Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Ma ktoś ochotę na...?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#1 Liwia

Liwia

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 540 postów

Napisano 10 kwiecień 2007 - 14:24

Chłopczyce, uwodzicielki, damy. Historia stylu - wieczór promocyjny i spotkanie z Natalią Jaroszewską, czwartek, 12 kwietnia, godz. 20.00

Czuły barbarzyńca oraz Muzeum Historii Polski w Warszawie zapraszają na promocję książki opowiadającej o modzie lat 20. i 30. XX wieku. Bogato ilustrowane opracowanie autorstwa znanej polskiej projektantki, Natalii Jaroszewskiej, pokazuje nieprzemijający urok mody międzywojnia i konfrontuje go ze współczesną kolekcją inspirowaną tamtą stylistyką.

Książka składa się z czterech części, w których autorka nakreśla sytuację społeczno-kulturową dwudziestolecia międzywojennego oraz trendów w modzie tego okresu. Ilustrowana pochodzą z żurnali okresu dwudziestolecia międzywojennego. Towarzyszy im opis cech charakterystycznych strojów tego okresu.

Jeden z rozdziałów na przykładzie polskich ikon stylu dwudziestolecia międzywojennego, takich jak Pola Negri, Nora Ney, Hanka Ordonówna czy Jadwiga Smosarska, pokazuje wpływ ówczesnych gwiazd na modę. Tekst wzbogacono fotografiami oraz komentarzami nt. bohaterek.

W ostatniej części powstało ciekawe zestawienie rycin z epoki ze szkicami współczesnych strojów autorstwa Natalii Jaroszewskiej inspirowanych międzywojniem. Zwieńczeniem rozdziału są zdjęcia ubiorów projektantki we współczesnych aranżacjach.

Książka Natalii Jaroszewskiej to pierwsza część cyklu pt. Historia stylu, który powstał z inicjatywy Muzeum Historii Polski. Publikacji towarzyszył pokaz mody oraz otwarcie strony internetowej www.moda20lecia.muzhp.pl „Historia stylu” będzie kolekcją książek i wydarzeń poświeconych m.in. ciekawym zjawiskom z historii polskiego ubioru i mody, designu i obyczajowości.

Spotkanie poprowadzi: Tomasz Brzozowski.

Mam wielką ochotę iść, ale to jest knajpka i trochę mi glupio samej... może ma ktoś ochotę?

pozdrawiam serdecznie
Liwia
  • 0

#2 ewita

ewita

    Gawędziarz

  • R.I.P.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1156 postów

Napisano 11 kwiecień 2007 - 07:01

Ech! Gdyby to tak w Łodzi... Nawet nie wiesz, z jaką frajdą bym się wybrała z Tobą, Elu! I powód spotkania i towarzystwo - wszystko mi bardziej niż odpowiada! Tylko... ta droga do "stolycy"... Ale zazdroszczę możliwości! Całusy!
  • 0
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)

#3 Liwia

Liwia

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 540 postów

Napisano 16 kwiecień 2007 - 16:01

Ewuniu, żaluj, że Cię tam nie było. Kiecki pokazywali śliczne... wino dobre i miałam przyjemność poznania najpiękniejszej kobiety, jaką widziałam w życiu. Warto było iść :)


A dziś kolejna propozycja:

Dom Wydawniczy REBIS i czuły barbarzyńca zapraszają na wieczór autorski Krzysztofa Pieczyńskiego.

Spotkanie poprowadzi Tomasz Brzozowski, a poezje z nowego tomiku zatytułowanego „Świt” czytał będzie Zbigniew Kaleta.

Do zobaczenia 19 kwietnia 2007 roku, o godz. 20.00, w księgarni czuły barbarzyńca przy ulicy Dobrej 31 w Warszawie.

Najnowszy tomik Krzysztofa Pieczyńskiego.

Poezja Krzysztofa Pieczyńskiego posiada energię misterium, zestawioną z pokorną doniosłością dojrzałej spowiedzi.

Podczas tej pasjonującej podróży wrażliwy odbiorca odbędzie dosłowną, poetycką pielgrzymkę do wnętrza nieba i ziemi na pokładzie arki Świtu.

„Intymność książki, którą trzymają Państwo w ręku, wykracza daleko poza klasycznie pojętą próbę poetyckiego porozumienia. Od pierwszych sylab staje się oczywiste, że słowa w niej umieszczone posiadają energię misterium; intensywne i wręcz niemożliwe do pogodzenia w życiu zestawienie prostodusznej energii pierwszego młodzieńczego wiersza z pokorną doniosłością dojrzałej spowiedzi, a kto wie czy nie rozstrzygającego i do końca nigdy nieogarnionego posłania”.
Aleksander Najda, „Wprowadzenie”

Pewnie nikt się nie zainteresuję, ale sobie wkleję... tak dla przekory. A co mi tam...

Pozdrawiam
Liwia
  • 0

#4 ewita

ewita

    Gawędziarz

  • R.I.P.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1156 postów

Napisano 16 kwiecień 2007 - 18:17

I znowu kusisz... I znów pewnie będę musiała obejść się smakiem. I nie tylko ja! Annick płacze rzewnymi łzami, że matura za dwa tygodnie i nie może do Ciebie, do Warszawy... Nawet sobie wymyśliła, że w razie czego u cioci Krystyny będzie miała spanko zapewnione, żeby z Tobą pohulać do późna... Ale trudno - dura lex, sed lex - jak mawiali starożytni.
Przeprowadź Ty się do Łodzi, co?
  • 0
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)

#5 Liwia

Liwia

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 540 postów

Napisano 17 kwiecień 2007 - 08:39

Anno, nie wiem, czy Cię to usatysfakcjonuje ale obiecuję, że jeśli będzie taka możliwość, wezmę dla Ciebie autograf.

Ewita, z tą Łodzią, to Ty mnie nie drażnij...

Pozdrawiam
Liwia
  • 0

#6 annick

annick

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 121 postów

Napisano 17 kwiecień 2007 - 17:38

Ojjaaa..... Autograf, fajna sprawa,ale ja chce tam być....
  • 0

...każde skrzydlate stworzenie potrzebuje przestrzeni...

#7 Liwia

Liwia

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 540 postów

Napisano 11 czerwiec 2007 - 16:39

To ja znów po swojemu...

Ma ktoś jutro ochotę na: http://www.narodowy....lay.php?id=9720 ?

Pozdrawiam
Liwia
  • 0

#8 Liwia

Liwia

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 540 postów

Napisano 08 sierpień 2007 - 11:59

I znów zapytam, czy nie miałby ktoś ochoty:

9 sierpnia 2007* (czwartek) *w Warszawie*:
W ramach cyklu "Literatura na Peryferiach" - "Chuligani z Kica": spotkanie z Ernestem Bryllem opowieść o Grochowie lat 50. oraz legendzie akademika przy ul. Kickiego, którego Bryll był jednym z pierwszych mieszkańców.
Prowadzenie - Cezary Polak.
godz.18:30 Klub "Dziwny Świat Ernesta M.", Pl. Szembeka 4a.

Pozdrawiam z nadzieją, że może jednak ktoś się da namówić

Liwia
  • 0

#9 nataly

nataly

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 36 postów

Napisano 08 sierpień 2007 - 12:31

ech... gdyby Warszawa była bliżej poszłbym z przyjemnoscią.
:(
  • 0
miłośc to piękne uczucie
potrzebne jak dziura w bucie
bo gdyby dziury w bucie nie było
którędy by się nogę włozyło?

#10 Liwia

Liwia

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 540 postów

Napisano 08 sierpień 2007 - 13:42

Przykro mi Nataly, ale wszystkie moje propozycje z tego tematu są dla Warszawiaków... Paradoks polega na tym, że oni nie są nimi zainteresowani :(

Pozdrawiam
Liwia
  • 0

#11 Liwia

Liwia

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 540 postów

Napisano 10 sierpień 2007 - 14:37

Ci, którzy wczoraj nie byli na Placu Szembeka, niech żalują.... Jest czego :( Prawda Tomku?

A to propozycja dla tych, którzy weekend spędzają w Warszawie... (ja wracam do Lublina).

W ramach Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który odbywa się w Kazimierzu nad Wisłą, w Warszawie w księgarni Czuły barbarzyńca odbędą się spotkania:

piątek 10 sierpnia – Stanisław Tym 17.00 promocja książki pt. „Ryś” - wydawnictwo Amber

sobota 11 sierpnia – Andrzej Łapicki 17.00 promocja książki pt. „Rekwizytornia” - wydawnictwo Świat Literacki


Polecam, to są naprawdę sympatyczne spotkania :) Tyma to ja, co prawda nie lubię, ale spotkania z Łapickim będę zazdrościć każdemu, kto się tam pojawi... Ten głos...
Dołączona grafika
Kochałam się w nim całe dzieciństwo :)

Pozdrawiam
Liwia
  • 0

#12 ewita

ewita

    Gawędziarz

  • R.I.P.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1156 postów

Napisano 10 sierpień 2007 - 19:03

Ech... Czemu te wszystkie spotkania są w Warszawie? To niesprawiedliwe! Tym jest, jaki jest - nie tak bardzo mi żal... Ale Brylla odżałować nie mogę, a Łapicki? Nie tylko Ty się w nim kochałaś, Elu... To fantastyczny aktor i przesympatyczny, kulturalny i dowcipny człowiek. Żal...:(
  • 0
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)

#13 Liwia

Liwia

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 540 postów

Napisano 17 październik 2007 - 11:19

Bardzo załuję, że nie będzie mi dane tam być, ale może ktoś się wybierze i zda nam relację:

18 października o g.20.00 odbędzie się w czułym barbarzyńcy wyjątkowe spotkanie z Julią Hartwig.

Mecenasem cyklu spotkań literackich jest SAAB.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w naszej księgarni i klubie, osoby chętne do wzięcia udziału w spotkaniu prosimy o zgłaszenia pod adresem: poczta@czuly.pl.
Każde zgłoszenie zostanie przez nas potwierdzone. Prosimy dokładnie podać swoje dane kontaktowe.

Polecam gorąco... i pozdrawiam serdecznie
Liwia
  • 0

#14 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 18 październik 2007 - 10:26

To już dzisiaj :( Jaka szkoda, że i ja nie będę mogla tam być...
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#15 Liwia

Liwia

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 540 postów

Napisano 31 październik 2007 - 23:24

I – szy Festiwal Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Warszawą” (9 – 18 listopada, Kinoteka, Warszawa)

Ponad 60 filmów (z lat 1924 – 2007) złoży się na program filmowy I – szego Festiwalu Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Warszawą” (9 – 18 listopada, Kinoteka, Warszawa). Filmy będą prezentowane w sekcjach: Kino nieme, Perły kina rosyjskiego, Retrospektywa filmów Andrieja Tarkowskiego, Złote dokumenty, Kino XXI – go wieku, Filmy dla dzieci i młodzieży (wersje aktorskie oraz animowane). Widzowie Festiwalu obejrzą filmy w oryginalnej wersji językowej – z polskimi napisami.

Ja sobie pochodzę na:
Perły kina rosyjskiego

„Barwy granatu” (Sajat Nova), Siergiej Paradżanow, 1968
„Dworzec dla dwojga” (Vokzal dlya dvoikh), Eldar Riazanow, 1982
„Iwan Groźny“ (Iwan Groznyj), Sergiej Eisenstein, 1944 - 45
„Kurka Riaba” (Kuroczka Riaba), Andriej Michałkow – Konczałowski, 1994
„Lecą żurawie”(Letiai żurawi), reż. Michaił Kałatozow, 1957
„Los człowieka” (Sud’ba czełowieka), Siergiej Bondarczuk, 1959
„Moskwa nie wierzy łzom” (Moskwa sljozam nie wierit), Władimir Mieńszow, 1979
„Niedokończony utwór na pianolę”(Nieokonczennaja pejsa dla mechaniczeskogo pianino),
Nikita Michałkow, 1976
„Osiołek Magdany” (Łurdża Magdany), Tengiz Abuładze, 1955
„Spaleni słońcem”(Utomlyonnye solntsem),Nikita Michałkow, 1994
„Świat się śmieje” (Wiesiołyje rebiata), Grigorij Aleksandrow, 1934
„Wniebowstąpienie”(Woschożdienije), Łarisa Szepitko, 1976

i bajeczki:

„Bajka o rybaku i rybce” (Skazka o rybake i rybke),Aleksandr Ptushko (film z polskimi napisami)
„Biały Kieł”, Aleksandr Zguridi, 1946 (film z polskimi napisami)
„Dżin” (Khottabych), reż. Petr Tocilin, 2006
„Kniaź Władimir”, Jurij Kułakow, Jurij Batani, 2006
„Konik Garbusek”A. Snieżnoblockaja ,W. Gromow (wersja aktorska)
„Kopciuszek”, Nadieżda Koszewierowa, Michaił Szapiro, 1946 (wersja aktorska z polskimi napisami)
„Lot na Księżyc”, Walentina Brumberg, 1953 (dubbing)
„Nawet nie myśl”, reż. Rusłan Baltcer, 2002
„Piętnastoletni kapitan”, Wasilij Żurawlow, 1945 (film z polskimi napisami),
„Tajemnicza wyspa”, Aduard Penclin, 1941 (film z polskimi napisami)

Wiem, wiem, że to tak trochę zalatuje poprzednmią epoką, ale bardzo lubię te filmy... i polecam :)

Pozdrawiam
Liwia
  • 0

#16 ewita

ewita

    Gawędziarz

  • R.I.P.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1156 postów

Napisano 01 listopad 2007 - 14:18

A wrrrr... Nie denerwuj spokojnego człowieka. Ela! "Lecą żurawie", "Moskwa nie wierzy łzom"... Cholera, wściec się można, psia krew! Czemu to w Warszawie, a nie w Łodzi? Toż to filary kina europejskiego, to ... to... no - to jest świństwo, że nie mogę z tobą pójść na te spektakle! Świństwo i już!:angry:
  • 0
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)

#17 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3583 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 01 listopad 2007 - 16:24

Oj kusisz Elu, kusisz...
  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#18 Liwia

Liwia

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 540 postów

Napisano 01 listopad 2007 - 18:30

[quote name='marder]Oj kusisz Elu' date=' kusisz...[/quote']
Bolku, i właśnie o to chodzi... tak mniej więcej od roku staram się namiętnie kogoś na coś skusić:) Jak do tej pory moim słowom i namowom uległa tylko Aga30. Może ktoś się odważy iść w jej ślady :evil:

Ewa, wiem, że na wiele z tych imprez z rozkoszą poszłabyś ze mną... i wiem, że niestety Warszawa nie jest w Łodzi ani Łódź w Warszawie, ale życie bywa pełne niespodzianek... :)

Pozdrawiam
Liwia
  • 0

#19 Kornelia

Kornelia

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 475 postów

Napisano 02 listopad 2007 - 00:15

Liwio, tzn Skrybo :) Jesli będzie coś po 20 listopada, to ja chętnie, bo będę na występach gościnnych w Warszawie :)
  • 0
Hakuna Matata

#20 Liwia

Liwia

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 540 postów

Napisano 21 listopad 2007 - 09:49

Kornelio, oto propozycja dla tych, którzy po 20 listopada są w Warszawie i lubią mocnych mężczyzn:

23 listopada o godzinie 20 zapraszamy do Czułego Barbarzyńcy (ul. Dobra 31) na spotkanie z ostatnim prawdziwym awanturnikiem, podróżnikiem i pisarzem.

CIZIA ZYKË - żywa legenda - powraca na polski rynek w wielkim stylu, książką "TUAN".

http://www.ciziazyke.pl/Seite_1x.html

Cizia to wyjątkowo barwna postać. Były legionista, poszukiwacz złota, prekursor rajdu Paryż-Dakar, właściciel nielegalnych kasyn gry. I doskonały pisarz. W 1989 roku opublikował pierwszą książkę "Złoto", która natychmiast stała się bestsellerem w 23 krajach. Do dziś wydał 21 powieści, z których każda jest potwierdzeniem klasy tego pisarza, opowiadającego o życiu pełnym walki i obfitującym w niesamowite przygody.

CIZIA ZYKË to autor kultowy. Publikacja "Tuana" daje polskiemu Czytelnikowi możliwość dołączenia do ogromnej rzeszy wielbicieli pisarza-awanturnika, rozsianych po całym świecie.

Fragmenty książki przeczyta Krystyna Czubówna.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych