Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Problem z pocztą e-mail


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 25 październik 2005 - 12:25

Aktualnie mam dwa dwa antyvirusy (nie mogę usunąć Avast) Avast i Kasperky Anti-Virus Personal oraz Agnitum Outpost Firewall. Myślę, że to króryś z nich mi blokuje wysyłanie jak i odbieraniem poczty, bo wcześniej nie miałam problemów. (poderzewam o to Avasta) Co mam zmienić w ustawieniach aby to odblokować? Najlepiej chciałabym odinstalować Avast, ale ten program nie ma pliku "odinstaluj". W Dodaj/Usuń też go nie usuwa.
  • 0

#2 blue

blue

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 336 postów

Napisano 01 listopad 2005 - 03:34

Jeśli podejrzewasz Avasta to sprawdź, jakie masz ustawienia osłony rezydentnej dla Outlook/Exchange. Choć to mało prawdopodobne, mogłaś coś przeoczyć i np. przy pierwszym uruchomieniu programu pocztowego gdy pojawił się monit z avasta, zaznaczyć, by nie pozwalał na połączenie.
  • 0
Bezmyślnym życiem żyć człowiekowi nie warto.

#3 ann

ann

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 93 postów

Napisano 10 listopad 2005 - 22:50

To moze tez być wina zapory ogniowej - Agnitum Outpost Firewall. Może trzeba zdefiniować gdzieś w jej ustawieniach pozwolenie na kontaktowanie się Outlooka z siecią.
A tego avasta trzeba wywalić czymś co czyści rejestr z wpisów o nim. Ale to juz robota dla jakiegos faceta :)
  • 0
;)

#4 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 12 listopad 2005 - 15:48

a czy one sie czasem nie gryza se soba? nie wiem co to za antywirusy (oprocz avasta mialam go ale juz nigdy w zyciu go nie zainstluje - sciagnal mi trojana i musialam z 200 zl wyskoczyc na wymiane pamieci!) bo z tego co wiem nie mozna miec kilku antywirusow, bo wtedy one sie traktuje nawzajem jak wirusy?? :?
  • 0

#5 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 12 listopad 2005 - 18:59

Podobno najlepiej to mieć tylko jeden antyvirus w kompie, ale ja wtedy gdy pisałam tego posta - testowałam je który jest bardziej dokładny. Aktualnie i tak mimo wszystko musaiałam oczyścić cały system więc avasta wywaliłam. A jeżeli chodzi o pocztę to po prostu zmieniłam adres a na tym poprzednim działam prosto z internetu.
  • 0

#6 ann

ann

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 93 postów

Napisano 13 listopad 2005 - 18:41

Usuwa Avasta
http://www.avast.com...stall_util.html
  • 0
;)

#7 grino

grino

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 18 postów
  • Skąd:Whitestok

Napisano 11 grudzień 2005 - 15:14

1Minutkaa zawsze jest jedna zasada ze uzywamy jeden program do jednego zadania, jelsi chodzi o ta dwa antiwirusy to musze powiedziec ze jeden komercyjny jak i drugi darmowy spelnia dobrze zadania. Majac dwa antiwrki to oni nawzajem beda sie gryzli, nastepnie kazdy nowo zainstalowany antiwirus skanuje poczte przychodzaca i wychodzaca wiec druga opcje wylaczamy i po krzyku. Z firewalla mi tak samo postepujemy, tutaj trzeba zdefiniowac regule lub zasady ktore programy moga korzystac z polaczen wychodzacych i przychodzacych. Sam program ktory zostal zainstalowany niczego nie zalatwia sprawe i nie chroni :-) zawsze o tym pamietajcie ;-)
  • 0
"Człowiekiem jest się wtedy, gdy zaakceptuje się ruinę tego, co było treścią życia..."

#8 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 11 grudzień 2005 - 15:30

No właśnie, że mam w firewallu zaznaczone, że ma pobierać mi pocztę i wszystkie ściąga tylko ten jeden adres (dla mnie był najważniejszy) nie chciał przychodzić ani wychodzić (wczesniej niczego w nim nie ruszałam).

Co do antyvirusów to wiem, że nie mogą być dwa na raz. To był tylko taki mały test. (chyba już o tym pisałam :P )
  • 0

#9 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 27 marzec 2006 - 12:06

Jesteście w błędzie :!:

Programów antywirusowych można mieć zainstalowanych kilka.

Firewall MUSI BYĆ TYLKO JEDEN.


Chociaż wcale nie jest konieczne instalowanie kilku programów :) W jednym programie - Hitman pro - mieści się ich kilka (nie tylko antywirów), a Hitman automatycznie robi za nas wszystko.
Ponadto jest mnóstwo skanerów online, które również są bardzo przydatne.

Nie wiem, czy zdajecie sobie sprawę, że są różnego rodzaju "wirusy"...
Myślę, że tutaj słowo "wirus" jest nadużywane, bo nie tylko wirusy atakują nasze komputery i dlatego należy używać różnych programów, aby sprawdzić, czy aby coś się nam do kompa nie wpakowało, a jeśli już się wpakowało, to nie zawsze daje się usunąć... ale to już inna historia, na temat jak się pozbyć ich w inny sposób.
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#10 auger

auger

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 140 postów

Napisano 28 marzec 2006 - 01:27

Jesteście w błędzie :!:

Programów antywirusowych można mieć zainstalowanych kilka.

Firewall MUSI BYĆ TYLKO JEDEN.


To w takim razie zycze powodzenia... Zainstaluj sobie Avasta, Nortona, Kaspersky`ego, Noda, AntyVira, MKSa i co tam chcesz. Bezdziesz bezpieczniejsza. Bylebys miala jednego Firewalla. A i tak zaloze sie ze kompa nie uruchomisz normalnie... Tak, tak... Jestesmy w BŁEDZIE
  • 0
"Ścieżka sprawiedliwości wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi.
Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności.
Bo on jest stróżem brata twego i znalazcą zagubionych dzieci. I dokonam na tobie srogiej pomsty w zapalczywym gniewie i na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci. I poznasz, że ja jestem Pan, kiedy wywrę na tobie swoją pomstę."

#11 Bear

Bear

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 176 postów

Napisano 28 marzec 2006 - 11:09

No widzisz auger, trzeba wiedzieć co zainstalować i w jakich ilościach. Kicia nie pisałas o instalowaniu "ochnastu" antywirów, ale o inteligentnym połączeniu niektórych. Wiedz kolego, że nie każdy antywir usuwa wirusy, coniektóre mają tesh za zadanie obciążać pamięć. :D

A po drugie to skąd Ci do głowy przyszło, że Noda się instaluje????
Myśle, że czasem trzeba coś przemyśleć, a dopiero pisać :-D

Acha, my z Kićką mamy zainstalowane 3 antywiry, 2 antyspyware'y i 1 antymalware i przy dobrym ich ustawieniu i ustawieniach autostartu, wszystko śmiga jak należy i nie "gryzą" się wzajemnie (nie wykrywają na wzajem swoich kontrolek):-D
  • 0
"W rzeczywistości problem nie polega już na tym, by się dowiedzieć, czy Aniołowie istnieją, lecz raczej na tym, czy archanioł Gabriel jest lepszym trębaczem od Milesa Davisa"

Pierre Jovanovich

#12 auger

auger

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 140 postów

Napisano 28 marzec 2006 - 15:57

Misiu, przeciez Kicia sama napisala ze mozna miec kilka antywirusow. Ja jestem innego zdania. Zasade dzialania Hitmana rozumie. Ale nie rozumie jak skonfigurowales 3 antywirusy zeby sie nie "gryzly". Moze zdradzisz mi ta tajemnice? ;) Poza tym po ci ich tyle? Myslisz ze bedziesz bezpieczniejszy? (E) Moim zdaniem wystarczy jeden a dobry, z duza baza wirusow, czestymi aktualizacjami, malo obciazajacy system. Do tego firewall, spybot, ad-aware i starczy. 8)
I jeszcze jedno, dlaczego twierdzisz ze niby Noda sie nie instaluje?????? Na kompie mam instalke z witaminka i jak na nia dwuklikne to pojawia sie Install Shield. To wedlug ciebie nie jest instalacja? :lol:
Pozdrawiam! :D
  • 0
"Ścieżka sprawiedliwości wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi.
Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności.
Bo on jest stróżem brata twego i znalazcą zagubionych dzieci. I dokonam na tobie srogiej pomsty w zapalczywym gniewie i na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci. I poznasz, że ja jestem Pan, kiedy wywrę na tobie swoją pomstę."

#13 Bear

Bear

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 176 postów

Napisano 28 marzec 2006 - 16:22

Myslisz ze bedziesz bezpieczniejszy?

Nie, nie myślę, ja a raczej mój komputer jest bezpieczniejszy.
Zabezpieczenia instalowaliśmy metodą intuicyjną a potem wnikliwa obserwacja funkcjonowania.
Co do Noda to miałem na myśli instalacje o szerokim znaczeniu dla systemu a nie tylko oddziaływaniu na powłokę :P
Uwierz mi, że mając neta w tak dziurawej sieci w jakiej kiedyś byłem, można zjeść zęby na zabezpieczeniach wingrozy.
Jak to wszystko wygląda w praktyce naszego kompa to musiałbyś zobaczyć na własne oczy ;)
  • 0
"W rzeczywistości problem nie polega już na tym, by się dowiedzieć, czy Aniołowie istnieją, lecz raczej na tym, czy archanioł Gabriel jest lepszym trębaczem od Milesa Davisa"

Pierre Jovanovich

#14 auger

auger

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 140 postów

Napisano 29 marzec 2006 - 13:10

Uwierz mi, że mając neta w tak dziurawej sieci w jakiej kiedyś byłem, można zjeść zęby na zabezpieczeniach wingrozy.
Jak to wszystko wygląda w praktyce naszego kompa to musiałbyś zobaczyć na własne oczy ;)

Skoro miales tak dziurawa siec to moze lepiej byloby sie przesiasc na Pingwinka niz walczyc ze slabosciami Windy?
  • 0
"Ścieżka sprawiedliwości wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi.
Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności.
Bo on jest stróżem brata twego i znalazcą zagubionych dzieci. I dokonam na tobie srogiej pomsty w zapalczywym gniewie i na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci. I poznasz, że ja jestem Pan, kiedy wywrę na tobie swoją pomstę."

#15 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 29 marzec 2006 - 14:38

Widzę, że zmieniłeś temat... a może poprostu lubisz dawać "dobre" rady?

Powiem Ci, że obecnie Neostrada również wymaga dużo lepszych zabezpieczeń niż standardowo przyjęte i to nie znaczy, że trzeba od razu "przesiadać się" na Linuxa, bo nie chodzi tu wyłącznie o "słabości Windy".
A może "ekspert" auger poradzi nam zamianę Neo na kablówkę?
:-D :P
Dzięki, ale na razie to nierealne ;)
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#16 auger

auger

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 140 postów

Napisano 29 marzec 2006 - 17:09

[quote]Widzę, że zmieniłeś temat... a może poprostu lubisz dawać "dobre" rady?[/quote]
Nie zmienialem tylko odpisalem na post.

[quote]Powiem Ci, że obecnie Neostrada również wymaga dużo lepszych zabezpieczeń niż standardowo przyjęte i to nie znaczy, że trzeba od razu "przesiadać się" na Linuxa, bo nie chodzi tu wyłącznie o "słabości Windy".
A może "ekspert" auger poradzi nam zamianę Neo na kablówkę?
:-D :P [/quote]
A kto wczesniej mowil o Neo? Jakos sie nie doczytalem... Prosze czytac ze zrozumieniem:
[quote name='Bear]Uwierz mi' date=' że mając neta w tak dziurawej sieci w jakiej kiedyś byłem, można zjeść zęby na zabezpieczeniach wingrozy.[/quote']
[quote=Auger]Skoro miales tak dziurawa siec to moze lepiej byloby sie przesiasc na Pingwinka niz walczyc ze slabosciami Windy?[/quote]
Tutaj chodzilo o siec a nie Neo.

We wczesniejszych postach wyrazilem tylko moje zdanie a tu masz... Jezeli "ekspert" daje "dobre" rady to wcale nie znaczy ze musisz sie go sluchac. :?

Widze ze z niektorymi dyskusja nie ma sensu, wiec jak dla mnie EOT :!:
  • 0
"Ścieżka sprawiedliwości wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi.
Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności.
Bo on jest stróżem brata twego i znalazcą zagubionych dzieci. I dokonam na tobie srogiej pomsty w zapalczywym gniewie i na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci. I poznasz, że ja jestem Pan, kiedy wywrę na tobie swoją pomstę."

#17 andrzej1

andrzej1

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 373 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisano 06 kwiecień 2006 - 14:15

o Avaście mógłbym powiedzieć parę słów, otóż nie tak dawno nabawiłem się trochę wirusów, chyba tam było chyba ze 40 trojanów, niestety avast mi nieiwele w tym pomugł. Musiałem zakupić dopiero Kasperskiego, który mi dopiero usunął to wszystko, bo nie mogłem sobie poradzić z tym.

Zwłaszcza mialem takie kłopoty ze startem systemu, otwierało mi się tyle komunikatów o wirusach, że nie mogłem się pozbierać.

Co do poczty maila, polecam gmaila, który jest chyba jedna z lepszych poczt, bo nie dostają żadnych spamów, czy wirusów, poza tym jeśli chodzi o odbiór poczty, czy wysłanie to ja tak samo mam problemy z tym.

A to podobno się wiąże z z zapychaniem się serwerów, bo to samo ja też mam.

To samo jest z polskimi serwerami
  • 0

#18 grino

grino

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 18 postów
  • Skąd:Whitestok

Napisano 09 kwiecień 2006 - 15:02

Alez to jakas paranoja :P majac kilka antiwirusa od roznych producentow?? przeciez kazdy z nich zajmuje pewne zasoby systemowe-pamieciowie nie wspomne, ze teraz kazdy dobry antiwirek ma wlasnego straznika i jakos nie moge wyobrazic wspolprace tych wspolnych straznikow a takze uploadu bazy danych czestotliwosc skanowania poszczegolnych antiwir :D najwyzej moge jeszcze wam zaproponowac po kilka adwarow i firewalli a z pomoca "pana " Hitamana ustawicie regulke dla poszczegolnych softow i jakos nie chce mi sie wierzyc ze maja Hitmana nie zamula wam ogolnie system nawet jesli to tylko metodą intuicyjną ;) Ja mam Kasperskiego i jak skanuje mi system a jednoczesnie surfuje po necie to musze stwierdzic, ze mi lekko zamula pomimo ze mam 1 GB ramu a jeszcze dodam ze jestem bardzo mocno zdziwiony, ze uzytkownik neostrady musi az tak sie "uzbrajac" :-D
  • 0
"Człowiekiem jest się wtedy, gdy zaakceptuje się ruinę tego, co było treścią życia..."

#19 andrzej1

andrzej1

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 373 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisano 09 kwiecień 2006 - 15:21

tak, zgadza się, że Kasperski jest dość dobrym antywirusem, ale płatnym, lecz nie każdego na to stać. Pewnie jest skuteczny, bloikuje przez atakami wirusów z internetu, ale jak tu można kupowac oryginały, jak tu takie bezrobocie. Nie każdego stać na coś takiego.

Co do pozostałych antywirusów, tak, może się zbgodze z tym, że tu chodzi być może o jakiś strażników, ale być może każdy ma jakieś zabezpiecznie. Ponieważ nie stać nas wszystkich na takie płatne programy, bo założe się, że nie każdego stać na oryginał, to każdy się zabezpiecza w tej postaci, że może inne darmowe programy spełnią rolę jako antywirusów


Podejrzewam, że dużo ludzi się tylo przechwala, że mają oryginały w tej chcwili, chciałbym się przekonać, czy tak faktycznie jest, skoro tak ludzie pobierają darmowe programy. Ja np. przyznam się, że mam pirata, ale co mohge zrobić, jeśli mie nie stać na oryginał, jeśli mnie było stać, to mogłem sobie tylo kupić antywirusa oryginalnego, a sam system? No, właśnie, kosztuje w euro, a skąd to wziąść? Narazie zarabiamy w złotówkach i to dość mizernie, wielu z nas jest osobami niepełnosprawnymi, którz mają niewielkie renty, któe pozwalają tylo przeżyć z miesiąca na miesiąc.

A tu myśleć o oprogramowaniu, kogo to stać na coś takiego, chyba że ktoś jest krewnym posła na sejm, czy coś w tym stylu, to może szybciej, ale nie zwykłym szarym człowiekiem
  • 0

#20 morpheuz

morpheuz

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 38 postów

Napisano 09 kwiecień 2006 - 19:06

jesli wolno wtrącić trzy grosze najprawdopodobniej w ustawieniach konta pocztowego masz źle wpisany adres serwera kazdy program antywirusowy robi sobie mały myk tak aby poczta najpierw trafiała do niego w celu sprawdzenia.

Wejdz w outlok ekspres w zakładkę NARZĘDZIA -> KONTA -> kliknij na nazwę konta które ci działa a potem na WŁASCIWOŚCI

W nowym okienku wybierz SERWERY i sprawdź co jest wpisane w Poczta przychodząca (POP3)

teraz anuluj i wejdz w własciwości konta które Ci nie działą potem w zakładkę SERWERY i sprawdz czy masz tam wpisane dokładnie to samo co miałaś powyżej jesli nie zamien to i zatwierdź ok.

od tej pory powinno działąć - chyba ze problem nie był zgodny z tym co napisałem powyzej ale wtedy daj znać to bedziemy dalej mysleć
  • 0
Nie traktuj życia na serio żywy i tak z niego nie ujdziesz !!


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych