Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

jak to własciwie jest- likw. barier arch.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
68 odpowiedzi w tym temacie

#41 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 14 listopad 2005 - 21:07

jaka ma być umywalka.kabina prysznicowa,sedes,jakie uchwyty,ile i gdzie można założyć?

wszystko zależy od twoich potrzeb
zanim dostaniesz decyzję na wykonywanie zmian z dofinansowaniem przyjdzie do ciebie inspektor z pracownikiem mops/mops i obgadasz z nimi wszystko ...

Ile m2 płytek będzie dofinansowane,a ile muszę sama kupić?

płytki - na ziemi są dofinsnsowane
na ścianach: do wysokości 2m nad wanną i umywalką, przy prysznicu

Jakie normy muszą spełniać płytki już wiem....

płytki teoretycznie powinny być antypoślizgowe ... ale ja wstawiłam normalne i wcisnęłam inspektorowi że w sklepie zapewnili mnie że są antypoślizgowe ... :twisted: zadziałało ...

co do cen to są "uśrednione" tzn że mopr/mops ma swoje tabele względem których przyznaje kwotę refundacji ... oni poinformują cię ile możesz wydać na te przeróbki i na co ile przyznają ...
bez obaw
  • 0

#42 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 14 listopad 2005 - 21:16

na ścianach: do wysokości 2m nad wanną i umywalką, przy prysznicu


Moim zdanie takie ograniczenia i podstawy to PCPR lub Powiat powinny dawać zainteresowanym specjalne broszury ponieważ właśnie jest taka sytuacja jak teraz, że każda ON musisz się dopytywać i nawet nie wie skąd ma uzyskać potrzebne informacje. Nie każdy ma intenet, nie każdy może chodzić i szukać.... a potem komisja się dziwi, że coś jest źle wykonane albo niezgodne z umową. :twisted:

Ja i tak zrobię płytki na każdą ścianę i do samego sufitu.
  • 0

#43 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 14 listopad 2005 - 21:41

Ja i tak zrobię płytki na każdą ścianę i do samego sufitu.

to zapłacisz za nie sama bez dofinansowania ...
takie są ustalenia
  • 0

#44 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 14 listopad 2005 - 21:43

Ale skąd niby o tym wiem?
  • 0

#45 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 14 listopad 2005 - 22:07

w moim przypadku było tak:
dostalam podliczenie z kosztorysem od inspektora
tam bylo wszystko napisane
włącznie z m2 płytek naścianie i podłodze
zapytałam skąd takie liczby - dowiedzialam sie co i jak ...

jeśli trafisz na kogoś skłonnego do współpracy to może przejdzie ... ale wątpię bo oni liczą siano jak nie wiem co ...
wiec ... powodzenia
  • 0

#46 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 14 listopad 2005 - 22:30

Wiem - targują się o każdy złamany grosz. Z tymże ja po weryfikacji kosztorysu nie otrzymałam go z rąk inspektora tylko przez panią z PCPR a ona nie poinformowali mnie o tym (uważam, że w takiej sytuacji przecież jestem tego nieświadoma poza tym jeżeli ktoś o tym wiedział to on podejrzewam powinien za to odpowiadać, że mi tego nie przekazał) a poza tym w punkcie "płytki" nie ma nic zmienionego ani zaznaczonego. Ciekawi mnie jak to się skończy - czy dobrze dla mnie czy nie. W środę będę w PCPR to spytam o to.
  • 0

#47 dzidzia1985

dzidzia1985

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 464 postów

Napisano 08 grudzień 2005 - 16:20

Dzwoniłam dzis do pcpru w sprawie mojego wniosku składałam go 28 kwietnia tego roku więc dzwonie dziś pani mi mówi że dadzą mi odpow w pierwszym kwartale po nowym roku.Tylko teraz zastanawiam się czy sa pieniadze bo przecież ten rok sie kończy a skaładałam w tym roku może dadzą mi z nowej puli pieniądze jak myślicie?
  • 0
mam w sobie duże pokłady energi i ciepła

#48 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 08 grudzień 2005 - 21:09

Myślę, że jeśli nie dostałaś w tym roku to w przyszłym już na pewno coś dla ciebie znajdą. Teraz to PCPR musi sam się rozliczyć, bo jest koniec roku i już na pewno wszystko wcześniej wykorzystali co mieli.

Ja właśnie jestem już "po" modernizacji łazienki. :-D Wszystko się dobrze skończyło. Nawet na moje płytki "antypoślizgowe" nic nie powiedzieli. Uznali je za antypoślizgowe. :P :D

Aniu - jeżeli chodzi o wysokość płytek ich dofinansowania to mam je na całych ścianach tak jak pisałam wcześniej: od podłogi aż do samego sufitu. Nie czepiali się. Tyle ile trzeba było wydać na nie aby położyć na ścianie, tyle mi dofinansowali. Potrzebowałam na to 23 m2 płytek i tyle dostałam. :-D
  • 0

#49 dzidzia1985

dzidzia1985

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 464 postów

Napisano 08 grudzień 2005 - 23:57

1 minutko a ty ile czekałaś po złożeniu wniosku?
  • 0
mam w sobie duże pokłady energi i ciepła

#50 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 09 grudzień 2005 - 23:43

Ja, bardzo krótko - około 3 może 4 miesięcy :) Ale słyszałam też takie przypadki jak twój, że ludzie czekali na usunięcie barier nawet ponad rok.
  • 0

#51 dzidzia1985

dzidzia1985

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 464 postów

Napisano 01 styczeń 2006 - 21:42

hej nie dawno dowiedziałam się telefonicznie że mój wniosek został rozpatrzony pozytywnie i mam tylko czekać na decyzie na piśmie w 1 kwartale tego roku powinnam zacząć remont :-D
  • 0
mam w sobie duże pokłady energi i ciepła

#52 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 01 styczeń 2006 - 22:34

Oby :P Do mnie jak na samym początku przyszła komisja też mówiła, że można zacząć modernizacje całej łazienki, ale.....
PCPR dawało na ten cel jedynie 6.000 zł
Jeżeli będziesz w takiej sytuacji jak ja czy wtedy też zaczniesz modernizacje?
  • 0

#53 dzidzia1985

dzidzia1985

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 464 postów

Napisano 02 styczeń 2006 - 04:14

a czemu by nie pozatym staram sie o 20 tyś
  • 0
mam w sobie duże pokłady energi i ciepła

#54 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 02 styczeń 2006 - 10:56

No właśnie o tym mówie Dzidzia. Wiesz, ja za 6000 gdyby je wzięła to modernizacji bym za tą kwotę na pewno nie zrobiła (chyba że tylko wymieniła wanne, umywalkę i miskę ustępową) bo na nic więcej nie starczyłoby.
A 6000 a 20,000 to spoooora różnica.
Mimo wszystko napisz jak to się potoczy. Teraz będą mieć kase więc może nie będą skąpi dla ciebie. A nóż, widelec. Ciekawi mnie na ile ci "obetną" kosztorys. (E)
  • 0

#55 dzidzia1985

dzidzia1985

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 464 postów

Napisano 02 styczeń 2006 - 11:09

Wiesz napewno obetną a na ile to nie wiem ja będe chciała żeby firma która mi bedzie robić kosztorys zrobiła tak na 30 tyś no a te 10 tyś to sobie mogą obcinać bo i tak chce zamknąć cały remont w kwocie 20 tyś acha mi nie dają 20 tyś na łazienketylko na cały remont mianowice wylewka podłog w całym mieszkaniu płytki i panele no i dostosowanie łazienki i na to wszystko chce wydać 20 tyś

Added after 5 minutes:

Mam pytanie bo pcpr chce żebym zrobiła remont w 1 kwartale tego roku mi to troche nie pasuje ja chce zrobić we wakacje jak myślicie można przesunąć termin?
  • 0
mam w sobie duże pokłady energi i ciepła

#56 dzidzia1985

dzidzia1985

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 464 postów

Napisano 05 styczeń 2006 - 19:19

Cześć dostałam decyzje że wniosek zakwalifikowali ale napisali że zamiast wanny mam kupić brodzik nie moge tego zrobić bo wanna jest mi potrzebna do maty z hydromasażem powiedzcie co mam zrobić?
  • 0
mam w sobie duże pokłady energi i ciepła

#57 dzidzia1985

dzidzia1985

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 464 postów

Napisano 12 styczeń 2006 - 15:54

mam pytanie czy pfron zgodzi się na polożenie paneli podłogowych na podłodze wkuchni? bo mój ojciec mowi że od plytek bedzie zimno
  • 0
mam w sobie duże pokłady energi i ciepła

#58 ewita

ewita

    Gawędziarz

  • R.I.P.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1156 postów

Napisano 12 styczeń 2006 - 16:15

Panele odpadają. Podobno dlatego, że nie ma na nie atestu poślizgowego :lol: W każdym razie, kiedy kładłam podłogi i narzekałam na zimno - poradzono mi wykładzinę PCV... Ale mam gres i wcale nie jest zimno!
:lol:

Added after 1 minutes:

A co do wanny - wiem, że dofinansowują nawet takie specjalne, otwierane dla wózkowiczów! Dowiedz się, może trzeba się uprzeć! Te wanny są super, ale kosztują drogo! Pozdrawiam!
  • 0
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)

#59 dzidzia1985

dzidzia1985

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 464 postów

Napisano 12 styczeń 2006 - 16:37

a te gresy są ładne?
  • 0
mam w sobie duże pokłady energi i ciepła

#60 ewita

ewita

    Gawędziarz

  • R.I.P.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1156 postów

Napisano 12 styczeń 2006 - 16:46

Jest ich jak napaprał - do wyboru i do koloru! Mój jest ładny i nie widać na nim brudu. No i był niedrogi w miarę, a to też się liczy. Łatwo się myje - tylko nie dawaj jasnych fug - brudzą się bardzo! Mam położony na całej podłodze - w pokojach też - ekstra powierzchnię tworzy. Szkoda, że nie możesz być u mnie w sobotę - byś sama oceniła... ;)
  • 0
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych