Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Format:C


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 ankh

ankh

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 407 postów

Napisano 29 grudzień 2005 - 12:08

Mądre głowy pomóżcie...robiłam coś czego się obawiam tzn Fomat:C ,a że troszkę nabroilam to sobie wgrałam windowsa xp na dysk D :D Usunęlam co się dało ,foldery katalogi wszystko systemowe ale na dysku coś jest widzę po objetości -zajętym miejscu.
Na dysku C ok sformatowany ,system chodzi elegancko, ale jak z dysku D wywalić to co tam jest? Sformatować? jak kliknę prawym od myszy na dysku D mam tam formatuj ,czy tym?Czy przez biosa i tak samo udostępnić cd room???
no i jeszcze nie chodzi mi miękki reset zn ALT+CTRL+DELETE? wiecie coś na ten temat??
Pytam Was bo moj informatyk pracuje w kołko i nie mam go jak ściągnąć.
Proszę pomocy :? :!:
  • 0
"Czyny za życia odbiją się echem w wieczności"
gen. Maximus

#2 Majka_Cz

Majka_Cz

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 320 postów
  • Skąd:Poznań

Napisano 29 grudzień 2005 - 12:14

Aniu na mój gust sformatować go tradycyjnie jak dysk C, robią to przez polecenie format D: enter.

Mam nadzieje że sobie poradzisz :)
Kto Ci formatował dysk C?? Czemu nie zrobił tego też D??

pozdrawiam
marysia
  • 0
Majka_Cz

#3 ankh

ankh

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 407 postów

Napisano 29 grudzień 2005 - 12:21

Kochana Maju ,otóż dysk C sformatowalam sama po paru probach ,z których jedną bylo wgranie systemu na D :D :D :D Wiem pierwszy raz zawsze boli:DObawaialam się sama za to zabrać ale komp chodzi -jak widać .pozdrawiam serdecznie (cmok)
  • 0
"Czyny za życia odbiją się echem w wieczności"
gen. Maximus

#4 Majka_Cz

Majka_Cz

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 320 postów
  • Skąd:Poznań

Napisano 29 grudzień 2005 - 12:29

Kochana Maju ,otóż dysk C sformatowalam sama po paru probach ,z których jedną bylo wgranie systemu na D :D :D :D Wiem pierwszy raz zawsze boli:DObawaialam się sama za to zabrać ale komp chodzi -jak widać .pozdrawiam serdecznie (cmok)


Yhm. Kurczę Ania, to jeśli nadal na D miałabyś że tak powiem z przeproszeniem śmietnik to najlepiej sformatuj oba dyski. A potem załóż system tam gdzie chcesz. A komp chodzi to dobrze, ale jakby Ci tamto o czym pisałaś wcześniej nadal przeszkadzało to radzę zrobić formaty obu partycji dyskowych. Dla pocieszenia w nowym roku też formatuję partycje C, bo mi wirus zjadł drukarkę mimo iż potem panda go wyleczyła. To drukarka już nie ten... :evil: Cóż pszczoły chyba tradycyjnie muszą co pół roku robić formaty dysku, jak tfu w okresie przed lub po wakacyjnym nawiedzać szpital (odpukać w niemalowane mam dość!!)

pozdrawiam i życzę polepszenia w sprawach komputerowych :D

PS.Jesli źle coś zrozumiałam to sorrki ale ostatnio nie mogę się poskładać i ciężko mi się myśli :cry:
  • 0
Majka_Cz

#5 ankh

ankh

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 407 postów

Napisano 29 grudzień 2005 - 12:57

No tak a jak sformatuje obydwa naraz dyski to gdzie pochowam wszystkie instalki i mp3 ktorych mam ok.400?A na płyty to zgrywać?3 dni roboty ,wymyśle coś innego............ mh

Added after 2 minutes:

pocieszę Cię idę po nowym roku do Kliniki chirurgi szczękowej!!! Wiesz co tam robią fuj!! ale jestem zmuszona ,no i przed wakacjami też byłam w szpitalu.życzę Tobie oraz bywalcom Iponu dużo zdrowka przede wszystkim w nowym roku :D
  • 0
"Czyny za życia odbiją się echem w wieczności"
gen. Maximus

#6 Majka_Cz

Majka_Cz

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 320 postów
  • Skąd:Poznań

Napisano 29 grudzień 2005 - 14:28

No tak a jak sformatuje obydwa naraz dyski to gdzie pochowam wszystkie instalki i mp3 ktorych mam ok.400?A na płyty to zgrywać?3 dni roboty ,wymyśle coś innego............ mh

Added after 2 minutes:

pocieszę Cię idę po nowym roku do Kliniki chirurgi szczękowej!!! Wiesz co tam robią fuj!! ale jestem zmuszona ,no i przed wakacjami też byłam w szpitalu.życzę Tobie oraz bywalcom Iponu dużo zdrowka przede wszystkim w nowym roku :D


Ups to masz trochę zgrywania -albo rzeczywiście coś innego wymyślisz. Na szczęście ja chwilowo nie muszę formatować dysku D, choć niestety nie mam mp3 ale są tam dane nie do odzysku więc rozumiem Twój problem Aniu. Jak coś wymyślisz innego to napisz :) może kiedyś będę musiała skorzystać.
Życzę powodzenia na chirurgi choć buu żeby tam iść.
  • 0
Majka_Cz

#7 auger

auger

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 140 postów

Napisano 29 grudzień 2005 - 15:45

To zalezy gdzie masz te instalki, jezeli na C: to nie ma problemu, jezeli na D: to przegraj na C: i formatuj spod XPka (bootowanie ustaw na CD ROM i wloz plytke z WinXP i tam masz opcje formatowania. Formatujesz partycje D: i wychodzisz z tego. Potem zmieniasz bootowanie na HDD). Po formacie zgrywasz wszystkie instalki z C: na D: i po klopocie. :)
  • 0
"Ścieżka sprawiedliwości wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi.
Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności.
Bo on jest stróżem brata twego i znalazcą zagubionych dzieci. I dokonam na tobie srogiej pomsty w zapalczywym gniewie i na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci. I poznasz, że ja jestem Pan, kiedy wywrę na tobie swoją pomstę."

#8 ankh

ankh

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 407 postów

Napisano 29 grudzień 2005 - 20:15

No właśnie Auger: jest taki dowcip
-" jak wchodzi informatyk ,rozumiem tylko jego CZEśC"
no i tak jest w twoim przypadku.... niestety :D Umiem dużo odnośnie komputera ale nazw nie kumam :D tzn :robię coś i nawet niewiem jak się to nazywa w wielu przypadkach, przykro mi ,że mam takie ograniczone nazewnictwo informatyczne :D ale twoje slówko BOOTOWALNY jest bardzo ciekawe hm.Pozdrawiam Serdecznie. :?
  • 0
"Czyny za życia odbiją się echem w wieczności"
gen. Maximus

#9 auger

auger

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 140 postów

Napisano 29 grudzień 2005 - 21:20

No właśnie Auger: jest taki dowcip
-" jak wchodzi informatyk ,rozumiem tylko jego CZEśC"
no i tak jest w twoim przypadku.... niestety :D Umiem dużo odnośnie komputera ale nazw nie kumam :D tzn :robię coś i nawet niewiem jak się to nazywa w wielu przypadkach, przykro mi ,że mam takie ograniczone nazewnictwo informatyczne :D ale twoje slówko BOOTOWALNY jest bardzo ciekawe hm.Pozdrawiam Serdecznie. :?

Powiem ci to wprost, chodzi o to co pierwsze ma sie uruchamiac po wlaczeniu komputera. Standardowo ustawione w BIOSie masz:
1.FDD-stacja dyskietek
2.HDD-twardy dysk (czyli Windows laduje sie z twardego)
3.CD ROM
Taka jest kolej bootowania, czyli uruchamiania. Jezeli w FDD nie ma dyskietki, system przechodzi do ladowania systemu z HDD a w przypadku jakichkolwiek bledow, czyta z CD ROMu.
Poniewaz bedziesz robila format z plyty Windows XP, musisz ustawic w BIOSie (wchodzisz do BIOSu uzywajac klawisza Delte "DEL" ) bootowanie czyli kolejnosc uruchamiania na:
1.CD ROM
2.HDD
3.FDD
Zapisujesz zmiany, komp uruchamia sie ponownie i pyta czy ma uruchomic z plyty, potwierdzasz ze tak.
I wtedy uruchamia sie instalator Windows XP z plyty, ktora jest w CD ROMie. Tam w menu instalacyjnym mozesz sformatowac partycje. Radze instalowac system na dysku C: a inne "rzeczy" trzymac na D: Po formacie nalezy przywrocic pierwotne ustawienia BIOSu, czyli restart kompa, naciskasz "DEL", zmieniasz kolejnosc bootowania na:
1.FDD
2.HDD
3.CD ROM
Zapisujesz zmiany i powinno byc ok. 8)
A tu masz troche teorii:
First Boot Device
Opcje : Floppy, LS/ZIP, HDD-0, SCSI, CDROM, HDD-1, HDD-2, HDD-3, LAN, Disabled
Funkcja ta pozwala ustawić pierwsze urządzenie, z którego BIOS spróbuje załadować system (OS). Zauważ, że jeśli BIOS potrafi załadować OS z urządzenia określonego przez tę funkcję, to rzecz jasna nie załaduje innego systemu, jeśli masz inny system na innym urządzeniu.
Second Boot Device
Opcje : Floppy, LS/ZIP, HDD-0, SCSI, CDROM, HDD-1, HDD-2, HDD-3, LAN, Disabled
Funkcja ta pozwala ustawić drugie urządzenie, z którego BIOS spróbuje załadować system (OS). Zauważ, że jeśli BIOS jest w stanie załadować OS z urządzenia określonego jako First Boot Device, żadne z ustawień tej funkcji nie będzie działać. Tylko wtedy, gdy BIOS-owi nie udaje się znaleźć systemu na First Boot Device spróbuje on znaleźć i załadować system z Second Boot Device.
Third Boot Device
Opcje : Enabled, Disabled
Funkcja ta pozwala określić trzecie urządzenie, z którego BIOS spróbuje załadować system (OS). Zauważ, że jeśli BIOS jest w stanie załadować OS z urządzenia określonego jako First Boot Device albo Second Boot Device, żadne z ustawień tej funkcji nie będzie działać. Tylko wtedy, gdy BIOS-owi nie udaje się znaleźć systemu na First Boot Device i Second Boot Device spróbuje on znaleźć i załadować system z Third Boot Device.
Wiecej info na temat bootowania
http://benchmark.pl/artykuly/bios_guide/bios_features_setup2.html
A na temat BIOSu tu
http://benchmark.pl/artykuly/bios_guide/bios_features_setup.html
Widzisz ze to wcale nie jest trudne, moze troche skomplikowane, ale skoro sama zainstalowalas XP... :)

EDIT

Co to jest to "piii...", przeciez nie przeklinam tylko uzywam wyrazow l*ado_wac, u*ru*cha_miac. :-P :D
  • 0
"Ścieżka sprawiedliwości wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi.
Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności.
Bo on jest stróżem brata twego i znalazcą zagubionych dzieci. I dokonam na tobie srogiej pomsty w zapalczywym gniewie i na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci. I poznasz, że ja jestem Pan, kiedy wywrę na tobie swoją pomstę."

#10 ankh

ankh

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 407 postów

Napisano 29 grudzień 2005 - 22:11

NO też mowię ,że dużo umiem, ale gorzej z nazwami ,no ale dziekuję za poświęcony czas :D Jesteś świetnym nauczycielem informatyki :D wiesz że wszystko jarzę?? jak żarówka :lol: THX
  • 0
"Czyny za życia odbiją się echem w wieczności"
gen. Maximus

#11 auger

auger

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 140 postów

Napisano 30 grudzień 2005 - 09:49

NO też mowię ,że dużo umiem, ale gorzej z nazwami ,no ale dziekuję za poświęcony czas :D Jesteś świetnym nauczycielem informatyki :D wiesz że wszystko jarzę?? jak żarówka :lol: THX


Dziekuje. Ciesze sie bardzo ze moglem pomoc. :-D A z informatyki to ja zawsze mialem 3. 8)
  • 0
"Ścieżka sprawiedliwości wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi.
Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności.
Bo on jest stróżem brata twego i znalazcą zagubionych dzieci. I dokonam na tobie srogiej pomsty w zapalczywym gniewie i na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci. I poznasz, że ja jestem Pan, kiedy wywrę na tobie swoją pomstę."

#12 ankh

ankh

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 407 postów

Napisano 30 grudzień 2005 - 16:57

TO znowu ja i znow coś!! alt+ctrl+delete powinny w widowsie xp otwierać menadżera zadań. Otwierają go na sekund pięć i ginie.
A jak w menu Start>uruchom wpisuje taskmgr to otwiera się menadżer ale na sekud 20!! co z tym zrobić ,Auger masz radę?
żadne pliki uszkodzone mi nie wychodzą ,jest właśiwie cisza, a może to cisza przed burzą?
Najazdy trojanów i spyware?haha :D
Auger pomóż ,wiesz coś na ten temat?
  • 0
"Czyny za życia odbiją się echem w wieczności"
gen. Maximus

#13 auger

auger

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 140 postów

Napisano 30 grudzień 2005 - 22:33

Ankh, pokonamy wszystkie spyware, adware, trojany, backdoory i inne swinstwa. Ale z tego co pamietam to jestes swiezo po formacie, wiec nie powinnas nic zalapac. Uzywasz antywira i firewall`a? Jezeli tak to moze to byc blad podczas instalacji XPka. Daj mi czas do jutra a cos wykombinuje bo teraz nie mam za bardzo kiedy. A tak poza tym to po co ci menager zadan?
  • 0
"Ścieżka sprawiedliwości wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi.
Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności.
Bo on jest stróżem brata twego i znalazcą zagubionych dzieci. I dokonam na tobie srogiej pomsty w zapalczywym gniewie i na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci. I poznasz, że ja jestem Pan, kiedy wywrę na tobie swoją pomstę."

#14 ankh

ankh

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 407 postów

Napisano 30 grudzień 2005 - 22:46

NO , nie mam nic załapane a firewalla nie używam, bo mnie denerwują :D Mam Avast4 home.pl jest bosski!!! i Spyboot search &destroy :) {JAK SEEK AND DESTROY- metallica :D } I jakoś żyje komp, a po co mi menadżer?Czsem go używam do zamykania różnych okien które się zawieszają np GG, czy blogi ,sama mam bloga to się zawiesza non stop. pozdrawiam :D
  • 0
"Czyny za życia odbiją się echem w wieczności"
gen. Maximus

#15 auger

auger

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 140 postów

Napisano 01 styczeń 2006 - 10:07

Poszukaj w ustawieniach Spybot`a czy on czasem nie blokuje ci tego menadzera.
Poza tym wejdz w rejestr i poszukaj:
"HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionPoliciesSystem";

wpis rejestru: "DisableTaskMgr"-wartość ma byc ustawiona na 0

Polecam tez sprawdzić tutaj Start>>Uruchom gpedit.msc
Konfiguracja użytkownikaSzablony administracyjneSystemOpcje klawiszy CTRL+ALT+DELUsuń Menedżera zadań ustawić na wyłączony

Przeskanuj kompa skanerem on-line np. MKSem albo Panda.
Powinno pomoc, jak nie to pisz, bedziemy dalej kombinowac.
  • 0
"Ścieżka sprawiedliwości wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi.
Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności.
Bo on jest stróżem brata twego i znalazcą zagubionych dzieci. I dokonam na tobie srogiej pomsty w zapalczywym gniewie i na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci. I poznasz, że ja jestem Pan, kiedy wywrę na tobie swoją pomstę."

#16 ankh

ankh

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 407 postów

Napisano 01 styczeń 2006 - 22:24

No w Spyboot w ustawieniach mam blokowanych zero!!
wpisalam w gpedit.msc poszłam gdzie kazaleś, wszystko po kolei, ale rejestrow nie ruszam, bo to jak neurochirurgia :D
Aavast mi do kompa pandy ,ani mks nie wpuszcza :-D
Menadżer działa nadal na 20 sekund ,ale chyba dam sobie radę twardym resetem w obudowie ,szkoda Twojego myślenia i jeszcze żebyś Ty się męczył
Po prostu jest coś nie tak.....co niewiem może się dowiem, ale dzięki za chęci dobry czlowieku ;) :D ;) ;)
  • 0
"Czyny za życia odbiją się echem w wieczności"
gen. Maximus

#17 auger

auger

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 140 postów

Napisano 02 styczeń 2006 - 08:45

Za szybko sie poddajesz...
A jednak prawdopodobnie masz viruska.
Te m.in. robaki zamykaja menedzera zadan, edytor rejestru (polecenie "regedit" z wiersza polecen, MSconfig (takie same polecenie z wiersza polecen):
W32.HLLW.Kefy
Backdoor.IRC.Yoink.A
W32.HLLW.Cydog@mm
Backdoor.Volac.dr
W32.Kwbot.R.Worm
W32.Erkez.B@mm
W32.Spybot
W32.Mytob.LD@mm

A te calkiem uniemozliwiaja korzystanie z powyzszych narzedzi:
W32.Petch.B
W32.HLLW.Maax.B@mm

Twoj antywir po prostu tego nie wykrywa.
Sprobuj sciagnac ten program: WinPatrol - moze cos wykryje - jesli tak to zablokuj to co ci podpowie i zrestartuj kompa a jesli i to nie pomoze to uzyj innych antywirusów (Nod32, Kaspersky, byle nie AVG on w takich przypadkach sobie nie radzi.)

Poza tym sprobuj jeszcze raz tym skanerem on-line, tylko wczesniej wylacz swojego antyvira, zeby sie nie pogryzly.
Sprawdz czy masz zaktualizowanego Spybot`a, jezeli nie to aktualizacja i skanuj nim kompa, on jest bardzo dobry w szukaniu "robaczkow".
Pisalas tez ze ma zero blokowanych. Zalezy o co ci chodzilo. Masz Spybota po Polsku? Jezeli tak to wchodzisz na a potem klikasz taki zielony krzyzyk. To jest tzw. uodparnianie (immunize). Jak nie masz po Polski to klikasz trzecia ikonke po lewej stronie od gory (pod apteczka) i potem tak samo, czyli ikonke z zielonym krzyzykiem. Wczesniej oczywiscie zaktualizuj Spybot`a.

Powinno cos pomoc, jak nie to dalej bede szukal przyczyny.
  • 0
"Ścieżka sprawiedliwości wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi.
Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności.
Bo on jest stróżem brata twego i znalazcą zagubionych dzieci. I dokonam na tobie srogiej pomsty w zapalczywym gniewie i na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci. I poznasz, że ja jestem Pan, kiedy wywrę na tobie swoją pomstę."

#18 ankh

ankh

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 407 postów

Napisano 02 styczeń 2006 - 12:09

Wiesz co? już się zmęczyłam :D
panda ma w silniku trojana. mks się zawiesza :D
Avastem znalazlam 15 trojanow!!! w tym jeden o latynoskiej nazwie!!W32 trojano 3190[trj]ale jakoś powywalałam ,spyboot znajduje ciągle coś o nazwie LSA w rejestrach!!ale też usuwa :D
Masz jeszcze siły :?: bo ja nie :?
Dobra tam, dam sobie radę twardym resetem i poczekam na informatyka :D
  • 0
"Czyny za życia odbiją się echem w wieczności"
gen. Maximus

#19 auger

auger

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 140 postów

Napisano 02 styczeń 2006 - 12:16

w tym jeden o latynoskiej nazwie!!W32 trojano 3190[trj]


trojano... :lol: :D :-D co za nazwa...
Ankh, jak chcesz. Ale jakby co to mam jeszcze pare pomyslow. :-P
  • 0
"Ścieżka sprawiedliwości wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi.
Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności.
Bo on jest stróżem brata twego i znalazcą zagubionych dzieci. I dokonam na tobie srogiej pomsty w zapalczywym gniewie i na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci. I poznasz, że ja jestem Pan, kiedy wywrę na tobie swoją pomstę."

#20 ankh

ankh

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 407 postów

Napisano 03 styczeń 2006 - 00:08

Piszę tu możesz mi pomoc? Komletnie teraz już niewiem co robić?przeskanowałam kompa skanerem on line mks.i znalazl coś co jest tym czego szukaliśmy:)
Tyle że nie mam pojęcia jak go usunąc ,skanerem się nie da, ręcznie też nie.A na awaryjny boję się wchodzić,bo coś nabroję ,bo to systemowe :D
C/WINDOWS/SYSTEM32/mswindtc.exe -Trojan. Crypt.D
Co z tym robić? :? :? :cry: :?
I w żadnej encyklopedii wirusow, nic nie mogę znaleźć na jego temat :shock:
  • 0
"Czyny za życia odbiją się echem w wieczności"
gen. Maximus


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych