Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A

jeden partner seksualny przez cale zycie?????


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Dominisia_*

Gość_Dominisia_*
  • Gość

Napisano 30 lipiec 2006 - 19:22

co sadzicie o tym...
mi sie wydaje ze ON sa "skazane" na jednego partnera seksualnego z ktorym zazwyczaj traca dziewictwo [ o ile spotka ich to szczescie] i tylko z tym jednym partnerem wiaza sie na cale zycie...
Pozdrawiam!!! :)
  • 0

#2 Gość_Karina_*

Gość_Karina_*
  • Gość

Napisano 31 lipiec 2006 - 12:23

co sadzicie o tym...
mi sie wydaje ze ON sa "skazane" na jednego partnera seksualnego

Kompletnie nie rozumiem co ma jedno do drugiego ? :rolleyes:
I dlaczego niby ujmujesz to jako skazanie na kogoś...
Wszystko zależy od osoby, jej stałości w uczuciach i nie tylko. Osobiście uważam, że jedno z drugim ma niewiele wspólnego a to na jednego partnera gdy jest się ON toteż nie tak do końca prawda. Przeccież (już zostańmy przy tym) to dotyczy też osób zdrowych i uważam, że niesprawność nie ma tu nic do rzeczy.
  • 0

#3 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 31 lipiec 2006 - 12:33

Ja też Karinko się zdziwiłam co do tego pytania. Wyszło z tego jakby ON nie mogli wybierać w dobraniu sobie partnera... jakby coś w typie "Chwycić byka za roki i już niepuścić".

Nie jestem pewna, ale to pytanie chyba tak naprawdę nie pochodzi od Dominisi, to ściągnięty tekst lub czyjaś wypowiedź w rozmowie. ;)
  • 0

#4 MIXI

MIXI

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 154 postów

Napisano 31 lipiec 2006 - 13:28

Czy bycie z jednym partnerem jest czymś złym??
Jesli jestesmy monogamistami to dążymy do tego by osoba z "która tracimy dziewictwo" to była własnie ta osoba na całe zycie:) Nie zawsze to się udaje.
Może , ktoś uważa że ON sa zbyt ostroze w dobieranu sobie partnerów? Ale to też nieprawda , bo ilu nas jest tyle róznych życiorysów. Nie jestesmy jednakowi i nie podchodzimy do spraw ilości partnerów jednakowo. Czasem, ktoś specjalnie nas prowokuje do działania podobnymi stwierdzeniami: , by wywolać w nas reakcje taką jakiej oczekuje:)
Pozdrawiam:)
  • 0

#5 ozmo

ozmo

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 456 postów
  • Skąd:Konin

Napisano 31 lipiec 2006 - 13:29

ja tylko mogę tyle napisać że yen tmat jest bez sensu , przecież jesteśmy tacy sami jak i zdrowi , a to czy jesteśmy z jednym partnerem czy z dwoma , zeleży jak się życie ułoży
  • 0

#6 Majka_Cz

Majka_Cz

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 320 postów
  • Skąd:Poznań

Napisano 31 lipiec 2006 - 13:46

Hmm z całym szacunkiem ale pytanie jest dziwne. Włosy zdębiały mi na głowie czytając wyraz "skazany". Kto tu mówi że ON są na coś skazane??

Druga sprawa to przecież nasza sprawa jak u ludzi sprawnych, czy będziemy z tym partnerem z którymi stracimy dziewictwo czy też będziemy jednak z innym. Przecież nie wiadomo jak życie się potoczy. Może nie ułóży nam się z tym z którymi stracimy...
A będziemy mieli wspaniałego partnera później...

Kto tu mówi o skazaniu na tego 1?????
  • 0
Majka_Cz

#7 Gość_Dominisia_*

Gość_Dominisia_*
  • Gość

Napisano 01 sierpień 2006 - 19:05

ankh ma po trosze racje moze zle to ujelam faktycznie :)
dbam o siebie a mimo to faceci boja sie zwiazku z ON juz pomijajac w tym wszystkim sex :)
  • 0

#8 Gość_Karina_*

Gość_Karina_*
  • Gość

Napisano 01 sierpień 2006 - 07:43

A mi się oprócz tego co napisałam na ten temat w swoim poście powyżej nasuwa także pytanie cczemu zostało ono postawione waśnie w tym dziale?

Czyżby autorka tego pytania uważała, że >skazanie< na 1go partnera dotyczy tylko albo głównie osób niepełnosprawnych dotkniętych tylko MPD? :rolleyes:

Jeśli tak, to zatem z tym pytaniem związana jest kolejna kwestia, której nie rozumiem, choć jak pisałam jego samego i sensu postawienia także :rolleyes:
  • 0

#9 Gość_Dominisia_*

Gość_Dominisia_*
  • Gość

Napisano 01 sierpień 2006 - 14:25

Wiedzialam ze nikt mnie nie zrozumie... :(
moze ja zyje w innym swiecie niz WY...
  • 0

#10 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 01 sierpień 2006 - 15:09

myślę że dominisi chodziło o to że przez piętno niepełnosprawności objawiające się fizycznie czy w mowie często jest tak że osoby z mpd nie mają możliwości przebierać w ;)
heh
dominisia
uszy do góry :D
ZROZUM ŻE TO NIE ZALEZY OD RODZAJU, STOPNIA CZY OBJAWÓW NIEPEŁNOSPARWNOŚCI! A OD TEGO JACY JESTEŚMY, CZY I NA JAKIE TEMATY MOŻNA Z NAMI POGADAC, CZY JESTEŚMY OTWARCI NA LUDZI, NOWE ZNAJOMOŚCI ... TAKŻE SEKSUALNE ...
ja nie mam mpd, jestem po urazie rdzenia, poruszam się na wózku ... moje życie seksualne nie zmieniło sie po wypadku ... zmienia się za to pod wpływem wieku ;)

kobieta musi o siebie dbac - i sprawna i niesprawna, miec ładne włosy, zadbaną twarz, schludnie się ubierać ... a jak masz o sobie tak niskie mniemanie jak wynika z pierwszego postu to zawsze możesz sobie powiedziec ;) :P
  • 0

#11 tomaszek

tomaszek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 827 postów
  • Skąd:wyspa Wolin

Napisano 01 sierpień 2006 - 15:11

Co mam do żeczy z byciem z jednym partnerem przez całe zycie a niepelnosprawnosc?? zarowno osoba zdrowa moze miec tylko jednego partnera przez całe zycie a ON miec kilku partnerów i na odwrót, to zalezy od wielu czynników,a nie od tego czy dana osoba jest sprawna czy nie.
  • 0
Eunuch i krytyk z jednej są parafi....obaj wiedzą jak trzeba-żaden nie potrafi. (Boy-Zeleński)

#12 ankh

ankh

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 407 postów

Napisano 01 sierpień 2006 - 15:16

Nie ,bo po prostu użyłaś złego wyrazu< skazany>
To jakby mieć jednego partnera to kara.
Osoby sprawne mają niekiedy jednego partnera całe życie i niewiem czy mają ochotę na innych.
Po prostu jak się jednego ma -i to dobrego [ nie tylko o łóżku mówię] to się z nim raczej zostaje.....
Znam jedna osobę po MPD -dziewczynę ,która miała wiecej przygod niż włosów na głowie haah.
Ty się po prostu boisz tego ,że jak stracisz dziewictwo z jednym gościem całe życie będziesz " skazana" na Niego, bo masz MPD i drugiego już nie znajdziesz ,o to chodzi prawda i tego sie boisz?
życie płata najróżniejsze figle, i nigdy nie przewidzisz minuty dnia następnego:)
W necie jest tak ,że czytając nie rozumiemy" co autor miał na myśli" .
Po prostu, piszesz - my czytamy...
Trzeba było jasno napisać ,że nie masz ochoty na jednego faceta przez całe życie i Luz :D
Pozdrawiam
  • 0
"Czyny za życia odbiją się echem w wieczności"
gen. Maximus

#13 Majka_Cz

Majka_Cz

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 320 postów
  • Skąd:Poznań

Napisano 01 sierpień 2006 - 15:16

Wiedzialam ze nikt mnie nie zrozumie... :(
moze ja zyje w innym swiecie niz WY...

Dominisia zastanawiam się skąd taki wniosek próbujemy otwarcie i przyjaźnie (iponki takie są) wyrażac swoja opinię na ten temat i podyskutować. Przecież nie możemy mieć takiej samej opini (my nie araby;)) owszem widzę że mamy podobne wnioski.
Ale to nie znaczy że nikt tu nie rozumie Ciebie.
Może nie do końca określiłaś o co chodzi w Twoim poście. Niemniej jednak nie znaczy że zaraz nie rozumiemy i jesteśmy beeeeeeeeeeeeeeeeee.
A co do partnerstwa z mpd, czy inną chorobą powodują bycie ON, to wyraziłam się wyżej.
I nie rozumiem nadal tego skazania na jednego partnera możesz wyjaśnić dlaczego tak uważasz?

Dzięki z góry!

Pozdrawiam

Dodano wto 01 sie 2006 16:17:33 CEST :

Nie ,bo po prostu użyłaś złego wyrazu< skazany>
To jakby mieć jednego partnera to kara.
Osoby sprawne mają niekiedy jednego partnera całe życie i niewiem czy mają ochotę na innych.
Po prostu jak się jednego ma -i to dobrego [ nie tylko o łóżku mówię] to się z nim raczej zostaje.....
Znam jedna osobę po MPD -dziewczynę ,która miała wiecej przygod niż włosów na głowie haah.
Ty się po prostu boisz tego ,że jak stracisz dziewictwo z jednym gościem całe życie będziesz " skazana" na Niego, bo masz MPD i drugiego już nie znajdziesz ,o to chodzi prawda i tego sie boisz?
życie płata najróżniejsze figle, i nigdy nie przewidzisz minuty dnia następnego:)
W necie jest tak ,że czytając nie rozumiemy" co autor miał na myśli" .
Po prostu, piszesz - my czytamy...
Trzeba było jasno napisać ,że nie masz ochoty na jednego faceta przez całe życie i Luz :D
Pozdrawiam

Aniu po raz kolejny przypadkiem wyjaśniłaś mi o co biega Dominisi, dzięki
  • 0
Majka_Cz

#14 Gość_Karina_*

Gość_Karina_*
  • Gość

Napisano 01 sierpień 2006 - 19:15

Nie ,bo po prostu użyłaś złego wyrazu< skazany>
To jakby mieć jednego partnera to kara.

Trzeba było jasno napisać ,że nie masz ochoty na jednego faceta przez całe życie i Luz :D
Pozdrawiam

Otóż to. Użycie niewłaściwego słowa spowodowało, że nie do końca było wiadomo co masz na myśli stawiając to pytanie,

Gdybyś sformułowała je w kierunku podananym przez ankh wszystko było by jasne, logiczne i jak najbardziej naturalne - nie masz ochoty na seksualną bigamię i spoko :D ;) (żarcik rzecz jasna)

I wcale nie pomyślałabym wtedy, że żyjemy w dwóch różnych światach :)

Pozdrawiam Cię !
  • 0

#15 Gość_Dominisia_*

Gość_Dominisia_*
  • Gość

Napisano 01 sierpień 2006 - 19:18

Trzeba było jasno napisać ,że nie masz ochoty na jednego faceta przez całe życie i luz
nie no to lekka przesada :)

Ty się po prostu boisz tego ,że jak stracisz dziewictwo z jednym gościem całe życie będziesz " skazana" na Niego, bo masz MPD i drugiego już nie znajdziesz ,o to chodzi prawda i tego sie boisz?
o to mi raczej chodzilo... :P

Dodano wto 01 sie 2006 20:22:25 CEST :
czasem trudno znalezc odpowiednie slowa...
przepraszam za zamieszanie :)
  • 0

#16 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 01 sierpień 2006 - 19:30

Nikt przecież nie lubi być samotny.
  • 0

#17 ankh

ankh

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 407 postów

Napisano 01 sierpień 2006 - 22:59

[quote name='Majka Cz ]Aniu po raz kolejny przypadkiem wyjaśniłaś mi o co biega Dominisi' date=' dzięki[/quote']
Maju po prostu jakoś lepiej mi się rozumie niektóre wypowiedzi ,a niektóre nie oczywiście.....:) Trafiamy na Ipon w jednym czasie :)

Dominisiu, nikt tu nie jest blle ,ani niechce sprawiać Ci przykrości.
Przepraszam jeżeli czymkolwiek Cię uraziłam:)
Nie tylko osoby z MPD mają ten problem, niestety.
Są to różnego rodzaju choroby, a wiesz faceci { sprawni} to ogołem mówiąc tchórzliwe istoty.
Pokłon i szcunek dla tych którzy takimi nie są:D
A jestem bezpośrednia, może czasem za bardzo ,ale życie mnie już nauczyło tej zdolności:)
  • 0
"Czyny za życia odbiją się echem w wieczności"
gen. Maximus

#18 Gisia

Gisia

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 89 postów

Napisano 02 sierpień 2006 - 10:10

a mi się bardzo podobał post Aberade :) jako jedna z niewielu załapała :) Brawo dla tej Pani :)

pozdrawiam :)
  • 0
...and mirror says " Everybody is beautiful"...

#19 Gość_Dominisia_*

Gość_Dominisia_*
  • Gość

Napisano 02 sierpień 2006 - 12:32

ankh - nie urazilas mnie :P
  • 0

#20 rogal160

rogal160

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 176 postów

Napisano 08 maj 2007 - 10:04

No i watek upadl, a taki jest ciekawy:)az szkoda
  • 0
"Lepiej umrzeć na stojąco niż żyć na kolanach"


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych