Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Episkopat upomniał przełożonego ojca Rydzyka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
185 odpowiedzi w tym temacie

#1 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 15 luty 2006 - 16:09

http://wiadomosci.wp...,wiadomosc.html

Też mi wiadomość, Watykan nie dał rady z tym bajzlem, a Episkopat chce coś zdziałać. Szaleniec R. gotów stworzyć nową własną religię jak chcieliby mu zabrać "ciężki dorobek kilku lat życia" :-D
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#2 ewita

ewita

    Gawędziarz

  • R.I.P.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1156 postów

Napisano 15 luty 2006 - 16:17

Oj, przecież to kolejne mydlenie oczu!!! Kościół jest mądry!! W końcu zbierał i przechowywał doświadczenia wielu wieków... Zrobił się zbyt duży szumek? No to upomnimy, w razie czego sobie furtkę zostawimy, bo co to w końcu szkodzi???
A ci, co powinni - dalej będą robić swoje... Może tylko trochę ciszej???
  • 0
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)

#3 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 15 luty 2006 - 16:24

Moze i oni cos tam chcieliby zrobic, bo ogromna wiekszosc praktykujacych katolikow drazni ta buta jednego czarnego, ale media to pierwsza wladza nawet w religii.
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#4 Rocco

Rocco

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 136 postów

Napisano 15 luty 2006 - 17:23

Niestety, Rydzyk, najwiksza zakala obecnie w kraju, podstępny i wplywowy biznesmen, jest juz tak wysoko w tej hierarchii zlodziei i manipulantow, ze gdyby nawet kosciol mial dobre intencje i chcial to ukrocic, to on bedzie robil swoje. Po prostu jest bezpieczny i bezkarny po tym jak kupil sobie cale PiS-uary.
  • 0
kocham walenie

#5 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 15 luty 2006 - 18:46

Kościół jest mądry!! W końcu zbierał i przechowywał doświadczenia wielu wieków...


To Bóg jest mądry, kościół zazwyczaj jest w tyle i ciężko mu przychodzą wszelkie zmiany, nawet te dobre. Kościół długo zakazywał przeszczpów, kościół palił na stosie czarownice, długo nie był w stanie zaakceptować, że prócz ziemi jest jeszcze cały wszechświat itp. itd. Gdyby spojrzeć historycznie to okazałoby sie, że kościół jeśli na coś przystaje, to nie dlatego że jest światły, ale dlatego, że jest do tego zmuszony. Chociażby feministki musiały sobie wywalczyc prawo służenia do mszy :D Nawet takie pierdoły trudno im zaakceptować, bo narusza to ich stare przez wieki chronione prawa. Tak wiec, jeśli ludzie powiedzą rydzykowi dość, jeśli z kościoła odejdzie połowa wyznawców a rydzyk zacznie zagrażać interesom kościoła to wówczas kościół może coś zrobi, ale myślę, że przed nami jeszcze długa droga, bo jednak kościół nie lubi sie przyznawać do błedów pasterzy swoich owieczek. Takich mniej medialnych księży grzeszników np zamiast wywalić woli umieścić gdzieś w innym miejscu, zeby tylko zachowac pozory.
  • 0

#6 Fibi

Fibi

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 636 postów

Napisano 15 luty 2006 - 21:11

Nie podoba mi się,że kobiety biorą się za odprawianie mszy ,za bycie duchownymi.Jak tak bardzo chcą robić to co mężczyżni, to niech wezmą kilof do ręki i idą poharować do kopalni :!: :evil: :evil: :!: To im dobrze zrobi :!: :!: Nie można dopasowywać do siebie wiary ani obrzędów kościelnych. :!:
A co do Rydzyka,ja też za nie mnie przepadam, Kiedyś Bóg go osądzi ...i nas też.
  • 0

#7 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 15 luty 2006 - 21:32

Ja bym wolał nie czekać - z pełnym szacunkiem dla Boga - na jego osąd, chciałbym aby i w tym życiu i realiach nikt nie był PONAD wszysto i wszystkich wokół.
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#8 Gość_Tygrysek_*

Gość_Tygrysek_*
  • Gość

Napisano 15 luty 2006 - 22:09

Jak tylko Papież Jan Paweł II zmarł widać jak u nas kościoł próbuje wchoodzić do polityki. To powinien być antypolityczny organ gdzie idę się wyspowiadać a nie słuchac na kogo mam iść głosowac w najbliższych wyborach :twisted:
  • 0

#9 Fibi

Fibi

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 636 postów

Napisano 15 luty 2006 - 22:29

W kościele nastąpi rozłam ! A my będziemy musieli uważnie wszystko obserwować by się opowiedzieć za właściwą stroną.A nie będzie to takie łatwe!
W kościele też zdarzają się czarne owce...niestety :(
  • 0

#10 Gość_Tygrysek_*

Gość_Tygrysek_*
  • Gość

Napisano 15 luty 2006 - 22:38

Fibi nie zgadzam się z Tobą. Nie każdy jest tak bardzo związany z kościelem. Ja jako osoba niepełnosprawna musiałem tak samo chodzić na katechezę do przykościelnej salki. Musialem przechodzić przez dwie ruchliwe ulice i nikt mi się nie zapytał czy nie mam problemów z poruszaniem się. Więc gdzie tu służba ludziom?? Czy ksieża nie powinni interesować się ludźmi?? Teraz ja mam sie interesować nimi?? Nie mam takiego obowiązku bo dla mnie nie są autorytetem. Pokazują że nawet będąc ksieżami można żerować na innych ludziach. Moi rodzice pracują po 30 lat ale nie dorobili się do 1/100 ceny samochodu jakim jeździ ojciec dyrektor. Skąd on ma na to pieniądze?? Może też powinienem iść na księdza?? :twisted:
  • 0

#11 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 15 luty 2006 - 22:44

Nie podoba mi się,że kobiety biorą się za odprawianie mszy ,za bycie duchownymi.Jak tak bardzo chcą robić to co mężczyżni, to niech wezmą kilof do ręki i idą poharować do kopalni :!: :evil: :evil: :!: To im dobrze zrobi :!: :!: Nie można dopasowywać do siebie wiary ani obrzędów kościelnych. :!:


wiesz co Fibi ja myślę, że powinny mieć takie prawo. Nikt nie zabrania kobiecie wziąć kilof i nikt nie powinien zabraniać jej chociażby odprawiania mszy. To czy będzie to robic czy nie powinno natomiast od niej zależeć. Nie wiem o jakim dopasowywaniu ty mówisz. No ale wychodząc z twojego założnia to i pewnie kobietom powinno zakazać sie nauki, uczęszczania w wyborach, a o tym co może a czego jej nie wolno powinien decydować mężczyzna. Tak przecież mówi koran, a to jedna z najstarszych religii świata. jakie zmiany uważasz za dopasowywanie do siebie wiary ?
  • 0

#12 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 15 luty 2006 - 22:54

jak w bractwie piusa X :twisted:
... po łacinie i twarzą do ołtarza ...

gdzie jest napisane jak ma wyglądać masz? kto ma ją prowadzić? jakiej płci ma być kapłan?
  • 0

#13 ewita

ewita

    Gawędziarz

  • R.I.P.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1156 postów

Napisano 16 luty 2006 - 06:22

Pisząc parę postów wyżej, stwierdziłam, że kościół jest mądry. Może raczej powinnam użyć sformułowania "cwany" - wtedy jego wymowa byłaby jednoznaczna. Kościół zawsze był zachowawczy. Działa powoli, aby mieć czas na przygotowanie sobie "zaplecza", wychodząc z założenia, że "co nagle, to po diable".
Dlaczego świat tak kochał Jana Pawła II?
Bo ruszył tę wielowiekową strupieszałość! Bo poza niezwykłą mądrością, dobrocią, charyzmą - miał odwagę przeciwstawić się uświęconym zwyczajom, nie pozwalał sobą sterować...
Zapłacił za to straszną cenę! Tuż po zamachu rozeszły się pogłoski, że to sam kościół chciał zniszczyć niebezpiecznego, niewygodnego papieża. Szybciutko umilkły...
A Papież - ze sprawnego, pełnego energii i rewolucyjnych wręcz pomysłów mężczyzny stał się ciężko schorowanym człowiekiem, heroicznie walczącym z własną niemocą...
Zaczęliśmy od jednego człowieka, budzącego określone uczucia. Rozważania zataczają coraz szersze kręgi. A ja powiem tyle:
Wierzę w Boga. Staram się żyć zgodnie z dziesięcioma przykazaniami, bo są słuszne i mądre! Ale... przykazania kościelne jakoś mnie nie przekonują...
  • 0
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)

#14 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 16 luty 2006 - 11:17

Najbardziej szokującą książke jaką czytałam aby dowiedzieć się jak wygląda religia księży od wewnątrz (on nauki, wyrzeczeń, rygoru, intryg, skandali, ludzkich słabości, celibatu aż po samą nienawiść do kościoła) była książka pt: "Byłem księdzem" - Romana Jonasza.
  • 0

#15 JacentyK

JacentyK

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 315 postów

Napisano 16 luty 2006 - 11:53

Wiedzę to poruuszonych kilka wątków.

1. Rydzyk

Z ojcem Rydzykiem jest tak, że Biskupi z Episkopatu Polski nie mają nad nim de facto władzy, nie mają wpływu po prostu na zakony, jakiekoolwiek. Zakony mają swoją światową hierarchię - dlatego w liście jest upomnienie nie samego Rydzyka tylko prowincjała, aby ten z racji swojej władzy go odpowiednio pokierował. Jeżeli prowincja to oleje, to musi to trafić do generała zakonu, a ostatecznie do papieża.

Niestety ojciec Rydzyk pokpiwa z wiary i z Soboru Watykańskiego II, bo od tego soboru dopiero księżom i buskupom nie wolno czynnie angażować się w politykę,m należeć do Partii Politycznej.

2. Celibat i kobiety księża.

Tutaj jest trudna sprawa - celibat jest związany ze słowami św. Pawła, że aby dobrze służyć Bogowi nie powinno sięzajmować żoną czy dziećmi, tylko sprawami wiary. Katolicyzm jest jedynym kościołem chrześcijańskim, gdzie celibat obowiązuje innym kościołem jest kościół prawosławny, ale tam jest wybór.

Co do kobiet za ołtarzem, to nie ma powiedziane w Piśmie czy mogą czy nie, ale mamy jeszcze tradycjęi przyzwyczajenia. A tradycyjnie od wielu tysięcy lat kapłanami są mężczyźni i to nie tylko u katolików czy chrześcian. Tutaj to nie tylko hierarhi kościelna ale sami wierni czują duży opór, i może lepiej tego nie ruszać aż wszyscy dorosną. Bo z doświadczeń kościoła Anglikańskiego widać, że nie wyszło to na dobre.

3. Księża i ich majątki.

Ich za to Bóg rozliczy. A wierni, no cóż mogą krytuykować i wyrażąć oburzenie, może to coś da. Natomiast śmieszy mnie hasło typu "nie chodzę do kościóła bo mi się ksiądz nie podoba".

4. Jan Paweł II

To co było najważniejsze w jego pontyfikacie to pokazanie otwartości kościoła, to że całkowicie otworzył nową erę w Kościele zapoczątkowana przez Jana XXIII i Sobór Watykański II. To tam zmieniono układ ołtarza, zmieniono mszę z łaciny na języki ojczyste, to on otwiera kościół na świat, ale też trzyma się nadal sztywnych ram jakimi są przykazania i nauka Jezusa (eutanazja, aborcja, małżeństwa homoseksualne). Nasz Papież tylko ukazał na otwartość kościoła przez 25 lat, to bardzo długi okres, a że był aktorem, to umiał porwać wiernych w imię dobrego. Pokazał też jak się podchodzi do choroby i starości, jak można ze sprawnego człowiego przejść z pogodą ducha i radością do staruszka, zchorowanego i praktycznie niepełnosprawnego, niezdoilnego do samodzielności, on się nie poddał.



Na koniec:

Nie słucham Radia Maryja bo wolę katolickie radio eM z Katowic - dużo ciekawej muzyki, dużo polskiej muzyki, klimat z zerową nienawiścią do kogokolwiek. Nie czytam Naszego Dziennika bo wolę tygodnik Gość Niedzielny - pismo z 80-letnią tradycją. Telewizja Trwam jest w ofercie kablówki, ale tam nic nie ma. Czuję się bardziej chrześcijaninem niż Katolikiem, ale wg mojego mniemania Katolicyzm jest najbliżeej tego co jest napisane w Piśmie Świętym.
  • 0
Jacek Kruszniewski ( JacentyK vel stary_smok :) )

"Serce rozważne szuka mądrości, usta niemądrych sycą się głupotą."
(Prz 15:14)

#16 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 16 luty 2006 - 12:31

a ja słucham radia maryja regularnie i traktuję to jako ... wycieczke poglądową do innego świata :twisted:
zazwyczaj "odbywa sie to" gdy jade samochodem i bede musiala chyba zaniechac tego ... bo czasem tak sie rechoczę że aż niebezpieczne to jest ... a potem co powiem policji? że wypadek spowodowalam bo ojciec dyrektor mnie zmiazdzyl swoim tekstem ... :?: :P
  • 0

#17 tomaszek

tomaszek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 827 postów
  • Skąd:wyspa Wolin

Napisano 16 luty 2006 - 13:28

Uwazam,ze Kosciól powinien być apolityczny. I zaden ksiądzc nie bedzie mi mówił na kogo mam głosować, bo często jest tak ,zwlaszcza wyborach lokalnych,ze głosuję sie na konkretna osobę,a nie partię.
  • 0
Eunuch i krytyk z jednej są parafi....obaj wiedzą jak trzeba-żaden nie potrafi. (Boy-Zeleński)

#18 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 16 luty 2006 - 21:20

ja podobnie jak aberade słucham radia maryja tyle że w pociągach, bo to jedyna stacja która ma zasięg na trasach linni kolejowych. A reakcje mamy chyba podobne :D
  • 0

#19 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 17 luty 2006 - 18:58

http://wiadomosci.wp...=1140198826.331 ciekawe komu zabrali, bo przy tak napiętym budżecie już niezłe przesunięcia są. Najpierw becikowe, większe budżety dla kancelarii prezydenta, premiera i ministerstw, teraz tu. Rozrzutny ten nasz nowy rząd, a haslo "Tanie Panstwo" zgodnie z zasada, tanie to i niestety czesto tandetne.
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#20 Fibi

Fibi

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 636 postów

Napisano 18 luty 2006 - 20:56

PINESKA POWIEDZIAŁA:''wiesz co Fibi ja myślę, że powinny mieć takie prawo. Nikt nie zabrania kobiecie wziąć kilof i nikt nie powinien zabraniać jej chociażby odprawiania mszy. To czy będzie to robic czy nie powinno natomiast od niej zależeć. Nie wiem o jakim dopasowywaniu ty mówisz. No ale wychodząc z twojego założnia to i pewnie kobietom powinno zakazać sie nauki, uczęszczania w wyborach, a o tym co może a czego jej nie wolno powinien decydować mężczyzna. Tak przecież mówi koran, a to jedna z najstarszych religii świata. jakie zmiany uważasz za dopasowywanie do siebie wiary ?[/quote]''

Jestem katoliczką więc staram się poznawać dokładnie naukę naszej wiary.W nauce i słowach Pana Jezusa jest cała prawda ,która ma swoje ródło w Jego mądrości i miłości.
Nauka jest w słowach Jezusa.Szukaj ich. :)

Czy widziałaś obraz Ostatnia Wieczerza ?Czy widziałaś żeby wśród uczniów Jezusa była jakaś kobieta ?
Ksiądż odprawiający Mszę Świętą jest reprezentantem Jezusa Chrystusa.
A co do Koranu.Nie ma w nim mowy o tym by kobiety nie mogły się kształcić,czy żeby mąż nie szanował swojej arabskiej żony.I nie ma nic o świętej wojnie.A wogóle nie myl Chrześcijaństwa z Islamem ,bo to dwa różne światy.Szczególnie jeśli chodzi o kulturę krajów ,które wyznają obydwie wiary.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych