Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

czy padaczka się "rozwija"?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 krzysztof_31

krzysztof_31

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 278 postów

Napisano 03 styczeń 2007 - 20:28

To może skorzystaj z pomocy kardiologa?USG seca,holter cisnieniowy na cały dzień,jak bedziesz mieć jakies sytuacje stresowe wszystko wykaże.Może to nerwica serca?:)
  • 0
Wehikuł czasu to byłby cud ...

#2 krycha12333

krycha12333

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 15 luty 2007 - 23:01

witam mam padaczkę pourazową typowe ataki są rzadkie ale często mam drgamki a teraz zauważyłam coś jeszcze nie mówiłam o tym lekarzowi bo nie wim czy to ma związek z choroba coraz częściej trudno mi coś zapamiętać np odbieram telefon przyjmuję zamówienia dań na wynos [pracuję w restauracji]zapisuję na kartce jedną lub dwie pozycję podchodzę do komputera i nie wim co było zamówione wracam po kartkęi mogła bym przysiądz że to nie moje zamówienie nie pamiętam o czym rozmawiam z kimś nie mam pojęcia o co chodzi co się ze mną dzieje
  • 0

#3 krzysztof_31

krzysztof_31

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 278 postów

Napisano 16 luty 2007 - 10:58

Witaj Krycha.To typowe dla tej choroby epilepsji.Nie musisz się martwić,że to coś innego.Kiedy chodziłem do szkoły średniej pobierałem amizepin.Miałem dokładnie takie same objawy.Czasami zapisywałem na kartce kto co mi powiedział,bo nagminnie zapominałem.Na szczęście przeszło:)ale padaczka została:(
  • 0
Wehikuł czasu to byłby cud ...

#4 krycha12333

krycha12333

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 18 luty 2007 - 23:32

ja brałam amizepin dawno temu ale przesta działać teraz biorę lamotrix i może po prostu czas na zmianę a ja myślałam ,że tracę rozum dzięki za podpowiedż już się nie boje mam tylko nadzieję,że to przejsciowe bo sama się doprowadzam do szału. Koleżanki w pracy mają ze mnie niezły ubaw a ja śmieję się z nimi bo to jest dość zabawne kiedy pytam ,która miała :wynos: a one na to :ty głąbiu wtedy mówię aha no przecież i wszystkie rżymy jak głupie .Dobrze ,że mam wyrozumiałe koleżanki szefa ,który nie bał się mnie przyjąć do pracyna1/4 etatu szkoda tylko ,żestraciłamręte bo 300 zł to trochę małoale LEPSZY RYDZ NIŻ SKRZYPEK NA DACHU .Dziękuję ipozdrawiam

Sun Feb 18 23:39:51 2007 :
i znowu pokręciłam miało być LEPSZY WRÓBEL W GARŚCI.......
  • 0

#5 krzysztof_31

krzysztof_31

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 278 postów

Napisano 19 luty 2007 - 10:34

Witaj Krycha.Ja obecnie mam Lamitrin i Depakine.Nie powiem aby to było zbyt piękne powiązanie,ale trochę pomaga.Niestety te leki to wszystko II lub III rzut,produkcja i technologia lat 70 i 80.Tak więc narazie nie możemy zrobić.Póki będzie refundacja
nie będzie nowatorskich tabletek.Istnieją leki o 40% większej skuteczności,ale to dla wybranych.Pozdrawiam.
  • 0
Wehikuł czasu to byłby cud ...

#6 asiatko31

asiatko31

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 293 postów
  • Skąd:Polska ;)

Napisano 20 luty 2007 - 16:48

witajcie
krycha12333 masz wspaniałe koleżanki i szefa bo nie każdy jest taki. zazwyczaj ludzie uciekają lub mówią ze narkomanką nie udziela się pomocy( takie słowa słyszy moja rodzina lub znajomi )ja od dziecka choruje i mam małe ataki: nic nie widze, nie słyszę, i wyglądam jak narkoman.książkowo nazywa się utrata świadomości bez upadku.lekki mam lamotrix 450mg sabril 500mg.Tylko ostatnio za często boli mnie głowa i chyba będę musiała lekarzowi powiedzieć o tym.
  • 0

#7 krycha12333

krycha12333

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 21 luty 2007 - 20:59

cześć Asiątko właściwie nie wiem jak to się dzieje ,że nikomu nie przeszkadza moja choroba może dlatego ,że znali mnie wcześniej może dlatego,że nie robię z tego tajemnicy a może przez to że to większe miasto iludzie mają większą świadomość le przyznam szczerze że kiedy nie mówiłam o swojej chorobia ludzie nie wiedzieli jae mają się zachować wobec mnie od kiedy mówię o niej otwarcie nie boją się pytać o moją chorobę wiedzą jak mają się zachować w czasie ataku rozmawiam z nimi o objawach a oni nie traktują mnie jak trędowatej przykro mi Asiątko ,Ze masz takie problemy pozdrawiam i całuje trzymaj się pa pa

Wed Feb 21 21:08:53 2007 :
do krzysztofa31 a ja myślałam że leki ,które biorę to hit sezonu no może nie 2007 ale z z końca lat 90 i bałam się ,że jak one przestaną działać to już nic mi nie pomoże ale jestem głąb dzięki za uświadomienie jeszcze dużo różnych możliwości przede mną mogę chorować spokojnie dzięki za informacje
  • 0

#8 krzysztof_31

krzysztof_31

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 278 postów

Napisano 21 luty 2007 - 22:52

Niestety Krycha to,co bierzemy to nie są "hity sezonu".Może już leki na gabapentynie to już coś lepszego(neurontin).Niestety medycyna refundowana tkwi w martwym punkcie jesli chodzi o epilepsje.Nie musisz sie martwic,nie będą działać te,pomogą napewno inne. Nie jest ich 10 a wiele wiecej ponad 50. :-)
  • 0
Wehikuł czasu to byłby cud ...

#9 asiatko31

asiatko31

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 293 postów
  • Skąd:Polska ;)

Napisano 23 luty 2007 - 13:06

kiedyś moja koleżanka zapytała mnie. Co ja na to aby nosić małą bransoletę z napisem EPI (Bo wyjechała za granice i tam zobaczyła jak ludzie chorzy na epi i cukrzycy maja bransoletkę i jak taka osoba dostaje ataku padaczki to druga osoba już wie jak jej pomóc + dzwoni po pogotowie) Odpowiedziałam ze nie wiem czy to jest dobry pomysł bo i tak większość ludzi nie wie co to jest epi i jak udzielić pomocy. wiedzą tylko rodzina i nasi znajomi. chociaż ja bym mogła nosić taką bransoletkę czemu nie
Co wy o tym sądzicie ? Mam rację czy się mylę ?
  • 0

#10 krycha12333

krycha12333

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 24 luty 2007 - 23:37

jestem za .Może ludzie nie wiedzą co to jest epi ale widząc bransoletkę szybciej zadzwonią na pogotowie i nie będą się zastanawiać czy może on jest tylko naćoany lub pijany. Napewno ja ją założę .

Sat Feb 24 23:47:58 2007 :
dzięki Krzysztof mogę spokojnie chorować.No to jeden problem mniej.Teraz się będę martwiła tylko komisją odwoławczą .To już 2 marca mam marne szanse wiem o tym już się oswoiłam z tą myślą a i tak się boję.To bez sensu chyba oszaleję do piątku a znając siebie to albo się zamknę i się wcale nie odezwę albo zrobię z siebie idiotkę gadając głupoty .Po cholerę mi to bylo
  • 0

#11 asiatko31

asiatko31

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 293 postów
  • Skąd:Polska ;)

Napisano 25 luty 2007 - 12:06

ja od 2 tygodni tak myślę o tej bransoletce aby kupić i drukowanymi literami na pisać padaczka.
  • 0

#12 krzysztof_31

krzysztof_31

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 278 postów

Napisano 25 luty 2007 - 12:57

Spokojne Krycha,ZUS i te ich odwołania to tylko proforma na wydłużenie czasu dla rozstrzygnięcia sporu.Organ rentowy tonie w odwołaniach.Moja sprawa ciągnie się od 2004 r,po 3 latach w końcu dostałem adwokata,a sprawa przeszła juz przez apelacje,niestety wróciła do ponownego rozpatrzenia.
Czy ktoś zawinił,myśle swoje,ale nie bedę tego pisał.Każdy zresztą wie,i ma swoje zdanie.Cóż nic dodać nic ująć,ważniejsza jest lustracja!oraz Irak i Afganistan,niż wsparcie Osób Niepełnosprawnych.
  • 0
Wehikuł czasu to byłby cud ...

#13 krycha12333

krycha12333

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 26 luty 2007 - 09:44

no to czeka mnie długa droga ale skoro nie ponoszę żadnych kosztów finansowych to mogę się sądzić w końcu to będzie nowe doświadczenie tyle że jak znam siebie będzie mnie to kosztowało dużo nerwów
  • 0

#14 krycha12333

krycha12333

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 25 luty 2007 - 22:50

tak Asiątko zrób sobie bransoletkę z napisem padaczka zobaczą to małolaty pomyślą ,że to jest cool (nie wiem czy dobrze napisałam jestem już nie młoda ).Bęcą śmigały z bransoletami po mieście potem zrobią soie wisiorki z napisem bo każdy chce być na topie i o krok dalej .Nie chciałam Cię obrazić mam tylko wybujałą wyobraznie i poczucie humoru (tak przynajmniej mi się zdaje )jeśli cię uraziłam to przepraszam.Myślę tylko,że to powinny być rzeczy wydawane przez lekarzy tylko dla osób chorych.

Sun Feb 25 23:03:55 2007 :
Do Krzysztofa ty chyba żartujesz trzy lata to dopiero jest chore .Jak tak można no to jak to z Tobą jest bo nie chce mi się wierzyć odwołałeś się i czekasz trzy lata czy może kierowali cię na jakieś badania ico jakiś czas coś wyskakiwało jakieś nowe niezbędne dokumenty czy od trzech lat cisza w eterze .Za trzy lata moja córka pójdzie na studia chyba wybije jej dziennikarstwo z głowy pójdzie na prawo w takim tempie to zdąży zostać moim adwokatem .
  • 0

#15 asiatko31

asiatko31

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 293 postów
  • Skąd:Polska ;)

Napisano 25 luty 2007 - 23:24

krycha12333 No co ty ja sie nie gniewam. Po drugie zarazie sie zastanawiam zresztą mam to gdzieś ze małolaty Będą śmigały z bransoletami po mieście potem zrobią sobie wisiorki z napisem bo każdy chce być na topie i o krok dalej. Prędzej doczekasz sie 100 lat niż ta służba zdrowia , lekarze co kol wiek zrobią a zdrowie jest najważniejsze. każdy wie jak człowiek reaguje my chorzy żel sie poczujemy na mieście.

Dodano nie 25 lut 2007 23:44:49 CET :
ZUS ma bałagan i czeka sie różnie a nawet to ze ZUS nie zgadza sie z opinią sądu i sie odwołuje.... Ja bym im tego nie podarowała i walczyła o swoje. ZUS szuka pieniędzy a pracują w budynku który wygląda jak luksusowy hotel który ma 6 gwiazdek a drugi budynek budują gdzie najmniejszy pokój ma mieć 70 m
My chorzy na padaczkę mamy bardzo duże ograniczone możliwości mówię tu o pracy. Jeśli ZUS zabiera nam rentę to niech napiszą ze możemy pracować w każdym zawodzie nawet prowadzić samochód. żaden lekarz zakładowy nas nie przymnie jak sie dowie o naszej chorobie. przecież za 430 zł nie jesteśmy wstanie wyżyć i opłacić rachunki a jeśli chcą abyśmy siedzieli w domu to niech chociaż dadzą np. 800 - 1000 zł.
  • 0

#16 krzysztof_31

krzysztof_31

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 278 postów

Napisano 26 luty 2007 - 10:08

Oj Krysiu,chyba nie znasz drogi sądowej.Obecnie wygrana w sądzie okręgowym nie oznacza wygranej renty.ZUS odwoła sie do apelacji(sredni czas oczekiwania na otwarcie sprawy 18-20 miesiecy).W apelacjach ZUS często przegrywa,ale gorzej,kiedy daje do ponownego rozpatrzenia znów do okegowego tylko ze zmiana składu sędziowskiego.Znów biegły,znów badania.Oto system który stworzyło nam państwo,pogratulować!Nie chcę cie zrażać,ale sprawy czasami trwają 6-8 lat i niejednokrotnie kończą sie w Warszawie,gdzie ZUS już nie ma odwołania!
Ale gratuluje organowi rentowemu pięknych budowli,cuda techniki,piękna architektura,przestrzeń,dobre samopoczucie!
  • 0
Wehikuł czasu to byłby cud ...

#17 krycha12333

krycha12333

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 26 luty 2007 - 14:54

to niesamowite.To ile ludzie chorzy muszą mieć zdrowia żeby przez to wszystko przejść
  • 0

#18 krzysztof_31

krzysztof_31

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 278 postów

Napisano 26 luty 2007 - 19:12

Oj Krysiu,ile traci skarb państwa,logika tutaj wskazuje na poważne uchybienia.Tocząc sprawę przez około 1 rok budżet opłaca każde powołanie składu sędziowskiego,opinie biegłych,wydanie wyroku,postanowienia itp.Każdy chce zarobić :-)
  • 0
Wehikuł czasu to byłby cud ...

#19 asiatko31

asiatko31

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 293 postów
  • Skąd:Polska ;)

Napisano 26 luty 2007 - 22:11

krycha12333 to co Krzysztof_31 pisze to wszystko prawda i się z nim zgadzam, ma rację kiedyś sama przez to przechodziłam a teraz przechodzi przez to mój Krzyś a ma niedowład lewej strony i lekką padaczkę
  • 0

#20 krzysztof_31

krzysztof_31

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 278 postów

Napisano 27 luty 2007 - 11:56

Widzę,że Asia31 miała te same problemy,tylko dlaczego tak długo trwają posiedzenia i rozprawy.To wręcz komizm,kompromitacja wiadomo jakiego organu.
Widziałem przykładową rozprawę z USA 1 posiedzenie i 2 tygodnie i po sprawie.Biegły w ciagu kilku dni wydał opinie,nie wyda kara i to znaczna.W Polsce upomnienie,jak wyda po 2 miesiacach(standard)to dobrze.A w Polsce,najpierw każdy musi zarobić,od najmniejszego stopniem,po tego kto prowadzi sprawe.I oby trwało jak najdłużej to zasada którą preferuje nasza temida.A to,że ktoś wegetuje,to nieważne,no ale syty nie zrozumie głodnego.Więc nie ma się co bulwersować tak było od zawsze i nie zmieni sie.Pamiętajcie jedno,warto korzystac z pomocy,media,posłowie,senatorowie,to przyspiesza sprawy znacznie.ZUS-y boją sie takich ludzi i publicznego wskazania danego orzecznika.
  • 0
Wehikuł czasu to byłby cud ...


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych