Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Stowarzyszenie IPON


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#1 admin

admin

    Podpowiadacz

  • Administrator
  • 168 postów

Napisano 09 styczeń 2007 - 23:45

Drogie Iponki!
Nasz portal, dawno już przekroczył punkt, w którym konieczne stało się nadanie mu osobowości prawnej. W związku z tym, na zlocie w Orawce, miało miejsce zebranie założycielskie Stowarzyszenia Internetowy Portal Osób Niepełnosprawnych. W grudniu ubiegłego roku, stowarzyszenie zostało zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym.
Piszę o tym dopiero teraz, ponieważ chciałem aby jako pierwsi usłyszeli tę dobrą wiadomość ci z nas, którzy przybyli do Rept na Iponkowego Sylwestra. Wiem, że niektórzy z Was zadają sobie pytanie, dlaczego działaliśmy w takim pośpiechu? Odpowiedź jest bardzo prosta:
Aby ubiegać się o jakiekolwiek dofinansowanie, czy to z PFRON, czy też o środki unijne, stowarzyszenie musi funkcjonować przez minimum pół roku. Dlatego też śpieszyliśmy się, aby móc składać wnioski o dofinansowanie już od drugiej połowy 2007 roku.

Zadajecie sobie z pewnością pytanie, co dobrego wyniknie dla nas z faktu istnienia Stowarzyszenia?

Po pierwsze: ułatwi to nam organizowanie imprez - możliwe stanie się korzystanie z dofinansowania.
Po drugie: łatwiejsze będzie też pozyskiwanie środków na utrzymanie serwera IPON.
Po trzecie: otworzy to nam możliwość organizowania rozmaitych szkoleń i kursów, np. komputerowych, na prawo jazdy itp.

Obecnie, jesteśmy na etapie wyrabiania dla stowarzyszenia numerów NIP i REGON, a po ich uzyskaniu, następnym krokiem będzie założenie konta bankowego dla stowarzyszenia.
Statut stowarzyszenia, został umieszczony na serwerze IPON, tak aby każdy mógł się z nim zapoznać: Statut. Osoby chcące wstąpić w poczet członków stowarzyszenia mogą pobrać deklarację członkowską: Deklaracja którą należy wydrukować, następnie wypełnić i wysłać pocztą na adres :

Stowarzyszenie Internetowy Portal Osób Niepełnosprawnych
ul. Podwale 49/8
50-039 Wrocław

Notatka:
Aby obejrzeć dokumenty, musisz mieć zainstalowany program Adobe Acrobat Reader.
Aby uniknąć problemów z otwieraniem plików pdf rekomendujemy ściągnięcie najnowszej Adobe Reader 7.0.5 w wersji polskiej. Rozmiar pliku: 21.5 MB.
Darmową wersję możesz ściągnąć ze strony firmy Adobe.
  • 0
Roma locuta, causa finita.

#2 admin

admin

    Podpowiadacz

  • Administrator
  • 168 postów

Napisano 11 styczeń 2007 - 19:45

Z uwagi na Wasze liczne pytania dotyczące składki członkowskiej, odpowiem tutaj, na forum, nie drogą mailową :)
Nie podawaliśmy jak na razie wysokości składki członkowskiej, gdyż stowarzyszenie nie ma jeszcze swego konta bankowego. Wysokość składki, ustaliliśmy na 50 zł rocznie. Przypominam też, że przystąpienie do stowarzyszenia, a co za tym idzie, opłacanie składki, jest całkowicie dobrowolne i nieobowiązkowe.
  • 0
Roma locuta, causa finita.

#3 tuwo

tuwo

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 47 postów

Napisano 11 luty 2007 - 20:02

Witam,

A gdzie można się zapoznać z władzami stowarzyszenia?

Pozdrawiam
  • 0

#4 zajoc 58

zajoc 58

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 129 postów

Napisano 09 luty 2007 - 11:48

Czy zbierane sa juz skladki czlonkowskie.. Ja juz wplacilem:)
  • 0

#5 ewita

ewita

    Gawędziarz

  • R.I.P.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1156 postów

Napisano 09 luty 2007 - 13:27

No, właśnie... Czekamy do pierwszego zebrania, czy już możemy się zapisywać i potwierdzać to wpłatą?
  • 0
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)

#6 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3574 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 11 luty 2007 - 23:18

Ewito, można się już zapisywać. Co do wpłat składek, na dniach podany zostanie numer konta stowarzyszenia.

A gdzie można się zapoznać z władzami stowarzyszenia?

Zapoznać, można się na dowolnym zlocie. Natomiast jeśli masz na myśli wykaz członków tymczasowych władz stowarzyszenia, to użyj odnośnika "Nasz adres", znajdującego u góry każdej podstrony IPONu.

Pozdrawiam serdecznie
marder
  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#7 india

india

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 117 postów

Napisano 13 luty 2007 - 15:36

Boluś fajnie ze jest już nr. konta . Moje pytanie : jaki to jest Bank ?
  • 0
"Ludzkie ambicje są niczym kometa - może pięknie jaśnieć, ale potrafi zniszczyć świat"

#8 małgosia

małgosia

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 133 postów

Napisano 13 luty 2007 - 18:02

podziwiam za chęć działania i zaangazowanie sie aby innym żyło sie lzej.
Jestem pełna podziwu
  • 0
kiedy Bóg zamyka drzwi to otwiera okna

#9 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 13 luty 2007 - 18:30

czy jako członek Stowarzyszenia będę mogła coś robić w ramach swoich możliwości w Chorzowie
  • 0

#10 ewita

ewita

    Gawędziarz

  • R.I.P.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1156 postów

Napisano 14 luty 2007 - 13:12

No, no! Ładnie to brzmi, jeszcze lepiej wygląda :D
Czy można zapisywać się za pośrednictwem forum? To ja to niniejszym czynię. Podpisywałam co prawda w Popowie jakąś listę założycielską, ale... w trakcie załatwiania - wiadomo! Sporo się mogło zmienić. A może by zamieścić na forum jakiś formularz członkowski, co? Kati! Jesteś szefowa, jak przeczytałam. Wypowiedz się, co? :D
  • 0
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)

#11 dani

dani

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 322 postów
  • Skąd:Wrocław

Napisano 23 luty 2007 - 00:04

proszę o podanie nr konta. Pozdrawiam
  • 0
"Warto, warto żyć" -Tuwim Julian

#12 lucyna

lucyna

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 309 postów

Napisano 23 luty 2007 - 08:45

Internetowy Portal Osób Niepełnosprawnych
ul. Słoneczna 14
91-491 Łódż


nr rachunku odbiorcy:
56 1050 1445 1000 0023 1406 8285
  • 0
Nawet siwa może być szczęśliwa:)

#13 dani

dani

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 322 postów
  • Skąd:Wrocław

Napisano 23 luty 2007 - 21:31

Kochana Lucynko bardzo dziekuję i cieplutko pozdrawiam :):):)
  • 0
"Warto, warto żyć" -Tuwim Julian

#14 waldik

waldik

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 328 postów

Napisano 28 luty 2007 - 18:32

Dzięki lucynko za podanie nr konta :) czy na to konto wpłacać można tylko składki czy drobne wpłaty wspierające IPON też można wpłacać? :)
  • 0

#15 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3574 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 03 marzec 2007 - 14:52

Można. W takim wypadku w tytule wpłaty należy podać: "darowizna na rzecz stowarzyszenia" + swój nick. (oczywiście, w przypadku gdy wpłacamy składkę członkowską, należy tam umieścić: "składka członkowska + nick")

Pozdrawiam
marder
  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#16 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 21 maj 2008 - 20:13

W jakim banku jest to konto?
  • 0

#17 lucyna

lucyna

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 309 postów

Napisano 21 maj 2008 - 21:09

ING Bank Śląski S.A.
  • 0
Nawet siwa może być szczęśliwa:)

#18 Amelia28

Amelia28

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 192 postów

Napisano 01 kwiecień 2009 - 07:22

Witam
Ja właśnie w sprawie składek członkowskich. W roku 2008 zapłaciłam składkę członkowską i poczułam się pełnoprawnym członkiem IPONu. Obecnie w 2009 roku zastanawiałam się nad kolejną wpłatą składki i do tej pory tej kwoty członkowskiej nie wpłaciłam. Myślę, że liczyłam jednak na jakąś informacje na forum, która moim zdaniem powinna pojawić się pod koniec 2008 roku lub z początkiem 2009 roku, w jaki sposób pieniądze przez nas wpłacone został zagospodarowane. Na żaden taki raport się nie doczekałam. Nie chodzi mi o to, żeby rozliczać Zarząd z każdej złotówki, ale o to, żeby mieć przynajmniej jakąś informację co stało się z tymi pieniędzmi: ile poszło na opłaty serwera, ile na inne wydatki i jakie, ile w ogóle udało się zarobić stowarzyszeniu na skłądkach członkowskich. Myślę, że takie rozliczenie na pewno zmotywowało by mnie do zapłacenia i w tym roku. A tu niestety głucha cisza, pieniądze poszły, ale nie wiadomo gdzie, nie wiadomo na co i nie wiadomo ile. Czy coś zostało nam z zeszłego roku?Czy może jesteśmy od dawna na debecie;)
Czytając Statut naszego Stowarzyszenia dotarłam jedynie do § 27, który głosi "Komisja Rewizyjna przedstawia Walnemu Zgromadzeniu sprawozdanie ze swojej działalności. Czyni to wraz z końcem roku obrachunkowego i zakończeniem kadencji".. Szkoda, że sprawozdanie nie jest jawne i nie może być dostępne dla wszystkich członków. Może okazać się, że takie sprawozdanie zostanie przedstawione na Walnym Zgromadzeniu, ale tam też nie każdy może się pojawić.
Podsumowując uważam, że sprawozdanie roczne z działalności Stowarzyszenia powinno być jawne dla wszystkich członków Stowarzyszenia, a może wtedy łatwiej i z większym przekonaniem płacili by oni składki, wiedząc na co są przeznaczane.
  • 0
[you] zamiast wgapiać się w mój avatar poczytaj mój tekst:P

#19 verselle

verselle

    Sufler

  • Administrator
  • 341 postów

Napisano 01 kwiecień 2009 - 21:02

IPON nie posiada statusu organizacji pożytku publicznego, tak więc nie mamy obowiązku publikowania (np. na stronie www) tego typu danych. Nie pomyśleliśmy że któryś z członków stowarzyszenia, uzależnia od tego wpłatę składki członkowskiej. Dzięki Twojemu postowi przekonaliśmy się, że nie mieliśmy pod tym względem racji. Posiadam w wersji papierowej nasz bilans za rok 2008 sporządzony przez księgową, oraz dokumenty rozliczeniowe z urzędem Skarbowym za rok 2008. Chętnie udostępnię je każdemu członkowi naszego stowarzyszenia na każdym zlocie i walnym zgromadzeniu. Dobrze jednak że poruszyłaś ten temat - dzięki temu, uświadomiłaś nam potrzebę wprowadzenia dodatkowej zakładki, dostępnej dla członków, która zawierać będzie tego typu dokumenty.
Ami, tak przykładowo Ci podam że w 2008 roku deklaracje członkowskie wypełniło 76 osób, a wpłaty dokonało 50 osób, i chwała im za to, bo tylko dzięki członkom którzy opłacili składkę, portal Ipon funkcjonuje i mogą z niego korzystać wszystkie osoby niepełnosprawne które nas odwiedzają.

  • 0

Jacek "Verselle"


#20 Kris26

Kris26

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 254 postów

Napisano 02 kwiecień 2009 - 08:56

[quote name='verselle]IPON nie posiada statusu organizacji pożytku publicznego' date=' tak więc nie mamy obowiązku publikowania (np. na stronie www) tego typu danych.[/quote']
Że tak wtrące a czemu IPON nie jest organizacją PP ?
Myślałem że jest wręcz na odwrót?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych