Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

czy to padaczka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 asiatko31

asiatko31

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 293 postów
  • Skąd:Polska ;)

Napisano 21 marzec 2007 - 21:34

może i nie ma wspólnego z oddawaniem moczu ale kiedyś znałam taką osobę. dlatego tak napisałam. zresztą czy to ważne.... Chodzi o to ze jeśli nie nie bierze się leków ma sie ataki , zdrowie sie pogarsza. Po co jeszcze bardziej utrudniać sobie życie?
  • 0

#2 krzysztof_31

krzysztof_31

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 278 postów

Napisano 21 marzec 2007 - 21:21

Sam opis wskazuje na napady bez oddawania moczu.Tak jak uzasadniłem etiologia 1 napadu już wskazuje na przyszłość.Mogą się zmieniać postacie padaczki,jak i obraz kliniczny.Sam fakt nie brania tabletek nie ma nic wspólnego z oddawaniem moczu.Nagłe przerwanie pobierania leków p.padaczkowych to wywołanie ataku na "własne zyczenie"
  • 0
Wehikuł czasu to byłby cud ...

#3 Bomilka

Bomilka

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 03 marzec 2007 - 18:56

Szukałam pomocy na Forum neurologicznym, ale znalazłam waszą stronę i myślę ze to lepszy adres. Syn 23 lata czeka na wizytę u lekarza neurologa. Trzy lata temu miał pierwszy przypadek. Stracił przytomnośc w tramwaju, świadkowie zaprowadzili go do szpitala, z ich opisu wyglądało to na atak epi. Po przebadaniu puszczono go do domu. Lekarz neurolog po pierwszej wizycie stwierdził, że raz w życiu każdy może mieć atak. Od tego czasu miał pięć ataków. Niestety nigdy nie byłam świadkiem zdarzenia. Syn studiuje i część ataków miał po stresującym egzaminie, a jeden nawet w trakcie egzaminu.
Był jeszcze dwa razy u tego samego neurologa który nie kierując go na żadne badania zwalił ataki na jego nerwowość. Teraz atak miał na dworcu w Warszawie, a poprzedni 1,5 roku temu. Jeden z ataków miał w domu w obecności brata. Siedział przed komputerem, nagle stracił przytomność, zsiniał, a potem nastapiły drgawki i spieniona ślina na ustach. Nie trwało to długo, ale potem przez około dwie godziny pozostawał w stanie nieświadomości. Nie pamiętał że wrócił już z uczelni, myślał że jest rano i chciał wyjść z domu, trzeba było go na siłe przytrzymać. Dodam tylko że jako dziecko miał drgawki gorączkowe. Wtedy był przebadany w szpitalu, miał punkcję z rdzenia kręgowego i kilkakrotnie wykonane EEG. Wtedy wykluczono padaczkę.
Teraz zmienił lekarza i chcę razem z nim iść na wizytę. O co pytać lekarza i na jakie badania wymusić skierowanie. Czy ktoś z was zetknął się z takim przypadkiem.
  • 0

#4 krzysztof_31

krzysztof_31

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 278 postów

Napisano 03 marzec 2007 - 21:51

Witaj Bomilko.
Jeśli to nie padaczka to wymuś TK lub MRI głowy,lub postaraj się o badanie przepływów
mózgowych(sprawdzenie krążenia mózgowego).
Stres swoją drogą powoduje ataki i fakt,że nawet człowiek który nie miał i nie ma padaczki może dostać 1 napad w życiu.
  • 0
Wehikuł czasu to byłby cud ...

#5 asiatko31

asiatko31

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 293 postów
  • Skąd:Polska ;)

Napisano 04 marzec 2007 - 00:16

krzysztof_31 ma racje tylko MRI jest dokładniejszy nisz TK.
wiec staraj sie o MRI , badanie przepływów mózgowych (sprawdzenie krążenia mózgowego). jest też EEG 24 godzinne. ( wiem bo sama coś takiego miałam chodziłam z tą aparatura przez 24 godz jest to małe zgrabne na pasku tylko jest widoczna ta czapka ) a jak nie da to trzeba pójść do kierownika a najlepiej do rzecznik do spraw ochrony pacjenta ( rzecznik do spraw ochrony pacjenta czy jakoś tak, mam nadzieje ze dobrze napisałam )

Dodano nie 04 mar 2007 00:23:55 CET :
http://www.neuronet....id=29&Itemid=72

http://tyitwojdom.wp...wiadomosci.html
  • 0

#6 krzysztof_31

krzysztof_31

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 278 postów

Napisano 04 marzec 2007 - 10:50

Witaj Bomilko.
Spróbuj może też wziąć skierowanie na badania biochemiczne,czasami przyczyna nie tkwi w chorobie,ale w procesie reakcji biochemicznych w mózgu.
  • 0
Wehikuł czasu to byłby cud ...

#7 Bomilka

Bomilka

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 04 marzec 2007 - 13:41

Cześc, dzięki za odpowiedź. Padaczkę wykluczono jak miał trzy lata, a czy przez osiemnaście lat mogła rozwinąc się choroba. Po dwóch atakach dwukrotnie wylądował w szpitalu, zrobiono mu tylko rentgen głowy i chyba standardowe badanie na obecnośc narkotyków. Nic nie stwierdzono, chciano go zostawic na dokładniejsze badania, ale nie chciał się połozyc, wychodził na własną prośbę. Nikt nie zawiadomił rodziców, bo przecież dwudziestolatek to dorosły człowiek, a on sam bagatelizuje swój problem. Teraz robi jeszcze prawo jazdy, a ja jestem przerażona po lekturze sąsiedniego tematu.
  • 0

#8 asiatko31

asiatko31

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 293 postów
  • Skąd:Polska ;)

Napisano 04 marzec 2007 - 14:52

Powinnaś porozmawiać ze synem przecież to dla jego dobra. Postaraj sie o te wszystkie skierowania a jak nie będą chcieli to powinnaś pójść do rzecznika do spraw ochrony pacjenta oni zadzwonią gdzie trzeba
  • 0

#9 krzysztof_31

krzysztof_31

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 278 postów

Napisano 21 marzec 2007 - 13:49

Asiu31 nie strasz Bomilki.Od tego czy będzie oddawał mocz decyduje obraz 1 ataku.Jeśli nie nasapiło to,więc nie zdarzy się później nawet w przypadku wystapienia dużych nasilonych ataków o skomplikowanej etiologi.
Co do syna natomiast.Niech robi co chce.Może kiedy dostanie ataku 4-5 minutowego,z utratą świadomości,rozbije głowę,okradną go to zmądrzeje.To dojrzały człowiek.
  • 0
Wehikuł czasu to byłby cud ...

#10 asiatko31

asiatko31

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 293 postów
  • Skąd:Polska ;)

Napisano 21 marzec 2007 - 14:49

[quote name='krzysztof_31]Może kiedy dostanie ataku 4-5 minutowego' date='z utratą świadomości,rozbije głowę,okradną go to zmądrzeje.[/quote']
krzysztof_31 oj nie chciałam aby tak wyszło ale chodzi mi o to ze są takie ataki i trzeba być przygotowanym na to ze jeśli sie nie bierze leków to może być tak ( może a nie musi ) jak napisałeś.
To prawda jest to dorosły człowiek i niech robi co chce ale trzeba wytłumaczyć uświadomić czym to grozi jeśli lekceważy sie swoją chorobę
  • 0

#11 Bomilka

Bomilka

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 20 marzec 2007 - 12:20

Syn jest już po wizycie i po badaniach. Miał robione EEG i TK głowy, ale nie mamy dostepu do wyników są od razu przesyłane do lekarz leczącego. I tu mam problem, jak już mówiłam jest on dorosły (ale na moim utrzymaniu jeszcze studiuje) i lekceważy swoje ataki. Teraz sam idzie na wizytę, czy istnieje możliwość wglądu do jego karty i informacji o podjętym leczeniu bez jego zgody. Lekarka prowadząca na pierwszej wizycie powiedziała, że do miłości i do leczenia nikogo nie można zmusić, a on sam nikogo nie upoważnił do informacji o swojej chorobie. Obawiam się, że syn nie przekaże mi jaką diagnozę postawił lekarz, jak i o dalszym postepowaniu w leczeniu. I czy na podstawie tych dwóch wyników można postawić jakąś diagnozę.
On sam uważa że to bardzo osobiste, i chyba boi się byż zdiagnozowny. A tak poza tym lekarka już po wywiadzie powiedziała, że to padaczka i przepisała mu lekarstwa (których na razie syn nie chce brać - ale z tym się zgadzam)
  • 0

#12 asiatko31

asiatko31

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 293 postów
  • Skąd:Polska ;)

Napisano 20 marzec 2007 - 12:58

obawiam się ze syn musi upoważnić rodzinę ale zawsze można spróbować mówiąc ze lekceważy swoje ataki. powonień brać leki bo jeśli nie będzie brać leków to z czasem ataki będą jeszcze mocniejsze np:
ataku drgawki, skurczem kciuka, palca wskazującego, kącika ust a nawet całego ciała. Lepiej mieć słabe ataki niż mieć drgawki całego ciała i siusiasz jednocześnie.
można postawić diagnozę robiąc EEG i TK głowy jest jeszcze badanie rezonans komputerowy czyli MRI on jest dokładniejszy od tomograf komputerowy.
  • 0

#13 Bomilka

Bomilka

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 22 marzec 2007 - 09:08

Syn miał wszystkie ataki długie z utratą świadomości w miejscach publicznych. Pierwszy w życiu w tramwaju, a ostatni na dworcu PKP w obcym mieście. Na szczescie zawsze pomogli mu życzliwi ludzie. Jego wszystkie ataki były długie z utratą przytomności i długą nieswiadomoscią wsteczną, ale bez oddania moczu. Przez 3,5 lat miał pięć ataków, a przed ostatnim półtora roku przerwy (on już myślał, że to przeszło).Tak poza tym to okaz zdrowia, były sportowiec, miał nawet przeprowadzone dokładne badania lekarskie przed rozpoczęciem treningów. Co do lekarstw to jestem za ich przyjmowaniem, ale dopiero po zdiagnozowaniu choroby na podstawie wyników.
  • 0

#14 krzysztof_31

krzysztof_31

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 278 postów

Napisano 22 marzec 2007 - 10:14

Witaj Bomilko.
Sport jest bardzo wskazany w przebiegu padaczki(oczywiście z umiarem).Postaraj się aby diagnoza była postawiona jak najszybciej.Sam napad padaczkowy czyni dość duże spustoszenie w komórkach nerwowych.Przebieg ataków wtórnie uogólninych z czasem może przejść w stan padaczkowy a to już poważne zagrożenie dla życia człowieka.
Osobiście doradziłbym też sprawdzenie hormonu tarczycy.
  • 0
Wehikuł czasu to byłby cud ...

#15 Bomilka

Bomilka

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 16 kwiecień 2007 - 08:30

Witam.
Syn jest już po badaniach. A ja dalej jestem w punkcie wyjscia. TK i EEG nic nie wykazało, ale neurolog stwierdził, że skoro było już pięć ataków to jest padaczka. Przepisał mu Depakine dwa razy dziennie. On nie chce tego brać, a ja nie wiem co robić, przeczytałam o skutkach ubocznych tego leku. Nie miał robionego rezonansu, cz ktoś wie ile kosztuje zrobienie tego badania. Chciałabym iść prywatnie do neurologa. Czy leczenie farmakologiczne jest konieczne, jeżeli on ma ataki z częstotliwością 1 atak na 16 miesięcy, wszystkie ataki były prowokowane, ale wszystkie też silne i długie. Pytanie jak Depakine wpływa na umysł, on studiuje na dośc trudnym kierunku i jest przed sesją.
  • 0

#16 krzysztof_31

krzysztof_31

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 278 postów

Napisano 16 kwiecień 2007 - 08:40

Witaj Bolimko
Skoro TK wyszło dobrze,zmian nie będzie również w MRI.Najczęsciej w przebiegu padaczki jest tak,że nie da się ustalić źródła pochodzenia.
Depakine Chrono ma wiele skutków ubocznych.Czasami łuszczy się skóra,przy interreakcji może wystąpić nawet wypadanie włosów.Co do Rezonansu Jądrowego.Badanie koszt ok. 600 do 700zł.Wykaże Ci to samo co TK.Badanie Hipokamp,4 komory,robaka,namiotu który wychodzi symetrycznie.I zostajemy znowu w punkcie wyjścia.A napięcie i stres to normalne czynniki wywołujące napad padaczkowy.Skoro padaczka została stwierdzona pobieranie leków jest jak najbardziej wskazane,nawet w małych dawkach.
Pozdrawiam Krzysztof.
  • 0
Wehikuł czasu to byłby cud ...

#17 Bomilka

Bomilka

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 16 kwiecień 2007 - 09:20

Dzięki za odpowiedź, nie pocieszyłeś mnie. Rezygnuję z badań RMI nie mam kasy. A jak myślisz czy poczekac z rozpoczęciem kuracji na po sesji. A sprawa włosów chyba będzie ważną sprawą, on już mimo młodego wieku ma rzadziznę na głowie. I jeszcze jedno skoro stwierdzono chorobę chyba powinnam wystąpić o zasiłek pielęgnacyjny.
  • 0

#18 krzysztof_31

krzysztof_31

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 278 postów

Napisano 17 kwiecień 2007 - 09:04

Witaj Bomilko
Każdy organizm odbiera inaczej stres.Więc jednocześnie nie odpowie Ci nikt.Ale sama powinnaś wiedzieć,znasz go najlepiej.A co do pielęgnacyjnego.Musi mieć kwote bazową do przyznania i musi mieć znaczną grupę lub 1 inwalidzką.
  • 0
Wehikuł czasu to byłby cud ...

#19 Bomilka

Bomilka

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 17 kwiecień 2007 - 12:49

Pielęgnacyjny odpada sprawdziłam, za wysoka średnia. Co do leków to zastanawiam się co uczyni większą szkodę w organizmie. Przyjmowanie leków 2 razy dziennie, czy jeden atak raz na rok, a nawet rzadziej. Nie wiem jakie zmiany mogą zostawić w organizmie tak silne ataki jak miał syn.
  • 0

#20 asiatko31

asiatko31

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 293 postów
  • Skąd:Polska ;)

Napisano 17 kwiecień 2007 - 13:00

co do badan to jest tez coś takiego eeg 24 godz. przez zakładaj ci tak czapeczkę , ta czapeczka jest podłączona do paska i na pasku jest takie małe pudełeczko gdzie zapisuje te wszystkie fale... oraz jest coś takiego ze przez 24 godz nie wolno ci spać dopiero po 24 godz. masz robione badanie.
prawie każdy lek ma skutki uboczne. Na jedno pomaga a na drugie szkodzi.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych