Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Muszę komuś to powiedzieć


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
419 odpowiedzi w tym temacie

#1 Zawał

Zawał

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 181 postów

Napisano 24 maj 2008 - 08:37

Witam po długiej przerwie.
Dziękujemy wszystkim, którzy byli serduszkiem w Tym dniu z nami.
Ta obecność była nam potrzebna żeby jeszcze bardziej przeżywać to Wielkie Wydarzenie.
Przyjęcie było "kameralne" - trzeba było je jakoś ogarnąć, z każdym porozmawiać do każdego się uśmiechnąć. Żałuję że zrobiłem w tym dniu mało Adasiowych fotek - szewc bez butów... :(
Nie dawno byliśmy z Adasiem u kardiologa - nie ma niepokojących objawów - echo za rok - wtedy okaże się czy zarósł otwór owalny. Przed nami badanie w rejonowej poradni psychologiczno-pedagogicznej, gdzie żona wraz z personelem "przeciera" nowe szlaki.
Tak małe dzieci są objęte opieką poradni dopiero od stycznia br. Miłe panie z poradni nie ukrywały że jesteśmy dla nich problemem.
Adaś brnie swoim tempem do przodu, jeszcze nie chodzi, ale często staje przy różnych meblach.
Ostatnim hitem jest wierszyk - "dwie małe rączki klaszczą, czasami się pogłaszczą kolanka zastukają i dzieciom pomachają" - Adaś bardzo chętnie bierze czynny udział w deklamacji tego wierszyka.
Dziś sobota - podejrzewam że jeden z ulubionych dni małego - bo jest on intensywniej zabawiany przez starsze siory i mamę.
Wracam do roboty.
Pozdrawiam

ZAWAŁ

p.s. Bejra osiągnęła "dojrzałość suczą" - jest z tym trochę kłopotu, bo nie możemy jej wypuszczać na podwórko - jest szczególnym obiektem zainteresowań naszych podwórkowych piesków :) "krzywdy" jej nie zrobią, bo za małe (niskie), ale lepiej nie ryzykować. Także Bejra ma teraz "areszt domowy"

Dołączona grafika
  • 2
Pomóż Adasiowi i przekaż 1% swojego podatku na jego rehabilitację. Z góry dziękujemy - rodzice.
Stowarzyszenie Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa "Bardziej Kochani" KRS 0000032355 dla Adama Ziętarskiego.

#2 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1417 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 24 maj 2008 - 10:15

Dziś sobota - podejrzewam że jeden z ulubionych dni małego - bo jest on intensywniej zabawiany przez starsze siory i mamę.

To życzę udanej soboty przede wszystkim Adasiowi tylko niech mamusia z tatusiem nie padnie ze zmęczenia przy okazji :)


Bejra osiągnęła "dojrzałość suczą" - jest z tym trochę kłopotu, bo nie możemy jej wypuszczać na podwórko - jest szczególnym obiektem zainteresowań naszych podwórkowych piesków :) "krzywdy" jej nie zrobią, bo za małe (niskie), ale lepiej nie ryzykować. Także Bejra ma teraz "areszt domowy"

Moi rodzice znają te problemy znają oby tylko nie było jakieś krzyżówek potem
  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#3 kurczak

kurczak

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 325 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisano 07 styczeń 2008 - 13:12

Witam i ja w tym nowym roku :)i wszystkiego co najlepsze w Nowym roku życzę. Zawałku Drogi.... podpowiem z własnego doświadczenia ( mam dwoje dzieci- jedno siedem lat- Daruś, a druga- Julcia-skończyła właśnie 2 stycznia roczek :)), dzieci mam bardzo ruchliwe, za to ja jestem niepełnosprawną mamą :) że można chronić główkę dziecka specjalnymi kaskami ochronymi dla niemowląt ( kosztują te lepsze ok 100 zł- ale warto), nie są to małe kaski z plastyku lecz ze specjalnego materiału i pianki i są super , nawet niektóre mają daszek chroniący przed rozbiciem noska- polecam. Jak syn był malutki nie wiedziałam o czymś takim , i wiecznie chodził z siniakami i guzami na głowie( nie wyrabiał np na zakrętach i trafiał na framugi:)). Teraz taki kask można zamówić nawet przez internet...Może Wam się przyda w efektywniejszym poznawaniu świata. Pozdrawiam cieplutko. Jestem z Wawki więc gdybyście potrzebowali się nawet u kogoś zatrzymać zapraszamy do nas- miejsca jest dość.
  • 0
CZASEM TRZEBA DAC SIĘ ZGIĄĆ ŻEBY NIE DAĆ SIĘ ZŁAMAĆ. AGA

#4 Zawał

Zawał

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 181 postów

Napisano 24 grudzień 2006 - 21:46

Zdrowych, pogodnych i dobrych Świąt Bożego Narodzenia. Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.
Życzy wszystkim Adaś z rodziną.

Dołączona grafika

p.s. Okulista znalazł na dnie oka toksoplazmozę, ale wynik jest niewiele wyższy od normy i podobno nie ma potrzeby leczenia - kontrola za 6 miesięcy.
Z badania słuchu (ABR) nici. Adaś nie chciał zasnąć - kolejne badanie 09.01.2007r.
Serdecznie dziękujemy za wszystko
ZAWAŁ
  • 0
Pomóż Adasiowi i przekaż 1% swojego podatku na jego rehabilitację. Z góry dziękujemy - rodzice.
Stowarzyszenie Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa "Bardziej Kochani" KRS 0000032355 dla Adama Ziętarskiego.

#5 Zawał

Zawał

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 181 postów

Napisano 10 styczeń 2007 - 18:51

Witam!
Powiało optymizmem!!!!!!!!!!!!
Ale od początku - w CZD byliśmy już ok. 11.00 (ABR o 15.00) P. doktor żartowała - co wy będziecie przez tyle godzin robić. Byliśmy w Centrum całą rodziną także znęcaliśmy się nad Adasiem na zmianę - żeby nie spał - chodzenie po korytarzach - pokazywanie "innych dzidziów":D. Szło nawet bezproblemowo, ale ostatnia godzina była krytyczna i trzeba było "zaostrzyć tortury". Pomysłowa mama zaczęła przebierać malucha, stosować Vojtę, kiedy i te zabiegi nie pomagały - Adaś zasypiał mimo wszystko - posunęliśmy się do ostateczności ;) czyli do podszczypywania. Te wszystkie "zabiegi" były dla niego nieprzyjemne, ale bolały bardziej nas niż jego.
Dotrwaliśmy z trudem do badania. Potem poszło jak po maśle. Nareszcie papu do syta i w "kimono". Całe badanie mały spał bezproblemowo.
Dziś tzn. dzień po badaniu zadzwoniła do nas P. doktor żeby przekazać wyniki badania.
Adaś ma umiarkowany niedosłuch spowodowany najprawdopodobniej wąskimi kanałami słuchowymi. Mały będzie nosił przez jakiś czas aparaty słuchowe. W miarę upływu czasu, kiedy z wiekiem kanały te będą się powiększać może okazać się że słuch wróci do normy i aparaty nie będą już potrzebne.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, których przyjazne myśli krążą wokół nas.
Sorry że się "trochę" rozpisałem - ale "mnie naszło"

p.s. w niedzielę do Bartoszyc - 14-sto dniowy turnus rehabilitacyjny potem CZD - neurolog, dr Ganowicz - walczymy o zdrowie Adasia jak się tylko da - wiemy że warto, a on nam odpłaca uśmiechami, bo śmieje się praktycznie na życzenie :):):)

Przed momentem otrzymałem SMSa od mojego kuzyna - misjonarza na Madagaskarze.
Mają obecnie rekolekcje i jutro - 11.01.2007 o godz. 9.00 naszego czasu w gronie ok. 20 Misjonarzy Oblatów odprawi kolejną Mszę Św. w intencji Adasia. Wiem że się powtarzam, ale proszę o łączność w modlitwie.
Jeszcze raz za wszystko serdecznie dziękuję i pozdrawiam
ZAWAŁ

Dołączona grafika
  • 2
Pomóż Adasiowi i przekaż 1% swojego podatku na jego rehabilitację. Z góry dziękujemy - rodzice.
Stowarzyszenie Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa "Bardziej Kochani" KRS 0000032355 dla Adama Ziętarskiego.

#6 ewita

ewita

    Gawędziarz

  • R.I.P.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1156 postów

Napisano 11 styczeń 2007 - 10:44

A ja byłam pewna, że będzie dobrze! No, pewna i już! Jestem z Wami cały czas!
  • 0
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)

#7 mazinka

mazinka

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 41 postów

Napisano 25 styczeń 2007 - 17:36

No cóż... Bez komentarza, bo - jak zauważyła Diablica - to moja "kuliżanka po fachu".

Diablico, Tobie dzięki za litość nad niektórymi przedstawicielami mojego zawodu i brak komentarza ;)

Zawał, nie przejmuj się gadaniem ludzkim. Wiedza i wykształcenie nie czynią nas bogami. Dzieci mają potencjał, jakiego nawet sobie nie wyobrażamy. Często bywa tak, że statystycznie rzecz biorąc, dzieci nie mają za dużo szans, ale one (to wredne gadziny, no!) nie wiedzą o tym i spokojnie wyrastają sobie na zdrowych ludzi.
Jak jeszcze się zdarzy w Waszym życiu podobny "ludzki" specjalista - poproś, aby okazał więcej pokory, bo w wielu wypadkach o naszym być, albo nie być nie my decydujemy i nie medycyna. A dzieci to wielka niewiadoma i potrafią sobie radzić wbrew wszelkim przewidywaniom. I to, co z naszych dzieic wyrośnie, to się okaże dopiero później i nie bardzo możemy przewidzieć finał. Więcej pokory wobec potęgi naszej niewiedzy.
A Wam - więcej wiary w jasną przyszłośc :)
  • 1

#8 pyzunia129

pyzunia129

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 9 postów

Napisano 11 styczeń 2007 - 21:59

Witam Was Serdecznie Od Niedawna Znalazłam Tą Strone Inernetową I Zaciekawieniem Czytam Jak Potraficie Sie Wzajemnie Wspierać Ja Mam Córeczke Z Zespołem Downa Ma Obecnie Szesc Lat I Mam Pewne Sprawy Juz Za Sobą Żałuje Ze Nie Znalazłam Sie Tu Wczesniej Moze Było By Mi Łatwiej Mama
  • 0

#9 Zawał

Zawał

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 181 postów

Napisano 16 styczeń 2007 - 22:14

Witam i "zapodaje" dalsze doniesienia z frontu :D
Od niedzieli 14.01.2007r. Adaś razem z mamą jest na 14 - sto dniowym turnusie rehabilitacyjnym w Bartoszycach niedaleko od naszej północnej granicy (26km) z Rosją.
Czas mają wypełniony ćwiczeniami, zabawami i zabiegami. Z Adasiem pracuje sporo specjalistów. Mama Adasia jest bardzo zadowolona z tamtejszej opieki,
a i sam główny zainteresowany czyli Adaś jak dotąd nie powiedział o tej placówce złego słowa. ;)
Tak odnośnie mówienia to pani logopeda jest zdziwiona że mały mając dopiero 3 miesiące zaczyna gaworzyć i to na "różne tematy" :D.
Podobno to dobrze wróży na przyszłość.
Wszyscy go podziwiają że jest taki ruchliwy i w ogóle cool.
Jak się z pewnością domyślacie te cechy odziedziczył po ojcu. ;) TAK TRZYMAĆ!
Szkoda tylko że zapomnieliśmy wypakować naszego "Olka" i nie będzie fotek z Bartoszyc :(
Pozdrawiam i dziękuję Bozi za Was i Wam że jesteście z nami.
ZAWAŁ
  • 0
Pomóż Adasiowi i przekaż 1% swojego podatku na jego rehabilitację. Z góry dziękujemy - rodzice.
Stowarzyszenie Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa "Bardziej Kochani" KRS 0000032355 dla Adama Ziętarskiego.

#10 mazinka

mazinka

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 41 postów

Napisano 19 styczeń 2007 - 19:32

Witam ponownie,
cieszę się, że z Adasiem wszystko posuwa się do przodu. Tak trzymać :)

Ale do rzeczy.

We Wrocławiu działa taki duet Małgorzata Młynarska (logopeda) i Tomasz Smereka (psycholog). Specjalizują się oni w zaburzeniach mowy. Jakiś czas temu ukazały się ich dwie książki: Mów, Piotrek! i Myśl, Piotrek! Obie dotyczą terapii chłopca z zD. Są tam wskazówki, zapisy sesji, wnioski itp. Warto do nich zajrzeć.

Pozdrawiam,
Mazinka
  • 0

#11 Zawał

Zawał

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 181 postów

Napisano 19 styczeń 2007 - 20:39

Witam ponownie,
cieszę się, że z Adasiem wszystko posuwa się do przodu. Tak trzymać :)

Ale do rzeczy.

We Wrocławiu działa taki duet Małgorzata Młynarska (logopeda) i Tomasz Smereka (psycholog). Specjalizują się oni w zaburzeniach mowy. Jakiś czas temu ukazały się ich dwie książki: Mów, Piotrek! i Myśl, Piotrek! Obie dotyczą terapii chłopca z zD. Są tam wskazówki, zapisy sesji, wnioski itp. Warto do nich zajrzeć.

Pozdrawiam,
Mazinka

Wielkie dzięki!!!!
Będę namierzał te książki.
Serdeczne pozdrowienia!!!!
ZAWAŁ


p.s. będę jeszcze szukał, ale w dwóch internetowych księgarniach była informacja - książka niedostępna (Mów Piotrek) - wyczerpany nakład, a "Myśl Piotrek" nie znalazłem w ogóle śladu w Necie.:(
  • 0
Pomóż Adasiowi i przekaż 1% swojego podatku na jego rehabilitację. Z góry dziękujemy - rodzice.
Stowarzyszenie Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa "Bardziej Kochani" KRS 0000032355 dla Adama Ziętarskiego.

#12 Zawał

Zawał

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 181 postów

Napisano 19 styczeń 2007 - 21:08

[quote name='Diablica_2005]http://www.ksiegarni.../sklep/220/2634 spróbuj tutaj może się uda z moich obserwacji wynika ' date='że książki tam są , ta druga książka to "Pomyśl Piotrek"!! :D Powodzenia[/quote']
YES, YES, YES
DZIĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘKI!!!!!!!!

p.s. ale se pseudo wymyśliłaś ;) - jest prawie tak dobre jak moje :D
Pozdro
ZAWAŁ
  • 0
Pomóż Adasiowi i przekaż 1% swojego podatku na jego rehabilitację. Z góry dziękujemy - rodzice.
Stowarzyszenie Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa "Bardziej Kochani" KRS 0000032355 dla Adama Ziętarskiego.

#13 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 19 styczeń 2007 - 20:51

http://www.ksiegarni.../sklep/220/2634 spróbuj tutaj może się uda z moich obserwacji wynika ,że książki tam są , ta druga książka to "Pomyśl Piotrek"!! :D Powodzenia
  • 0

#14 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 19 styczeń 2007 - 21:12

Cieszę się, że mogłam pomóc :D , aha i masz też maila na ten sam temat , bo chciałam ,żebyś ksiązki załapał jak najszybciej .. no to trzymaj się i uściskaj Adaśka.. to yes yes yes oznacza ,że są książki :D??
  • 0

#15 Zawał

Zawał

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 181 postów

Napisano 19 styczeń 2007 - 21:24

Jeszcze raz dziękuję Mazince za zasugerowanie tych książek, a Diablicy za namiary.
Oczywiście uściskam Adasia "bez słuchawkę", a tak "na żywca" dopiero w sobotę za tydzień.
Dziękuję i pozdrawiam.
ZAWAŁ
  • 0
Pomóż Adasiowi i przekaż 1% swojego podatku na jego rehabilitację. Z góry dziękujemy - rodzice.
Stowarzyszenie Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa "Bardziej Kochani" KRS 0000032355 dla Adama Ziętarskiego.

#16 aneta.m

aneta.m

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 19 postów

Napisano 19 styczeń 2007 - 22:20

witaj zawał jestem z bartoszyc i chetnie zrobie adasiowi kilka fotek i posle ci e-mailem powiedztylko kiedy i na jakim sa oddziale ale sadze ze wczesnego usprawniania pisz na gg aneta
  • 0

#17 mazinka

mazinka

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 41 postów

Napisano 21 styczeń 2007 - 18:40

Zawałku,
przepraszam za zły tytuł, a Diablicy dzięki serdeczne za "wyprostowanie" tytułu :)

Rozejrzyjcie się za najbliższą salą doswiadczania świata - fajna sprawa dla dzieciaków. O ile się orientuję, to w północnej Polsce nie ma takiej sali (chyba, że Gdańsk, co jest niewykluczone), ale są w Warszawie, Rzeszowie, Płocku i Słupsku - to te "najbliżej" Was.

Poza tym, polecam metodę Castillo-Morales - to taki masaż jamy ustnej wspomagający rozwój mowy.

A tak całkiem poza tym - Zawał, nie dajcie się zamęczyć tą rehabilitacją. Dajcie też spokojnie pożyć Adasiowi :)

Pozdrowienia serdeczne z wietrznego Wrocławia,
Mazinka
  • 0

#18 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 21 styczeń 2007 - 19:20

Mazinko mam nadzieje ze nie masz mi tego za zle :D.. po prostu Zawal napisal ze nie tych ksiazek to ja siup i znalazlam te ksiazeczki , a przy okazji sprostowalam tytulik, bo przeciez moze i inni rodzice czytaja nasze forum :D.. pozdrawiam
  • 0

#19 mazinka

mazinka

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 41 postów

Napisano 21 styczeń 2007 - 21:21

[quote name='Diablica_2005]Mazianko mam nadzieje ze nie masz mi tego za zle :D.. po prostu Zawal napisal ze nie tych ksiazek to ja siup i znalazlam te ksiazeczki ' date=' a przy okazji sprostowalam tytulik, bo przeciez moze i inni rodzice czytaja nasze forum :D.. pozdrawiam[/quote']
Ależ w zadnym wypadku! Dzięki za refleks i szybką iinterwencję. Nie cierpię nie sprawdzonych informacji. Jestem psychologiem (dziecięcym!) i zaliczyłam wtopę na podręczniku i dlatego mi wstyd ;)
  • 0

#20 Zawał

Zawał

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 181 postów

Napisano 21 styczeń 2007 - 23:29

[quote name='mazinka]Rozejrzyjcie się za najbliższą salą doswiadczania świata - fajna sprawa dla dzieciaków. O ile się orientuję' date=' to w północnej Polsce nie ma takiej sali (chyba, że Gdańsk, co jest niewykluczone), ale są w Warszawie, Rzeszowie, Płocku i Słupsku - to te "najbliżej" Was.[/quote']
Nie bardzo wiem co to za sala - czy chodzi o pokój w którym są rozmieszczone różne kolorowe migające światełka? Było chyba nawet łóżko z wodnym materacem. Widzieliśmy takie coś we wczesnej interwencji w Olsztynie.
  • 0
Pomóż Adasiowi i przekaż 1% swojego podatku na jego rehabilitację. Z góry dziękujemy - rodzice.
Stowarzyszenie Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa "Bardziej Kochani" KRS 0000032355 dla Adama Ziętarskiego.


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych