Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Muszę komuś to powiedzieć


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
419 odpowiedzi w tym temacie

#41 mazinka

mazinka

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 41 postów

Napisano 11 marzec 2007 - 10:48

Tak a propos podnoszenia główki i nowych umiejętności - za jakiś czas będzie tak, że Adaś, który opanuje juz pewne czynności, zacznie ich "zapominać" i to z dnia na dzień. Zawał, wtedy bez paniki, bo to nie objaw regersu, tylko rozwoju. Jak dziecko przestaje wykonywać czynności, które już dobrze umie (np. przestaje robić pa-pa), to znaczy, że rozwija się inna czynność- znacznie bardziej skomplikowana dla jego małego mózgu (np mowa, siadanie lub coś innego) i dlatego radzi on sobie w ten sposób, że na chwilę "zapomina", co już umiał. Trwa to nawet kilka tygodni - w zależności od stopnia trudności nowej czynności. Jak już nowa czynność się rozwinie, wszytsko wróci do normy - wraca pamięć i wykonywanie starych czynności. I do następnego razu :)
Żeby rodzicom się nie nudziło i ieli powód do zmartwień;)
  • 0

#42 Zawał

Zawał

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 181 postów

Napisano 29 marzec 2007 - 22:54

Witam po przerwie!
Dzięki za info o "zapominaniu". Rzeczywiście mały "zluzował" z podnoszeniem główki na chwilę. Nie wpadaliśmy w panikę dzięki Mazince.
Dr Ganowicz przysłała nam zalecenia dla Adasia. Nie wiem czy dalej będziemy jeździć do dr G.?? Pojechaliśmy z tymi zaleceniami do naszego pediatry (znamy się już od ponad 13 lat) żeby się do nich odniósł. Nasz pediatra stwierdził że niektóre zalecenia dr G. kwalifikują sie do tego żeby je zgłosić do Izby Lekarskiej, że gdybyśmy je stosowali mogłoby to źle się skończyć dla Adasia. Jesteśmy rozdarci bo dr G. pomimo swojego bardzo nietypowego sposobu bycia, jest chwalona wśród rodziców.
Teraz trochę dobrych wieści.
Mały na gwałt chce siadać. Na leżąco marudzi rozrabia rączkami i nóżkami. Jak tylko pomoże mu się usiąść to się uśmiecha i widać że jest zadowolony. Musimy jednak jego zadowolenie ograniczać - dr rehabilitantka mówiła żeby małego jeszcze nie sadzać.
Ciekawe skąd bierze się takie zadowolenie z siadania? Czyżby znudziłoby się oglądanie sufitu.
Zobaczymy co powiedzą w Bartoszycach (turnus od 15.04)
Ostatnio mały miał zapalenie gardła i małe "furczenie" na oskrzelach - nie obyło sie bez antybiotyku :(
Po za tym bardzo dużo się uśmiecha. Zawsze na wierszyk - Sroczka kaszkę ważyła... recytowany przez mamę - reaguje uśmiechem.
Ostatnio mniej wytyka języczek. Dr neurolog pocieszyła że jak już ma wytknięty to nim "pracuje" nie zwisa. P. dr znalazła jaśniejszą niż skóra plamę na brzuszku. Naciskana przez żonę napomknęła że może mieć to jakiś związek z nieprawidłową pracą mózgu. Może ale nie musi. Takie przypadki są rzadkie ale.... Trzeba będzie zrobić rezonans w wieku 3 lat.
To na razie tyle - padam ze zmęczenia.
Dziękuję i pozdrawiam.
Zawał

Przeglądałem stronkę i zauważyłem że nie podziękowałem "Babie Jadze" za ciepłe słowa i piękny wierszyk - modlitwę. Sorki - wielkie dzięki!!!!
  • 0
Pomóż Adasiowi i przekaż 1% swojego podatku na jego rehabilitację. Z góry dziękujemy - rodzice.
Stowarzyszenie Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa "Bardziej Kochani" KRS 0000032355 dla Adama Ziętarskiego.

#43 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 30 marzec 2007 - 07:07

Zawal to poprosimy jeszcze zdjecia Adasia :).. bo jestem bardzo ciekawa jak wyglada teraz ten maly dzentelmen :P
  • 0

#44 Zawał

Zawał

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 181 postów

Napisano 30 marzec 2007 - 19:28

Zawal to poprosimy jeszcze zdjecia Adasia :).. bo jestem bardzo ciekawa jak wyglada teraz ten maly dzentelmen :P

hmm... jakie wymagania ;)
Mówisz - masz :) Myślałem o tym ale wczoraj zabrakło nam siły.

Dołączona grafika

Pozdrawiam
ZAWAŁ
  • 0
Pomóż Adasiowi i przekaż 1% swojego podatku na jego rehabilitację. Z góry dziękujemy - rodzice.
Stowarzyszenie Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa "Bardziej Kochani" KRS 0000032355 dla Adama Ziętarskiego.

#45 dani

dani

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 322 postów
  • Skąd:Wrocław

Napisano 30 marzec 2007 - 19:59

Słodziutki ten Wasz synek. Ucałujcie tego cukiereczka ode mnie.
Pozdrawiam
  • 0
"Warto, warto żyć" -Tuwim Julian

#46 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 30 marzec 2007 - 20:30

Jaki on już duży i .. śliczny :P

Dodano pią 30 mar 2007 21:32:17 CEST :
ahh i jeszcze jak siedzi to tak poważnie wygląda .. hmm tak myślę chyba na jakieś diablątko najwyższy czas hihihi
  • 0

#47 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 30 marzec 2007 - 21:40

hmmmm............zauroczył mnie totalnie ........;):D
Pozdrawiam serdecznie :)
  • 1

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#48 mazinka

mazinka

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 41 postów

Napisano 06 kwiecień 2007 - 16:03

Wesołych, zdrowych i pogodnych Świąt, wielu wzruszeń przy światecznym stole wśród bliskich, życzliwych osób oraz nadziei płynącej z tej Wielkiej Nocy
życzy wszystkim Forumowiczom
Mazinka
  • 0

#49 Zawał

Zawał

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 181 postów

Napisano 07 kwiecień 2007 - 22:05

Zdrowych, pogodnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, smacznego jajka i mokrego dyngusa życzy wszystkim znanym i nieznanym - Adaś z rodziną.

Dołączona grafika
  • 0
Pomóż Adasiowi i przekaż 1% swojego podatku na jego rehabilitację. Z góry dziękujemy - rodzice.
Stowarzyszenie Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa "Bardziej Kochani" KRS 0000032355 dla Adama Ziętarskiego.

#50 dani

dani

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 322 postów
  • Skąd:Wrocław

Napisano 08 kwiecień 2007 - 20:25

Wszystkiego co najlepsze Kochani !!!!!!!!!!! i buziaczki dla Adasia :):):) Świetna fotka ;)
  • 0
"Warto, warto żyć" -Tuwim Julian

#51 dani

dani

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 322 postów
  • Skąd:Wrocław

Napisano 20 kwiecień 2007 - 21:07

przyszła wiosna. A jak tam Nasze Słoneczko? Pozdrawiam :):):)
  • 0
"Warto, warto żyć" -Tuwim Julian

#52 Zawał

Zawał

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 181 postów

Napisano 21 kwiecień 2007 - 07:22

Słonko w Bartoszycach na turnusie rehabilitacyjnym. "Dostał" nowe Vojty i Bobathy - podobno ryczy niemiłosiernie, aż dostał chrypki. Że też taki maluch musi być tak męczony.
Dziękuję za zainteresowanie i serdecznie wszystkich pozdrawiam.
ZAWAŁ
  • 0
Pomóż Adasiowi i przekaż 1% swojego podatku na jego rehabilitację. Z góry dziękujemy - rodzice.
Stowarzyszenie Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa "Bardziej Kochani" KRS 0000032355 dla Adama Ziętarskiego.

#53 mazinka

mazinka

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 41 postów

Napisano 01 maj 2007 - 13:30

Poszukajcie logopedy, który zna masaż met. Castillo-Morales - działa prawie cuda. Dzieciaki chowają język, przełykają ślinę po takich masażach itp. Naprawdę warto.
  • 0

#54 Zawał

Zawał

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 181 postów

Napisano 01 maj 2007 - 14:41

[quote name='mazinka]Poszukajcie logopedy' date=' który zna masaż met. Castillo-Morales - działa prawie cuda. Dzieciaki chowają język, przełykają ślinę po takich masażach itp. Naprawdę warto.[/quote']
Widzę że przyjazna duszyczka nad nami czuwa - dziękujemy.
Masaże metodą Castillio-Moralesa żona stosuje już od 2 miesiąca życia czyli od 5 miesięcy i rzeczywiście z języczkiem nie ma problemów, ma to podobno duży wpływ na mowę w przyszłości.
Niedawno - w ubiegły piątek - Adaś wrócił z mamą z turnusu rehabilitacyjnego z Bartoszyc. Jak już wcześniej wspominałem opieka wspaniała - zarezerwowaliśmy kolejny termin na początek lipca.
Doszły nowe Vojty i Bobathy. Mały jest bardzo niezadowolony z nowych ćwiczeń - krzyczy niemiłosiernie aż go żal. Mama też "wymięka",a ja jej za dużo nie pomagam - praca.
W końcówce maja mamy w Warszawie kontrolne ABR (słuch) w CZD i wizytę u dr Banaszek - neurologa - specjalisty, między innymi, od Vojty.

Oto fotki z Bartoszyc:


Dołączona grafika

Dołączona grafika Nie ma jak w domu Dołączona grafika

Pozdrawiam
ZAWAŁ
  • 0
Pomóż Adasiowi i przekaż 1% swojego podatku na jego rehabilitację. Z góry dziękujemy - rodzice.
Stowarzyszenie Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa "Bardziej Kochani" KRS 0000032355 dla Adama Ziętarskiego.

#55 mazinka

mazinka

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 41 postów

Napisano 02 maj 2007 - 09:52

dr Banaszek jest bardzo dobra. Kiedys miałam okazję uczestniczyć w miedzynarodowej konferencji z wczesnej interwencji, na której Ona miała swoją prelekcję - wiedza i doświadczenie. Warto.
Wyraźnie nad Wami Ktoś czuwa :)
  • 0

#56 Zawał

Zawał

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 181 postów

Napisano 02 maj 2007 - 12:08

Wyraźnie nad Wami Ktoś czuwa :)

Napewno KTOŚ przez wielkie "K" i wszyscy dobrzeżyczący przez mniejsze, ale też duże "K".
Pozdrawiam i dziękuję.
ZAWAŁ
  • 0
Pomóż Adasiowi i przekaż 1% swojego podatku na jego rehabilitację. Z góry dziękujemy - rodzice.
Stowarzyszenie Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa "Bardziej Kochani" KRS 0000032355 dla Adama Ziętarskiego.

#57 ewita

ewita

    Gawędziarz

  • R.I.P.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1156 postów

Napisano 03 maj 2007 - 16:52

:D Witaj, Zawał!
Niezależnie od tej "odgórnej" opieki - jesteście wspaniałymi ludźmi - Ty i Twoja żona... Tak po prostu. Z olbrzymią frajdą patrzę, jak rozwija się Adaś, jak się zmienia... Serdecznie pozdrów żonę ode mnie! I Tobie przesyłam ciepło i wsparcie duchowe...
  • 0
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)

#58 mazinka

mazinka

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 41 postów

Napisano 04 maj 2007 - 12:16

Czasem po rehabilitacji Vojtą dzieci robią się niespokojne, nadruchliwe - wtedy warto zrobić im mały masaż uspokajający wraz z kąpielą wyciszającą: dow wanny wlewa się np. 1/2 l zaparzonej herbaty z melisy, albo kilkanaście kropli olejku lawendowego, albo kropli walerianowych i w tym się myje delikwenta. To taka podstawowa aromaterapia, wycisza i uspokaja. Łagodzi stresy też dorosłych. A po takiej kapieli - masażyk - na stronie www.wczesniak.pl mozna nieodpłatnie nabyć płytkę z instruktażem takiego masażu. Bardzo fajna rzecz. Polecam.
  • 0

#59 Zawał

Zawał

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 181 postów

Napisano 08 maj 2007 - 20:17

[quote=ewita]Niezależnie od tej "odgórnej" opieki - jesteście wspaniałymi ludźmi - Ty i Twoja żona... Tak po prostu.[/quote]
Wiemy o tym..............;)

Tak poważnie - to nie jesteśmy nadzwyczajni - wydaje mi się że jesteśmy po prostu normalni. Jak już chyba wcześniej pisałem wiem że są rodzice, którzy "walczą" z większymi kalectwami swoich dzieci - chylę przed nimi czoło. U nas sytuacja ustabilizowała się - żonie jest ciężko z całodzienną rehabilitacją - "czasami wymięka". Ogólnie jednak jest pozytywnie nastawiona, bo efekty jej trudu (niestety mało pomagam - praca) są widoczne.
Dziękuję Ci Ewito za ciepłe słowa - dodają siły. Szczególnie dziękuję, bo przecież jesteś z nami od samego początku.

[quote name='mazinka]Czasem po rehabilitacji Vojtą dzieci robią się niespokojne' date=' nadruchliwe - wtedy warto zrobić im mały masaż uspokajający wraz z kąpielą wyciszającą: dow wanny wlewa się np. 1/2 l zaparzonej herbaty z melisy, albo kilkanaście kropli olejku lawendowego, albo kropli walerianowych i w tym się myje delikwenta. To taka podstawowa aromaterapia, wycisza i uspokaja. Łagodzi stresy też dorosłych. A po takiej kapieli - masażyk - na stronie www.wczesniak.pl mozna nieodpłatnie nabyć płytkę z instruktażem takiego masażu. Bardzo fajna rzecz. Polecam.[/quote']
Dziękuję za wskazówki. Płytę z masażami już mamy. Zainteresowała mnie kąpiel uspokajająca. Adaś w czasie Vojty krzyczy niemiłosiernie ale po, uspokaja się bezproblemowo - jak na razie.
Kąpiel uspokajająca to bardziej przydałaby się jego mamie, bo jak wyżej pisałem "czasami wymięka". Dziękuję za wskazówki.
Po ostatnim turnusie rehabilitacyjnym w Bartoszycach mały "zapomniał mówić". I tak jak pisałaś Mazinko niedawno od dwóch dni sobie o tym "przypomniał". Można rozmawiać z nim na "wszystkie tematy" ale najlepiej w jego "dialekcie".
Zauważyliśmy że ostatnio lepiej "trzyma pion" podczas siedzenia. Dzisiaj nap. "pomagał" mi przy klawiaturze komputera - jak się trochę obrobię to "zarzucę" fotkę.
Generalnie jest OK.
Wszystkich gorąco pozdrawiam - szczególnie naszą opiekunkę Mazinkę.
ZAWAŁ
  • 0
Pomóż Adasiowi i przekaż 1% swojego podatku na jego rehabilitację. Z góry dziękujemy - rodzice.
Stowarzyszenie Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa "Bardziej Kochani" KRS 0000032355 dla Adama Ziętarskiego.

#60 kurczak

kurczak

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 325 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisano 08 maj 2007 - 22:46

Zawałku..... ale rośnie Wam ten synek..... jak na drożdżach:)....ja też pamiętam o Was...przesyłam same ciepłe myśli ku Waszej rodzince.Pozdrawiam:*
  • 0
CZASEM TRZEBA DAC SIĘ ZGIĄĆ ŻEBY NIE DAĆ SIĘ ZŁAMAĆ. AGA


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych