Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Dlaczego się boicie ?aficie


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
171 odpowiedzi w tym temacie

#1 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3581 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 08 marzec 2007 - 18:21

Więc to była rozmowa? Szczerze powiedziawszy, to przypominało bardziej monolog... :lol:

A tak poważnie, wszelkie próby "nawracania", "przekabacania" etc. uważam za przejawy zaślepienia, pychy i arogancji. Jestem ateistą, nie wierzę w jezusa, mahometa, szatana, buddę, jahwe, ani w żadną inną wyższą siłę sprawczą - nie próbuję jednak nikomu narzucać swoich poglądów.
Joelo - zamiast prowadzić monolog przy pomocy cytatów z biblii, spróbuj uszanować poglądy innych osób tu piszących. Być może wówczas inni użytkownicy przestaną reagować na Twoją pisaninę tak alergicznie.

Pozdrawiam
marder
  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#2 Joela

Joela

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 53 postów

Napisano 08 marzec 2007 - 14:34


Aż nie mogę uwierzyc ,ze tak bardzo boicie sie tematu Biblia -Bóg-Jezus itp
Gdyby mi ktoś powiedział ,że wsród ludzi niepełnosprawnych nie da sie rozmawiać
na tematy WIARY w Boga nigdy bym nie uwierzyła.

Zaczełam drugi wątek o tematyce Biblii i został usuniety bo ....?
Jak to mozliwe ,ze potraficie mieć życzenia do " złotej rybki " a nie potraficie zwrócić sie w słowach do Boga ? a jesli potrafocie to na co wam jakaś rybka czy nie wiecie ,ze to co
robicie uwłącza Bogu Ojcu.

łatwiej wam pisać o problemach np miłosci damsko męskiej , a co z Miłościa Bożą
o któej Jezus powiedział ,aby była w nas wzajemnie.

Alkohol nie rozwiaze twoich problemów - mozna przeczytać w podpisie Tymka ,
A dlaczego ma to robić alkohol czy mleko ,a nie Jezus .
Skąd w was tyle zaciekłosci macie pretensje do mnie ze poruszam taki temat .a skad wiesz czy to nie jest WOLA BOGA ,moze szuka posród was kogos kto jest Jemu Miły.
Czy regulamin zabraia takiego TEMATU ?

A jesli nie to na jakiej podstawie zabraniacie mi taki temat prowadzic .CO na to Admin
a moze Bióro ?
Czy nie zastanawiacie sie jakie bedzie wasze zycie po życiu ,czy jesteście ZBAWIENI ?
Macie wiele trosk ,smutków , do kogo sie zwracacie - Bóg jest Miłością ,Jezus oddał za nas
Swoje życie .

Wkleiłam Cash'a poniewą nie znajac słów pisenek które śpiewał poczułam DUCHEM
wielki ból ducha tego człowieka ,a kiedy przeczytałam artykuł - wiedziałam dlaczego
"CZUłAM " jego śpiewanie.
Człowiek ,który przez swoje życie i to dośc marne, żył NIEPOGODZONY z Bogiem
Zostaje DOTKNIETY -Przemieniony doznaje łaski Pojednania .

Nic wam nie mówia Słowa pełne pokory ,unizenia ,które Cash wypowiada?
Ja w swoim zyciu przeszłam podobną droge , miałam wiele pretensji do Boga i to mi bardzo dobrze wychodziło byłam podobna do was , agresywnosć , bunt niepokora .

Jednak i w moim zyciu Bóg obdarował mnie łaska pokazani mi mojego stanu ducha i przeraziłam sie ,ze to koniec ,ale Jego łaska ma to do siebie ,ze jesli WOłASZ to On Usłyszy .

Dlatego jestem niezmiernie wdzięczna Jezusowi za Jego Ofiare śmierci za mnie bo w TEJ
Ofierze mam WSZYSTKO .
Nie tylko ważne jest to ,jak się zyje TU NA TEJ ZIEMI ,ale WAżNIEJSZE jest to ,gdzie będziesz po tym zyciu ,czy bedziesz przeciwnikiem Boga czy Jego sługą .

Boicie sie nawracania ? a czym dla was jest nawrócenie Mamy DWIE DROGI ,tylko DWIE
Jesli sie jest na DRODZE SZEROKIEJ ,to sie jest nienawróconym , i nie wejdzie do Królestwa Bozego
Nawrócenie to wejście na WąSKA Droge i przejście przez Ciasna Brame .
To są Słowa Jezusa.
Kim jestem ? napewno nie z organizacji świadków ,których tak bardzo sie boicie jest wiele innych denominacji ,czy ja do którejkolwiek namawiam ? NIE.
A Słowo Boże jest dla wszystkich ,którzy pragna Poznać Jezusa żywego Boga.

mam prawo do załozenia tematy jak każdy na tym forum ,jesli ten wątek zostanie usuniety lub zamkniety to prosze podac PUNKT REGULAMINU .
jak i to ,gdzie mam sie odwołac .
Jeśli jedni mogą pisac wiersze i wklejac i cieszyc sie tym ,ja moge pisac o Bogu nie w formie wiersza i też sie cieszyc .

  • 0
Pytanie do MODÓW i Admina --- KTO i DLACZEGO , zablokował mi
mozliwość pisania postów .
Jesli przeszkadzam , to nic prostrzego jak usunąć moje konto ...

#3 tuwo

tuwo

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 47 postów

Napisano 08 marzec 2007 - 15:55

Joela, musisz sie jeszcze dużo nauczyć jak chcesz ludzi do czegoś przekonywać.
Ludzie w większości nie znoszą fanatyzmu (co zrozumiałe ponieważ fanatyzm jest sam w sobie złem), zarozumialstwa, pouczania itd. itp.
Niestety, najgorsze jest w tym to, że fanatycy najczęściej nie zdają sobie sprawy, że nimi są, dlatego, po tym co tu prezentujesz, uważam, że dyskusja z Tobą o sprawach wiary nie ma sensu.

PS. Joela, wiara to jest takie coś, o czym się raczej dyskutuje z samym sobą w sumieniu swym.

Amen.
  • 0

#4 verselle

verselle

    Sufler

  • Administrator
  • 341 postów

Napisano 08 marzec 2007 - 16:42

Otóż to Tuwo, dokładnie to samo próbowałem przez 45 minut przekazać Joeli, ale nie udało się. Z tego co zauważyłem to nie trafiają żadne argumenty, bo "ktoś za tym stoi" i Ona wie kto... Joela, z przykrością stwierdzam, że to co robisz już jest fanatyzmem. Być może tego nie widzisz, ale wystarczy się trochę zagłębić w Twe posty i widać. Dla Ciebie tylko Biblia jest jedynym wiarygodnym i jedynym kierunkiem myślenia i oceny. Czyli albo jesteś ze mną, albo przeciw.
Piszesz: " Aż nie mogę uwierzyc ,ze tak bardzo boicie sie tematu Biblia -Bóg-Jezus itp"
Nie boimy się, bo nie ma czego. Temat jak każdy, kwestia zainteresowania.

" Gdyby mi ktoś powiedział ,że wsród ludzi niepełnosprawnych nie da sie rozmawiać
na tematy WIARY w Boga nigdy bym nie uwierzyła."
Da się, tylko z tymi co chcą na ten temat rozmawiać!

"ak to mozliwe ,ze potraficie mieć życzenia do " złotej rybki " a nie potraficie zwrócić sie w słowach do Boga ? a jesli potrafocie to na co wam jakaś rybka czy nie wiecie ,ze to co
robicie uwłącza Bogu Ojcu."
Tutaj to Cię trochę poniosło... a jeśli ktoś jest ateistą, muzułmaninem, itp to też uwłacza? Zastanów się co piszesz... (jak wspomniałem: albo zemną, albo przeciw?)

" łatwiej wam pisać o problemach np miłosci damsko męskiej , a co z Miłościa Bożą
o któej Jezus powiedział ,aby była w nas wzajemnie."
jak wyżej...

" Alkohol nie rozwiaze twoich problemów - mozna przeczytać w podpisie Tymka ,
A dlaczego ma to robić alkohol czy mleko ,a nie Jezus ."
Kolejna tylko jedna "właściwa" droga.... (mimo że to tylko żart- podpis)

" Czy regulamin zabraia takiego TEMATU ?"
Nie, nie zabrania, ale przez dłuższy czas próbowałem Ci wyjaśnić dlaczego wątek został zamknięty. Jak widać nic nie dociera...

" Czy nie zastanawiacie sie jakie bedzie wasze zycie po życiu ,czy jesteście ZBAWIENI ?"
Nie, nie zastanawiam się. Ale zastanawiam się czy będę miał jutro na chleb i na czynsz, i to teraz jest dla mnie najważniesze. (myślę że większość podziela moje zdanie)

" Boicie sie nawracania ? a czym dla was jest nawrócenie Mamy DWIE DROGI ,tylko DWIE"
Nie chcemy być nawracani!! zapamiętaj to!!
(jeśli ktoś będzie miał taką potrzebę, to pewnie się odezwie, więc nie narzucaj wszystkim)
(jak wspomniałem: dwie drogi... z nami albo przeciw...)

Joela, nie jestem wrogiem wiary, ale też nie jestem fanatykiem, ale nie życzę sobie aby mnie ktoś na siłę "nawracał". Ty nic innego nie robisz jak właśnie "nawracasz" (widać to w wielu postach w których cytujesz biblię, i oczywiście wymuszasz aby się z tym identyfikować, lub dostosować). Jestem zły bo wierzę w siebie a nie w coś gdzieś tam daleko? Bo nie mam ochoty tracić czasu na rzeczy w/g mnie nieważne w tej chwili?
Poprzedni wątek został zamknięty bo zmierzał w stronę kłótni oraz zaczynał łamać zasady i regulamin forum. Polecam abyś się dobrze zapoznała z regulaminem. Szczególnie polecam: 2f, 3a,d,e, oraz tekst na samym dole(czerwonym drukiem).

  • 0

Jacek "Verselle"


#5 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 08 marzec 2007 - 17:24

Widzisz Joela, jak kiedyś pojmiesz, że Biblia, Bóg, Jezus itp. nie koniecznie dla Wszystkich muszą być na pierwszym miejscu to może przestaniesz się dziwić. Jak kiedyś pojmiesz, że każdy ma swój sposób na szczęśliwe, wartościowe życie, to może porozmawiamy. Jak kiedyś pojmiesz, że nawracanie to też brak szacunku dla drugiej strony to porozmawiamy. Jak kiedyś pojemiesz, że są ludzie innej wiary, nie wierzący, bądż tacy, którzy wierzą na swój sposób to porozmawiamy. Gdy nauczysz się szanować wybory innych, ich drogę życiową, ich religię i poglądy to porozmawiamy. Na dziś przynajmniej ja nie umiem rozmawiać z (z przykrością to pisze) fanatykami do których niestety zaliczam i Ciebie.
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#6 Bunia20

Bunia20

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 67 postów

Napisano 08 marzec 2007 - 17:29

nie boje sie rozmawiac o biblii, ale po prostu czuje sie ...... malo kompetentna i wole nic nie mowic niz palnac glupstwo.
wiara jest dla mnie bardzo wazna, a jednoczesnie jest czyms bardzo prywatnym, intymnym.
nigdy nie czulam sie komfortowo dyskutujac o tym. no nic, mam nadzieje, ze tego tematu ci nie wyrzuca!
pozdrawiam cieplutko
  • 0
Żuraw, Żuraw, Władca Muraw!!!
Magic GOOOLA!!!

#7 mors

mors

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 144 postów

Napisano 08 marzec 2007 - 18:26

Mój dziadek "mawiał"...idź nawróć krowy , bo poszły na sąsiada...:lol:

Czas się pokory nauczyć...wielki czas :|
  • 0

#8 Joela

Joela

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 53 postów

Napisano 08 marzec 2007 - 19:02

nie boje sie rozmawiac o biblii, ale po prostu czuje sie ...... malo kompetentna i wole nic nie mowic niz palnac glupstwo.
wiara jest dla mnie bardzo wazna, a jednoczesnie jest czyms bardzo prywatnym, intymnym.
nigdy nie czulam sie komfortowo dyskutujac o tym. no nic, mam nadzieje, ze tego tematu ci nie wyrzuca!
pozdrawiam cieplutko

no własnie wolisz nic nie mówic niz jak to powiedziałas - palnąc głupstwo .
Czyli jest to jakis rodzaj strachu ?

Mysle ze nie ty jedna masz takie odczucia takich osób jest wiele ,i róznie reaguja a najczęściej tak jak panowie powyzej ,sarkazm ,agresja osmieszenie .

Masz racje co do intymnosci i do tego kazdy ma prawo - ja i Bóg .
Jednak dzielenie sie Słowem Bozym jest tak jak wtedy gdy Jezus chodził i Jego Uczniowie
i i Głosili Dobrą Nowine tak i dzisiaj potrzebujemy tego samego .
Nie czyjemy sie komfortowo w takich dyskusjach bo tu i tam znajdzie sie ktos kto osmieszy dlatego ,ze sam powie o sobie kim jest.
Jednak Jezus powiedział dzielcie sie Dobrą Nowina a jak to dzisiaj robic ?
Mnie tez jest smutno kiedy jestem traktowana jak fanatyczka czyniaca cos na siłe ,i zamyka mi sie usta ,a przeciez mam takie samo prawo jak inni forumowicze.

:)
>>>>>>>

moderator Jacek napisał

" Czy nie zastanawiacie sie jakie bedzie wasze zycie po życiu ,czy jesteście ZBAWIENI ?"

Nie, nie zastanawiam się. Ale zastanawiam się czy będę miał jutro na chleb i na czynsz, i to teraz jest dla mnie najważniesze. (myślę że większość podziela moje zdanie)

Rozumiem twoja rozterke i wiem ,ze to jest najważniejsze i podzielam twoje zdanie a wiesz dlaczego ?
Ja przez to przeszłam i powiem ci ,ze bywały takie dni ,ze niemiałam czym dzieci nakarmic i wiesz wysyłałam na podwórko ,ze moze znajda 10 groszy to bedzie za co bułke kupic. Dlatego napisałam ,ze miałam WIELE pretensji do Boga .

I wiesz musiało minac kilka lat bym mogła zobaczyc jak Bóg sie omnie troszczył ale moje podejscie do Niego było takie jak wasze teraz --i do mnie tez .:|
On ma o nas staranie .
  • 0
Pytanie do MODÓW i Admina --- KTO i DLACZEGO , zablokował mi
mozliwość pisania postów .
Jesli przeszkadzam , to nic prostrzego jak usunąć moje konto ...

#9 asiatko31

asiatko31

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 293 postów
  • Skąd:Polska ;)

Napisano 08 marzec 2007 - 19:36

Z CAŁYM SZACUNKIEM I PRZEPRASZAM ZA TE SŁOWA ALE To prawda ludzie nie lubią jak się ich poucza itp Świętej pamięci babcia mówiła mi że osoby które chodzą co dziennie do kościoła, które nas pouczają co i jak mamy robić itp. oraz maja w domu na każdej ścianie święty obrazek i bardzo dużo książek o Bogu to mówiła takie zdanie " kto modli sie pod figurą to ma diabła za skórą " i tu mówiła o takiej pewnej osobie z mojej rodziny która tak sie modli tak często chodzi do kościoła jak przychodzi do rodziny na wizytę to przynosi gazety kościelne pyta sie czy byliśmy w kościele i o czym była mowa a jak sie dowiaduje ze sie nie było to robi wielką litanie i poucza mówiąc np jak sie modlimy to takie mamy życie wiec nie powinnyśmy narzekać ze jesteśmy chorzy czy sie są kłótnie w małżeństwie itd a nie akceptuje osoby które wchodzą do naszej rodziny lub jeśli któreś z małżonków przed ślubem ma mieszkanie to często mówi w prost ze przyszła, przyszedł w samych skarpetkach
  • 0

#10 niunia125

niunia125

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 173 postów

Napisano 08 marzec 2007 - 20:53

joela wiesz ha jestem bardzo młodą w poruwnaniu z pozostałymi ale powien ci tylko jedno nie da sie nikogoi zmusić do czegos a tym bardziej do WIARY nie da sie zmienć sposobu postrzegania swuata pezez czlowieka w ciagu 5 minut.,. na to potrzeba czasu wiem ze hcesz dobrze hcesz pomagac inym ale wykaż przy tyn troche wiecej zrozumienia i taktu
  • 0
tak mnir skrusz tak mnie złam tak mnie wypal Jezu byś został tylko ty

#11 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 08 marzec 2007 - 22:14

A ja sobie znalazłem fajne rowiązanie :P jak mam chęć podyskutować lub poczytać na tematy religijne udaję się na forum tematyczne :) Hmmmm w internecie jest taka zasada że użytkownik może mieć konta na różnych portalach :P i admin mu głowy nie urwie :)
  • 0

#12 Totto

Totto

    Podpowiadacz

  • Przyjaciele
  • PipPipPipPipPip
  • 275 postów

Napisano 08 marzec 2007 - 22:58

Joela! Zapraszam cię do mojego działu "Naszym Zdaniem". Ja jestem otwarty na temat wiary. Dopóki jestem moderatorem tego działu, takie dyskusje będą mile widziane. Powinnaś jednak wziąść poprawkę, ze tu na IPONie są ludzie o różnych poglądach: ateiści, komuniści, wierzący nipraktykujący itd. Dlatego nie każdy podejdzie do tej tematyki ze zrzumieniem lub tym bardziej z powagą.
  • 0

Totto :)
 


#13 niunia125

niunia125

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 173 postów

Napisano 09 marzec 2007 - 08:20

ja jesten otwarta ba takie rozmowy:)
  • 0
tak mnir skrusz tak mnie złam tak mnie wypal Jezu byś został tylko ty

#14 olineks

olineks

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 127 postów

Napisano 09 marzec 2007 - 11:23

nie będę taka delikatna jak co poniektórzy, może admini zastanowili by się nad zabanowaniem tej fanatyczki? 90% forumowiczów ma jej troszeczkę dosyć a nawet bardziej. Nie widać tego? Jak chce się dzielić dobrą nowiną to niech się dzieli na forum do tego przeznaczonych. Na pewno w internecie jest wiele takich stron, czy koniecznie na tej musi przedstawiać jak to napisał verselle swoją jedyną prawdę: "albo zemną, albo przeciw"?
  • 0

#15 Jacek1982

Jacek1982

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 678 postów

Napisano 09 marzec 2007 - 11:49

dlaczego tematu nikt nie zamknie?
  • 0

#16 Joela

Joela

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 53 postów

Napisano 09 marzec 2007 - 12:05

[quote name='olineks]nie będę taka delikatna jak co poniektórzy' date=' może admini zastanowili by się nad zabanowaniem tej fanatyczki? 90% forumowiczów ma jej troszeczkę dosyć a nawet bardziej. Nie widać tego? Jak chce się dzielić dobrą nowiną to niech się dzieli na forum do tego przeznaczonych. Na pewno w internecie jest wiele takich stron, czy koniecznie na tej musi przedstawiać jak to napisał verselle swoją jedyną prawdę: "albo zemną, albo przeciw"?[/quote']
Adlaczego to chcesz mi odebrac prawo z którego sama chcesz korzystać ?
jesli masz dosc to nie czytaj nie wchodź - ja nie wchodzę na wiele tematów i nie wołam
zbanować - zamknąc .
A to gdzie mam sie dzielić to zostaw Bogu a jeśli On cie irytuje unikaj mojego tematu.
Jezus powiedział ,kto jest z wami jest zemna .
Kto nie jest przeciwko mnie jest z wami .

Dodano pią 09 mar 2007 12:07:45 CET :
Dodano pią 09 mar 2007 12:06:35 CET :
[quote=niunia125]ja jesten otwarta ba takie rozmowy:)[/quote]
a więc ROZMAWIAJMY :)

Zapraszam ,zaczynaj ,myslę też że takich osób jest więcej ,ale boją sie wychylic ?
  • 0
Pytanie do MODÓW i Admina --- KTO i DLACZEGO , zablokował mi
mozliwość pisania postów .
Jesli przeszkadzam , to nic prostrzego jak usunąć moje konto ...

#17 mors

mors

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 144 postów

Napisano 09 marzec 2007 - 13:12

Widzę tu wreszcie rozwiązanie ! Totto zaprosił Cię Joelo do swojego działu . To wspaniała wiadomość !!! Sama widzisz , że są osoby które chcą Ci pomóc .
  • 0

#18 tuwo

tuwo

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 47 postów

Napisano 09 marzec 2007 - 14:14

[quote name='Joela]Zapraszam ' date='zaczynaj ,myslę też że takich osób jest więcej ,ale boją sie wychylic ?[/quote']
Ja tam dzisiaj chyba wychylę :lol:
  • 0

#19 olineks

olineks

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 127 postów

Napisano 09 marzec 2007 - 14:41

Joelo chcę ci odebrać to prawo, ponieważ go nadużywasz. Niestety nie ode mnie to zależy a od adminów, którzy mają do Ciebie iście anielską cierpliwość. Ja takowej niestety nie posiadam.

tuwo wychylanie szkodzi zdrowiu, wg Ministra Zdrowia i Opieki ;)
  • 0

#20 Joela

Joela

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 53 postów

Napisano 09 marzec 2007 - 15:16

Joelo chcę ci odebrać to prawo, ponieważ go nadużywasz. Niestety nie ode mnie to zależy a od adminów, którzy mają do Ciebie iście anielską cierpliwość. Ja takowej niestety nie posiadam.

tuwo wychylanie szkodzi zdrowiu, wg Ministra Zdrowia i Opieki ;)

Nie mozesz mi odebrać tego czego mi nie dałas ,mozesz jedynie ZłAMAC .

Admin też musi mieć uzasadnienie ZAMKNIECIA , on tez nie moze naduzywac prawa ,które mu powierzono na czas jakis .
To ty " pilnujesz" by Słowo Boze nie miało do forum dostępu ?
Czego sie boisz ?
Czy jesteś ZBAWIONA ?
Co mozesz powiedzieć o Jezusie jaka jest Jego Obecność w twoim zyciu
Czy nikt z was nie potrafi sie podzielić śWIADECTEM co Jezus dla niego zrobił ?
  • 0
Pytanie do MODÓW i Admina --- KTO i DLACZEGO , zablokował mi
mozliwość pisania postów .
Jesli przeszkadzam , to nic prostrzego jak usunąć moje konto ...


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych