Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Padaczka a Alkohol


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
93 odpowiedzi w tym temacie

#41 Fiszzzek

Fiszzzek

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 9 postów

Napisano 04 styczeń 2009 - 01:37

ja mam padaczkę odruchową. Od momentu wdrożenia lekarstw nie piję alkoholu. Leki biorę od ponad miesiąca. Fakt, czasami wypije łyczka od kumpla ;) lekarz mi powiedział, że od czasu do czasu lampkę wina mogę wypić.

Dzisiaj jak na złość skończyły mi się tabletki (niby miałam wyliczone, ale widocznie musiałam się gdzieś "walnąć" w obliczeniach ;) ) to pomyślałam, że kupię sobie piwo. Przed leczeniem piłam co tydzień i to nie jedno- bo lubiłam. Jak pomyślałam tak też zrobiłam. Poszłam do pubu do koleżanki i po mojej miesięcznej abstynencji nalałam sobie piwka do kufla. I wiecie coo?.... To piwo było OBRZYDLIWE!! 3/4 zawartości wylałam do zlewu i zamówiłam sobie soczek. A kumpel pomyślał, że zwariowałam :D
  • 0

#42 asiatko31

asiatko31

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 293 postów
  • Skąd:Polska ;)

Napisano 06 luty 2009 - 20:09

Samolot biorąc leki nie wolno ci pić alkoholu/piwa. Ja np. rzadko kiedy napije się lampkę winna ale wtedy nie biorę leków. Oczywiście ze jest szansa ze mogę dostać ataku.....
  • 0

#43 krzysztof_31

krzysztof_31

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 278 postów

Napisano 07 luty 2009 - 10:32

A jednak zmainy wyszły ci w obrazie EEG.Więc jednak coś masz,obojętnie jaka to choroba.W tych schorzeniach alkohol raczej nie pomaga.No coż dobrą nazwe sobie wybrałeś-najwyżej odlecisz na kilka chwil.
A co do TK.Tutaj szuka się ognick padaczkorodnych,po podaniu kontrastu czy zmniejsza się gęstość istoty białej lub szarej,prawidłowe ułożenie namiotu i tym podobne rzeczy.Zwykle w przypadku padaczek jest to bezskuteczne narzędzie.
  • 0
Wehikuł czasu to byłby cud ...

#44 magdzia78

magdzia78

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 28 postów

Napisano 23 styczeń 2009 - 23:13

Ja też nie ukrywam że mam padaczke.Jeśli chodzi o picie alkoholu są to wyjątkowe okazje.Pół kieliszka wina (i to nie zawsze kończę )lub kilka łyków piwa .Prawdę mówiąc przed chorobą również nie byłam chętna do picia,więc nie był to dla mnie jakiś problem.
  • 0

#45 michal_pietrzykowski

michal_pietrzykowski

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 372 postów
  • Skąd:zachodniopomorskie

Napisano 09 luty 2009 - 13:06

Samolot biorąc leki nie wolno ci pić alkoholu/piwa. Ja np. rzadko kiedy napije się lampkę winna ale wtedy nie biorę leków. Oczywiście ze jest szansa ze mogę dostać ataku.....

ASIĄTKO.
Z częścią twojej wypowiedzi to się nie zgadzam.
Jeśli chociaż wypijesz tylko jedne piwo lub lampkę wina albo szampana.
To można wziąść leki wieczorne.
A jak juz przesadzisz z piciem dajmy więcej niż jedne piwo to już na wieczór nie można brać lekarstw.
  • 0

#46 samolot

samolot

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 06 luty 2009 - 16:51

witam wszystkich.jakiś czas temu miałem coś w stylu ataku.straciłem przez chwilkę przytomność i lekarka która była na miejscu powiedziała że miałem zaciśnięte szczęki itd.po jakimś czasie poszedłem do lekarza.dostałem skierowanie na tomografie głowy i nic ona nie wykazała.wróciłem do lekarza od którego dostałem skierowanie i zrobilismy jeszcze eeg.po tym badaniu wyszło że coś tam jest nie tak.lekarka przepisała mi tabletki na pierwszy miesiąc i powiedziała że nie jest pewna czy to padaczka czy nie.biore tabletki już 17 dni i mam problem bo nie wiem czy moge wypić piwo które bardzo lubie czy nie????????proszę o pomoc
  • 0

#47 joannaDK

joannaDK

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 10 luty 2009 - 13:19

michal

Może się mylę , może nie mam racji, ale po wypiciu alkoholu wole nie brać leków.
Pozdrawiam asiątko31

P.S nie wiem jak to się stało ale po tych zmianach na forum nie mogłam się zalogować..... a hasło nowe przyszło juz z nickiem joannaDK. Nawet nie wiem dlaczego ktoś zmienił mi nick. Czy jakoś można to poprawić ?????
  • 0

#48 michal_pietrzykowski

michal_pietrzykowski

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 372 postów
  • Skąd:zachodniopomorskie

Napisano 10 luty 2009 - 20:24

michal

Może się mylę , może nie mam racji, ale po wypiciu alkoholu wole nie brać leków.
Pozdrawiam asiątko31

P.S nie wiem jak to się stało ale po tych zmianach na forum nie mogłam się zalogować..... a hasło nowe przyszło juz z nickiem joannaDK. Nawet nie wiem dlaczego ktoś zmienił mi nick. Czy jakoś można to poprawić ?????

Jeśli chociaz wypijesz jedno piwo czy lampke wina/szampana to po godzinie wypiciu możesz wziąść tabletki.
A jak weźmiesz kieliszek wódki to już nie można wziąść tabletek wieczorowych.
Pozdrawiam
  • 0

#49 asiatko31

asiatko31

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 293 postów
  • Skąd:Polska ;)

Napisano 11 luty 2009 - 09:22

michal dzięki teraz już wiem :) Wiem ktoś może pomyśleć ze boje się własnego cienia, ale ja zawsze tak robiłam ze po lampce winna a tym bardziej po piwie nie brałam leków.
  • 0

#50 kamyk420

kamyk420

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 24 luty 2009 - 19:26

Ja choruję od 8 lat, ale piłam alkohol. Nie połykałam tabletek w dniu w którym wiedziałam, że coś wypije i nigdy nic mi sie nie przydażyło.
  • 0

#51 aneczka27

aneczka27

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 9 postów

Napisano 30 marzec 2009 - 10:39

Ja choruję już od prawie 11 lat. Wcześniej do 18 roku zycia alkoholu nie piłam. Z chorobą staram się zyć normalnie. Z alkoholem bywa różnie. Raczej unikam alkoholu. Piję przy wyjątkowych okazjach typu Sylwester i to jeden kieliszek szampana przez cała noc imprezy. Na imprezach u znajomych malo piję jeden kielszek wina przez cała imprezę. Jakoś specjalnie nie muszę się przejmować znajomymi i tłumaczyć dlaczego. Sączę powoli i nikogo to nie obchodzi dlatego sie nie tłumacze. I nikt za bardzo się tym nie interesuje. Czasem w domu szklankę piwa wypiję ale to latem jak jest upał. Jak idę ze znajomymi do knajpy to raczej biorę kawę, herbatę albo sok. Jak mają jakieś uwagi czy coś to mówię, że nie mam akurat dziś ochoty i nastroju na alkohol i tyle.I nikt mnie wtedy nie namówi. Lubię ajerkoniak ale tylko do lodów.Nie cierpię wódki ani koniaku i tych trunków bym nie ruszyła nawet jakbym była zdrowa.
Wiem, że z epi nie powinno się pić alkoholu, ale kieliszek raz na pół roku nie zaszkodzi. Ja nie miałam ataków mimo alkoholu.Ale zgadzam się z przedmówcami, że to wszystko zależy od ilości wypitego alkoholu i od jego rodzaju i od samego organizmu.
Pytałam się swojego lekarza, powiedział że alkohol nie jest wskazany ale od czasu do czasu nie zaszkodzi:)
Pozdrawiam:)
  • 0

#52 ashish

ashish

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 03 czerwiec 2009 - 19:28

hej! pierwszy raz zdarzylo mi sie miec atak.. hmm. jak to powiedziec drgawki , piana lecaca z ust ,utrata przytomnosci.. i mialam robiona morfologie po ktorej wyniki mialam ok tak samo bylo z tomografia.. lecz jak zrobilam eeg lekarz co robil powiedzial ze nie moze dokladnie stwierdzic ze to padaczka. Musze isc do neurologa, czy badanie eeg daje 100 %-ową pewność ze jest sie chorym..? czytalam na roznych stronach jak sie przygotowac na badanie i bylo napisane ze trzeba byc wypoczetym wyluzowanym itd ze mna tak nie bylo wrocilam zmeczona do domu i bylam strasznie zestresowana.czy to mozliwe ze przez to wyszedl zly wynik badan??
  • 0

#53 sylwia21serce

sylwia21serce

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 210 postów

Napisano 03 czerwiec 2009 - 20:13

ashish hey! odpowiem na twoje pytania zwiazane z badaniem eeg, otuz przy badaniach eeg musisz przedewszystkim byc po umyciu wlosow czyli dzien wczesniej myjesz wlosy bo jak sa umyte czyste wlosy to wynniki ma rowniez to wplyw gdyz moga byc polepszone i dalej dalszy ciag do twojego pytania jest ''czy jak jest sie zmeczonym zestresowanym to czy ma to wplyw na wynik EEG'' odpowiedz: TAK ma to wplyw duzy wplyw na wynik eeg bo jak bedziesz zestresowana to wyjdzie negatywny gorszy wynik, a ja bedziesz wyluzowana spokojna to bedzie lepszy wynik , wiem otym sama po sobie gdyz ja od urodzenia choruje na epilepsje tylko ja mam co inne to jakos inacej sie nazyw zawsze zapominampierwszy etap przed epilepsj jakos sie nazywa i bedac w szpitalu psychiatrycznym mialam eeg robione i wyszly pozytywne ordynator nazwal pewnymi cechami cyzli niewielka zmian w okolicy skroni i jak w ciagu 3 lat niema atakow to niema mowy o epilepsji neurolog mi juz zmniejsza dawke tegretolu i do konca roku mowila ze odstawi mi, zycze tobie powodzenia bedzie dobrze mysl pozytywnie
  • 0

#54 ashish

ashish

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 04 czerwiec 2009 - 14:33

aha , dzięki. Ale mam jeszcze pytanko Bo pare dni wczesniej mialam grype żołądkową.. i wiadome ze organizm byl wycienczony tym ,to moze sie cos z tym byc zwiazać? tym bardziej jeszcze przechodzilam miesiaczke tego dnia co ataku dostalam .. nie wiem dla mnie to jest strasznie dziwne tym bardziej ze nigdy wczesniej mi sie to nie zdarzylo.. wiodlam normalny tryb zycia i tak nagle by mi sie to stalo? nie wiesz moze jakie sa przyczyny? Nikt u mnie w rodzinie nie byl na to chory. A moze jest to nerwica?

Dodano czw 4 cze 16:15:51 2009 :
a co do tego alkoholu , to czy jesli nie mam jeszcze lekow przepisanych bo dopiero ide do neurologa , to moge wypic alkohol???Czy moze nasilic to ataki... Tylko ze ja mialam jeden jedyny raz w zyciu napad...
  • 0

#55 sylwia21serce

sylwia21serce

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 210 postów

Napisano 04 czerwiec 2009 - 15:22

czesc ashish przed chwila wrocilam z spaceru i teraz zajzalam na forum co sie dzieje, przeczytalam twoja tresc razem z pytaniem otuz piszez, ze pare dni wczesniej mialas grype żołądkowa zwiazku z czym domyslam sie ze chodzi Tobie ze pare dni przed badaniami eeg mialas grype żołądkowa, otuz tak masz racje ze organizm jest wycieczony potym pozatym jak wiesz zoladek jest chyba takze ukladem nerwowym wiec przy epilepsji moze rowniez wystepowac grypa zoladkowa pozatym jest to pytanie z medycyny gastrologi , a takze z dietetyki cuz teraz dokladnie Tobie tego nie wytlumacze gdyyz brat mnie wygania, lecz sprobuje Tobie chociasz czesciowo pozniej odpowiedziec, pozdrawiam
  • 0

#56 ashish

ashish

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 04 czerwiec 2009 - 16:58

sylwia21serce przed moim "atakiem" miałam grype zołądkową... nie przed badaniem eeg . Ok czekam na dalsze info :)
  • 0

#57 sylwia21serce

sylwia21serce

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 210 postów

Napisano 04 czerwiec 2009 - 17:18

pare minut temu wrocilam z biblioteki , chcialm wypozyczyc ksiazke z medycyny gastrologi lecz nic nie bylo niestety, natomiast tak jak myslalm tak Tobie przekazuje, ze miedzyinnymi grypa żoładkowa moze byc powodem epilepsji takie objawy moga wystapic, a na skutek czego to zas Tobie dalej napisze , samej mnie to zainteresowalo, ashish pozdrawiam

Thu Jun 4 18:19:23 2009 :
wogole ogolnie mowiac tak ogolnie podkreslam ogolnie to grype jest to wirus

Thu Jun 4 18:27:49 2009 :
wogole to grupa zoladkowa moze wystapic rowniez u zdrowej osoby a takze u kobiet w ciąży

Thu Jun 4 18:32:56 2009 :
ashiz z tego co piszez to rozumie, że jestes nieleczona na epilepsje i dopiero teraz sama myslisz ze masz epilepsje lecz jeszcze lekaz nic nie stwierdzil prawda? bo jakby neurolog stwierdizl to bys juz byla na lekach
  • 0

#58 ashish

ashish

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 04 czerwiec 2009 - 20:36

byłam u lekarza dzisiaj i powiedzial mi ze nic stwierdzic nie moze , po eeg nieciekawie wyszlo.. ale tomografie mam dobra wiec pozostaje czekac... jestem dobrej mysli:)
  • 0

#59 ashish

ashish

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 06 czerwiec 2009 - 19:54

ja zemdlalam i uderzyłam głową i kregosłupem o łóżko , po tym dostałam tak jakby ataku.. a jak wygląda prawdziwy napad padaczki?? w sumie lekarze co przyjechali do mnie to podejrzewaja padaczke ? a jezeli sie uderzy głową o cos to moze wystapic atak jednorazowy??
  • 0

#60 sylwia21serce

sylwia21serce

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 210 postów

Napisano 06 czerwiec 2009 - 20:09

ashish, nie jestem lekarzem natomiast chyba zalezy od tego w ktorej czesci mozgu bylo uderzenie to jest wazne , jak wiesz kazda czesc mozgu zacos jest odpowiedzialna jedna na wzrok i nastepne jeszcze nacos , pozatym omdlecie jest co innego gdyz omdlecie jest chwilowe lecz bez zadnych zmian na twarzy czyli niejest sie sinym, natomiast to co opisujesz to mialas utrate przytomnosci spowodowane uderzeniem glowy w cos i to tez zalezy w co uderzylas czy to byla lawa czy co inne, kazdy przypadek jest co innego, pozatym to bylo uderzenie glowy dosc powazne skoro przeszlo to na kregoslup gdyz kregoslup moze byc zlamany albo jeszcze powazniejsze sprawy , pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych