Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

gif.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 Marla

Marla

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 93 postów

Napisano 19 grudzień 2002 - 06:59

Hej!to znowu ja marudząca Marla.Nie wiem jak porwać ruchomego gif.-a. :? Takie są ładne te świecące choinki, chodzace MiKołaje i ja bym chciała sobie przygarnąc takiego do kompa ALE NIE WIEM JAK :cry:
Klikam na takiego delikwenta zapisuję,ale gdy jest wmoim kompie to już jest zwykłym obrazkiem ,a gdzie te świecące i ruchome bajerki.
Nie wiem jak to zrobić prawidłowo może i tym razem zechcecie mi pomóc,nim ja do tego dojdę[albo i nie] to święta będą daleką przeszłością
Pozdrawiam[już świątecznie] :lol:
  • 0
,,Zyskał wiele-mało dobrze mu się działo''

#2 sonia

sonia

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 356 postów

Napisano 19 grudzień 2002 - 12:32

Marla - musisz mieć we własnym kompie zainstalowany program obsługujący m.in. gify. Proponuję ACDSee. Więcej na priv.
  • 0
Dar Życia Pozdrawiam, Sonia

#3 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 19 grudzień 2002 - 19:07

Witam
Myśle Soniu, iż masz racje, ale i tak jest coś nie tak z kompem Marleny. Przecież skoro te GIFy ruszają się jej na stronce, to ściągnięte na dysk również powinny dawać oznaki "życia" :lol:
Marleno napisz mi, jaki masz system op. zainstalowany i z jakiej przeglądarki internetowej korzystasz.
Pozdrawiam Was wszystkich cieplutko w typowo świątecznym już nastroju.
  • 0

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".


#4 sonia

sonia

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 356 postów

Napisano 19 grudzień 2002 - 19:14

Marlena nie miała ACDSee - teraz już wszystko gra. Dzięki, że włączasz się w pomoc innym. My też kiedyś zaczynaliśmy być komputerowcami i wiemy jak trudne były początki.
  • 0
Dar Życia Pozdrawiam, Sonia

#5 Marla

Marla

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 93 postów

Napisano 20 grudzień 2002 - 05:00

:lol: :lol: :lol: Dziękuję jeszcze raz za pomoc.Ja nie znam podstaw i stąd moje błahe problemy.Mając program nie wiem do czego go mogę wykożystać.I tak było również teraz pewnie bym nie wpała,ze program Acdsee w tym może mi pomóc.Nie wiem jeszcze wielu podstawowych rzeczy wiec będę tu ,,pytaczem na etacie,,.Dziękuję Wam (H) Pa!
  • 0
,,Zyskał wiele-mało dobrze mu się działo''

#6 Rufi

Rufi

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 117 postów

Napisano 22 grudzień 2002 - 06:26

Hej Marla
Moze o tym wiesz, ale chyba nie wszyscy wiedza, wiec komus moze sie przydac taki maly trik. Zakladam, ze masz jako system operacyjny jakas odmiane Windowsa, tak jak wiekszosc. Zatem serfujac po necie nie musisz wcale zapisywac specialnie gifow i jpg. Czasami na stronkach w skrypcie jest zablokowany prawy przycisk i jest to wrecz niemozliwe. Ale...
Windows ma tako folder "Temporary Internet Files" przechowuje tam wszystko co komp zobaczy w necie aby przy nastepnych odwiedzinach nie musiec ladowac plikow z netu tylko wlasnie z tego folderu. Jest to powod dlaczego stronka tyko pierwszy raz otwiera sie bardzo powoli, pozniej jest juz znacznie lepiej. Pomijam oczywiscie takie sprawy jak specialne ustawienia w opcjach internetowych. Jezeli w opcjach nic sie nie manipuluje to standardowo zawsze tak jest. Zatem teraz wystarczy otworzyc tenze folder Temporary Internet Files w jakiejs przegladarce plkow graficznych (np. ACDSee) i juz widzisz wszestkie obrazki jakie twoj komp zobaczyl sam w necie. Jest tego zazwyczaj duzo, ale znalezienie tego co sie chce nie sprawia wielkiej trudnoci. Sam bardzo czesto to robie. Jedna uwaga. W folderze tym sa przechowywane pliki o ile pamietam do 2 tygdoni, pozniej znikaja. Znajdziesz tam wszystkie jpg, gif, banery, rozne pliki ktore byly tlami ogladanch stron to tez jpg, lub gif. Sa tez pliki mid i wiele innych. Oczywiscie przegladarka widzi tylko pliki graficzne, ale otwierajac folder w eksplorerze jest juz wszystko.
To by bylo na tyle.
Rufi


Jeszcze dwa slowa do naszego Wszechpanujacego Nortona.
Mam dla Ciebie Nortonku dwie wiadomosci, dobra i zla.
Zaczne moze od dobrej dla Ciebie.
Jak widzisz nie za czesto pojawiam sie na forum, no ale nie ciesz sie.
Teraz ta zla.
Ja nie zrezygnowalem, tylko po prostu nie mam za wiele czasu ze wzgledu na strone mikolajkowa.
Na ktora wszystkich serdecznie zapraszam
http://mikolajki2002.fm.interia.pl
p.s.
Dzieki Ci Nortonku za pomoc w poszukiwaniu materialow do tejze stronki.
Lamer Rufi
  • 0
Pozdrawiam

#7 Marla

Marla

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 93 postów

Napisano 23 grudzień 2002 - 05:34

:shock: OOOOOOO!!!!!!!Ja nie wiedziałam ,że jest taki folder jak Temporary Internet Explorer i że tak można sobie ułatwić[no cóż nie wiem bardzo wielu rzeczy]Wielkie dziękI to mi się bardzo przyda. A co do tego zablokowanego prawego przycisku to wiele razy ubolewałam ,że nie mogę przekopiować rysunku.Pozdrówka świąteczne :lol:
  • 0
,,Zyskał wiele-mało dobrze mu się działo''

#8 Rufi

Rufi

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 117 postów

Napisano 23 grudzień 2002 - 13:50

Marla!!!!
Nie Explorer tylko Files
"Temporary Internet Files" to ten folder.
Explorer to taki programik w Windowsie, przy pomocy ktorego mozesz przegladac zawartosc kompa, nie myl z Internet Explorer, ktory tez jest programem, ale w zasadzie do serfowania po necie. Oba te programy mozesz zastapic innymi, ja np. do przegladanie zawartosci kompa uzywam Windows Commander, a do netu poza IE, jeszcze Opere, T-online i Netscape, kazdy z nich ma jakies swoje wady i zalety, dlatego tyle ich.
Temporary Internet Files to FOLDER w Windowsie
Wesolych Swiat
Rufi
  • 0
Pozdrawiam

#9 Marla

Marla

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 93 postów

Napisano 24 grudzień 2002 - 04:16

:oops: oj! przepraszam to tojuż była czysta pomyłka w druku.
Spokojnych swiąt.
  • 0
,,Zyskał wiele-mało dobrze mu się działo''

#10 Marla

Marla

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 93 postów

Napisano 26 grudzień 2002 - 14:29

:shock: Faktycznie jest tego dużo!!!!
  • 0
,,Zyskał wiele-mało dobrze mu się działo''

#11 Rufi

Rufi

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 117 postów

Napisano 26 grudzień 2002 - 15:47

No ciesze sie, ze znalazlas, i zycze milej zabawy w poszukiwaniu gif i jpg. Przekopiuj pliki do jakiegos innego folderu bo w tym po jakims czasie Ci znikna.
Pozdrawiam
  • 0
Pozdrawiam

#12 Rufi

Rufi

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 117 postów

Napisano 26 grudzień 2002 - 15:55

Jeszcze jedna informacja, jakbys miala problemy ze znalezieniem czegos, a wiesz dokladnie na jakiej stronce sie to znajduje, to po prostu wyrzuc z folderu glownego wszystkie podfoldery, tak zeby Temporarty Internet Files byl pusty (raczej nie staraj sie usunac calego folderu, prawdopodobnie i tak by Ci sie to nie udalo, sa zabezpieczenia),nastepnie odwiedz stronke, z ktorej chcesz cos sciagnac i juz masz znowu wszystko zapisane ale tylko z tej wlasnie stronki. Teraz znalezienie nie nastrecza problemow.
  • 0
Pozdrawiam

#13 Marla

Marla

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 93 postów

Napisano 27 grudzień 2002 - 06:25

Dzięki za podpowiedzi ,ale nie wiem o co teraz chodzi (E) ?Wyczysciłam temp.inter.files i są tylko te adresy z obecnej chwili,ale nie wiem czemu kiedy przeglądam w Acdsee ten folder to sa tu
.obrazki z pażdziernikiem włącznie i nadal jest ich cała fura.Dlaczego tego folderu nie ma w Windows Commanderze :? ???
Pozdrówka!
  • 0
,,Zyskał wiele-mało dobrze mu się działo''

#14 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 27 grudzień 2002 - 10:26

Do wiadomosci wszystkich :-D

Jest kilka sposobów na pobranie interesującej nas grafiki ze strony, oraz wiele sposobów zabezpieczeń.

Najprostrzy sposób na pobranie rusynku ze strony to klikniecie prawym przyciskiem myszy na rusunku i zapisanie go do jakiegos katalogu z rysunkami na naszym dysku w komputerze.

Co do sposobu Rufiego to jest bardzo pracochłonny sposób szczególnie jak ktoś ogląda setki stron tygodniowo.
Jest to sposób dla bardzo cierpliwych ludzi oraz tych którzy maja naprawde duzo czasu ponieważ komu by się chciało przeglądać miliony plików w poszukiwaniu tego 1 który nas aktualnie interesuje.

Następny sposób jezeli mamy wprowadzone jakieś zabezpieczenia na stronie, a rysunek który nas interesuje znajduje się na głównej stronie a nie otwiera sie w nowym oknie, to poprostu zapisanie aktualnie oglądanej strony do jakiegos katalogu na dysku a robimy to w ten sposób ze:

Wybieramy z menu przeglądarki pierwszą opcję z lewej strony Plik klikamy i po otworzeniu się menu wybieramy Zapisz jako
i zapisujemy nasza stronę do katalogu, po zapisaniu przeglądamy tylko 1 podkatalog (nazwa_katalogu + końcówka _pliki) gdzie znajduje się czasami tylko kilka plików graficznych, a częściej kilkadziesiąt ale nie tak jak w przypadku Temporary Internet Files - klikatysięcy albo milionów,

Znalezienie tym sposobem interesującego nas pliku gragicznego nie zajmie Wam dłuzej niż kilkanascie sekund.

Innym posobem jest użycie programu do ściągania całych stron z internety, jeżeli trafiliście np. na jakąś galerię obrazów i chcecie ściągnąć je wszystkie, ja bardzo często korzystam z tego sposobu. W zależności od programu mozna ustawiać różne opcje ściąganie tylko plików graficznych, ściąganie tylko stron html, albo ściąganie i tego i tego.

Przykładowe programy to:

- BlackWidow
Jeden z lepszych programów tego typu, zwany site-ripperem. Interfejs BlackWidow jest bardzo podobny do klientów FTP tzn. jest podzielony na dwa okna: pierwsze wyświetla listę wszystkich plików dostępnych na danej stronie WWW, a drugie dowolny katalog na lokalnym dysku twardym, do którego kopiujemy wybrane pliki z tejże strony.

- Offline Explorer Pro
Program, który ściąga całe serwisy internetowe lub ich fragmenty wybrane przez użytkownika. Aplikacja zawiera przyjazny kreator, który pomaga krok po kroku ustawiać parametry ściągania danej strony WWW. Przydatną funkcją tego programu jest możliwość aktualizacji raz ściągniętej witryny, tzn. na życzenie użytkownika aplikacja łączy się z internetem i pobiera tylko zaktualizowany materiał.

- Teleport Pro
Najpopularniejszy program internetowy służący do ściągania całych witryn na lokalny dysk twardy. Pozwala tworzyć dokładne mirror-y (lustrzane odbicia) stron WWW, możemy wybrać typ ściąganych plików np. same obrazki lub archiwa np. ZIP, RAR czy ARJ. Program pozwala także ustalić maksymalny rozmiar pobieranych plików np. obrazki zajmujące do 200 KB.

- WebCopier
Program do ściągania całych stron WWW. Można je później przeglądać w trybie offline. WebCopier ma dużo opcji filtrujących, dzięki czemu można dokładnie ustawić jaki typ plików ma być ściągnięty.

- WebReaper
Program pozwala ściągać całe strony WWW na lokalny dysk twardy, by później przeglądać je w trybie offline. Aplikacja obsługuje filmy i animacje w formacie ShockWave Flash.

- Website Extractor
ogram pozwala ściągać całe strony WWW na lokalny dysk twardy, by później przeglądać je w trybie offline. Aplikacja ma dużo opcji filtrujących, dzięki czemu można dokładnie ustawić jaki typ plików ma być ściągnięty.

- WebStripper Free
Wygodny w użyciu program do ściągania witryn - aby przeglądać je w wersji offline. Udostępnia wiele przydatnych funkcji - na przykład określenie maksymalnej objętości ściąganych plików.

- Webzip
Rodzaj przeglądarki internetowej. Program ściąga wszystkie pliki z witryny i tworzy jej używalną kopię na naszym twardy dysku - w postaci pliku ZIP. Dzięki tej aplikacji możemy ponownie przyjrzeć się stronie WWW bez konieczności łączenia się z internetem.
  • 0

#15 sonia

sonia

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 356 postów

Napisano 27 grudzień 2002 - 13:03

Norton - dzięki za tyle informacji. Ja także zapisuję interesujące mnie pliki prawym przyciskiem myszki i zapisuję zawsze w obranym katalogu.
Sposób Ruifi jest dobry przy wyciąganiu obrazów z apletów.

Gdybyś znalazł kiedyś czas - umieść w DOWNLOAD powyższe programy, a najlepiej wszystkie, które są niezbędne w multimedialnym komputerze.
Dużo osób jest "raczkujących" w kompie- a takie informacje wszystkim będą potrzebne. Osobiście dziękuję.
  • 0
Dar Życia Pozdrawiam, Sonia

#16 Rufi

Rufi

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 117 postów

Napisano 27 grudzień 2002 - 14:29

Norton ma racje, ze moj sposob jest pracochlonny, ale z tego powodu poradzilem zeby wyczyscic folder Internet Temporary Files. Ma to co prawda swoje wady i zalety.
Wada - strony, ktore czesto odwiedzamy laduja sie znacznie wolniej za pierwszym razem po wyczyszczeniu folderu.
Zalety - latwe znalezienie interesujacego nas pliku, i w niektorych przypadkach jest to jedyny sposob na wyciagniecia jakiegos jpg. Przy apletach Anfy ja przynajmniej nie znam innej mozliwosci, klikajac prawym przyciskiem sciagnac, sie nie da, robiac zrzut ekranu otrzymujemy co prawda jpg ale nie czysty talko np ze sniegiem lub innymi bajerami ktore sa na plik nalozone. Programami proponowanymi przez Nortona nie probowalem. (przyzwyczajenie)
Sprawa czyszczenia folderu - Marla.
Jest tak, ze jezeli czyscilas go z poziomu ACDSee to nie wszystkie pliki zostaly usuniete, nawet graficzne (nie mam pojecia dlaczego tak jest - moze Ty Norton potrafisz to wyjasnic, otwierajac folder w Windows jet tam jeszcze sporo plikow)
Folder mozna wyczyscic w Windowsie.
Jezeli nie widzisz go w Windows Ciommander to:
wejdz do Windows Commander
otworz "Konfiguracja" dalej
otworz "Ustawienia Glowne" i w nich zakladke
"Wyswietlanie"
zaznacz okienko "Pokaz pliki ukryte/systemowe(tylko dla doswiadczonych)"
kliknij "zastosuj",
kliknij "OK"
i zobaczysz folder.
Teraz mozesz go latwo wyczyscic, ale UWAGA
nie czysc plikow: "desktop.ini" i "index.dat" (prawdopodobnie i tak sa zabezpieczone przed zbytnimi czyscioszkami, ale na wszelki wypadek pisze o tym)
Czyszczenie tego folderu nie jest pozbawione mimo wszystko sensu. Jezeli ktos nie dysponuje duzym dyskiem (kilkadziesiat GB) a czesto i duzo serfuje po necie, to folder ten rozrasta sie do niebywalch rozmiarow i jest w stanie zapelnic caly dysk. Komp chodzi przy tam o wiele wolniej.
Pozdrawiam
  • 0
Pozdrawiam

#17 Marla

Marla

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 93 postów

Napisano 28 grudzień 2002 - 06:07

Teraz już wszystko jest puste i odnalazłam aplety, :-D
ale :? gdzie jest ten śnieg [czy trzeba go sobie jakoś dorobić????]
Dodrze ,ze te pliki syst mają zabezp bo bym je wszystkie do jednego wora rzuciła :oops:
Serdeczne pozdrówka
  • 0
,,Zyskał wiele-mało dobrze mu się działo''

#18 Rufi

Rufi

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 117 postów

Napisano 28 grudzień 2002 - 14:47

Ciesze sie, ze jestes juz o krok dalej.
Teraz sprawa sniegu. Nie bardzo wiem o jaki snieg Ci chodzi i gdzie go chcesz wykorzystac.
Jezeli o taki jaki jest na przyklad na pierwszej stronie (index.html)
http://mikolajki.ipon.pl
padajacy na aplecie z domkiem Mikolaja tojest on zrobiony programem Anfy i zciagnac mozesz tylko czyste zdjecie. Jezeli interesuje Cie program Anfy do robienia roznych apletow nie tylko ze sniegiem napisz powiem gdzie go mozna sciagnac.
Jezeli natomiast chodzi o snieg jaki jest na tej samej stronie ale po wejsciu dalej i otworzeniu linu "Oredzie", to jest to plik gif, ktory mozesz sciagnac ze stronki.
Pozdrawiam
  • 0
Pozdrawiam

#19 Marla

Marla

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 93 postów

Napisano 29 grudzień 2002 - 05:49

:-D chodziło mi o ten pierwszy śnieg,bo był on na większości owych apletów i znikł[może przestało padać!!! :D ]Program Anfy zapisałam sobie ,lecz obecnie tylko zaśmieca kompa bo ja nie próbowałam go rozgryżć.Nie chcę [ale muszę]was zadręczać moimi pytaniami bo nie ma mi kto pomóc :!:
Dzięki za cierpliwość,wyrozumiałość i wielgachną pomoc (cmok)
  • 0
,,Zyskał wiele-mało dobrze mu się działo''

#20 Marla

Marla

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 93 postów

Napisano 04 styczeń 2003 - 23:12

(E) Potrzebuję małej lekcyji jak i gdzie ten śnieg [gif ]można umieścić
  • 0
,,Zyskał wiele-mało dobrze mu się działo''


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych