Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Wolontariat pomoc dzieciom chorym na autyzm


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Raymund

Raymund

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 11 lipiec 2008 - 20:08

Zastanawiam się od pewnego czasu jak dostać prace ( wolontariat ( całkowity) ) polegająca na opiece nad dziećmi chorymi na autyzm. Przy okazji muszę przyznać że nie mam zielonego pojęcia na temat załatwiania związanych z tym formalności , jakie musze spełniać kryteria, gdzie szukać placówek które się tym zajmują etc niekoniecznie muszą to być dzieci chore tylko na autyzm , piszę o autyżmie bo z nim miałem już do czynienia ( u dziecka sześcioletniego ) . Muszę także nadmienić iż sam jestem osobą niepełnosprawną , i obecnie jestem rencistą ( renta ZUS / socjalna ) w orzeczeniu mam " całkowita niezdolność do pracy " ale podobno coś robić mogę tak mi powiedzieli w ZUS- ie , a także będe od września chodził do szkoły ponieważ nie ukończyłem gimnazjum ( trzeciej klasy ) a potem wybieram sie do technikum i wyżej. Bardzo prosze udzielcie mi jakichkolwiek informacji na ten temat będe bardzo wdzięczny pozdrawiam
Rajmund

Dodano ptk 11 lip 21:13:19 2008 :
Mam także jeszcze jedno pytanie lecz nie związane z autyzmem ani z dziećmi... chodzi o mnie. Od niedawna jestem rencistą nawet jeszcze nie dostałem legitymacji rencisty :) choć wyrównanie przyszło... nie wiem czemu jeszcze papiery nie doszły.. no więc nie wiem jakie mam ulgi,uprawnienia,etc w związku z tym iż jestem rencistą bardzo prosze o informacje pozdrawiam serdecznie
  • 0
Nawet gdy calkiem ogarnie Cie mrok to i tak Twoj Plomyczek Cie znajdzie! Ale jak szybko tego nikt niewie.... :P

#2 magdan10

magdan10

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 452 postów

Napisano 11 lipiec 2008 - 21:03

Rozejrzyj się w swojej okolicy za stowarzyszeniem zrzeszającym dzieci niepełnosprawne, albo do szkoły specjalnej i tam zgłoś swoją gotowość, że chcesz zostać wolontariuszem.
Nie wiem skąd jesteś, ale np. w słupsku działa centrum wolontariatu i tam zgłaszają się osoby które chcą zostać wolontariuszami i osoby potrzebujące tej pomocy.

Poczytaj sobie nt. wolontariatu tutaj: http://www.wolontariat.org.pl/
  • 0
Jeżeli nie możesz mieć tego, co najlepsze, zrób użytek z tego co masz

#3 Raymund

Raymund

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 13 lipiec 2008 - 11:24

Hej dzięki za odpowiedż jednak nie znalazłem na tej stronie żadnego ośrodka wolontariackiego w mojej okolicy jestem z Bielska-Białej czy masz jeszcze jakieś onfo na ten temat? jeśli tak to bardzo cie prosze napisz pozdrawiam serdecznie
:) miło mi że napisałaś
  • 0
Nawet gdy calkiem ogarnie Cie mrok to i tak Twoj Plomyczek Cie znajdzie! Ale jak szybko tego nikt niewie.... :P

#4 magdan10

magdan10

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 452 postów

Napisano 13 lipiec 2008 - 13:24

Witaj. Trochę poszperałam na stronach Bielsko-Biała i niżej przedstawiam Ci to co znalazłam. W tych miejscach popytaj nt. wolontariatu.

Dar Serca. Fundacja dla Dzieci
0 33 828 58 39
43-300 Bielsko - Biała, Powstańców Śląskich 6 lok. 336

Dziecięce Marzenia. Fundacja
0 33 822 89 79 - telefon/fax
43-300 Bielsko - Biała, Milusińskich 6

Ada. Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski. Biuro wykonawcze
0 33 815 96 03
43-300 Bielsko - Biała, pl. Opatrzności Bożej 20

Razem. Stowarzyszenie na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym
0 33 822 73 29
43-300 Bielsko - Biała, pl. Opatrzności Bożej 23

Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne
0 33 811 67 06 - telefon wewnętrzny 120
Bielsko - Biała, NMP Królowej Polski 15

Szkoła Podstawowa nr 38 Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 2
0 33 827 13 31
43-300 Bielsko - Biała, Filarowa 52
  • 0
Jeżeli nie możesz mieć tego, co najlepsze, zrób użytek z tego co masz

#5 baba jaga

baba jaga

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 64 postów

Napisano 14 lipiec 2008 - 14:36

albo zapytaj tutaj
http://bazy.ngo.pl/s...o.asp?id=184922
lub poczytaj tu - to nie wiem na ile jest aktualne :/
http://www.infofirma......&dzial=10214
  • 0
...tkamy marzenia, cerujemy rzeczywistość...

#6 Piotr M

Piotr M

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 435 postów
  • Skąd:Bystra Krakowska

Napisano 28 sierpień 2008 - 20:22

Hej dzięki za odpowiedż jednak nie znalazłem na tej stronie żadnego ośrodka wolontariackiego w mojej okolicy jestem z Bielska-Białej czy masz jeszcze jakieś onfo na ten temat? jeśli tak to bardzo cie prosze napisz pozdrawiam serdecznie
:) miło mi że napisałaś

Raaymund Polecam Diakonie Muminków przy kościele Chrystusa Króla na Leszczynach :) cale liceum tam spędziłem jako wolontariusz ( trochę dawno to było ) a jeśli w ogółe interesuje Cie pomoc dzieciom polecam tez Świetlice Ignisu jak by co walna priv
  • 0

Piotr M
(...)Jeżeli bro­nisz się, znaczy: czu­jesz się ata­kowa­ny. Jeżeli czu­jesz się ata­kowa­ny, znaczy: jes­teś cel­nie tra­fiony. Miej to na uwadze. Edward Stachura



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych