Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Link ftp


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Totto

Totto

    Podpowiadacz

  • Przyjaciele
  • PipPipPipPipPip
  • 275 postów

Napisano 01 wrzesień 2002 - 19:28

Mam taki problem: Chce na stronie www umiescic odnosnik do sciagniecia dokumentu w furmacie *.ftp Jak powinien wygladac zapis w HTMLu aby to dzialalo :?: Pomozcie prosze :!: :!: :!:
  • 0

Totto :)
 


#2 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 02 wrzesień 2002 - 20:16

Witaj Totto

co do hiperłączy na WWW to ma się to mniej więcej tak,
wiem Totto że pytałeś o jeden przykładzik ale podam dla wiadomości innych trochę więcej, mam nadzieję że wsród nich jest ten Twój :-D


1 przykład: Odsyłaczem jest konstrukcja, która wskazuje pewne miejsce w Internecie i pozwala skoczyć do niego za pomocą kliknięcia na niej myszką. Jej konstrukcję można obrazowo przedstawić w postaci:

Tekst, na którym należy kliknąć


Gdy utworzymy odsyłacz, ciąg znaków "tekst, na którym należy kliknąć" będzie zaznaczony innym kolorem, zazwyczaj niebieskim, i podkreślony. Na przykład odsyłacz do naszego forum:

Tutaj znajdziesz nasze forum

Gdy przesuniesz kursor myszki nad odsyłacz, kursor przyjmie postać rączki, natomiast w wierszu statusu przeglądarki powinna się pojawić informacja http://forum.ipon.pl

----------------------------------------------------------
2 przykład: Odsyłacz do pliku tekstowego TXT, kliknięcie na odsyłaczy spowoduje otworzenie pliku tekstowego w nowym oknie ponieważ uzyliśmy parametru TARGET="_blanc"

Plik tekstowy TXT


http://forum.ipon.pl...ik_tekstowy.txt

-----------------------------------------------------------
3 przykład: Odsyłacz do pliku graficznego GIF, kliknięcie na odsyłaczy spowoduje otworzenie pliku graficznwego w formacie GIF w nowym oknie

Plik graficzny GIF


http://forum.ipon.pl/nauka/cat.gif

4. analogiznie do pliku muzycznego w formacie MIDI lub WAV

5. Często stosowanym odsyłaczem jest konstrukcja pozwalająca czytelnikowi strony wysłać do jej autora (lub jakiejkolwiek innej osoby) pocztę elektroniczną. Jej konstrukcja wygląda następująco:


Tutaj kliknij


Przykładowa zachęta do wysłania listu mogłaby wyglądać następująco:

Jeśli chcesz mi nawrzucać, kliknij w tym miejscu


6. Równie często stosowaną usługą jest FTP, który pozwala sięgnąć do serwera FTP w poszukiwaniu jakichś plików - można w ten sposób wskazać położenie jakiegoś shareware'owego programu. Nasze wydawnictwo posiada swój własny serwer, z którego można skopiować np. listingi zamieszczane w dziale Dla Praktyków w PCkurierze, publikacje elektroniczne czy oprogramowanie. Korzystamy tutaj z protokołu File Transfer Protocol - stąd nazwa FTP.

Odpowiednia konstrukcja wskazująca na FTP ma postać:


Jakiś tekst


Gdybyśmy chcieli sięgnąć do katalogu jakiegos serwera, możemy podać odsyłacz:


Tutaj znajdziesz listingi Dla Praktyków


Możemy także dać bezpośredni odsyłacz do pliku:


[url="ftp://ftp.polbox.com.pl/library/pliki/hpauthor.zip"]Podręcznik Home Page Author[/url]


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych