Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Kupuję skuter elektryczny, co należy zrobić


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
58 odpowiedzi w tym temacie

#1 owysocki

owysocki

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 31 postów

Napisano 15 grudzień 2009 - 16:02

tak tylko ja nie przejde sam ani jednego kroku przy pomocy tak ale sam nie no i co teraz powiesz?
  • 0

#2 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 16 październik 2009 - 15:01

Zapytaj u tego sprzedawcy na Allegro http://www.allegro.p...php?uid=1294928
  • 0

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".


#3 123456

123456

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 23 postów

Napisano 16 październik 2009 - 14:37

Witam,może ktoś wie gdzie można kupić potencjometr do wózka inw."meteor invacare" typ RVQ24YN03-08.
  • 0

#4 ryszard1316

ryszard1316

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 185 postów

Napisano 16 sierpień 2007 - 12:19

Każdy potencjalny nabywca (osoba niepełnosprawna lub inna osoba) skutera powinna przyjąć pewne określenia dotyczące stawianych wymogów dla skutera.
Ponieważ w wielu przypadkach stanowi o samodzielności osoby niepełnosprawnej.
Skuter powinien być dopasowany do danej osoby (tak jak garnitur czy garsonka szyta na miarę), aby maksymalnie móc go wykorzystać w różnych warunkach terenowych i potrzeb. Samochodu też nie kupujesz bez porad i zastanowienia, bo codziennie nie dokanasz takich zakupów.

Zastrzegam, że nie jestem żadnym przedstawicielem firmy sprzedających pojazdy elektryczne typu skuter, rower czy wózek inwalidzki, proszę nie oczekiwać, że podam model który polecam bądź firmę handlową.
Być może w sporadycznych przypadkach podam model skutera, wózka czy rower, który ja zakupiłem i dogłębnie już je sprawdziłem. Ale raczej tego też nie zrobię, bo niby, dlaczego miałbym napędzać klientów producentowi czy firmie handlowej.

Poniżej podam ważne elementy, na które należy zwrócić szczególną uwagę przy zakupie sprzętu, a mianowicie:
1. Sprzęt musi być dostosowany do danej dysfunkcji narządów ruchu z opcjami możliwości teraz lub później dokonania dostosowania jego do potrzeb użytkownika,
2. Jeżeli producent i handlowiec oferuje sprzęt z dodatkowymi opcjami, to świadczy o jego doświadczenie oraz to, że jest przygotowany sprzedać właściwy sprzęt,
3. Ten sam sprzęt może być w różnych cenach w firmach handlowych, nie wolno kupować sprzętu w pierwszej lepszej firmie, bez negocjacji ceny sprzętu (podaję przykład kupiłem sprzęt o wartości sklepowej z dodatkami 21.250,00 zł, lecz wynegocjonowałem cenę za ten sprzęt z dodatkami na 16.800,00 zł.) zatem warto porównywać ceny i negocjować!
4. Gdzie sprzęt będzie przechowywany, ma to znaczenie przy jego gabarytach, i opcjach dodatkowych, nie należy o tym zapominać.
5. NIE KUPOWAĆ NOWEGO SPRZĘTU Z ULOTEK REKLAMOWYCH, SPRZĘT NALEŻY TESTOWAĆ U SIEBIE W DOMU TAK TEŻ PRAKTYKUJĄ SZANUJĄCE SIĘ FIRMY HANDLOWE

Co jest ważne i ma znaczenie przy zakupie sprzętu (nie dotyczy używanego)?:

W obecnych czasach na ryku pojawiło się firm nowych i starych sprzedających sprzęt i nie ominęło to również skuterów i wózków inwalidzkich produkowanych na Dalekim Wschodzie tak w całości jak i na podzespołach. Ze względu na koszty produkcji również renomowane wkładają do firmowych wózków zwłaszcza elektronikę, czyli sterowanie wyprodukowane na Dalekim Wschodzie. Niestety jakość nie jest najlepsza, a zatem po okresie gwarancyjnym w wypadku naprawy są to już ogromne koszty. Kilka lat temu pracując jako urzędnik (dość wysoki rangą) rozmawiałem z przedstawicielami firm dlaczego posiłkują się produkcją z Dalekiego Wschodu odpowiedź była jasna, tam jest tania siła robocza, a wyniki firmy to sprzedaż. Zatem łatwo wywnioskować, że producentom opłaca się produkować sprzęt na okres jego żywotności 2 - 3 lata, a klient kupował nowy sprzęt. Odbywa się to niemal we wszystkich dziedzinach życia, artykuły gospodarstwa domowego, RTV, nawet samochody. Bardzo często podzespoły są nienaprawialne i też kupić oddzielnie ich nie można.
Te naprawdę dobre to kosztują odpowiednio drożej. Rencistę bądź emeryta nie stać jest na coś taniego, bo krótko będzie użytkował, a przy awarii usługa naprawy przewyższy wartość sprzętu.

A zatem, na co należy zwrócić szczególną uwagę, m.in. na:

WYMIARY mają wpływ na poruszanie się wewnątrz obiektów oraz na transport i przechowywanie
Długość skutera
Szerokość skutera
Wysokość siedziska powinna być regulowana
Głębokość siedziska
Szerokość siedziska
Siedzisko - wyprofilowane z zagłówkiem (bezpieczeństwo), z regulacją wysokości i przesuwem (szyną) przód - tył
Wysokość podczas transportu (złożona kolumna kierownicza, bez siedziska)

HAMULCE - to bezpieczeństwo
Droga hamowania przy największej prędkości
Automatyczny hamulec bezpieczeństwa
Mechaniczna i elektryczna blokada hamulca
Dodatkowy hamulec przy manetce lub w pedale

KOŁA czym większe średnice kół tym lepiej, łatwiejsze pokonywanie nierówności, na poruszanie się wewnątrz obiektów, mniejsze wstrząsy, większy komfort jazdy
Prześwit podłoża (pomiędzy podłogą skutera a nawierzchnią)
Wysokość pokonywanych przeszkód
Promień skrętu (zwrotność skutera)

PARAMETRY TECHNICZNE - mają wpływ na poruszanie się oraz pokonywanie długości tras, wagę użytkownika i skutera

Moc silnika (najlepiej ok. 700W) {przy wadze użytkownika ma wpływ na prędkość, podjazdy, pokonywanie przeszkód, ma wpływ na poniższe punkty}

Max. moc chwilowa dotyczy ruszania, podjeżdżania

Nachylenie pokonywanych przeszkód, max. (przy wadze użytkownika do kg)

Dopuszczalne nachylenie pokonywanych przeszkód

Ciężar wózka, czym lżejszy łatwiejszy do przetaczania go, wjeżdżania na podjazd, do transportu

Dopuszczalna waga użytkownika ma wpływ na prędkość, podjazdy, pokonywanie przeszkód

Dopuszczalna waga całkowita

Prędkość max.

Automatyczna redukcja prędkości na zakrętach - bezpieczeństwo


Akumulatory
Akumulatory - (czym większej pojemności akumulatory, tym większy zasięg, mniejsza ilość ładowań akumulatora to zwiększona żywotność akumulatorów, wskazane akumulatory żelowe)
Elektronika - ?A (to niezawodność skutera)
Panel sterujący z możliwością zaprogramowania prędkości jazdy
Zasięg max. - ? km (przy wadze użytkownika do kg) i pojemności akumulatorów

Inne bardzo ważne

Amortyzatory to eliminacja wstrząsów
Oświetlenie pełne
Kierunkowskazy z automatycznym wyłącznikiem
Światło stopu
Lusterko wsteczne lewe
Schowki (na telefon komórkowy, klucze od domu, radio bateryjne, kanapki, itp.),
Ładowarka z samoczynnym wyłącznikiem naładowania akumulatorów
INSTRUKCJA OBSŁUGI SKUTERA W JĘZYKU POLSKIM
INSTRUKCJA SERWISOWA W JĘZYKU POLSKIM lub angielskim bardzo ważna, bo po okresie gwarancyjnym ktoś znajomy może dokonać drobne naprawy, brak instrukcji to ogromne koszty serwisu pogwarancyjnego jak dla użytkownika rencisty. Świadczy również o tym, że sprzęt jest w całości produkowany przez daną firmę, skoro jest udostępniona pełna dokumentacja techniczna.

W okresie gwarancyjnym firma handlowa odbiera skuter do naprawy i zabezpiecza na czas naprawy gwarancyjnej drugi skuter osobie niepełnosprawnej?
Okres gwarancyjny podwozia jaki okres ? Zazwyczaj 24 miesiące
Okres gwarancyjny elektroniki jaki okres? Zazwyczaj 36 miesięcy
Okres gwarancyjny ogumienia jaki okres? Zazwyczaj 12 miesięcy


Wszystko wymienione powyżej powinno być w wyposażeniu standardowym.

Opcje dodatkowe - dostępność

o Kolor możliwość wyboru, to jest estetyka jak jest widziany
o Felgi stalowe lub aluminiowe, wpływają na wagę skutera
o Gaz w pedale
o Gaz w manetce
o Lusterko wsteczne prawe
o Ostrzeganie przed zbyt wysokimi wzniesieniami (w niektórych skuterach jest w standardzie)
o Uchwyt na laskę i kule, balkonik
o Lampa ostrzegawcza (najlepiej stroboskopowa)
o Szyba przednia osłaniająca przed wiatrem
o Hak holowniczy do przyczepki
o Przyczepka
o Zabudowa skutera przed deszczem i śniegiem
o Skuter z łatwością można rozłożyć na 5 do 7 elementów na czas transportu, (często bywa w standardzie)
o Podjazd transportowy do wózka do samochodu osobowego np. typu kombi
o Uchwyt transportowy (do przeciągania skutera)
o Kosze na zakupy (w niektórych skuterach są w standardzie).

Przeczytaj również post PORADY UDZIELANE PRZEZ DORADCÓW FIRM.

Lepiej przed kupnem się dobrze poradzić, bo jak kupisz to będziesz miał to co kupiłeś.

W razie potrzeby można się ze mną kontaktować w celu dalszej porady.

Objaśnienia sporządził: Ryszard Juszczak
12 sierpnia 2007r.
  • 0

#5 Geeee

Geeee

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 100 postów

Napisano 16 sierpień 2007 - 15:19

Super wyczerpujaca informacja - no i po co zawracalam wczoraj glowe, trzeba bylo mnie odeslac na forum. Ale bardzo dziekuje za cierpliwosc - jestem umowiona na wtorek. Bede testowac Cytyliner. pozdrawiam
  • 0
Szczęście to jedyna wartość, która sie mnoży,
jeśli się ją dzieli.

#6 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 16 sierpień 2007 - 17:05

Ryszardzie, świetny opis, dobry poradnik, ja także jestem zwolennikiem tego typu pojazdów, lubię obserwować jak na rynku pojawiają się coraz to nowsze modele wyposażone w przeróżne bajery wpływające na komfort jazdy jak i estetykę.
Powiedz mi, jak ma się sprawa akumulatorów, tzn czy ich pojemność się zwiększa przy zachowaniu gabarytów? Czy jest realne że za jakiś czas będę mógł kupić akum o większej pojemności niż 70A przy tych samych rozmiarach?
  • 1

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".


#7 ryszard1316

ryszard1316

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 185 postów

Napisano 16 sierpień 2007 - 19:19

[quote=Rafalek]Ryszardzie, świetny opis, dobry poradnik, ja także jestem zwolennikiem tego typu pojazdów, lubię obserwować jak na rynku pojawiają się coraz to nowsze modele wyposażone w przeróżne bajery wpływające na komfort jazdy jak i estetykę.
Powiedz mi, jak ma się sprawa akumulatorów, tzn czy ich pojemność się zwiększa przy zachowaniu gabarytów? Czy jest realne że za jakiś czas będę mógł kupić akum o większej pojemności niż 70A przy tych samych rozmiarach?[/quote]
Na pewno tak, trzeba poszukać wśród hurtowni oferujących akumulatory, w obszarze tych wymiarów można znależć nawet 100Ah oczywiście zalecam żelowe!

Dodano czw 16 sie 2007 20:23:55 CEST :
[quote name='Geeee]Super wyczerpujaca informacja - no i po co zawracalam wczoraj glowe' date=' trzeba bylo mnie odeslac na forum. Ale bardzo dziekuje za cierpliwosc - jestem umowiona na wtorek. Bede testowac Cytyliner. pozdrawiam[/quote']
Pozdrawiam i uważam za bardzo dobry wybór, jeszcze wynegocjuj dobrą cenę i potrzebne dodatkowe wyposażenie (chyba podałem Ci firmę w której powinnaś uzyskać to na co oczekujesz, wyjątkowo możesz powołać się na moje nazwisko).
Jestem przyzwyczajony do tak zwanego zawracania głowy, bo pomagam i doradzam już właśnie mija 10 lat.
Opracowanie sporządziłem i podałem na forum ze względu na "nalot" na mnie z zapytaniami. Teraz ewentualnie tylko bardzo szczegółowe informacje zapewne będą w zapytaniach indywidualnych.
Forum STOP*STEROTYPOM zwróciło się z prośbą o zgodę na umieszczenie tego opracowania i zapewne już jest na tym forum.



Dodano czw 16 sie 2007 20:26:21 CEST :

Obecnie przystępuję do opracowania dotyczącego przewlekłego bólu i opisu przeciwbólowej wszczepialnej pompy infuzyjnej.
Nie wiem jeszcze, gdzie umieszczę informację, ale na pewno tam gdzie jest najwięcej zapytań odnośnie bólu i jego leczenia.
Pozdrawiam
  • 0

#8 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3573 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 16 sierpień 2007 - 19:33

[quote name='ryszard1316]Nie wiem jeszcze gdzie umieszczę informację' date=' na pewno tam gdzie jest najwięcej zapytań odnośnie bólu[/quote']
Może w "Choroby przewlekłe"? To taki najbardziej ogólny dział, dotyczący rozmaitych schorzeń, a w przypadku gdyby okazało się, że wątek ten będzie lepiej pasował do innego działu, zawsze można go przesunąć.

Pozdrawiam
marder
  • 1

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#9 ryszard1316

ryszard1316

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 185 postów

Napisano 16 sierpień 2007 - 20:12

Dziękuję za podpowiedż, oczywiście dobre miejsce.
Pozdrawiam
  • 0

#10 Geeee

Geeee

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 100 postów

Napisano 17 sierpień 2007 - 13:53

Do ryszard1316 - tyle informacji, tyle zawracania glowy, ale jestem Ci wdzieczna. Bylam umowiona na prezentacje na wtorek - niestety musialam odmowic bo przed chwila otrzymalam informacje z kliniki ze mam sie zglosic w poniedzialek na operacje!! Trzymaj kciuki - wszystko odkladam na potem. Pozdrawiam
  • 1
Szczęście to jedyna wartość, która sie mnoży,
jeśli się ją dzieli.

#11 ryszard1316

ryszard1316

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 185 postów

Napisano 17 sierpień 2007 - 14:08

Operacja ważniejsza, skuter na póżniej.
Trzymam kciuki, od czasu do czasu zerkaj okiem na operatorów czy wszystko dobrze robią.
Szwy najlepiej ozdobnie niech wykonają, grunt to estetyka.
Szybko wracaj do zdrowia i na forum pochwal się nowym skuterem.
Do usłyszenia.;)
  • 0

#12 Geeee

Geeee

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 100 postów

Napisano 17 sierpień 2007 - 14:28

Dzieki, milo myslec ze sie ma wokol zyczliwych ludzi - do nastepnego kontaktu.
  • 1
Szczęście to jedyna wartość, która sie mnoży,
jeśli się ją dzieli.

#13 Geeee

Geeee

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 100 postów

Napisano 17 wrzesień 2007 - 13:58

Witam - no i jestem juz w domciu - na razie ciesze sie wlasnym lozeczkiem. Weszlam tylko poczytac co nowego - troszke jeszcze slaba - pozdrawiam
  • 1
Szczęście to jedyna wartość, która sie mnoży,
jeśli się ją dzieli.

#14 ryszard1316

ryszard1316

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 185 postów

Napisano 19 wrzesień 2007 - 13:09

Ryszardzie, świetny opis, dobry poradnik, ja także jestem zwolennikiem tego typu pojazdów, lubię obserwować jak na rynku pojawiają się coraz to nowsze modele wyposażone w przeróżne bajery wpływające na komfort jazdy jak i estetykę.
Powiedz mi, jak ma się sprawa akumulatorów, tzn czy ich pojemność się zwiększa przy zachowaniu gabarytów? Czy jest realne że za jakiś czas będę mógł kupić akum o większej pojemności niż 70A przy tych samych rozmiarach?

W tym miejscu zaznaczam, jeżeli w wózku czy skuterze były akumulatory mniejsze i ładawarka była np. do 50 Ah, to wraz ze zmianą akumulatorów na większą pojemność, należy zastosować ładowarkę na wyższy prąd z zapasem (np. 80Ah ładowarka 50 - 100 Ah).
Nie ma uniwersalnych ładowarek do akumulatorów żelowych należy używać wyłącznie ładowarek do akumulatorów żelowych.

Oczywiście, (nie chcę podejmować polemiki) są ładowarki, że instrukcji pisze, że również do żelowych, ale to nie mój problem bo ja takiej ładowarki nie użyję, ponieważ dbam o zasobność mojej kieszeni. Zatem wolę korzystać z właściwego akumulatora i właściwej ładowarki przez 8 - 10 lat, nie kupując co 1 - 2 lata nowych akumulatorów.
  • 0

#15 Zaraźliwy optymizm

Zaraźliwy optymizm

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 404 postów

Napisano 20 kwiecień 2008 - 21:21

A czy są dostepne skutery elektryczne na 3 kólkach ,ale z normalnym siedzeniem (nie dla osób na wózku), z automatyczna skrzynia biegów - jesli wogole taka ma :)
Bardzo prosze o zdjecie lub strone www gdzie moge zobaczyc taki skuter.
  • 1
"Chwytaj życie takim jakim jest ... Pomagaj innym, zrób jakis gest ... Więc warto mieć NADZIEJĘ i znią do przodu przez życie iść ... Inaczej człowiek oszaleje, a potem uschnie jak jesienny liść ..... "

#16 fajny52

fajny52

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 28 postów

Napisano 08 wrzesień 2008 - 08:07

są na stronie www.acumobil.hg.pl
  • 1

#17 owysocki

owysocki

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 31 postów

Napisano 14 grudzień 2009 - 18:23

ja mam tekie pytanko może to pytanie już było ale nie ważne ja chciałbym sobie kupić skuter ale jestem z mpd która porusza się na wózku aktywnym i wiadomo że jak bym chciał dojerzać do szkóły to już bym miał problem bo bym musiał się przesiąść na wózek bo na skuterze by mi nie pozwoli nikt wjechać do szkoły i tu jest problem co zwózkiem nie i można by było jakość ten wózek przyczepić do tego skutera czy jakośc żebym wiecie nie był uwiężiony oczywiście mógł sobie zrobić prawo jazdy tak ale po 1 mam ruszy mimowolne i nie wiem czy bym dostał prawko chociaz wiem że są osoby które mają prawko z ruchami mimowolnymi ale tym zajme się jak zgończe szkołe bo to zejmuje wiadomo dużo czasu i wysiłku a narezie musze zdać szkołe i mature hehe a po drugie mam wade wzroku -3 i-4 ale to nie problem można zrobić lazerowy zabiegł tak hehe 11
słyszałem też że już że wymyśliłi taki skuter z platformą
ale on przeznaczony jest tylko i wyłącznie do ruszu ulicznego nie a ja wiadomo z ruszami mimowolnymi no zwarzam zagrożenie chodzi mi o taki zwykły skuter co można nim jeżdzić po chodniku wiedomu to nie jest problem bo skuterów jest pełno bardziej mi chodzi o kwestie co z wózkiem nie

i teraz pewnie zapytacie dlaczego nie jeżdżę sam do szkoły . już mówie mam do szkoły ok. 5 km. a wszyscy wiemy że to jest takie łatwie i dodaktowo jeszcze dżwiganie tego plecaka razem który waży nie wiem ile 3 4 a nawet 6 kg.
narazie pomagają mi rodzice ale my wszyscy wiemy że nie chcemy od nikogo łaski nawet od rodziców. wiec bym prośł o odpowiedzieć ale osoby która już skuter ma i naprawde się zna i najlepiej żeby miała takie same problemy jak ja bo skuterem można jeździć jak ma się ruchy mimowolne bez problemu ale bo chodniku bo ja nie mam padaczki czy atetozy itp. Itd. Tylko wiadomo jak ktoś nieraz klaśnie albo coś to ja czasem podskoczę ale jak się jeździ takim zwykłym skuterem bo chodniku to nie jest problem ani nie stwarza zagrożenia pewnie mi odpowiecie że nic nie da zrobić pisze głupoty ale jak to mówią kto pyta ten nie błądzi
PS.
Mam nadzieje że zrozumiecie o co mi chodzi nie chodzi mi o kwestie samego doboru skutera tylko tej drugiej kwestii co z wózkiem a i sorry za takie długie i pewnie dla wielu bezsensowne przemówienie ale jeżeli człowiek szuka pomocy to lepiej wszystko od początku

peace
  • 0

#18 owysocki

owysocki

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 31 postów

Napisano 14 grudzień 2009 - 18:23

ja mam tekie pytanko może to pytanie już było ale nie ważne ja chciałbym sobie kupić skuter ale jestem z mpd która porusza się na wózku aktywnym i wiadomo że jak bym chciał dojerzać do szkóły to już bym miał problem bo bym musiał się przesiąść na wózek bo na skuterze by mi nie pozwoli nikt wjechać do szkoły i tu jest problem co zwózkiem nie i można by było jakość ten wózek przyczepić do tego skutera czy jakośc żebym wiecie nie był uwiężiony oczywiście mógł sobie zrobić prawo jazdy tak ale po 1 mam ruszy mimowolne i nie wiem czy bym dostał prawko chociaz wiem że są osoby które mają prawko z ruchami mimowolnymi ale tym zajme się jak zgończe szkołe bo to zejmuje wiadomo dużo czasu i wysiłku a narezie musze zdać szkołe i mature hehe a po drugie mam wade wzroku -3 i-4 ale to nie problem można zrobić lazerowy zabiegł tak hehe 11
słyszałem też że już że wymyśliłi taki skuter z platformą
ale on przeznaczony jest tylko i wyłącznie do ruszu ulicznego nie a ja wiadomo z ruszami mimowolnymi no zwarzam zagrożenie chodzi mi o taki zwykły skuter co można nim jeżdzić po chodniku wiedomu to nie jest problem bo skuterów jest pełno bardziej mi chodzi o kwestie co z wózkiem nie

i teraz pewnie zapytacie dlaczego nie jeżdżę sam do szkoły . już mówie mam do szkoły ok. 5 km. a wszyscy wiemy że to jest takie łatwie i dodaktowo jeszcze dżwiganie tego plecaka razem który waży nie wiem ile 3 4 a nawet 6 kg.
narazie pomagają mi rodzice ale my wszyscy wiemy że nie chcemy od nikogo łaski nawet od rodziców. wiec bym prośł o odpowiedzieć ale osoby która już skuter ma i naprawde się zna i najlepiej żeby miała takie same problemy jak ja bo skuterem można jeździć jak ma się ruchy mimowolne bez problemu ale bo chodniku bo ja nie mam padaczki czy atetozy itp. Itd. Tylko wiadomo jak ktoś nieraz klaśnie albo coś to ja czasem podskoczę ale jak się jeździ takim zwykłym skuterem bo chodniku to nie jest problem ani nie stwarza zagrożenia pewnie mi odpowiecie że nic nie da zrobić pisze głupoty ale jak to mówią kto pyta ten nie błądzi
PS.
Mam nadzieje że zrozumiecie o co mi chodzi nie chodzi mi o kwestie samego doboru skutera tylko tej drugiej kwestii co z wózkiem a i sorry za takie długie i pewnie dla wielu bezsensowne przemówienie ale jeżeli człowiek szuka pomocy to lepiej wszystko od początku

peace
  • 0

#19 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 15 grudzień 2009 - 10:19

Owysocki, wiesz w ogóle jak skuter wygląda ? Nikt nie ma prawa Ci zabronić wjechać nim do szkoły. Czy szkoła ma podjazd? Zakładam, że tak. Wjeżdżasz sobie skuterkiem do szkoły, zostawiasz pod klasą i jesteś gość.
Powodzenia :)
  • 0

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".


#20 ryszard1316

ryszard1316

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 185 postów

Napisano 18 luty 2009 - 13:28

Witam, pomimo mojej długiej nieobecności znowu jestem na Forum.
:(Gorzej, bo gorzej żyję nadal staram się ułatwiać sobie życie w sposób niezależny od osób trzecich.:)
Jak na moje potrzeby i możliwości uzyskuję rozwiązania własne i o dziwo umożliwiające mi samodzielną egzystencję bez potrzeby proszenia kogokolwiek o pomoc. Na dzień dzisiejszy wystarczy mi tylko miejsce parkingowe i brak schodów w miejscu docelowym i sam dojeżdżam bez problemu dla mojego elektrycznego wózka (skutera) "domowego" jak go nazywam, ponieważ mieści mi się kombi bez problemu.
:)Cały czas sam i samodzielnie.:)
Podjeżdżam swoim skuterem pod bagażnik samochodu (siedząc na fotelu wyjmuję elementy elektrycznego podnośnika i składam go, następnie podnoszę się ze skutera przy pomocy odchylenia się fotela łapiąc "pion".
Odczepiam fotel (tu jeszcze potrzebuję rozwiązania) od skutera aby się zmieścił w bagażniku skuter. Następnie zaczepiam do zaczepu w skuterze karabińczyk i przy pomocy pilota załadowuję skuter do bagażnika samochodu, w odwrotnej kolejności demontuję podnośnik i składam go do bagażnika.
:DCałkowity czas montażu podnośnika z załadunkiem skutera i demontażem podnośnika to niecałe 4 minuty.:D
Na Forum firmy ELWALK umieściłem zdjęcia podnośnika z zastosowaniem wciągarki elektrycznej, przy czym skuter ładuje moja żona - jak powiedziała - wszystko w pozycji lekko pochylonej, 0- wysiłku.
Obecny podnośnik działa w oparciu o aktuator liniowy jest super cichy i nie jest mocowany na stałe, nie potrzeba jest wiercić żadnych dziur, więc i gwarancji na samochód nie cofną.
Moja długa nieobecność na forum skutkuje właśnie dopracowaniem elektrycznego podnośnika samochodowego do za i wyładunku skutera czy wózka, zmodernizowałem siedzenie w swoim skuterze na regulowane elektrycznie oparcie i umożliwiające pionizację.
Ponadto, po 50 latach palenia papierosów (w ostatnich latach bardzo dużo paliłem szt. na 1 dobę), nigdy nie miałem dłuższej przerwy w paleniu niż 18 godzin (zabiegi operacyjne), chyba nikt nie widział mnie bez papierosa w ustach.
Nie palę już zwykłych papierosów od godziny 4.20 dnia 30 stycznia 2009, ponieważ pociągam tylko (moje ogromne zdumienie) e-papierosa. Wcześniej przechodziłem wszelkie kuracje bez efektów jak tabex, gumy do żucia, plastry wszelkiej maści, akupunkturę, terapię psychologiczną i etc. Sądziłem, że że brak mi silnej woli i bez wiary przystąpiłem do tego wynalazku, jak narazie działa podobnie jak moje "wynalazki" i wzory użytkowe chronione.
Tak, że bezczynny nie byłem, choroba robi swoje i ogranicza mnie, a ja staram się ją pokonywać przy pomocy rozwiązań własnych.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych