Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Co sądzicie o linuxsie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 versus

versus

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1351 postów

Napisano 11 lipiec 2006 - 06:44

A powiedz mi jak się sprawuje wersja LIVE? Mi chyba byłoby szkoda na to napędu i pamięci, no i szybkość obsługi też pewnie nie jest najlepsza
  • 0
There is something behind the throne greater than the King himself.
William Pitt The Elder, Lord Chatham

#2 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 11 lipiec 2006 - 06:56

Myślę Versus że celem wersi live jast prezentacja interfeace, na codzień stosuje sie zainstalowaną wersje, poprostu warto zoboczyć czy człowiek da sobie radę z obsługą, i zrozumie zasadę działania systemu ;)
  • 0

#3 WojtekK

WojtekK

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 430 postów

Napisano 11 lipiec 2006 - 06:09

:D

Witojcie ziomki :)

Mam Ubuntu, oparty na Debianie, w komplecie jest płyta LIVE (bootowalna) oraz płyta instalacyjna);
Aha, co do wersji to mam Ubuntu 5.1 (dwie płyty) oraz 6.1 (jedna płyta)
jeżeli chcecie to moge przysłac, na spotkanie lub pocztą.
:cool:

Używam Ubuntu zamiennie z Windą :D
  • 0
"idź tak przez życie,aby ślady Twoich stóp przetrwały Cię"
Jan Chrapek

#4 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 30 czerwiec 2006 - 10:22

Jestem ciekaw co sądzićie na temat systemu linuxs czy ktoś z was miał styczność z nim? A może ktoś używa go na codzień? Ciekaw jestem czy jest trudny w obsłudze? Czy jest to system tekstowy czy obrazkowy ja windows, i czy można kożystać jednocześnie z dwóch systemów? Wiem że zasypuję gradem pytań... ale zastanawima się nad tym systemem bo słyszałem że jest ciekawy, a nie miałem z nim nigdy styczności :)
  • 0

#5 versus

versus

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1351 postów

Napisano 30 czerwiec 2006 - 10:56

Jest:
-bezpieczniejszy (bo wirusy, konie trojańskie i inne syfy piszą gł. pod windowsa)
-bezpłatny
-żeby go dobrze skonfigurować (do własnych potrzeb) trzeba się trochę namęczyć
-jeśli do tej pory nie miałeś styczności z linuksem to obsługa może być na początku trudna (ale to zależy od dystrybucji jaką wybierzesz)
-dla samej ciekawości warto go przetestować
-większość programów jest tworzonych pod windowsa choć dla linuksa są zamienniki ale to już nie taki wachlarz do wyboru


-możesz zainstalować sobie dwa systemy operacyjne
  • 0
There is something behind the throne greater than the King himself.
William Pitt The Elder, Lord Chatham

#6 Bear

Bear

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 176 postów

Napisano 30 czerwiec 2006 - 18:32

podpisuję się pod versusem rękoma i nogami, salve
  • 0
"W rzeczywistości problem nie polega już na tym, by się dowiedzieć, czy Aniołowie istnieją, lecz raczej na tym, czy archanioł Gabriel jest lepszym trębaczem od Milesa Davisa"

Pierre Jovanovich

#7 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 30 czerwiec 2006 - 19:46

Na początek polecam Mandrive.
  • 0

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".


#8 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 30 czerwiec 2006 - 20:46

Nsuwająsię pytania....
1 co oznacza dystrybucja, wersja dystrybucji? jaką ty byś polecił Versusie
2 czy Mandriwa to wersja linuxsa czy odręby system Rafałku
  • 0

#9 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3581 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 30 czerwiec 2006 - 21:25

Tymku, Mandriva, to rodzaj Linuxa. Najlepiej, na sam początek, wypróbuj jakiegoś Linuxa Live - system, którego nie potrzeba instalować na dysku, który działa z płyty CD. Mam u siebie płytkę z takim systemem, przyjaznym i łatwym w obsłudze, jeśli chcesz, mogę Ci go wypalić. Dałbym Ci go jak będziesz w Poznaniu, lub na zlocie w Grotnikach.

Pozdrawiam
marder
  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#10 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 30 czerwiec 2006 - 21:37

O super, jeśli możesz to bardzo proszę, chętnie wyprubuję :) dzięki
  • 0

#11 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 01 lipiec 2006 - 08:32

Tymek, wersje Live można zassać z sieci. Osobiście nie orientuje się jaka jest najlepsza, ale Bolek chyba jest dobrze w tym zorientowany. Poszukaj na www.forum.linux.com.pl
  • 0

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".


#12 Bear

Bear

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 176 postów

Napisano 01 lipiec 2006 - 09:07

Boluś, to ja też poproszę ślicznie, z dostawą do Grotnik i jeśli masz jakąś dystrybucję z dokładną instrukcją instalacji to też bym poprosił, płytki lub cash przywiozę:)
  • 0
"W rzeczywistości problem nie polega już na tym, by się dowiedzieć, czy Aniołowie istnieją, lecz raczej na tym, czy archanioł Gabriel jest lepszym trębaczem od Milesa Davisa"

Pierre Jovanovich

#13 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 01 lipiec 2006 - 12:55

Przepraszam, ale we wcześniejszym poście zapodałem błędnego linka. O to prawidłowy: www.linux.com.pl/forum

Jedną z najbardziej polarnych, jak nie najpopularniejszą jest Knppix. Dystrybucja ta jest oparta na Debianie. Do zassania tutaj www.knoppix.net ;)
  • 0

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".


#14 versus

versus

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1351 postów

Napisano 01 lipiec 2006 - 15:17

Nsuwająsię pytania....
1 co oznacza dystrybucja, wersja dystrybucji? jaką ty byś polecił Versusie

Ja na początek polecam suse
  • 0
There is something behind the throne greater than the King himself.
William Pitt The Elder, Lord Chatham

#15 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 03 lipiec 2006 - 06:45

Hmmmmm widzę że jest sporo możliwości, fajnie chyba sprawa linuksa jest warta przemyślenia i okazuje się tematem ciekawym. Najpierw spróbuję jak się spisuje wersja zaproponowana przez Bolka, potem może pomyślę knoppix bo mam tę płytkę oryginalną dostarczoną przez producenta komutera :) Jak ktoś chce mogę mu to wypalić i wysłać pocztą :)
  • 0

#16 WojtekK

WojtekK

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 430 postów

Napisano 11 lipiec 2006 - 20:42

A powiedz mi jak się sprawuje wersja LIVE?

CZE
Wersja LIVE sprrawuje sie dobrze, jest troche wolna, wykrywa polaczenbie sieciowe i mozna smigac na necie :)
  • 0
"idź tak przez życie,aby ślady Twoich stóp przetrwały Cię"
Jan Chrapek

#17 Gość_Tommy_*

Gość_Tommy_*
  • Gość

Napisano 25 maj 2009 - 15:48

Instalacje linuksa planowałem mniej wiecej od 4 lat:P. Miałem obawy jaki jest w obsłudze. Wreście zainstalowałem jako drugi system obok XP, ubuntu 9.04. Przyznaje tuż po instalacji miałem niewielkie problemy podłączeniem go do internetu. Ale gdy już mi sie udało to wszystko poszło jak po "maśle". Instalacja programów jest prosta nawet jeszcze łatwiejsza niż w XP. Do codziennej pracy mi wystarczy, a nawet powiem spisuje sie o wiele lepiej niż winda.
Polecam
  • 0

#18 punk

punk

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 356 postów

Napisano 25 maj 2009 - 18:47

Zgadza się sam ostatnio od jakiegoś roku męczę Mandrive ale wersje Extreme a ostatnio dorwałem Extreme 2 jest oczywiście po polsku, choć faktycznie Ubuntu jest pod tym względem lepszy od mandrivy, przynajmniej te pakiety, bo z poziomu testowego jest trochę roboty ale warto potestować i ocenić co jest lepsze.
W porównaniu z Windowsem jest o wiele stabilniejsza, uszkodzenie jej mi zeszło ok jednego dnia gdzie Windowsa to w pięć minut uszkadzam.
  • 0

#19 kowalik

kowalik

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 29 maj 2009 - 15:01

Od lat jestem fanem LINUXA!!! Wiem że rano wstanę i mój system wstanie razem zemną. Zero problemów. Obecnie Ubuntu Ultimete.
  • 0

#20 nonames

nonames

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 319 postów

Napisano 29 czerwiec 2009 - 10:24

LINUX dobra rzecz ale jak ktoś słusznie zauważył na początku trzeba się troszkę napracować by dostosować go do siebie potem jest okej a dlaczego używam winbubla? a bo leniem zajeżdżam wszytko jest na tacy niemusze się uczyć na nowo choć w wielu graficznych dystrybucjach jest już loyaut łudząco podobny do tego z wina to jednak lenistwo bierze górę nad kosztami szkoda że mi ktoś lata temu nie dał jakiegoś lina tekstowego to może by mi do dziś zostało
  • 0
życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci, jest raczej ślizganiem się z boku na bok, z czekoladą w jednej dłoni, winem w drugiej, ciałem gruntownie wyeksploatowanym, totalnie wyczerpanym i z krzykiem... ??
O Cholera, Ale Jazda!!


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych