Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Określanie pory dostarczenia sms-a z bramki do operatorów...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Promek

Promek

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 107 postów

Napisano 03 luty 2006 - 01:56

Jedną już znam-to bramka Plus GSM ( http://www.text.plusgsm.pl/sms ), w której można precyzyjnie określić czas (zarówno godzinę jak i datę) dostarczenia wiadomości. Zauważyłem,że istnieje możliwość wysyłania z niej sms-ów także do Ery i Orange,ale na razie przy tych numerach widnieją literki: (NP) i nie udało mi się skorzystać z tej bramki przy wysyłaniu sms-a do innej sieci niż Plus GSM. Zatem może Ktoś zna inne bramki,z których można wysyłać sms-y z opóźnieniem...? Jest to dla mnie ważne,gdyż mam dostęp do komputera zazwyczaj późną nocą i wówczas odpada wysyłanie sms-ów do Ery czy Orange ze względu na nieprzyzwoitą porę... ;-)
  • 0
Spalić wszystkie pieniądze Świata.
Nierób.

#2 auger

auger

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 140 postów

Napisano 05 luty 2006 - 09:57

Aby wysylac SMSy z MiastaPlusa do innych sieci niz Plusa nalezy zaplacic i uzupelnic konto poprzez wyslanie SMSa. Moim zdaniem mija sie to z celem, gdyz wysylamy z netu SMSy zeby... nic nie placic. Co do okreslania pory dostarczenia SMSa to widzialem tez na innych bramkach, ale nie sa one pewne, eski nie zawsze dochodza albo dochodza z duzym opoznieniem. Osobiscie do wysylania SMSow z netu uzywam programu eSkiMoS R2. Znajduje sie tam wlasnie poszukiwana przez ciebie opcja. Niestety dziala tylko na bramce Plusa. Bramki Ery i Orange nie oferuja czegos takiego. Mozesz jednak skorzystac z wbudowanego w program timera, jednakze musisz pamietac ze w momencie wysylania przez program SMSow o wczesniej ustalonej przez ciebie porze, musisz miec wlaczonego kompa i byc polaczonym z netem. Tak wiec albo korzystasz z programu, albo placisz za eski w MiesciePlusa. Jak na razie innego pomyslu nie mam.

P.S.
Program eSkiMoS umozliwia spersonalizowanie go. Czyli nawet jak korzystasz z nieswojego kompa bez obaw mozesz zainstalowac go tam. Tworzysz profil, zabezpieczasz haslem, dodajesz tam swoje kontakty. Wiecej info tu
http://www.eskimosr2.info/

  • 0
"Ścieżka sprawiedliwości wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi.
Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności.
Bo on jest stróżem brata twego i znalazcą zagubionych dzieci. I dokonam na tobie srogiej pomsty w zapalczywym gniewie i na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci. I poznasz, że ja jestem Pan, kiedy wywrę na tobie swoją pomstę."

#3 Promek

Promek

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 107 postów

Napisano 09 luty 2006 - 01:26

Dziękuję,Auger...

Added after 8 hours 6 minutes:

Właśnie przed chwilą zalogowałem się na http://mobista.pl/ -oferują darmową bramkę (a dokładnie 10 sms-ów na początek), posiadającą opcję precyzowania momentu dostarczenia sms-a. Właśnie ją testuję... (BB)
  • 0
Spalić wszystkie pieniądze Świata.
Nierób.

#4 auger

auger

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 140 postów

Napisano 09 luty 2006 - 08:39

Daj znac co z tego wyszło. ;)
  • 0
"Ścieżka sprawiedliwości wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi.
Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności.
Bo on jest stróżem brata twego i znalazcą zagubionych dzieci. I dokonam na tobie srogiej pomsty w zapalczywym gniewie i na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci. I poznasz, że ja jestem Pan, kiedy wywrę na tobie swoją pomstę."

#5 Promek

Promek

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 107 postów

Napisano 09 luty 2006 - 13:07

Dobrze wyszło! © Wybrałem (ok. 3 w nocy) dostarczenie sms-a na dzisiaj rano o 9.00 i doszedł do adresata -akurat z Ery,ale bramka chyba działa u wszystkich operatorów. Szkoda tylko,że przy rejestracji dostaje się tylko 10 darmowych sms-ów i chyba ani jednego więcej... (he2) Ale ja jestem zadowolony... (ok)
  • 0
Spalić wszystkie pieniądze Świata.
Nierób.

#6 auger

auger

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 140 postów

Napisano 09 luty 2006 - 13:35

Ok. To jeszcze jedno pytanie. Dostajesz 10 SMSow na dobe czy jednorazowo?
  • 0
"Ścieżka sprawiedliwości wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi.
Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności.
Bo on jest stróżem brata twego i znalazcą zagubionych dzieci. I dokonam na tobie srogiej pomsty w zapalczywym gniewie i na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci. I poznasz, że ja jestem Pan, kiedy wywrę na tobie swoją pomstę."

#7 Promek

Promek

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 107 postów

Napisano 15 luty 2006 - 02:34

Nie znalazłem informacji jak długo ważny jest ten pakiet 10 sms-ów,ale chyba... długo ;).
No i umknęła mi rzecz,o której wielu pewnie doskonale wie; otóż w Gadu Gadu 7.0 można wysyłać sms-y określając dokładną porę ich wysłania (spin). Szkoda tylko,że nie mogą być zbyt długie...


Added after 17 hours 35 minutes:

...coś mi się jednak zdaje,że datowanie w Gadu Gadu nie działa najlepiej: jest teraz 2.30 w nocy,spróbowałem więc ustawić wysłanie sms-a swojej dziewczynie na 11-ta,tymczasem... właśnie zasygnalizowała mi, że...otrzymała w tej chwili sms-a!!! Szlag... Może określanie pory wysyłania działa tylko przy numerach należących do Plusa...?
  • 0
Spalić wszystkie pieniądze Świata.
Nierób.

#8 auger

auger

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 140 postów

Napisano 15 luty 2006 - 09:14

To zrobmy test. Ja mam numer z Plusa. Wyslij mi eska w nocy z opcja dostarczenia na rano. Zobaczymy czy sie uda. Dziwne ze na mobista.pl dziala a z GG nie chce. Aha i numerek: 691947295
  • 0
"Ścieżka sprawiedliwości wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi.
Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności.
Bo on jest stróżem brata twego i znalazcą zagubionych dzieci. I dokonam na tobie srogiej pomsty w zapalczywym gniewie i na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci. I poznasz, że ja jestem Pan, kiedy wywrę na tobie swoją pomstę."

#9 Promek

Promek

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 107 postów

Napisano 18 luty 2006 - 00:13

Wiesz,co,Auger? Bramka z Gadu Gadu naprawdę chyba działa tylko w przypadku numerów Plusa i Ery. Właśnie wysłałem Tobie 2 sms-y;jeden powinieneś otrzymać w sobotę o 10.00,a drugi 10 minut później. Jeśli chodzi o Mobistę, to jeszcze nie sprawdzałem jej na numerach z Orange,ale zaraz to uczynię,bo mam właśnie telefon u tego operatora...
PS.Sorry,Auger,że tak późno reaguję,ale nie za często ślęczę przy komputerze... (spin)


Added after 23 minutes:

Wysłałem kontrolnego sms-a z Mobisty o 23.55 do Orange (czyli do siebie (E) ) z opcją wysłania po 5 minutach. No i minutę po północy przylazło coś do mojej komórki... Zatem tylko coś z Gadu Gadu jest nie tak (jeśli chodzi o Orange)... Szkoda tylko,że w Mobiście nie dają co miesiąc kolejnych darmowych sms-ów,jak np. na osobistej stronie Orange dla użytkowników czy punktów jak na Wapsterze.pl... (MMM) Aha, Auger- daj znać,jeśli sms-y dojdą o wyznaczonych porach (puść 1 sygnał na moją komórę) lub jeśli tak się nie stanie (wtedy puść 2 sygnały)- bo nie było widocznego potwierdzenia wysłania Ci tych sms-ów; może pojawia się tylko przy wysyłaniu do abobentów Ery... Nie chce mi się już sprawdzać,bo za 5 godzin wstaję na zajęcia... (strzal)
  • 0
Spalić wszystkie pieniądze Świata.
Nierób.

#10 auger

auger

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 140 postów

Napisano 18 luty 2006 - 11:12

Spoko Kevorkian, dziala. A co do reszty to zalezy od wlasciciela bramki, czy udostepnia ta opcje. Prawdopodobnie taki SMS zapisuje sie na serwerze i jest wysylany o okreslonej porze. Dlatego np. Orange nie udostepnia na swojej bramce tej opcji, ale juz Mobista tak.
  • 0
"Ścieżka sprawiedliwości wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi.
Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności.
Bo on jest stróżem brata twego i znalazcą zagubionych dzieci. I dokonam na tobie srogiej pomsty w zapalczywym gniewie i na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci. I poznasz, że ja jestem Pan, kiedy wywrę na tobie swoją pomstę."


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych