Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Jestem po porażeniu mózgowym


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Wiktoriabis

Wiktoriabis

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 116 postów

Napisano 09 maj 2005 - 17:02

Nie zaglądam na Forum a warto. Dokopałam się dzisiaj i odrazu piszę.
Krótko bo nie mam jeszcze smialości pisać na forum. Pozdrawiam Makowa panienka
  • 0
Nadzieja jest najceniejszą towarzyszką życia.

#2 Monia74

Monia74

    Narrator

  • Moderator
  • 1460 postów

Napisano 09 maj 2005 - 19:40

Witaj Makowa Panienko. :-D
Myślę, że sie szybko tutaj zadomowisz i nabierzesz śmiałości, by poznawać innych i dać się poznać.
Masz świetny nick :-D Może i Emanuel się pojawi..... a może już jest u Twego boku :lol:
Życzę powodzenia
  • 0

#3 Wiktoriabis

Wiktoriabis

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 116 postów

Napisano 10 maj 2005 - 19:17

Witaj dziękuję za odpowiedz na moje skromne pisanie.
Staram się poznać iponki kochane ciesze się że znalazłam was ,bo tak bardzo brakowalo mi kontaktów z rówieśnikami i nie tylko też zwykłej rozmowy.
Mój nicek to zwycięstwo że was znalazłam, powtarzam się przepraszam, ale taka jest prawda.
Nie ma nikogo przy mnie jestem samotna. Dziękuje za słowa otuchy.
Pozdrawiam Wiktoria
  • 0
Nadzieja jest najceniejszą towarzyszką życia.

#4 Monia74

Monia74

    Narrator

  • Moderator
  • 1460 postów

Napisano 10 maj 2005 - 19:55

A to Ty Wiktoria jesteś....... :D
No to wszystko jasne :-D
  • 0

#5 Wiktoriabis

Wiktoriabis

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 116 postów

Napisano 10 maj 2005 - 22:11

Rozaegipska witaj to Ja narobilam zamieszania nie chcialam naprawde.poprostu zarestrowalam sie pierwsze na forum a potem na czacie. Na Forum mamMakowa panienke,a na czacie WIktoria Bardzo miło Cię poznać.
Pozdrawiam Wiktoria
:( :? :?:
  • 0
Nadzieja jest najceniejszą towarzyszką życia.

#6 Monia74

Monia74

    Narrator

  • Moderator
  • 1460 postów

Napisano 11 maj 2005 - 18:26

:D hihi Wiktorio, ja jestem Monia74 na czacie :P
  • 0

#7 Mała

Mała

    Gawędziarz

  • Przyjaciele
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 961 postów

Napisano 09 grudzień 2007 - 18:21

Miło mi,i zaglądaj częściej :)
  • 0
Każda chwila, która mogłaby być wykorzystana lepiej, jest stracona.

#8 Mała

Mała

    Gawędziarz

  • Przyjaciele
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 961 postów

Napisano 09 grudzień 2007 - 18:12

Witaj, niestety nie znam skutecznych na to leków.Sama mam MPD-tylko ja jąkam się rzadko
najczęściej gdy się stresuję lub gdy chcę coś szybko powiedzieć.Kiedyś jąkałam się dużo bardziej- szkoda tylko,że im jestem starsza tym mniej się jąkam,a mam większe problemy ze spastyką.Cóż,tak bywa.Nie jestem w tym ekspertem,ale myślę,że ktoś Ci jeszcze tu odpowie.

. Co myślicie na temat osób jąkających?

Zaskoczyłaś mnie tym pytaniem trochę.
Myślę, to co na temat każdej innej osoby(pośrednio ten temat też mnie dotyczy jak pisałam).Wiesz,ja zazwyczaj się staram obracać moje jąkanie w żart.Generalnie nie zwracam na nie uwagi dopóki mi się nie to nie zdarzy.Jąkanie to po prostu problem z wymową spowodowany takimi czy innymi czynnikami.Człowiek jest człowiekiem i ważne jest jakim człowiekiem jest a nie czy się jąka etc.
Pozdrawiam.
  • 0
Każda chwila, która mogłaby być wykorzystana lepiej, jest stracona.

#9 Barbarka

Barbarka

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 09 grudzień 2007 - 18:17

Dzieki Mała za to ostatnie zdanie. A ja im jestem starsza tym bardziej się jąkam tak że prawie wogóle nie mogę mówić i nasila się spastyka. Cieszę sie że Cię poznałam
  • 0

#10 Barbarka

Barbarka

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 09 grudzień 2007 - 17:45

Cześć ja też mam porażenie mózgowe od urodzenia. Najtrudniej jest mi mówić, bo mam bardzo wzmożone napięcie ciała a szczególnie mięśni twarzy, języka, warg i bardzo się jąkam. Biorę leki ale nie są one zbyt skuteczne. Czy znacie jakieś skuteczne leki obniżające poziom napięcia mięśni? Często płaczę z tego powodu że nie mogę mówić. jestem na ostatnim roku studiów ale jest mi bardzo ciężko. Co myślicie na temat osób jąkających?
  • 0

#11 Monia74

Monia74

    Narrator

  • Moderator
  • 1460 postów

Napisano 09 grudzień 2007 - 18:53

Witaj Barbarko. Również mam mpd i problemy z mową. Czasem zdarza mi się jąkać lub nie móc wydusić z siebie słowa. Ale jest to coraz rzadsze zjawisko, co wiążę z dwoma sprawami. Po pierwsze od kilku dobrych lat pracuję nad pewnością siebie i efekty już widać, choć jeszcze mam sporo do zrobienia.
Poza tym chyba nie pozostaje nic innego niż mówienie nawet do samej siebie. Może też warto wybrać się do logopedy, by zaproponował zestaw ćwiczeń.
Może też być w Tobie samej: rodzaj wewnętrzej bariery, lęku przed mówieniem. Sama nadal nie mogę sobie pogadać w większym gronie, spowodować, by uwaga słuchaczy była skupiona na mnie... Szczerze mówiąc nie wiem, czy to kiedykolwiek osiągnę...
W każdym razie Barbarko, jeśli ktoś zechce Cię zrozumieć, to zrobi minimum wysiłku w tym kierunku, a Ty sama popracuj nad zniwelowaniem lęków tkwiących w Tobie :-)
Powodzenia

  • 1

#12 Barbarka

Barbarka

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 11 grudzień 2007 - 13:41

Dziękuję Monia 74 za Twoją poradę. Z usług logopedy korzystam od dawna, jednak w moim przypadku nie da się wyleczyć z jąkania. Tu potrzebne są jakieś skuteczne leki. Rzeczywiście mam duży lęk przed mówieniem. Pozdrawiam Cię serdecznie. Jeśli masz jakiś ciekawy i skuteczny zestaw ćwiczeń dla dorosłych osób jąkających to proszę wyślij mi mailem.
  • 0

#13 Gość_AleksandraU127_*

Gość_AleksandraU127_*
  • Gość

Napisano 11 wrzesień 2014 - 19:42

cześć Wiktoriabis

  Myślę że będziesz  się tu u nas dobrze czuła jest zawsze fajna atmosfera można poczytać sobie rożne ciekawe rzeczy a nawet znaleźć swoją drogą połówkę :)

 
  • 0

#14 Paulla

Paulla

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 897 postów
  • Skąd:Gniezno

Napisano 11 wrzesień 2014 - 21:00

Witaj,

Miło, że jesteś. Też mam MPD. Jeśli o mnie chodzi to się nie jąkam, ale mam znajomych, których to dotyczy. Jednak dla mnie nie ma to znaczenia, iż oni się jąkają, gdyż są fajnymi ludźmi.

Pozdrawiam :)


Użytkownik Paulla edytował ten post 11 wrzesień 2014 - 21:05

  • 0
"Wszystkie niejasne pojęcia muszą upaść nim uczeń może nazwać siebie mistrzem..." Bruce Lee
"Trzeba mieć niemało odwagi, aby się ukazać takim jakim się jest naprawdę." Søren Aabye Kierkegaard


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych