Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

padaczka po operacji


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 luk81

luk81

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 9 postów

Napisano 05 marzec 2007 - 17:30

po operacji naczyniaka wystąpiła padaczka, czy można całkowicie wyleczyć taką padaczkę .?
  • 0

#2 asiatko31

asiatko31

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 293 postów
  • Skąd:Polska ;)

Napisano 05 marzec 2007 - 17:56

z tego co wiem to nie da sie padaczki wyleczyć jedynie dzięki lekom nie mamy ataków padaczki ale to trzeba odpowiednie leki dobrać do każdego pacjenta. Jest też padaczka bez żadnych ataków tylko jest zły wynik EEG tu też musisz brać leki.
nie wiem czy to prawda ale zagranica operuje sie wycinać to miejsce.... ale nie wiem czy bym sie poddała takiej operacji. Przecież to ryzyko nasz mózg....
  • 0

#3 krzysztof_31

krzysztof_31

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 278 postów

Napisano 05 marzec 2007 - 19:59

Witaj luk81
Cóż by tu napisać?Wszystko zależne od organizmu.Teraz długi proces doboru leków,ale
jakikolwiek lekarz nie da ci odpowiedzi na to pytanie, bo jest ono bez rozwiązania(na dzień dzisiejszy)Swoją drogą padaczke można skutecznie leczyć i ok 75% z leczonych mają zmniejszenie lub zaprzestanie ataków no ale zostaje zawsze te 25%. Ale bądźmy dobrej myśli :-)
Pozdrawiam Krzysztof
  • 0
Wehikuł czasu to byłby cud ...

#4 luk81

luk81

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 9 postów

Napisano 07 marzec 2007 - 10:37

a czy jest taka możliwość ,że to jest tylko taki stan pooperacyjny czyli blizna pooperacyjna która musi się zagoić. Ponieważ przed operacją nie brałem żadnych leków, wyniki EEG były w porządku a atak który wystąpił był spowodowany uciskiem naczyniaka ( którego miałem od urodzenia). Jestem prawie rok po operacji i miałem 2 ataki , pierwszy jak przez dwa dni nie wziąłem tabletki, a drugi jak zmniejszyłem dawkę do 100mg (Amizepin) na dobę . Obecnie biore 200mg.
  • 0

#5 krzysztof_31

krzysztof_31

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 278 postów

Napisano 07 marzec 2007 - 11:21

Witaj Luk 81.
Wszystko zależne jest od siły organizmu.Tabletek nie wolno przerywać w dowolnym wybranym sobie momencie,dlatego była taka reakcja organizmu a nie inna.Tak samo nie można regulować sobie samoczynnie dawek.Najczęsciej konczy sie to atakiem.O kolejności zmniejszania lub zwiększenia dawki leków decyduje tylko neurolog,choć czasem trzeba przyznać,że nie zawsze utrafi w dany lek.
Amizepin jest lekiem bardzo starej generacji,tzw III rzutu.To dosyć niewielka dawka która obecnie pobierasz.Wszystko też zależne gdzie był umiejscowiony naczyniak,nic nie wspomniałeś.To też ma duże znaczenie w przyszłych rokowaniach.Ale z tego co piszesz,to jak systematycznie pobierasz leki,nie masz zbyt wielkiego nasilnia.
W kazdym razie pozdrawiam.Krzysztof.
  • 0
Wehikuł czasu to byłby cud ...

#6 luk81

luk81

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 9 postów

Napisano 07 marzec 2007 - 19:08

jeżeli chodzi o umiejscowienie , to naczyniak znajdował się w lewej części mózgu, blisko ośrodka mowy i ruchu. W trakcie operacji założono mi klamry tytanowe, niewiem czy ma to jakieś znaczenie. Po wyjściu ze szpitala zapisano mi 2x200mg Amizepinu, ale tak jak wcześniej pisałem zacząłem zmniejszać tą dawkę sam. Czy leki przeciwpadaczkowe leczą czy tylko zapobiegają atakom?
  • 0

#7 luk81

luk81

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 9 postów

Napisano 07 marzec 2007 - 22:34

na początku lekarze stwierdzili naczyniaka jamistego ,ale po operacji okazało się ,że to jednak był 'tętniczo żylny' a wielkość ok. 2x2cm. Bliznę pooperacyjną mam zaraz za uchem, miałem 14 szwów, a sierodek naczyniaka był mniej więcej ok. 3 cm w głąb głowy, z tego co się oriętuje.
  • 0

#8 krzysztof_31

krzysztof_31

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 278 postów

Napisano 08 marzec 2007 - 15:54

Witaj Luk81
Naczyniak tętniczo żylny to w zasadzie nie jest zmiana nowotworowa,bardziej klasyfikuje się ją jako wade w okresie życia płodowego.Lokalizacja i wielkość decydują o sposobie leczenia przez neurochirurga,ale są też takie które nie kwalifikują sie do leczenia jakiegokolwiek.
Każda ingerencja w tkankę nerwową ma swoje określone skutki.Srednio od 2-3 lat odbuduje sie tkanka nerwowa w miejscu operowanym.Wtedy raczej można mówic o wynikach czy ustanie padaczka.
  • 0
Wehikuł czasu to byłby cud ...

#9 luk81

luk81

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 9 postów

Napisano 08 marzec 2007 - 20:34

masz rację 'krzysztof_31' . Badanie histopatologiczne potwierdziło ,że nie jest to zmiana nowotworowa, a lekarze powiedzieli ,że mam to prawdopodobnie od urodzenia. Lecz dali mi rok abym zdecydował sie na operację ,bo z czasem mogło się pogorszyć. Czy uważasz ,że dopuki nie odbuduje się tkanka nerwowa w miejscu operowanym to mogę mieć ataki?
  • 0

#10 krzysztof_31

krzysztof_31

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 278 postów

Napisano 08 marzec 2007 - 21:43

Nie mogę decydować w sprawie danej jednostki chorobowej.Każdy organizm inaczej podchodzi do regeneracji i odbudowy.Na to pytanie teraz nie odpowie ci nikt,ani ja ani jakikolwiek nawet profesor.Histopatologia to ważna rzecz,ale wczesny termin już po roku?Szybka ingerencja w tkanke!Dziwne to,żebyś to ty decydował a od czego jest neurochirurg?
Widzę jednak że nie możesz pogodzić się z padaczką,to przykra przypadłość.Trzeba wierzyć,że będzie dobrze.Pozdrawiam
  • 0
Wehikuł czasu to byłby cud ...

#11 luk81

luk81

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 9 postów

Napisano 15 marzec 2007 - 22:38

Witam;
Miałem ostatnio tk-angio, i byłem u neurochirurga. Wiem już ,że naczyniaka usunęli ale została anomalia naczyniowa o kalibrze nie przekraczającym 2 mm. Lekarz stwierdził ,że to już może zostać. Oprócz tego mam torbiel pajęczynówki ‘za robakiem móżdżku ‘- tak nazywa się to miejsce. Podobno ma to prawie co druga osoba i mam sie tym zbytnio nie przejmować . W tym miejscu torbiel nie powinien wywoływać ataków padaczki (ale nic nigdy na 100%).
W moim przypadku najważniejsza jest prawidłowa odbudowa tkanki pooperacyjnej, więc muszę przestrzegać pewnych zaleceń ;
- wysypiać się
- nie chodzić nigdy głodnym
i co najważniejsze
- jak najlepiej dotleniać mózg
Nie stosowanie się do tych zaleceń może wywoływać ataki!!

Dodano czw 15 mar 2007 22:49:25 CET :
..nie rozumię jednego - lekarz spytał mi się czy chcę brać jeszcze leki (Amizepin) czy nie , bo podobno nie jest to konieczne ? ale ja myślę ,że lepiej je jeszcze brać , może to uspokoi moją psychikę ?
  • 0

#12 krzysztof_31

krzysztof_31

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 278 postów

Napisano 19 marzec 2007 - 10:44

Witaj Luk.
Spytał się słusznie,bo ten lek bardziej ci może zaszkodzić niż pomóc.Neurochirurg nie oszukuje Cię.Robaki są statystyczne.Przy epilepsji sen to jedna z najważniejszych podstaw tej choroby.Dobrze byłoby używać sporo świeżego powietrza.Teraz musisz poczekać na odbudowę tkanki nerwowej a to trwa ok 2,5 roku.Jednak operacje na 4 komorze mózgu należa do najtrudniejszych i najbardziej skomplikowanych,i nieżadko kończą się fiaskiem.
Pozdrawiam Krzysztof.

Dodano pon 19 mar 2007 14:04:41 CET :
A co do robaka móżdzku.To budowa naszego mózgu.Ma go każdy,jedynie torbiel to nie jest rzeczą naturalną.
  • 0
Wehikuł czasu to byłby cud ...

#13 Pi

Pi

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 23 marzec 2007 - 14:58

Luk81 a przed operacja nie miałeś padaczki?

Ja mam odwrotną sytuację, ponieważ padaczkę miałem przed operacja naczyniaka, po operacji więcej się nie odezwała ;)

A jeśli chodzi o odbudowę tkanki pooperacyjnej i te zalecenia to pierwsze słyszę :). Nie dano mi żadnych zaleceń.
  • 0

#14 gosienka36

gosienka36

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 28 marzec 2007 - 22:26

Witajcie.Czytając wasze posty, przeszły mnie ciarki. Miałam operacje w 1987 r.- usunięcie torbiela płata prawego. Urodziłam dwoje dzieci,sa zdrowe,pracuje, jestem aktywną osobą.Odkad jestem rozwiedzona , napady ustapiły, bo mam spokój, mniej stresów. Ale leki mam brać jak to sie mówi do "grobowej deski"
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych