Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

praca dla on


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
139 odpowiedzi w tym temacie

#21 Jacek1982

Jacek1982

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 678 postów

Napisano 29 wrzesień 2005 - 22:12

dokladnie to reprezentuje sobą i swoją postawą jacek ...

w sytuacji takiej specyfiki pracy i niemoznosci wykonywania jej w pelni samodzielnie mozna jeszcze prosic kogos o pomoc ...
ale to pewno jacek stwierdzi ze by mu sie nie oplacalo bo by musial sie wynagrodzeniem z kims dzielic ....

;) nie wydaje mi sie zeby ktos mial ochote i za darmo latal gdzies do jakiegos komornika i przynosil mi dokumenty czy nawet cos spisywal tak za free pozatym glupio bym sie czul ze kogos wykorzystuje i ta osoba marnuje swoj czas na moje sprawy,


eeeee

szkoda gadac

a co do tego ze na pewno jest to oszustwo to poczekajmy az sie okaze OK?
bo tak pieprzyc za przeproszeniem to bardzo niekonstruktywne jest ...
gdyby wszyscy wychodzili z takiego zalozenia to postep by nie istnial ...


ok jak chcecie to probojcie nikt wam nie broni zatrudnijcie sie podpiszcie umowe i zobaczymy jakiej kasy sie na tym dorobicie i czy w ogole bedzie mozna cos zarobic.

EOT 8)
  • 0

#22 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 30 wrzesień 2005 - 06:58

jacek ... ja np mam znajomych ktorzy jak to ujales "chce im sie za darmo latac"
juz od pieciu lat ich tak "wykorzystuje" i nie narzekaja :D
nie chodzi akurat o pomaganie mi w pracy zarobkowej ale gdyby byla taka potrzeba to jestem pewna ze moglabym na nich liczyc a w zamian .... jakies spotkanie np raz w tygodniu przy filmie i postawionym przeze mnie piwku ... tak to funkcjonuje

czy tobie sie wydaje e ktos ma zamiar w tej pracy kokosy zarobic?
jesli okaze sie ze to przekret to sie ich do sądu poda a najpierw telewizje wezwie ... i bedzie sie szukac dalej, uczciwej firmy

twoj pesymizm zyciowy jest na maksa rozbrajający ...
  • 0

#23 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 30 wrzesień 2005 - 07:59

a ja uważam, że Ci którzy chcą tak naprawdę pracować, lub poprostu muszą, to będą przynajmniej próbować nawet jeśli wiąże się to z jakimiś problemami, będą szukać jakiegoś rozwiązania, pomocy znajomych itp.
Wyjdzie to swietnie, a jeśli nie to trzeba szukać dalej i tyle. Nie mozna z góry zakładać, że to oszuści, że się nie opłaca, bo za małe pieniądze, ze się nie da rady. No chyba że stać nas na to, żeby nie pracować lub szukać bardziej odpowiedniego czy ambitniejszego zajęcia. Ale wówczas uczciwiej byłoby powiedzieć, że poprostu taka praca mi nie odpowiada, a nie doszukiwać sie z góry, ze oszuści, że nie warto tym bardziej, jeśli się tej firmy nie zna, nie sprawdziło jej i tam nie pracowało.

Ja osobiście bardzo sobię cenię ludzi, którzy potrafią sie zaangażować w coś, podejmuja sie rzeczy, w tym wypadku pracy, mimo, że może nie będzie łatwo czy prosto wszystko sobie zorganizować, mimo braku pewności czy podołają. To dowód, że coś robią, że chcą, że są operatywni. Uważam, ze tacy ludzie mają szansę na normalne życie, pracę, dom i rodzinę. Jak się widzi wszystko w czarnych kolorach to po co wogóle żyć.
  • 0

#24 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 30 wrzesień 2005 - 16:23

Ja mam jeszcze jedno pytanie odnośnie tej firmy: czy w tych wszystkich papierach o jakie firma prosi dopomina się również o numer r-ku bankowego ??
  • 0

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".


#25 WojtekK

WojtekK

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 430 postów

Napisano 30 wrzesień 2005 - 17:53

Ja mam jeszcze jedno pytanie odnośnie tej firmy: czy w tych wszystkich papierach o jakie firma prosi dopomina się również o numer r-ku bankowego ??

Co do podania wlasnego numeru konta, to nie bylo o tym jak dotychczs mowione,
Nie bylo mowy na ten temat.
A skad to pytanie?
  • 0
"idź tak przez życie,aby ślady Twoich stóp przetrwały Cię"
Jan Chrapek

#26 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 30 wrzesień 2005 - 19:39

Co do podania wlasnego numeru konta, to nie bylo o tym jak dotychczs mowione,
Nie bylo mowy na ten temat.
A skad to pytanie?


Wojtku, pytanie pojawiło się stąd: w jaki sposób będą wysyłać wynagrodzenie? Przecież najprościej i najłatwiej przelewem, prawda?
A nie chcą, bo pewnie będą jeżdzić po Polsce i wypłacać do ręki. Całość?; bardzo bym się zdziwił.

P.S. Gdyby PFRON wprowadził obowiązek wypłacania wynagrodzeń na rachunki bankowe zakładom, które mają refundacje z PFRONu, to pewnie nie było by tych fikcyjnych zatrudnień. Przecież teraz każdy emeryt i rencista ma r-k bankowy, bo ZUS tego wymaga.
  • 0

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".


#27 Jacek1982

Jacek1982

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 678 postów

Napisano 30 wrzesień 2005 - 19:45

nie oni wysylaja pieniadze niepelnosprawnym gołębią pocztą :) 8)
  • 0

#28 Daga

Daga

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 837 postów

Napisano 30 wrzesień 2005 - 20:52

Przecież teraz każdy emeryt i rencista ma r-k bankowy, bo ZUS tego wymaga.


Rafałku, ZUS tego nie wymaga. Moi dziadkowie nie mieli żadnego konta w banku, zawsze im emerytury i renty listonoszka do domu przynosiła. Podobnie innym emerytom i rencistom na ich osiedlu. :)
  • 0
Daga

#29 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 30 wrzesień 2005 - 21:02

Rafałku, ZUS tego nie wymaga. Moi dziadkowie nie mieli żadnego konta w banku, zawsze im emerytury i renty listonoszka do domu przynosiła. Podobnie innym emerytom i rencistom na ich osiedlu.


Daga, ale coraz więcej doręczycieli się boi roznosić renty i emerytury. Moja osiedlowa listonoszka ostatnio mi powiedziała, że nie ma już żadnej i jest z tego szczęśliwa (pewnie nie, bo zawsze im ta końcówka wpadła do kieszonki :-P ), ale nie chodzi o to czy ZUS wymaga czy nie.
Daga, czy Ty gdybyś była tą firmą wolała byś robić przelewy zatrudnionym ON, czy też dodatkowo zatrudniać osoby do rozwożenia po całej Polsce wynagrodzeń?
  • 0

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".


#30 Jacek1982

Jacek1982

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 678 postów

Napisano 30 wrzesień 2005 - 21:41

no i co ktos juz sie tam zatrudnil ? Jakie wiesci z pola bitwy ?
  • 0

#31 Daga

Daga

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 837 postów

Napisano 30 wrzesień 2005 - 22:50

[
Daga, ale coraz więcej doręczycieli się boi roznosić renty i emerytury. Moja osiedlowa listonoszka ostatnio mi powiedziała, że nie ma już żadnej i jest z tego szczęśliwa (pewnie nie, bo zawsze im ta końcówka wpadła do kieszonki :-P ), ale nie chodzi o to czy ZUS wymaga czy nie.
Daga, czy Ty gdybyś była tą firmą wolała byś robić przelewy zatrudnionym ON, czy też dodatkowo zatrudniać osoby do rozwożenia po całej Polsce wynagrodzeń?


Ależ właśnie o to chodzi, czy wymaga - dokładnie na to odpisywałam. :) Bez związku z wyż. wym. firmą. ;)

Gdybym była firmą - wolałabym na konto. Gdybym była pracownikiem i listonoszem - też wolałabym na konto. I prawdę mówiąc, uważam, że oddawanie takiej gotówki listonoszom jest strasznym nieporozumieniem. To już lepiej by było, gdyby sobie każdy tę emeryturę odbierał sam na poczcie. Wszystko byłoby lepsze niż obarczanie tym listonosza.

Ale emerytów też rozumiem - po co mają stać w kolejkach w banku albo użerać się z bankomatem? Po co im konto, skoro nie korzystają z przelewów elektronicznych, tylko za wszystko płacą gotówką? Jest w tym rozumowaniu trochę racji.

O tej firmie nic nie wiem. Nr konta podaje się PO podpisaniu umowy o pracę. Kiedy szłam do pierwszej pracy, nikt mnie nie pytał, czy mam konto. Pierwszego dnia w pracy kazano mi podać nr konta i koniec. Musiałam założyć. Więc i tutaj nie dziwi mnie brak pytań (jeśli faktycznie nie pytają) o nr konta PRZED podpisaniem umowy.

Mnie osobiście brzydko pachnie fakt, że firma chce do pracy wyłącznie ON, jeśli nie jest ZPChrem (jeśli jest, to ok). Chociaż generalnie staram się nie dopatrywać z góry złych intencji, jeśli nie znam faktów i nie wiem dokładnie, o co chodzi. Poczekam na opinie tych, którzy się w tej firmie zatrudnili. Kto nam coś opowie?
  • 0
Daga

#32 WojtekK

WojtekK

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 430 postów

Napisano 01 październik 2005 - 06:33

Kto nam coś opowie?

To pewnie bedzie najwczesniej we poniedzialek lub wewtorek 4 lub 5 pazdziernika...
  • 0
"idź tak przez życie,aby ślady Twoich stóp przetrwały Cię"
Jan Chrapek

#33 Daga

Daga

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 837 postów

Napisano 01 październik 2005 - 09:00

To pewnie bedzie najwczesniej we poniedzialek lub wewtorek 4 lub 5 pazdziernika...


No to poczekamy cierpliwie. :)
  • 0
Daga

#34 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 01 październik 2005 - 15:36

szkoda gadac

a co do tego ze na pewno jest to oszustwo to poczekajmy az sie okaze OK?


Oj Jacek Jacek, jestes zwykla zrzeda i chyba nie ma sensu przekonywac cie, ze jest inaczej. Marudzisz, zrzedzisz jak stary kawaler :D

Co do firmy, o ktorej mowa, to pracuje u nich od miesiaca i jak do tej pory uwazam, ze to wiarygodna i godna zaufania firma. Juz nawet jestem po pierwszej wyplacie. Na razie probuje sobie zorganizowac prace i powoli mi sie to udaje. Zobaczymy jak bedzie dalej, jak ja sprostam ich wymogom i czy oni beda ok. Na dzien dzisiejszy moge tylko napisac, ze to w pelni wiarygodna i prawdziwa firma.
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#35 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 01 październik 2005 - 17:35

no i teraz jacek i jemu podobni czuja sie zawiedzeni ... :shock:
  • 0

#36 Jacek1982

Jacek1982

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 678 postów

Napisano 01 październik 2005 - 17:39

:oops: (E) :shock: :o
  • 0

#37 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 01 październik 2005 - 19:17

Bije się w pierś i przepraszam wszystkich, a i jednocześnie można powiedzieć, że jeszcze zdarzają się uczciwe firmy. Oby takich jak najwięcej.
  • 0

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".


#38 Daga

Daga

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 837 postów

Napisano 02 październik 2005 - 09:06

no i teraz jacek i jemu podobni czuja sie zawiedzeni ... :shock:


I bardzo dobrze. :P Trzeba rozróżniać wnikliwe przemyślenie sprawy i zakładanie z góry negatywnych intencji. :twisted:

Pedro, niech Ci się dobrze pracuje! :D
  • 0
Daga

#39 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 02 październik 2005 - 09:13

Pedro, niech Ci się dobrze pracuje! :D


Dziekuje, mam nadzieje ze oboje z siebie bedziemy zadowoleni :-D
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#40 WojtekK

WojtekK

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 430 postów

Napisano 02 październik 2005 - 14:27

jesli to przekret to wezwiemy telewizje i im gnój zrobimy 8) ja nie miewam skrupulów w takich sytuacjach :twisted: a probowac trzeba ...

Masz racje, jeżeli to jest przekręt to zrobimy im gnój RAZEM, a nawet pojdziemy z tym gnojem do radia... A CO :!:
PS A nawet napiszemy oficjalne pismo do Rzecznika Praw Obywatelskich ... A CO :!:
PS2 A nawet napiszemy do UoKiK A CO :!:
PS3 A nawet napiszemy do PIP A CO :!:
PS4 A nawet napiszemy do PIS A CO :!:

Added after 4 hours 46 minutes:

No to poczekamy cierpliwie. :)

Wlasnie wrocilem z poczty, wyslalem do Krosna list z cv, orzeczeniem o niesprawnosci, i podaniem o przyjęcie do pracy, dojdzie w najblizszy wtorek w poludnie... :!:
  • 0
"idź tak przez życie,aby ślady Twoich stóp przetrwały Cię"
Jan Chrapek


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych