Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Praca dla Pelnosprawnych z statusem Niepelnosprawnych


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Pinky

Pinky

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 227 postów

Napisano 07 czerwiec 2005 - 12:24

Dostalem adres, umowilem sie, nawet zalozylem garnitur (krawat mi zjadl pies). Wchodze i widze super urzadzony budynek z windami i kibelkami w pelni przystosowanymi. Jest niezle sobie mysle. Sekretarka laska nie z tej ziemi krecac pupa od razu mnie prowadzi do Bossa. I tu zrozumialem ze nie snie. Szef mowi caly czas o ciezkiej pracy czesto fizycznej, i nierzadko 6 dniowym dniu pracy, do tego stala dyspozycyjnosc. Tlumacze mu co mi jest i ze owszem moge przysc do pracy nawet w niedziele tyle ze czasami przyjde o kulach, a czasami wyloze sie na zwolnienie lekarskie bo nacpany lekami do pracy nie przyjde. Odpowiedz mnie zamurowala - To jak pan chce te paczki w archiwum nosic ?
Upewnilem sie ze chodzi mu o prace dla ON, i podziekowalem. Instytucja to PFRON, i co jak co, ale dobre wrazenie to tam potrafia robic.

Ps. Jak pech to pech sekretarka miala obraczke na palcu :evil:
  • 0
Nie nauczono mnie paciorka, nigdy nie byłem u spowiedzi.
Więc od czupryny do rozporka, niejeden diabeł we mnie siedzi.

#2 Gość_Karina_*

Gość_Karina_*
  • Gość

Napisano 07 czerwiec 2005 - 13:01

Może zapomnieli dodać, że chodzi o ON ale sprawnych ruchowo, a np. z wadą słuchu (E) albo (co bardziej prawdopodobne) chcieli się ponabijać z niepełnosprawnych :twisted:. Dobre wrażenie :?: O tak, to instytucji tego typu umieją robić najlepiej no bo jakby to wyglądało jakby nie daj Boże TV przyjechała i coś by było nie tak....... :twisted: Wszystko pod publiczkę, a jaka jest prawda to lepiej ukryć, a i tak wszyscy wiedzą co jest grane.... :twisted:
  • 0

#3 WojtekK

WojtekK

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 430 postów

Napisano 29 wrzesień 2005 - 13:08

Jak to jest ten budynk PfRoN przy Jana Pawla II, przy rondzie ONZ, to ja tez tak kiedys bylem (miesiac temu), i widzialem jedna dziewczyne na wozku, reszta osob sa to sprawni fizycznie ludzie, miedzy 35 a 55 latek.
DOPISANE:
MIEJSCOWOSC WARSZAWA wieś
  • 0
"idź tak przez życie,aby ślady Twoich stóp przetrwały Cię"
Jan Chrapek

#4 MoniaF

MoniaF

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 27 postów

Napisano 29 wrzesień 2005 - 14:56

chcialabym sie dowiedziec gdzie ta praca jest a dokladnie jakie miasto i na jakiej ulicy jest ten budynek i wogole wiecej szczegolow jak mozn .... zalezy mi na tym bardzo bo to super temat na program ... dzieki i pozdro
  • 0
Bierz od świata to, co ci daje, ale nie domagaj się tego, czego ci dać nie chce. Natomiast prosić możesz zawsze.

#5 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 29 wrzesień 2005 - 17:23

Monia, takich firm jest całe multum; chociażby agencje ochrony zatrudniające ON. Przecież to jest chore jak sto pięćdziesiąt.
  • 0

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".


#6 Daga

Daga

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 837 postów

Napisano 29 wrzesień 2005 - 17:55

Monia, takich firm jest całe multum; chociażby agencje ochrony zatrudniające ON. Przecież to jest chore jak sto pięćdziesiąt.


A tak w zasadzie to dlaczego chore? Błąd tej firmy polega na tym, że nie wyszczególniła, o jaki rodzaj niepełnosprawności chodzi. Nie wszyscy ON są niesprawni ruchowo, istnieje wiele innych schorzeń, które nie wykluczają pracy fizycznej i nie widzę powodu, dla którego ktoś mógłby fizycznie nie pracować. Gdybym mogła - to chętnie. Żadna praca nie hańbi. :)
  • 0
Daga

#7 Betty

Betty

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 23 postów

Napisano 01 październik 2005 - 18:51

[quote="Karina"]Może zapomnieli dodać, że chodzi o ON ale sprawnych ruchowo, a np. z wadą słuchu (E) albo (co bardziej prawdopodobne) chcieli się ponabijać z niepełnosprawnych :twisted:.


Dlaczego uwazasz ze chcieli sie ponabijać z osób niepełnosprawnych??
Z czego to wnioskujesz?
  • 0
Bacz czego pragniesz i o czym marzysz

#8 WojtekK

WojtekK

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 430 postów

Napisano 11 styczeń 2006 - 21:54

chcialabym sie dowiedziec gdzie ta praca jest a dokladnie jakie miasto i na jakiej ulicy jest ten budynek i wogole wiecej szczegolow jak mozn .... zalezy mi na tym bardzo bo to super temat na program ... dzieki i pozdro

Prosze Bardzo.

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Al. Jana Pawła II 13, 00-828 Warszawa
INFOLINIA (0) 800 153 163
rzecznik@pfron.org.pl

infolinia
0-800 153 163
od poniedziałku do piątku w godz. pracy Oddziałów PFRON


KOMUNIKAT z 6 stycznia 2006 roku
Informujemy, że z dniem 9 stycznia 2006 roku uległ zmianie dotychczasowy numer (022 620 03 51) centrali telefonicznej Funduszu.
Nowy numer - 022 50 55 500

Ponadto Fundusz informuje, że z dotychczasowymi trzycyfrowymi numerami wewnętrznymi można łączyć się bezpośrednio stosując numerację
022 50 55 xxx

gdzie ostatnie trzy cyfry są dotychczasowym numerem wewnętrznym.
  • 0
"idź tak przez życie,aby ślady Twoich stóp przetrwały Cię"
Jan Chrapek

#9 rodys

rodys

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 842 postów
  • Skąd:bierze pieniądze na alkohol?

Napisano 17 marzec 2006 - 14:43

Pinky gratuluję roszczeniowego podejścia do życia....
Twojego posta można podsumować:

1. Boss chce kogoś dyspozycynego - Ty mówisz "no way" jak mi coś nie przypasi to zaszachuję firmę zwolnieniami (lekarskimi) a potem się dziwisz, że cię nie chcieli.
2. Firma nie ma prawa zatrudniać żadnej osoby niepełnosprawnej w archiwum gdzie trzeba nosić paczki.
3. Kobiety o wysokiej prezencji pracujące z Tobą nie mogą być zamężne.

Jeżeli chcesz pracować na otwartym rynku pracy to musisz zrozumieć, że umowa o prace polega na tym, że ty świadczysz pracę a pracodawca ci za to płaci.

Firma nie może być istytucją opiekuńczą, nie do tego służy. Opieką nad osobami potrzebującymi tej opieki zajmują się wyspecjalizowane instytucje państwowe.
Żeby państwowe instytucje opiekuńcze mogły wywiązywać się ze swoich zadań muszą mieć na to pieniądze - z podatków od firm.

Karino dlaczego uważasz, że przedmiotowy "Boss" chciał się ponabijać z niepełnosprawnych?

Wiem co piszę, mam znaczny stopień niepełnosprawności (ruchowej) - od 5 lat pracuję na otwartym rynku pracy, pracowałem lub do tej pory pracuję w 3 firmach (żadna nie jest zakładem pracy chronionej).
Podejscie do problemu pracy Pinkyiego i Kariny (skądinąd bardzo rozpowszechnione w środowisku ON) przyczynia się do mnożenia obaw pracodawców przed zatrudnianiem takich osób. Pracodawcy są przekonani że ON jest pracownikiem kłopotliwym i przynoszącym straty.

Podsumowująć zadam pytanie Pinkyiemu:
Jeżeli byłbyś osobą pełnosprawą i zgłosiłbyś się do pracy do której nie masz predyspozycji i kwalifikacji czy byś ją dostał?
  • 0

KNP


#10 Gość_klara_*

Gość_klara_*
  • Gość

Napisano 24 styczeń 2010 - 23:55

tak sobie czytając posty trafiłam na ten temat i zaintrygowało Twoje pytanie, mimo ze nie nie jestem forumowiczem o pseudonimie Pinky pozwolę sobie na małą sugestię otóż.. dostałby ją jako polityk.. kto wie nawet minister.. i sadze ze tu nawet nie poprosisz mnie o argumentację :P a nawet jeśli... pewna Pani pracująca w pewnym ministerstwie, wizyta w terenie na widok krowy pada pytanie: co to za zwierzę? dodam ze autentyk.. Zapominasz ze w Polsce wszystko jest możliwe i jakże trafne jest stwierdzenie : Polak potrafi
  • 0

#11 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 25 styczeń 2010 - 00:02

Kto jak kto ale PFRoN powinien dokladnie opisywac jakich osob szukaja do pracy......
  • 0

#12 Gość_Ivona_*

Gość_Ivona_*
  • Gość

Napisano 11 luty 2010 - 20:48

W zupełności zgadzam się z tym co napisał Rodys.
Podejście niektórych mrozi mi krew w żyłach.
....
  • 0

#13 melisa78

melisa78

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 21 postów

Napisano 17 luty 2010 - 20:10

Pinky gratuluję roszczeniowego podejścia do życia....
Twojego posta można podsumować:

Nie wiem kim jesteś, nie wiem skąd jesteś, ale chyba nie znasz dzisiejszych realiów. Co najmniej 70% ogłoszeniodawców, którzy chcą zatrudnić osobę niepełnosprawną wymagają by była to osoba zdrowa fizycznie i psychicznie, a przynajmniej wykonywała obowiązki, którym nierzadko osoby sprawne nie mogą dać rady. Rzucasz przykładami, proszę bardzo. Dwa lata temu pewna firma specjalizująca się w pośrednictwie pracy zamieszcza ogłoszenie. Odpowiadam. Zgłasza się pracownik tejże firmy. Pytanie 1: jaki ma Pani stopień niepełnosprawności. Odp. Dawniejszą jedyneczkę. Pracownik: super. Bo widzi Pani my poszukujemy pracowników do marketu. Do rozstawiania towarów na półkach, da Pani radę? Moja odp. może być ciężko, poruszam się na wózku i na wyższe półki mogę nie dosięgnąć....
Pracownik: aaaa, na wózku, ale paletę z magazynu to da Pani radę wyprowadzić?
Szczęka mi opadła, bo kto widział w marketach jak wyglądają wózki do wynoszenia palet z magazynu ten wie, że nawet sprawni mają z tym problem. Obecnie są już nowe typy, automatyczne, ale to i tak nie jest łatwe wymanewrować takim podnośnikiem. W każdym razie Pan bardzo chciał osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności, ale bardzo sprawną.

Opisany przypadek przez Pinky'ego nie ma znamion roszczeniowego podejścia do życia. Po prostu opisuje fakt naszego życia codziennego.

Rodys z twoich postów wynika jakobyś wszystkie rozumy pozjadał. Ty to, ty tamto, Pan i władca na czterech kółkach. :rolleyes:
  • 0

#14 rodys

rodys

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 842 postów
  • Skąd:bierze pieniądze na alkohol?

Napisano 18 luty 2010 - 10:50

[quote name='melisa78]Rodys z twoich postów wynika jakobyś wszystkie rozumy pozjadał. Ty to' date=' ty tamto, Pan i władca na czterech kółkach. :rolleyes:[/quote']
Taki mały lans :images1:

Nie wiem skąd wzięłaś info, że "Co najmniej 70% ogłoszeniodawców, którzy chcą zatrudnić osobę niepełnosprawną wymagają by była to osoba zdrowa fizycznie i psychicznie". W moim przekonaniu wymagają, żeby była zdolna i skłonna do wykonywania pracy za którą chcą zapłacić. Czy Ci się to podoba czy nie tak działa biznes i naprawdę nie ma w tym nic niemoralnego.

[quote name='melisa78]Bo widzi Pani my poszukujemy pracowników do marketu. Do rozstawiania towarów na półkach' date=' da Pani radę?[/quote']
Tak miedzy nami wózkowiczami mówiąc. Dziwię się, że jeżdżąc na wózku odpowiadasz na oferty pracy fizycznej...

Ja uderzam tylko w miejsca pracy "siedzące". Zasięgam wcześniej informacji czy firma jest dostosowana i czy praca wymaga chodzenia na "własnych nogach". Tak chyba jest racjonalniej niż marnować czas swój i cudzy.

W swojej karierze "pracobiorcy". Trzy razy nieprzeszedłem procesu rekrutacji. Mógłbym napisać, że to tylko z powodu niepełnosprawności, no i co by to mi dało? Mógłbym obnosić się z tym na forum i żądać, żeby inni Forumowicze pisali:
1. że pracodawca jest brzydki
2. że ja jestem dzielny
3. cały świat jest fe i trzeba siedzieć w domu

A tymczasem, w rzeczywistości, było kilku kandydatów na to miejsce pracy a ktoś okazał się bardziej atrakcyjny odemnie (lepiej wykształcony, ładniejszy, elokwentny, bardziej komunikatywny itd.). Pracodawca nie ma obowiązku tłumaczyć się ze swojej decyzji. On musi działać racjonalnie. Jego firma to nie przytułek. Myślisz, że osoby "sprawne" wysyłają po studiach jedno cv i od razu pracują?

Pisanie bzdur typu "zawsze jak jest napisane "praca dla ON" musi być zatrudniony pierwszy ON, który się zgłosi" jest społecznie szkodliwe. Jestem zwolennikiem traktowania ON normalnie. Dania równych szans, a nie specjanych przywilejów :images1:

melisa78 - odpowiedz i bądź ostra! To mnie podnieca:D:D. Żądam riposty!
  • 0

KNP


#15 don't_believe_me

don't_believe_me

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 213 postów

Napisano 18 luty 2010 - 11:36

Ja uderzam tylko w miejsca pracy "siedzące". Zasięgam wcześniej informacji czy firma jest dostosowana i czy praca wymaga chodzenia na "własnych nogach". Tak chyba jest racjonalniej niż marnować czas swój i cudzy.

W swojej karierze "pracobiorcy". Trzy razy nieprzeszedłem procesu rekrutacji. Mógłbym napisać, że to tylko z powodu niepełnosprawności, no i co by to mi dało? Mógłbym obnosić się z tym na forum i żądać, żeby inni Forumowicze pisali:
1. że pracodawca jest brzydki
2. że ja jestem dzielny
3. cały świat jest fe i trzeba siedzieć w domu

A tymczasem, w rzeczywistości, było kilku kandydatów na to miejsce pracy a ktoś okazał się bardziej atrakcyjny odemnie (lepiej wykształcony, ładniejszy, elokwentny, bardziej komunikatywny itd.). Pracodawca nie ma obowiązku tłumaczyć się ze swojej decyzji. On musi działać racjonalnie. Jego firma to nie przytułek. Myślisz, że osoby "sprawne" wysyłają po studiach jedno cv i od razu pracują?

Pisanie bzdur typu "zawsze jak jest napisane "praca dla ON" musi być zatrudniony pierwszy ON, który się zgłosi" jest społecznie szkodliwe. Jestem zwolennikiem traktowania ON normalnie. Dania równych szans, a nie specjanych przywilejów :images1:

I to jest poprawne rozumowanie równego traktowania ON i pełnosprawnych... Gratuluję podejścia do sprawy :)
Ja sama jestem jeszcze za młoda, dopiero studiuję... Nie mogę za dużo powiedzieć o swoich doświadczeniach z rekrutacją na rynku pracy, bo przyznam się: pracowałam pierwszy raz przez kilka miesięcy w firmie, do której dostałam się za pomocą znajomości, chcąc dorobić na wakacjach, ale myślę, że po studiach też tak właśnie będę starała się szukać posady i nie uważam, bym miała być faworyzowana dlatego, że jestem ON i należą mi się "równe" prawa.
  • 0

#16 Marta S

Marta S

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 786 postów
  • Skąd:szkoda że nie Lublin

Napisano 18 luty 2010 - 12:39

Kto jak kto ale PFRoN powinien dokladnie opisywac jakich osob szukaja do pracy......

Powinien w ogóle sprawdzać czy w firmie o danym profilu działalności znajdzie się stanowisko pracy , ktore może wykonywac osoba niep.
dadzą kasę i nie sprawdzą komu a potem jak niepełnosprawni złożą wniosek to oczywiście kasy brak.
W samym PFRONie powinny pracować osoby niepełnosprawne, one najlepiej wiedzą co komu trzeba.
  • 0

www.facebook.com/niemotylica zapraszam na moją autorską stronę z wierszami . 


#17 wi

wi

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 25 sierpień 2010 - 21:29

Marta S zgadzam się w 100% tylko osoba chora w pełni zrozumie potrzeby drugiej osoby chorej
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych