Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

SZUKAM OSÓB CEWNIKUJĄCYCH SIĘ DOWEWNĘTRZNIE


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
92 odpowiedzi w tym temacie

#1 bea

bea

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 26 kwiecień 2006 - 08:22

Szukam kontaktu z osobami, które podobnie jak ja cewnikują się dowewnętrznie kilka razy dziennie, przy użyciu specjalnego żelu w celu uzyskania informacji o sposobie i miejscu zakupu tych rzeczy. :?: [/b]
  • 0

#2 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 26 kwiecień 2006 - 08:25

cewniki - punkty zaipatrzenia w środki medyczne i pomocnicze lub apteki realizujące skierowania na w/w
żel z lignokainą urologiczny - apteka
  • 0

#3 Bogna_punbb_import1453

Bogna_punbb_import1453

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 10 maj 2006 - 17:07

Pozdrawiam
ja kiedys też się cewnikowałam ,ale otrzymalam taką radę od dziewczyny ,która była w podobnej sytułacji.Od tego momemtu nie użwyaw cewnika.Wysikać mozna się tak gdy jesteś na basenie zawiąż się na szalikiem mocno po niżej pępka i perzyj mocno ,lub przyj i nachyl się do przodu.Napewno się uda ,unikniesz kłopotliwego cewniokownia .i infekcji.Napisz czy ta metoda Ci zaskutkowała.
  • 0
Bogna

#4 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 10 maj 2006 - 17:24

To nie jest do końca prawda. Jak w ogóle można sądzić, że zwiążywszy się szalikiem można się wysikać do samego końca. :D Bu ha ha :D

Ja stanowczo odradzam ten pomysł, ale zawsze możesz sama to sprawdzić. Zrób tak jak ci radzi ta dziewczyna a potem zobacz przy cewnikowaniu czy tak naprawdę opróżniłaś pęcherz. Nie wierzę, że nie będzie tam moczu.
  • 0

#5 Bogna_punbb_import1453

Bogna_punbb_import1453

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 10 maj 2006 - 17:37

Jestem osobą poruszającą się wózkiem już 14 lat .od 3 lat stosuję tą metodę na ,początku zalegał mi mocz sprawdzalm cewnikując się .Jak to mówią trening czyni mistrza doszlam do takiej perfekcji ,ze od tych 3 lat nie używam pampersów i nie pamię tam kiedy się zesikałam .Warto pomysleć nad tą ważną sprawą, dla kobiet .Ao zapaleniu pęcherza zapomniałm.
  • 0
Bogna

#6 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 10 maj 2006 - 20:11

JAKA BZDURA!!!
nie radz takich rzeczy nikomu! przeciez to niebezpieczne!!!
są różne rodzaje pęcherzy neurogennych
konkretnie:
1. spastyczny zwieracz i spastyczny wypieracz
2. spastyczny zwieracz i wiotki wypieracz
3. wiotkki zwieracz i spastyczny wypieracz
4. wiotki zwieracz i wiotki wypieracz

twoja metoda może zadziałać na rodzaj 3 i 4 z czego tylko w 4 przypadku jest skuteczna ( bo 3 i tak wciąż pęcherz się spina i wypiera mocz więc sika sie cały czas niekontrolowanie)
w 1 i 2 przypadku to co proponujesz USZKODZI NERKI !!!
jesli stosujesz tą niby-metodę od 3 lat i nie masz rozwalonych nerek a przy okazji nie popuszczasz to masz na bank 4 rodzaj pęcherza neurogennego

ja mam 1

tylko lekarz albo ktoś z dużą wiedzą urologiczną i zmysłem samooceny umie stwierdzić jaki jest rodzaj pęcherza!

BOGNA NIE RADZ TAKICH RZECZY BO KOMUŚ KRZYWDĘ ZROBISZ!!!
  • 0

#7 Bogna_punbb_import1453

Bogna_punbb_import1453

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 11 maj 2006 - 12:19

Jedna próba nie zaszkodzi, a może uda się pozbyć cewnikowania.
  • 0
Bogna

#8 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 11 maj 2006 - 12:24

wybór należy do wyborcy
  • 0

#9 dzidzia1985

dzidzia1985

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 464 postów

Napisano 11 maj 2006 - 12:25

Zgadzam się z Aberade.Gdyby u mnie cewnikowanie zastosowali od maleńkiego bobaska to teraz nie miałabym problemów z nerkami. Jestem cewnikowana od 10 roku zyciaa z tym szalikiem to jakaś bujda nie radze tego robić można sobie zaszkodzić
  • 0
mam w sobie duże pokłady energi i ciepła

#10 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 11 maj 2006 - 12:33

cewnikowanie przerywane cewnikami nelaton to najbardziej popularna i najbezpieczniejsza metoda stosowana na całym świecie
całe stany zjednoczone ameryki północnej i europa zachodnia to stosują
no i oczywiście szwecja

wszędzie stosuje się u paraplegiczek cewnikowanie nelatonami a u tetraplegiczek - cewnik nadłonowy lub przetokę przez pępek do cewnikowania!

to sa fakty!
europa i USA nie stosowałyby szkodliwej metody!

ja to robie od razu - czyli od 6 lat
moje nerki i pęcherz są zdrowe, trzymam mocz, wyrobiłam sobie automatyzm, nie mam zapaleń dróg moczowych

a nie stosuję wcale środków zwiększających diurezę typu piwo ... :P
  • 0

#11 dzidzia1985

dzidzia1985

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 464 postów

Napisano 11 maj 2006 - 12:37

Aberade e tam małe piwko czemu nie od :-D czasu do czasu :-D
  • 0
mam w sobie duże pokłady energi i ciepła

#12 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 11 maj 2006 - 12:43

ja nie mogę alkoholu pić ... a w ogóle to juz wypiłam swój przydział piwa we wczesnej młodości ;) :D
  • 0

#13 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 11 maj 2006 - 13:54

są różne rodzaje pęcherzy neurogennych
konkretnie:
1. spastyczny zwieracz i spastyczny wypieracz
2. spastyczny zwieracz i wiotki wypieracz
3. wiotkki zwieracz i spastyczny wypieracz
4. wiotki zwieracz i wiotki wypieracz


hmmm to jaki ja mam pecherz, bo zaden z w/w nie pasuje do mojego (E)
  • 0

#14 dzidzia1985

dzidzia1985

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 464 postów

Napisano 11 maj 2006 - 14:09

Alchemio żeby ocenić jaki masz pęcherz musisz zrobić sobie urodynamike
  • 0
mam w sobie duże pokłady energi i ciepła

#15 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 11 maj 2006 - 16:25

badanie urodynamiczne - jak pisze dzidzia!
jest bezpłatne na skierowanie
lekarz wprowadza cewnik do pecherza i czujnik do pochwy albo do odbytu i ocenia rodzaj pęcherza

doris (alchemia) - nie ma innych pęcherzy neurogennych niż te które wymieniłam! na pewno którys z nich masz ...
domniemam że skoro jesteś wiotka (nogi) to masz wiotki i zwieracz i wypieracz - tak zazwyczaj jest
czyli: jest to najlepsza kombinacja bo najbezpieczniejsza dla nerek

ja mam niestety oba spastyczne - czyli pęcherz się spina a cewka nie puszcza bo też się spina ... mocz cofa się do nerek i je uszkadza
chyba że sie stosuje cewnikowanie - to pozwala przedłużyć nerkom życie
  • 0

#16 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 11 maj 2006 - 16:54

badanie urodynamiczne - jak pisze dzidzia!
jest bezpłatne na skierowanie
lekarz wprowadza cewnik do pecherza i czujnik do pochwy albo do odbytu i ocenia rodzaj pęcherza


mialam to badanie dawno temu zaraz po wypadku ... ale nie wiem jaki byl wynik z reszta teraz fizjologia mi sie poprawila od tamtego czasu dlatego wyniki tego badania sa juz nie wazne ... a wtedy napewno mialam pecherz wiotki bo lalam pod siebe dalej niz widziaalam ;)


domniemam że skoro jesteś wiotka (nogi) to masz wiotki i zwieracz i wypieracz - tak zazwyczaj jest


Wlasnie dlatego zapytalam jaki mam pecherz bo zaden z tych, ktore wymienilas do mojego nie pasuje gdyz mam wiotki tylko zwieracz natomiast z wypieraczem jest wszystko ok (E) , moze jest jeszcze 1 odmiana : wiotki zwieracz i sprawny wypieracz (E)
  • 0

#17 dzidzia1985

dzidzia1985

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 464 postów

Napisano 11 maj 2006 - 16:54

mi się niestety cofa mocz i prawą nerke mam już nie czynną.Boje się co będzie dalej :(
  • 0
mam w sobie duże pokłady energi i ciepła

#18 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 11 maj 2006 - 16:55

A jak to będzie opisane w wyniku badań? Czy tak jak Aniu podajesz czy jak to często bywa w języku lekarskim często nie do rozszyfrowania przez ludzi?
  • 0

#19 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 11 maj 2006 - 20:41

minutko - zapytasz lekarza o napięcie zwieracza i wypieracza to ci powie

doris - masz pęcherz nie w pełni neurogenny (czyli uszkodzenie rdzenia nie jest całkowite tzn jeśli możesz kontrolowac wypierach - pęcherz - to się ciesz) ja mam w pełni neurogenny - ani cewka (zwieracz) ani pęcherz (wypieracz) nie działają świadomie - za to skubane same napinają się i to kiedy im sie podoba
w takiej sytuacji jak moja trzymanie moczu polega głównie na porannej modlitwie :twisted: ;) a poważnie: ciężka praca i jeszcze raz ciężka praca- dzieki temu nie sikam pod siebie
  • 0

#20 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 11 maj 2006 - 21:09

tak wiem ze nie mam calkowicie przerwanego rdzenia i w malym stopniu uszkodzony i ciesze sie z tego bo tylko to mi pozostalo, niestety nadal nie chodze :? wiec co mi po malym uszkodzeniu skoro jedynie siknac moge sama i napinam miesien krwiecki, czworoglowy i dwoglowy w lewej nodze i w prawej krwiecki, no i wszystko mnie boli jak dluzej siedze BO CZUJE :? :? . Mialam ucisk na rdzen i w trakcie operacji w WAM w Łodzi niby mieli go usunac jednak to bylo 11 tat temu od tamtej pory nie robilam rezonansu przez implanty, ktore mi tam zalozyli - MIMO ZE TYTANOWE Z REZONANSU ODESLALI MNIE ZWITKIEM BO MAM JESZCZE POZOSTALOSCI PO DERO " srobke i szajbke " takze nie wiem co mi tam narozrabiali w rdzeniu. Oczywiscie wyciagnelam juz to g@#$@@ tytanowe ale iz nie mogli mi tego z plecow wykrecic zostal mi kawalek w kregoslupie ...

a sikanie tez wycwiczylam glownie poprzez cwiczenia dolnej partii miesni brzucha i bez CEWNIKOWANIA SIE !!!

Added after 4 minutes:

doris - masz pęcherz nie w pełni neurogenny


Jaka Doris ??? ;) Alchemia jestem ;) ta ksywka Doris chyba juz sie przyjela na stale hahhaa

Added after 3 minutes:

To nie jest do końca prawda. Jak w ogóle można sądzić, że zwiążywszy się szalikiem można się wysikać do samego końca. Bu ha ha


BOGNA mowic ze sie wiaze szalikiem miala ma mysli ze mozna sie obwiazac szalikiem lub inna przepaska, jak kto woli, jest to rownoznaczne z ostukiewniem sie oczywiscie nie przy napietym miesniu jezeli ktos ma spastyke. A obwizywanie pomaga miesniu napiac sie jezeli komus nie dzialaja miesnie brzucha ... o to chodzi BOGNIE

Added after 6 minutes:

Ja stanowczo odradzam ten pomysł, ale zawsze możesz sama to sprawdzić. Zrób tak jak ci radzi ta dziewczyna a potem zobacz przy cewnikowaniu czy tak naprawdę opróżniłaś pęcherz. Nie wierzę, że nie będzie tam moczu.


Ja mam odmienne zdanie na ten temat i porownam Towja wypowiedz do moich doswiadczen : 3 miesiac po wypadku przewiezli mnie do Rept slaskich zacewnikowana. Tam dostalam ponad 40 stopni goraczki, robiono mi zaleganie, cawniokowali mnie co chwile, i co sie okazalo na badaniu USG ... ze mam zalegly mocz w pecherzu - powtarzam MIMO IZ MIALAM ROBIONE ZALEGANIE - stad ta goraczka, pielegniarka przyniosla mi rano basen i z pomoca mojej mamy pomogla mi na nim usisc i wyprzec zalegajacy mocz ... nawet nie wiesz co ze mnie wtedy wylecialo :? .... i to byl wlasnie efekt cewnikowania.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych