Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

opadająca stopa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 kargo

kargo

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 26 postów

Napisano 21 październik 2005 - 11:47

proszę o informacje od osób które mają problem z opadająca stopą i problememi w chodzeniu w związku z tym: jak sobie z tym radzicie? jakie zabezpieczenie ortopedyczne stosujecie?

jestem po udarze mózgu
pisze w tym dziale bo nie wiedzialem w ktorym to pytanie zamiescic
  • 0

#2 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 21 październik 2005 - 12:13

ja stosowalam kiedys podciagi na opadajace stopy przy nauce chodu w aparatach dokladnie w luskach. Widzialam tez ze ludzie chodzacy bez usztywnienia z opadajacymi stopami stosuja podciag lub buty ze sztywna podeszwa.
  • 0

#3 kargo

kargo

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 26 postów

Napisano 21 październik 2005 - 12:28

dziękuję za odpowiedz
ale u mnie podciąg powoduje nasilenie spastyki zginaczy kolana

Added after 12 minutes:

Czy ma ktoś z was namiar na dobry zakłąd wykonujący buty ortopedyczne najlepiej w okolicach Śremu?
  • 0

#4 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 28 luty 2008 - 23:20

Trochę odgrzeje temat, najlepsze cuda na opadającą stope:

NEURODYN SPASTIC
http://www.mj-corpor...show&Itemid=140

Jednym słowem rewelacja - w końcu ktoś wymyślił prostą, ale skuteczną "skarpetkę" na opadające/niedowłady stóp. Kombinacja z rzepami pozwala wrócić do w miarę normalnego ruchu/kroku.

Ferrari wśród "zabawek" na opadająca stopę:

ToeOff
http://www.allardusa...oeoffindex.html
sklep:
http://orto-tech.com...products_id=129

cena wysoka, ale warto składać ;)
  • 0

#5 migg

migg

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 17 wrzesień 2008 - 12:02

ja nosze orteze Otto Bock Dyna Ankle albo buty typu dr martens
a ktos cos wie o tym?
http://www.dailymail...ed-seconds.html
  • 0
The truth may be out there, but lies are inside your head

#6 masa3330

masa3330

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 21 marzec 2009 - 09:13

Przepraszam ze sie wtrace ale nie moge obojetnie patrzec na to co piszecie. Jestem juz po dwoch operacjach nerwu strzalkowego i od ponad 14 m-cy mam opadajaca stope. tak jak wy szukalem jakiegos urzadzenia ktore by pomoglo mi jakos normalnie chodzic, funkcjonowac. Kupilem proponowane tu wyzej produkty. Pierwszy NEURODYN SPASTIC-totalna kaszana, mozna powiedziec ze pieniadze wyrzucone w błoto. Nastepnie ToeOff- po roku uzytkowania szlak ja strzelil a wydalem na ten sprzet gruba kase, moge dodac ze kompletnie nie wygodna. takze jak piszecie, to o sprawdzonych produktach, chyba ze ktos robi reklame. Pozdrawiam
  • 0

#7 basia106

basia106

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 67 postów

Napisano 21 marzec 2009 - 19:18

Witajcie mam syna po wypadku ,w stopie nie ma czucia.W wyniku wypadku wdarła się sepsa.
I w obecnej chwili nosi łuske ortopedyczną na poadającą stope. zwykła niedroga obcierała,teraz ma ołowianą i jest ok.
  • 0

#8 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 31 marzec 2009 - 01:00

Przepraszam ze sie wtrace ale nie moge obojetnie patrzec na to co piszecie. Jestem juz po dwoch operacjach nerwu strzalkowego i od ponad 14 m-cy mam opadajaca stope. tak jak wy szukalem jakiegos urzadzenia ktore by pomoglo mi jakos normalnie chodzic i funkcjonowac. Kupilem proponowane tu wyzej produkty. Pierwszy NEURODYN SPASTIC-totalna kaszana, mozna powiedziec ze pieniadze wyrzucone w błoto. Nastepnie ToeOff- po roku uzytkowania szlak ja strzelil a wydalem na ten sprzet gruba kase, moge dodac ze kompletnie nie wygodna. takze jak piszecie, to o sprawdzonych produktach, chyba ze ktos robi reklame. Pozdrawiam

Niestety nie ma nic innego, przynajmniej ja o tym nie wiem. O reklamie zapomnij, borykam się z opadającą stopą od dobrych kilkunastu lat więc wiem co pisze. NEURODYN SPASTIC mi pomaga, tzn. cudu nie ma,ale można w tym chodzić po domu czy też w butach, jest o wiele wygodniej niż w zwyczajnych skarpetach. ToeOff drogi jak cholera, wiem że się szybko niszczy, mam ten sam problem ale zwykła łuska do tego się nie umywa (moje prywatne zdanie), co do wygody… zapomniałem o wygodzie kiedy padły mi nerwy strzałkowe. Również pozdrawiam.


Użytkownik kuba edytował ten post 10 październik 2021 - 10:21
poprawiono cytowanie

  • 0

#9 Mops

Mops

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 02 kwiecień 2009 - 14:23

chodzę w butach skórzanych sztywnych wraz z założoną skarpetką taką jaką kupują koleżanki na fitnes.Są tanie i dostępne w sklepach sportowych i marketach. W skarpetce takiej również sypiam. Stopa mi opada po udarze i chorobie neuronu ruchowego. Na noc ze względu na bóle.
  • 0
kocham ludzi, oni kochaja mnie.

#10 jumbo00

jumbo00

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 288 postów

Napisano 02 kwiecień 2009 - 17:55

Po wypadku mam też z tym pewne problemy, zwłaszcza z przykurczem palców podczas chodzenia. Moim sposobem na to są glany, które są wystarczająco sztywne ale również ciężkie. Trudniej jest z chodzeniem po domu, ponieważ nie lubię tzw. pełnego obuwia i chodzę w laczkach. Jakoś daję radę, jednak w przedziale czasu, w którym poznałem tą dolegliwość stwierdzam, że u mnie nie występuje zbyt mocno
  • 0
Bartosz

#11 Mops

Mops

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 13 maj 2009 - 08:41

Witam wszystkich. Na temat jw dodaję, że dodatkowo od teraz noszę łuskę EASY WALK . jest taka sama jak ToeOFF tyle, ze tansza o 500zł. Jest dobra, dokupiłam adidasy i nie widać.Z tymi nr tylko jest nie tak. Zamawiałam drugi raz mniejszą. Mniejsza lepiej dopasowuje się do stopy.Polecam.Po domu dalej skarpetka sztywna.Jestem po rehabilitacji /świeżo/.
  • 0
kocham ludzi, oni kochaja mnie.

#12 szczuki

szczuki

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 04 czerwiec 2009 - 17:37

Na poczatku zastanawiałem sie nad orteza ale masazysta mi odraził mowiac ze miesnie beda coraz słabsze.

Na codzien mam zakłądam specjalne skarpety na obie nogi (nie wiem jakiej firmy) do tego staram sie chodzic w butach o sztywnej podeszwie. Mam specjalne uforamowane wkladki Formthotics, poprawiaja chodzenie.

Jestem po operacji zerwanego nerwu strzalkowego pod kolanem zrobionego 2miesiace temu.
  • 0

#13 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 03 luty 2012 - 13:36

Trochę nowinek związanych z tematem...

Wygląda ciekawie:

lub


"kosmiczne" gadżety tj. stymulatory:




dłoń:

  • 0

#14 sikorek

sikorek

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 08 luty 2012 - 10:06

Zgadzam się z ‘Aniołem Ciemności’,ale jeszcze dodam ,że niezbędne są ćwiczenia na mięśnie strzałkowe .Zestaw ćwiczeń do samodzielnego wykonywania n.p.w domu uzgodnione w konsultacji z rehabilitantem ( najlepiej t.zw.‘sportowym’).


sikorek

  • 0

#15 Patulinda

Patulinda

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 16 październik 2012 - 15:42

Wg mnie wszelkie pomoce ortopedyczne rozleniwiają stopę, usypiają nerw strzałkowy, są dobre na chwilę a nie do całodziennego stosowania. Trochę wysiłku! Można zastanowić się nad elektrostymulacją nerwu strzałkowego (pomaga w zależności od stopnia uszkodzenia), ćwiczeniami oporowymi, równoważnymi, biofeedbackiem itd. Metod jest wiele, wiele również zależy od wytrwałości i zdeterminowania pacjenta...
Pozdrawiam!
  • 0

#16 adania

adania

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 84 postów

Napisano 15 grudzień 2012 - 14:40

Kilkanaście lat temu miałam też poważny problem z opadającą stopą. Po urazie kręgosłupa znalazłam się na wózku, długo nie chodziłam. Kiedy ponownie stanęłam na nogi i nauczyłam się chodzić, bardzo długo przepadałam przez swoją opadającą stopę. Za radą rehabilitanta zaczęłam ćwiczyć. Ćwiczyłam codziennie przez ponad 3 lata moją stopę. Często na leżąco, czasami siedząc na krześle. Po długim czasie udało mi się pozbyć tego problemu. Pokonałam tą przykrą przypadłość. Obecnie zauważam tylko, że trochę szybciej niszczę przód prawego buta,ale nie ogranicza to w jakiś poważniejszy sposób mojego chodzenia tzn. nie przepadam przez własną stopę.
  • 0

#17 marecki388

marecki388

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 22 luty 2015 - 13:07

Odświeżę nieco temat bo też zastanawiam się nad zakupem ortezy dla taty Afo - Fit orteza na opadającą stopę albo Dynamiczna orteza na opadającą stopę Easy Walk AFO 10A. Zastanawia mnie taka rozpiętość cenowa http://sklep.ortomed...yn-dolnych.html - spowodowana chyba materiałem z jakiego są wykonane. Wiadomo polipropylen to jakiś rodzaj plastiku chyba jakiś mocniejszy a o włóknie węglowym tylko słyszałem, że jest bardzo mocne i drogie. Tylko czy na tyle mocne, że wytrzyma czterokrotnie dłużej niż z polipropylenu. Reasumując czy opłaca się na pierwszy zakup wydać znacznie więcej.


  • 0

#18 Neuro

Neuro

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 09 październik 2021 - 11:25

Często można to rehabilitować, dużo można samemu poprawić, najlepiej oceni i pomoże z ćwiczeniami rehabilitant. U nas na stronie są przykładowe ćwiczenia www.neuro-regeneracja.pl/video?tag=opadająca+stopa i specjaliści od rehabilitacji neurologicznej przy SM, udary, Parkinson.


Użytkownik __ANIOLEK__ edytował ten post 10 październik 2021 - 10:40
zamiana na nieaktywny link- regulamin.

  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych