Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Info o firmie Mikrotech SA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2459 odpowiedzi w tym temacie

#21 rencista

rencista

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 50 postów

Napisano 03 sierpień 2006 - 12:28

Chciałabym pracy za uczciwe pieniądze. Tak chyba chciałoby 90% pracujących Polaków.
Pracowałam uczciwie 16 lat i co ? Okazało się że przyszli młodzi a ten kto niepelnosprawny - na bruk. Szukałam długo pracy.Renta w większej części idzie na lekarstwa. Syn się uczy. Wyciągać ręce do Opieki ? Nie !!! Wolę pracować nawet na tej najniższej krajowej i mieć jakieś dodatkowe pieniadze które pozwalają mi żyć trochę na luzie. Do szczęścia nie potrzeba związków zawodowych (też się na nich zawiodłam) ale trochę więcej pieniędzy. Mam nadzieje że będą podwyżki najniższej pensji albo może Mikrotech sam cos dołoży.

Dodano czw 03 sie 2006 13:30:33 CEST :
Jeszcze jedno. W starej pracy też pracowałam przy komputerze i był dodatek z tytułu pracy przy monitorze. Tutaj tego nie ma ?
  • 0
AWE

minutka poczekaj jedną minutkę

#22 rencista

rencista

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 50 postów

Napisano 08 sierpień 2006 - 06:45

Hej Iponki nikt tu nie zagląda ? Co tak smutno i cicho ? Wszyscy na urlopach czy co ? Świat jest piekny i cieszmy się dniem dzisiejszym bo co będzie jutro to jeden Pan Bóg wie !!!
  • 0
AWE

minutka poczekaj jedną minutkę

#23 LUBAWA

LUBAWA

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 105 postów

Napisano 08 sierpień 2006 - 22:05

no coz albo otworzyc zpchr albo uciekac z tego kraju gdzie pieprz rosnie! np do szwecji, irlandii badz anglii tam tez sa niepelnsprawni tez pracuja, osoby sprawne wyjzdzaja wiec dlaczego my nie mozemy? ja uciakam do normalnej pracy i normalnego kraju !
  • 0

#24 LUBAWA

LUBAWA

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 105 postów

Napisano 08 sierpień 2006 - 14:46

przypadkiem znalzlam dzisaj cos takiego:

PODSTAWA WYMIARU SKŁADNIKI WYNAGRODZENIA
Jak obliczyć dodatek za pracę przy komputerze


Przy ustalaniu podstawy wymiaru zasiłku chorobowego uwzględnia się składniki wynagrodzenia, które w myśl postanowień układów zbiorowych pracy lub przepisów o wynagradzaniu ulegają zmniejszeniu za okres pobierania zasiłku.



Przy obliczaniu podstawy wymiaru zasiłku chorobowego możliwe są dwie sytuacje:

• jeżeli zakładowy regulamin wynagradzania zawiera zapis, że za pracę przy komputerze pracownikom przysługuje dodatek, którego wysokość jest pomniejszana za okres niezdolności do pracy, to dodatek ten należy wliczyć do podstawy wymiaru zasiłku chorobowego;
• jeżeli pracownik jest zatrudniony u pracodawcy, który nie jest zobligowany do tworzenia regulaminu wynagradzania, wówczas ewentualne zmniejszanie powinno zostać uregulowane stosownym zapisem odnotowanym w umowie o pracę.

Zakładowe przepisy regulujące kwestie wynagradzania powinny również określać sposób, w jaki dokonuje się zmniejszenia dodatku za pracę przy komputerze w przypadku choroby. Od tego bowiem zależy, czy zostanie on wliczony do podstawy wymiaru zasiłku w kwocie faktycznej, czy też po uprzednim uzupełnieniu.

Gdy dodatek za pracę przy komputerze przysługuje pracownikowi za czas faktycznie przepracowany, to za czas nieobecności w pracy z powodu choroby podlega on proporcjonalnie zmniejszeniu. Tak wypłacany dodatek powinien być uwzględniony w podstawie wymiaru zasiłku chorobowego po uprzednim jego uzupełnieniu (przykład 1).

Jeśli natomiast w regulaminie wynagradzania pracodawca umieści zapis, że dodatek ulega zmniejszeniu o ustaloną kwotę (lub procent) za każdy dzień nieobecności w pracy, co powoduje nieproporcjonalne zmniejszenie dodatku, taki dodatek należy uwzględnić przy obliczaniu podstawy wymiaru zasiłku chorobowego w kwocie faktycznie wypłaconej (przykład 2).

Inaczej wygląda możliwość wliczania do podstawy wymiaru zasiłku chorobowego dodatku za pracę przy komputerze, jeżeli w regulaminie wynagradzania lub innym akcie wewnętrznym nie ma zapisu o nakazie pomniejszania go za okres choroby. W takim przypadku nie można uwzględnić tego składnika w podstawie wymiaru.


PRZYKŁAD 1 Pracownikowi przysługuje wynagrodzenie zasadnicze w stałej miesięcznej wysokości 3000 zł brutto. Ponadto otrzymuje on dodatek za pracę przy komputerze. W myśl przepisów o wynagradzaniu dodatek ten należny jest w kwocie 2 zł za każdą godzinę przepracowaną przy komputerze. W kwietniu 2006 roku pracownik zachorował i był niezdolny do pracy przez 8 dni. Podstawę wymiaru wynagrodzenia chorobowego stanowi przeciętne miesięczne wynagrodzenie za okres od kwietnia 2005 do marca 2006 roku. W okresie od 6 do 11 października 2005 roku pracownik przez 6 dni przebywał na zwolnieniu lekarskim, w miesiącu tym przepracował zatem 17 dni, a był zobowiązany przepracować 21 dni.
Za październik pracownik otrzymał:
• wynagrodzenie zasadnicze w wysokości 2400 zł brutto,
• dodatek za pracę przy komputerze w kwocie 272 zł brutto (2 zł za godz. x 136 godzin przepracowanych).
Wynagrodzenie zasadnicze za październik 2005 roku uwzględniamy w podstawie wymiaru w wysokości określonej w umowie o pracę, po pomniejszeniu o składki:
3000 zł x 18,71 proc. = 561,30 zł,
3000 zł – 561,30 zł = 2438,70 zł.
Natomiast dodatek za pracę przy komputerze uwzględniamy w podstawie wymiaru po uprzednim uzupełnieniu. W tym celu:
• od kwoty dodatku odejmujemy składki społeczne:
272 zł x 18,71 proc. = 50,89 zł,
272 zł – 50,89 zł = 221,11 zł,
• otrzymaną kwotę dzielimy przez liczbę przepracowanych dni roboczych, a następnie mnożymy przez liczbę dni, które pracownik był zobowiązany przepracować:
221,11 zł: 17 dni = 13,01 zł,
13,01 zł x 21 dni = 273,21 zł.
Do podstawy wymiaru należy przyjąć wynagrodzenie za październik 2005 roku w kwocie:
2438,70 zł + 273,21 zł = 2711,91 zł.


PRZYKŁAD 2 Pracownikowi przysługuje stałe wynagrodzenie zasadnicze w kwocie 2100,00 zł oraz dodatek za pracę przy komputerze w kwocie 300,00 zł. W regulaminie wynagradzania zakładu jest zapis, że w razie choroby trwającej do 15 dni dodatek ten jest zmniejszany o 50 proc., a gdy niezdolność do pracy trwa dłużej – dodatek nie przysługuje. W kwietniu 2006 r. pracownik przez 3 dni opiekował się chorym dzieckiem. Podstawę wymiaru zasiłku opiekuńczego stanowi przeciętne miesięczne wynagrodzenie za okres od kwietnia 2005 do marca 2006 rok. W czerwcu 2005 roku pracownik był nieobecny z powodu choroby przez 9 dni. Otrzymał więc:
• wynagrodzenie zasadnicze w wysokości 1470 zł brutto,
• dodatek za pracę przy komputerze w kwocie 150 zł brutto.
Wynagrodzenie zasadnicze za czerwiec 2005 roku uwzględniamy w podstawie wymiaru w wysokości określonej w umowie o pracę, po pomniejszeniu o składki:
2100 zł x 18,71 proc. = 392,91 zł,
2100 zł – 392,91 zł = 1707,09 zł.
Natomiast dodatek za pracę przy komputerze uwzględniamy w podstawie wymiaru w kwocie faktycznej:
150 zł x 18,71 proc. = 28,07 zł,
150 zł – 28,07 zł = 121,93 zł.

http://www.gazetaprawna.pl/index.php?action=showNews&dok=1709.89.10.2.9.1.0.1.htm
  • 0

#25 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 08 sierpień 2006 - 21:59

http://finanse.wp.pl...16&ticaid=121be
  • 0

#26 Panta rei

Panta rei

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 413 postów

Napisano 03 sierpień 2006 - 20:39

Można z niego zrezygnoweać jest dobrowolne na bank!
  • 0
Uśmiechnij się widząc człowieka,
Uśmiechnij się on na to czeka.
N.N.

#27 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 03 sierpień 2006 - 19:03

jeśli otrzymujesz rentę to firma nie wypłaca ci kwoty wolnej od podatku (która wypłacana jest w rencie)
wówczas podstawa netto to jakies 602zł
jeśli masz ubezpieczenie grupowe w pzu wówczas dostajesz na rękę jakies 570zł z groszami
takie informacje dostałam kiedy zapytałam dlaczego taka kwota a nie inna
  • 0

#28 Piaskun

Piaskun

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 36 postów

Napisano 03 sierpień 2006 - 19:18

Ubezpieczenie grupowe jest obowiązkowe, czy można z niego zrezygnować?
  • 0

#29 abcd

abcd

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 22 postów

Napisano 02 wrzesień 2006 - 11:04

Dziala?

Dodano sob 02 wrz 2006 12:05:41 CEST :
Dodano sob 02 wrz 2006 12:05:01 CEST :
Widac dziala, nareszcie.
  • 0

#30 Alex76

Alex76

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 160 postów

Napisano 07 sierpień 2006 - 11:14

iponki jak tam z programem owg przetargi tez ma cie problemy z logowaniem m na stronie owg tez pisze ze awaria
  • 0

#31 Gość_Karina_*

Gość_Karina_*
  • Gość

Napisano 04 sierpień 2006 - 06:32

Ja PZU to od samego początku nie podpisywałam.

Ja także

Jest dobrowolne. I takie też info widniało na formularzach do niego, które otrzymałam wraz z innymi dokumentami o przyjęcie do pracy w firmie.
  • 0

#32 Gość_Karina_*

Gość_Karina_*
  • Gość

Napisano 08 sierpień 2006 - 11:46

Od momentu zje...ki zrobiło się ciszej.

Co masz na myśli bo nie bardzo rozumiem ? :rolleyes:

Jeśli chodzi Ci o kwestię podawania przez nas na IPONIE danych osobowych pracowników firmy to uważam, że to jest za duże i nieodpowiednie słowo, gdyż zwyczajnie i po ludzku zwrócono nam uwagę. Przynajmniej ja tak to widzę i odbieram.

Myślę, że cisza w tym temacie nie ma z tym wiele współnego. Po prostu sezon urlopowy w pełni (jak większość już zauwazyła), w firmie dzieje się niewiele więc po co pisać po próżnicy? :rolleyes: Przynajmniej ja nie widzę w tym większego sensu.


Tym przed urlopem i w trakcie (sama jestem wśód tych drugich) życzę dobrego odpoczynku, a tym którzy pracują dobrej aury i jak najmniej stresu w trakcie jej trwania :)

  • 0

#33 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 03 sierpień 2006 - 21:39

Ja PZU to od samego początku nie podpisywałam.
  • 0

#34 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 03 sierpień 2006 - 16:40

dodatek dotakiem dziwie sie ze jeszcze nikt nie zauwazyl ze placa za malo o ok 50 zl
  • 0

#35 seksocholik

seksocholik

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 119 postów

Napisano 05 sierpień 2006 - 08:17

:(

WITAJ LUBAWA
  • 0
siemka

#36 LUBAWA

LUBAWA

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 105 postów

Napisano 05 sierpień 2006 - 09:19

witaj sexocholiku , skad taki nick? :D
  • 0

#37 Gość_Karina_*

Gość_Karina_*
  • Gość

Napisano 05 sierpień 2006 - 09:48

Nie wiem jak Wy, ale ja nie mam tej zakładki a jak wchodzę w KONTAKT to mam tylko jakis formularz i nic wiecej i wygląd strony też mam stary a o tym nowym dowiaduje stąd.

Informacje z tej zakladki sa mi znane dzięki uprzejmosci jednej Iponki ktora mi je przeslala ale tak sie zastanawiam jak to rozumiec: Czy tylko jest to info dla wybranych pracownikow firmy czy po prostu jeszcze do wszystkich nie dotarla bo panowie inforamatycy nie zdazyli jej jeszcze ustawic ? :rolleyes:
  • 0

#38 Alex76

Alex76

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 160 postów

Napisano 05 sierpień 2006 - 09:52

Witaj cie iponki :)
jak by ktos chciał poczytac o ustawe o Zakładowym funduszu świadczeń socjalnych to podaje link:

http://www.idn.org.p...ustawa_ZFSS.htm
  • 0

#39 marcin22

marcin22

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 93 postów

Napisano 03 sierpień 2006 - 11:55

jestem tego samego zdania co Panta rei,

Hakuna_matata napisał/ła:

"proponuję założenie związku zawodowego pracowników firmy MIKROTECH SA
wówczas mielibyśmy większe szanse na ... cokolwiek
poczytajcie, zastanówcie się PRZEDE WSZYSTKIM NAD TYM CZY CHCECIE JAKIEJKOLWIEK PRACY CZY PRACY ZA GODZIWE PIENIĄDZE!
CZY CZŁOWIEK NIEPEŁNOSPRAWNY MUSI BYC SKAZANY NA PŁACĘ PONIŻEJ ... GODNOŚCI?
W JEDNOŚCI SIŁA!"

a ja na to... BLA BLA BLA...

Płaca poniżej godności wynika z zapisów ustawodawcy!
  • 0

#40 rencista

rencista

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 50 postów

Napisano 08 sierpień 2006 - 09:51

To może coś na wesoło ?
Bramkarz kolumbijski wraca do domu (po meczu Kolumbii z Polską)
Zona pyta
- Jak tam mecz ?
- Wygaraliśmy 2:0
- Co,z Polską wygraliście ?Nie wierzę.
- Taak kochanie wygraliśmy
- I pewnie jeszcze powiesz że gol strzeliłeś ?

i jeszcze jeden

Przyjaciółka zwierza się przyjaciółce
- Mąż ostrzegał mnie ostatnio żebym go nie drażniła bo obudzę w nim zwierze
- I co ty na to ?
-Nic! Kto by się bał królika !
  • 0
AWE

minutka poczekaj jedną minutkę


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych