...j,id,302580.htm
Miejsce: Klub Dowództwa Garnizonu Warszawa, al. Niepodległości 141.

Pozdrawiam
Liwia
  • 0

#25 Robertino

Robertino

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 88 postów

Napisano 28 listopad 2007 - 22:45

Oj Liwio zrobiłaś niechcący ze mnie Włocha (Robertini),ale spokojnie nie obrażam się, bo nawet coś w tym jest oż ten mój gorący temperament :)
a teraz tak http://miasta.gazeta...wa/0,34861.html może znasz kulturę na gazecie? mnie zainteresowała szczególnie tutaj nota o sasnalu w zachęcie koniecznie tutaj trzeba zajrzeć przed świętami co ty na to? co do iponków jak są chętni na wychodne na miasto to jestem za, nie znam póki co jeszcze nikogo z tej ekipy a chętnie bym poznał aktywnych :) ale otwarty również jestem na zapoznawcze spotkanko w mniejszym gronie.
  • 0
Now Ladies come, ladies go, Some ladies never come back ...

#26 Liwia

Liwia

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 540 postów

Napisano 29 listopad 2007 - 11:12

Robertino,
nie zamierzałam zmieniać Twojego nicka. Wyszło jakoś tak... przypadkiem:)
A Sasnal... Wiesz, jestem trochę staroświecką kobietą. Sasnal zawsze wydawał mi się zbyt nowoczesny, nowatorski i zbyt mody, aby trafiać w moje gusta. Ale może czas się przekonać, czy nie myliłam się w swych osądach... Na spotkanie proponuję przyszly tydzień. I może jakiś czwartek, bo wtedy w Zachęcie jest wstęp wolny.

Pozdrawiam
Liwia
  • 0

#27 Robertino

Robertino

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 88 postów

Napisano 08 grudzień 2007 - 12:54

Ok nie obrażam się wcale :) jakis czas milczałem, bo byłem zajęty pracą i nieco nauka mnie pochłonęła.. co do Sasnala z ciekawości napewno byłoby warto zobaczyć :) dzisiaj rano jadąc do szkoły zauważyłem na słupie ogłoszenie o re:wizji - festiwalu sztuki niezależnej wiesz coś o tym? a harlem gospel 16ego? ile wstęp? przed świętami zdążymy się jakoś zgrać? chciałbym przyznam.. pozdrawiam odpisz Liwio koniecznie.. :)
  • 0
Now Ladies come, ladies go, Some ladies never come back ...

#28 Liwia

Liwia

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 540 postów

Napisano 10 grudzień 2007 - 13:13

Robertino,
jeśli masz ochotę, możemy się na coś umówić i spotkać. Obawiam się jednak, że nie w weekend, w piątek chciałabym jechać do domu :)

A o Re;wisjach udało mi się znaleźć tyle :)

RE:WIZJE INWAZJA SZTUKI NIEZALEŻNEJ
14 – 16.12.2007, WARSZAWA

Prezentacja wydarzeń warszawskiej sztuki niezależnej. Re:wizje mają na celu pokazanie szerokiej publiczności, różnych oblicz sztuki offowej. Przez cztery dni, w kilkunastu miejscach w szczególnie kulturotwórczych częściach stolicy będą prezentowane spektakle teatralne, występy tańca współczesnego, koncerty, wystawy, prezentacje filmowe, akty twórcze na żywo. Kilka wydarzeń (w ograniczonym wymiarze ze względu na warunki atmosferyczne) odbędzie się w przestrzeni miejskiej. Program będzie ułożony tak, by każdy uczestnik mógł uczestniczyć w mniej więcej 3 wydarzeniach artystycznych jednego dnia.

Do projektów, które będzie można obejrzeć podczas festiwalu należą: Akademia Ruchu, Komuna Otwock, Teatr Druga Strefa, teatry ze Starej Prochoffni, Centrum Artystyczne i Teatr Montownia, Teatr Bretoncaffe, Fundacja Rozwoju Tańca, Stowarzyszenie STEP, Stowarzyszenie Pracownie Twórcze Lubelska, Fabryka Trzciny i kilkadziesiąt innych organizacji.
We wszystkich wydarzeniach w ramach Re:wizji będzie można uczestniczyć bezpłatnie.

MUZYKA

Jadłodajnia Filozoficzna (ul. Dobra 33/35, www.filozoficzna.art.pl)

14.12.2007, piątek – godz. 21 - Hatifnats, godz. 22 - Out Of Tune
15.12.2007, sobota – godz. 21.30 - Kochankowie Gwiezdnych Przestrzeni
16.12.2007, niedziela – godz. 21 - Future Sounds Of Asia feat.: Muerti-bishops, Warsaw Gamelan Group (Party: Mantra Mix (DJ Magura + DJ Artybishop)

Łysy Pingwin (ul. Ząbkowska 11)

14.12.2007, piątek – godz. 21 – Astromix La Manche, godz. 23 - Bajzel
15.12.2007, sobota – godz. 21 - Bajzel, godz. 22 - Hot Asterix
16.12.2007, niedziela – godz. 21 - Ikaryzma, godz. 22 - Tomek Lipiński

Saturator (ul. 11 Listopada 22, www.saturator.art.pl)

14.12.2007, piątek – godz. 21 - DJ Baddlover
15.12.2007, sobota – godz. 21 - Street City Nomad, godz. 22 - Mass-Kotki, godz. 23 - SZUm
16.12.2007, niedziela – godz. 21 - Niechęć, godz. 23 - DJ Nicolae Mercescu

Cafe Kulturalna (PKiN Plac Defilad 1, www.kulturalna.pl)

14.12.2007, piątek – godz. 22 - Kerd
15.12.2007, sobota – godz. 22 - Kaszebe
16.12.2007, niedziela – godz. 22 - Płyny

Hydrozagadka (ul. 11 Listopada 22)

14.12.2007, piątek – godz. 21 - Muzyka Końca Lata, godz. 22 - Pustki
15.12.2007, sobota – godz. 21 - Times New Roman, godz. 23 – 2000 Dirty DJs
16.12.2007, niedziela – godz. 21 - Tres.b, godz. 23 - Baabunio

Pałac Kultury – mała scena (jazzowa – Goethe) (PKiN Plac Defilad 1)

15.12.2007, sobota – godz. 21 – Dziroqui (Anna Cope), godz. 21.45 - Horny Trees, godz. 23 - Tricphonix

Pałac Kultury – duża scena (marmurowa) (PKiN Plac Defilad 1)

15.12.2007, sobota – godz. 21.45 - Płyny, godz. 23 - Tres.b, godz. 00.00

TEATR

14.12.2007, piątek

16.00 Pani Koch – kawiarnia w Zachęcie, pl. Małachowskiego 3
17.00 W podróży za cieniem – parada uliczna – ul. Chmielna od Nowego Światu do Domów Centrum
18.00 Pasażer – Dworzec Warszawa Centralna
19.00 Pragmatyści – Teatr GO, ul. Hery 23
19.00 Sz jak Szarik – Teatr Towarzystwa Teatrum, ul. Czarnieckiego 51
19.00 Wyrok śmierci na konia faraona – Stara ProchOFFnia, ul. Boleść 2
21.00 Ciocia – Teatr Druga Strefa, ul. Magazynowa 14a

15.12.2007, sobota

14.00 Kamienie w kieszeniach – Teatr Montownia, ul. Konopnickiej 6
17.00 Po godzinach – Stara ProchOFFnia, ul. Boleść 2
17.00 Stójka – Teatr Montownia, ul. Konopnickiej 6
20.00 Strategia dla dwóch szynek – Stara ProchOFFnia, ul. Boleść 2
21.00 Jubileusz – Teatr Druga Strefa, ul. Magazynowa 14a
21.00 Łysa śpiewaczka – Stara ProchOFFnia, ul. Boleść 2
21.30 desdeMONA – Teatr Kropka, PKiN, Sala Rudniewa
22.00 De-naturat – Teatr Wytwórnia, ul. Markowska 18
23.00 Dwa razy dwa, cztery, czyli wszystko co piękne i wzniosłe oraz Tak sobie chodzę w Warszawie, Londynie i Petersburgu – PKiN, Sala Rudniewa
23.00 Umarli muszą tańczyć – Teatr Emocji i Wyobraźni, PKiN, Trójka


16.12.2007, niedziela


17.30 Czarna Mańka Królowa Przedmieścia – Teatr Scena Lubelska 30/32, ul. Lubelska 30/32
18.00 Głuchoniemoc – Stara ProchOFFnia, ul. Boleść 2
18.00 Ziemia jałowa – Teatr Akt, Waryńskiego 12
19.00 Faust – Teatr Academia, ul. 11 Listopada 22
19.00 Kobieta w czerni – Fabryka Trzciny, ul. Otwocka 14
19.00 PomroCność jasna – Centrum Artystyczne, ul. Konopnickiej 6
19.00 Rosencrantz i Guildenstern nie żyją – Teatr LA M.ORT, ul. Na uboczu 3
19.00 Taśma – Stara Drukarnia, ul. Ogrodowa 31/35
19.00 Za siedmioma chmurami – Teatr Academia, ul. 11 Listopada 22
19.30 Perechodnik / Bauman – siedziba Teatru Komuna Otwock/Komuna Warszawa, ul. Lubelska 30/32, I p. drugie wejście od Skaryszewskiej.
19.30 Toporland – suita bez słów – Stara ProchOFFnia, ul. Boleść 2
20.00 … i póki śmierć nas nie rozłączy – Stara ProchOFFnia, ul. Boleść 2
20.00 Twarzą w twarz – Teatr GO, ul. Hery 23
21.00 Pacjent – Stara Drukarnia, ul. Ogrodowa 31/35
21.20 Opcje życia – Stara ProchOFFnia, ul. Boleść 2
22.00 NOVALITKA (miniatura teatralna) – Klub Saturator, ul. 11 Listopada 22
22.00 Spacerowicz – Studio Teatralne Koło, ul. Grochowska 316/320


Za Harlem Gospel Choir zdecydowanie dziękuję. I to nie dlatego, że nie lubię takiej muzyki, tylko ceny biletów w Warszawie: 250zł, 190zł, 150zł, 110zł, 60zł dla mnie są stanowczo zbyt mało ludzkie :( Ale jeśli jesteś zainteresowany, to można je kupić:
Sala Kongresowa (22) 656 66 33
Galeria Mokotów (22) 852 21 83; Wola Park (22) 533 43 50
Kasy Teatralne EVENTIM (dawne ZASP) (22) 621 94 54 , (22) 353 93 93
SHORTCUT (022) 692 14 30
Sieć Media Markt (022) 573 02 50
Sieć Saturn Planet (022) 591 82 52
Sieć Salonów Multimedialnych KOLPORTER

Pozdrawiam
Liwia
  • 0

#29 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3581 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 18 grudzień 2007 - 19:07

[quote name='"Liwia"]Za Harlem Gospel Choir zdecydowanie dziękuję. I to nie dlatego' date=' że nie lubię takiej muzyki, tylko ceny biletów w Warszawie: 250zł, 190zł, 150zł, 110zł, 60zł dla mnie są stanowczo zbyt mało ludzkie[/quote']
Rozbój w biały dzień... Za taką cenę, kupiłbym tylko bilet na chór Aleksandrowa. Jakkolwiek lubię muzykę gospel, nie jestem aż takim jej fanem, żeby wywalać aż tyle na bilet.

Pozdrawiam
marder
  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#30 jumbo00

jumbo00

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 288 postów

Napisano 11 luty 2008 - 19:48

Ogólnie może bym pojeździł i pokorzystał z propozycji......jednak nie mieszkam Wawie i dlatego się nie odzywam :|
  • 0
Bartosz

#31 Liwia

Liwia

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 540 postów

Napisano 06 luty 2008 - 15:59

Dawno się nie odzywałam, bo trochę mocno zajęta byłam, ale dziś dwie propozycje:

na jutro:

lutego 2008 (czwartek) w Warszawie:

W ramach cyklu "Literatura Na Peryferiach" spotkanie z Juliuszem Strachotą, młodym pisarzem z Pragi-Południe, obwołanym "warszawskim Toporem", autorem tomu opowiadań "Oprócz marzeń warto mieć papierosy".
Dyskusja dotyczyć będzie m.in. południowopraskich wątków w jego książce, specyfiki miejscowych osiedli, fenomenu Stadionu X-lecia oraz dziedzictwa socmodernizmu.

W programie kiermasz książek po promocyjnych cenach.

Scenariusz i prowadzenie Cezary Polak.

godz.18:30 klub Dziwny Świat Edwarda M., pl. Szembeka 4A

I na dziś:

Teatr Polonia i przedstawienie Raszyda Tuguszewa, Rajskie jabłka.

Dołączona grafika
"Rajskie jabłka" to przedstawienie, które jest próbą opisu życia Włodzimierza Wysockiego i przypomnienia jego piosenek. W spektaklu występuje dwoje rosyjskich artystów - Żanna Gierasimowa (która także reżyseruje spektakl) i Eugeniusz Malinovskiy.

Byłam na tym z miesiąc temu i dziś mam ochotę na powtórkę z rozrywki.. co prawda tym razem z ołówkiem w ręce. Przedstawienie mnie powaliło. A Rosjanim, który gra głowną rolę... dziewczyny! powalający :) Polecam....

Pozdrawiam
Liwia

I jeszcze jedno! Wystawa, w której się zakochałam... Cho9ć to może dlatego, że ogólnie kocham tamtą epokę i takie klimaty:

Wyprawa w dwudziestolecie

Muzem Narodowe w Warszawie do 30 marca 2008 r.

Wystawa jest w zamierzeniu pierwszą przekrojową prezentacją sztuki polskiej lat 1918-1939. Znajdą się na niej zarówno dzieła najwybitniejsze, należące do kanonu sztuki polskiej tego okresu, jak obiekty mniej znane, lecz istotne z rozmaitych względów, oddające doskonale charakter okresu i jego wizualny klimat. Będzie to zatem wystawa historyczna, lecz celowo rezygnująca z wprowadzania widza w tajniki poszczególnych kierunków i bardzo licznych w tym okresie ugrupowań. Zamiast tego ukazywać będzie główne nurty artystyczne w powiązaniu z kontekstem historycznym i społecznym. Narracja wystawy będzie prowadzona za pomocą kluczowych dla lat 20. i 30. motywów, takich jak: miasto, maszyna, nowa sztuka (awangarda), kryzys, sport, film, itp. Widz prowadzony będzie poprzez dwanaście części wystawy o zróżnicowanym klimacie, ułożonych przeważnie w porządku chronologicznym.


Obok dominujących na wystawie obrazów i rzeźb, znajdzie się też - ukazana w skromniejszym wymiarze - sztuka zdobnicza (meble, ceramika, kilimy, szkło, etc) oddająca stylistykę art déco, wzornictwo spółdzielni „Ład” czy kręgów awangardy. Pokazane zostaną również fotomontaże i plakaty, które na równi ze sztuka wysoką decydowały o stylu epoki. W sąsiadującej z ekspozycją sali planowane są pokazy międzywojennej awangardy filmowej, natomiast w sali kinowej - projekcje filmów fabularnych.

http://www.dwudziestolecie.mnw.art.pl/

Polecam z całego serca
Liwia

Dogrzebałam się jeszcze, że w czwartki na wystawie są wykłady:
Muzeum Narodowe w Warszawie

14 LUT godz. 17.30
Świat mody lat dwudziestych XX wieku - Ewa Orlińska-Mianowska oraz Monika Janisz (Zbiory Sztuki Zdobniczej, MNW)
Sala kinowa MNW, wstęp wolny

21 LUT godz. 17.30
Powrót do tradycji, czyli o Bractwie św. Łukasza - dr Iwona Luba (Instytut Historii Sztuki, UW)
Sala kinowa MNW, wstęp wolny

28 LUT godz. 17.30
Wybrane tendencje awangardowe w sztuce 20-lecia - Tomasz Jeziorowski (Zbiory Sztuki Zdobniczej, MNW)
Sala kinowa MNW, wstęp wolny

6 MAR godz. 17.30
Kobiety artystki - dr Joanna M. Sosnowska (Instytut Sztuki, PAN)
Sala kinowa MNW, wstęp wolny

13 mar - godz. 17.30
Malarze żydowscy w dwudziestoleciu międzywojennym - Artur Tanikowski (ASP, Warszawa)
Sala kinowa MNW, wstęp wolny

27 mar godz. 17.30
Między futuryzmem a katastrofizmem – wizje rozkwitu i upadku cywilizacji w sztuce 20-lecia - dr Katarzyna Nowakowska-Sito (kurator Zbiorów Sztuki Współczesnej, MNW)
Sala kinowa MNW, wstęp wolny
  • 0

#32 Liwia

Liwia

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 540 postów

Napisano 11 luty 2008 - 15:47

Czuję się w tym temacie, jakbym rozmawiała sama ze sobą, ale co mi tam... :|

Dziś propozycja trochę dla dzieci, a troszkę jakby walentynkowa:

W niedzielę, 17 lutego o godz. 12.00 w bambini di praga przy ulicy Jagiellońskiej 26 w Warszawie będziemy czytać książkę Aleksandry Forsythe pt. Zagubione serduszko, wydaną przez wydawnictwo Harmonia.

Mała Weronika zgubiła gdzieś swój uśmiech a jej serduszko bije tak cichutko, jakby wcale go nie było. Dziewczynka tworzy swój własny wyimaginowany świat, w którym otoczona jest przedmiotami w kształcie serca. Chciałaby jeszcze zmienić w serca wszystkie gwiazdy i tu przychodzi jej z pomocą przyjaciel Filip. Filip wyrusza w podroż przez krainy Czasu, gdzie spotykają go niezwykłe przygody. Dowiaduje się, kto rozweselił szaroburą Jesień i pomalował ją na pomarańczowo i kto porwał do tańca zmarzniętą Zimę. Poznaje również tajemnicę serduszka Weroniki...

Książka o przyjaźni i marzeniach, które spełniają się inaczej.

Poetycki język zabiera dzieci w świat zaczarowany a jednocześnie tak bliski prawdziwemu.

Atmosferę tekstu genialnie oddają ilustracje, które kreują filmową niemal, bajkową rzeczywistość. Są nietypowe dla polskiego rynku. Autorki podjęły się oryginalnego sposobu ilustracji, jaką jest fotografia świata stworzonego w teatralnej scenografii, z użyciem ręcznie zrobionych lalek. Zielone słońce, gigantyczne tulipany i groźna, lecz piękna Królowa Śniegu niezwykle trafnie przemawiają do dziecięcej wrażliwości i wyobraźni.

Fantastyczne przygody, tajemnica i zaskakujące zakończenie. Baśń, której dzieci słuchać będą z zapartym tchem.

Fragmenty książki przeczyta Daria Widawska.


Pozdrawiam
Liwia
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych