Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

jak to własciwie jest- likw. barier arch.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
68 odpowiedzi w tym temacie

#21 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 28 lipiec 2005 - 09:49

mataczyc sie nie da ... ale mam nadzieje ze nie myslalas o wyludzaniu pieniedzy od opieki spolecznej :!: :?:
nie jestem aniolem - o nie! ale nie okrada sie biednego ...
pozdr
  • 0

#22 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 28 lipiec 2005 - 11:44

Co to to nie!!!! Raczej chodziło mi o to czy jeśli we wniosku zaznaczę, że np. kupię wanne w otwieranymi drzwiczkami (ok.6500zl) a w końcu nie uda mi się jej kupić i kupię jedynię dryflowaną wanne to czy do już będzie oszustwo?
  • 0

#23 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 28 lipiec 2005 - 11:51

wowczas dadza ci pieniadze za ta ktora rzeczywiscie kupilas
  • 0

#24 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 26 październik 2005 - 11:55

Czy ktoś zna dobrą firmę budowlaną na śląsku? Potrzebuje ich aby zrobili mi kosztorys modernizacji łazienki.

Najśmieszniejsze jest to, że pani z PCPR zadzwoniła dzisiaj i do 02.11 ma być to załatwione. Patrząc na dni wolne w tym czasie to na załatwienie tej sprawy zostaje mi 3 dni.

W tym odpada piątek, bo mam wymiane okna i musimy zostać w domu. Czy oni w ogóle o nas myślą? Przecież jesteśmy osobami sprawnymi inaczej i nie możemy wszystkiego tak prędko załatwić. :cry:
  • 0

#25 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 26 październik 2005 - 12:10

popros o przesuniecie terminu dostarczenia kosztorysu - jak beda kwękać to im zanies zwolnienie lekarskie
  • 0

#26 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 26 październik 2005 - 12:44

a propo tematu, pewnie jesteś minutko zoriętowana czy są jakieś konkretne terminy, do kiedy należy składać wnioski o dostosowanie łazienki, ewentualnie zrobienie podjadu i jak długo czeka się na rozpatrzenie.
  • 0

#27 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 26 październik 2005 - 12:54

Wiem, że takie wnioski przyjmują do grudnia (jak się nie mylę to do 12)
Ja wniosek złożyłam w sierpniu więc na komisje czekałam około 2 - 3 miesięcy.

Teraz dużo się mówi, że od przyszłego roku mogą zlikwidować NFZ i PFRON więc kto może niech się stara jeszcze w tym roku.
  • 0

#28 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 26 październik 2005 - 13:12

dzięki za odpowiedź, no fajnie by było, ale obawiam się, że w tym roku nie będzie to możliwe. Zastanawiałam się nad mozliwością dostosowania łazienki i zrobienia podjazdu w domku, którego jeszcze nie ma i stanie dopiero w przyszłym roku (o ile plany się zrealizują)
  • 0

#29 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 26 październik 2005 - 20:01

A czy ktoś próbował załączyć wniosek o likwidacje barier w 100% Słyszałam, że można coś takiego zrobić jeśli się nie ma z czego zapłacić.
  • 0

#30 MoniaF

MoniaF

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 27 postów

Napisano 27 październik 2005 - 15:44

Ja w tym roku stralam sie o dofinansowanie a wniosek zkladalam na poczatku roku ... niestety w pierwszej tzw. turze nie dostalam pieniedzy wiec musialam czekac na wrzesien na tzw przesuniecie srodkow z niewykozystanych innych dziedzin PCPR-u i tak mi sie wydaje ze Minutka skladajac wniosek w sierpniu dostala wlasnie takie pieniadze z przesuniecia srodkow .... bo w innym przypadku podania trzeba skladac do konca kwietnia (przynajmniej u nas tak jest ) ale co wazne w tamtym roku zadzwonila do mnie pani z PCPR-u i powiedziala abym zlozyla wniosek na kompa wlasnie w pazdzierniku bo po przesunieciu srodkow maja jeszcze troche pieniedzy i chcieli by je wykozystac i tak przed samymi swietami dostalam kase i kupilam kompa ... a co do likwidacji barioer to z wlasnego doswiadczenia wiem ze da sie zakombionowac tak aby nie placic tych 20 % wkladu wlasnego ... a jak ... proste .. trzeba znalesc sobie firme dobra firme i dogadac sie przed podpisaniem umowy ze trzeba zrobic lazienke na kwote przypuszczalnie 28000 on robi wygorowany kosztorys ze np. wanna jest drozsza o 1000 zl albo cos podobnego a firma przy rozliczeniu nei wystawiaja czasteczkowej faktury w ktorych pokazane sa ceny poszczegolnych przedmiotow tylko poprostu pisze glazura +robocizna 6000 montowanie wnny i sama wanna 6000 idt a w tym wszystkim juz sa te nasze pieniadze ktore sie nazywaja wkladem wlasnym ... firma zarabia wiecej bo wpisuje drozsze rzeczy a my nie musimy dawac wkladu wlasnego .... a znalesc taka firme nie bedzie trudno trzeba tylko dobrze im to wszystko wytlumaczyc i po sprawie ...pozdro
  • 0
Bierz od świata to, co ci daje, ale nie domagaj się tego, czego ci dać nie chce. Natomiast prosić możesz zawsze.

#31 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 31 październik 2005 - 23:55

Dopuszcza się możliwość dofinansowania do 100% w szczególnie uzasadnionych przypadkach w stosunku do osób, które są w sytuacji materialnej uprawniającej do uzyskania świadczeń pomocy społecznej, zgodnie z ustawą z dnia 29 listopada 1990 r. o pomocy społecznej (Dz. U. Nr 87, poz. 506 z późniejszymi zmianami) i wniosek przez nie złożony uzyska pozytywną opinię Komisji Kwalifikacyjnej w przypadku jej powołania przez Dyrektora Oddziału (jej zakres działania określony jest w załączniku nr 1) i pozytywną decyzję pełnomocników PFRON.


A czy ten przepis jest nadal aktualny? I jeżeli aktualnie teraz ZUS przysyła mi rente socjalna (dawniej PS) to zaliczam się do tego punktu???
  • 0

#32 ann

ann

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 93 postów

Napisano 01 listopad 2005 - 00:36

Dopuszcza się możliwość dofinansowania do 100% w szczególnie uzasadnionych przypadkach w stosunku do osób, które są w sytuacji materialnej uprawniającej do uzyskania świadczeń pomocy społecznej, zgodnie z ustawą z dnia 29 listopada 1990 r. o pomocy społecznej (Dz. U. Nr 87, poz. 506 z późniejszymi zmianami) i wniosek przez nie złożony uzyska pozytywną opinię Komisji Kwalifikacyjnej w przypadku jej powołania przez Dyrektora Oddziału (jej zakres działania określony jest w załączniku nr 1) i pozytywną decyzję pełnomocników PFRON.


A czy ten przepis jest nadal aktualny? I jeżeli aktualnie teraz ZUS przysyła mi rente socjalna (dawniej PS) to zaliczam się do tego punktu???



Z czego pochodzi ten przepis? Stary to może być, bo mowa w nim o ustawie o pomocy społecznej jeszcze z 1990, a mamy najnowszą z 2004 roku. Ale pewnie bez względu na datę w najnowszej wersji tego dokumentu (rozporządzenia?) istnieje takia możliwość 100% dofinansowania.
Prawo do świadczeń z pomocy społ. daje przede wszystkim fakt nieprzekraczania kryterium dochodowego ( na osobę w rodzinie czy samodzielnie gospodarującą). Należałoby to policzyć.
  • 0
;)

#33 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 01 listopad 2005 - 10:51

Maz racje jest to stary przepis, ale nie mogę znależć nowego. Jaki jest aktualny limit na likwidacje barier? Raz słyszę, że 25.000 drugim razem 28,000 a ostatnio słyszałam, że nawet 35,000 Już się pogubiłam.
  • 0

#34 blue

blue

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 336 postów

Napisano 01 listopad 2005 - 21:10

Wysokość dofinansowania likwidacji barier funkcjonalnych wynosi do 80% kosztów przedsięwzięcia, nie więcej jednak niż do wysokości piętnastokrotnego przeciętnego wynagrodzenia (tj. nie więcej niż 34048,95 wg stanu na dzień 10 listopada 2004r.).

Ze strony PFRONu.
  • 0
Bezmyślnym życiem żyć człowiekowi nie warto.

#35 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 01 listopad 2005 - 21:22

Wielkie dzięki Blue :)
  • 0

#36 blue

blue

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 336 postów

Napisano 01 listopad 2005 - 21:25

Służę pomocą ;) .
  • 0
Bezmyślnym życiem żyć człowiekowi nie warto.

#37 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 08 listopad 2005 - 13:10

A co się dzieje po weryfikacji kosztorysu? Kto ma obowiązek poprawnie go przerobić - ja czy budowlaniec ze strony PCPR?

Wiem, że PCPR często wyrzuca niektóre rzeczy lub zmniejsza ceny za daną rzecz... Wiem też, że poprawionego kosztorysu (zaznaczonego jedynie ołówkiem) PCPR nie chce dać firmie budowlanej, która ma dokonać modernizacji (więc skąd mogą wiedzieć co mają robić?).
  • 0

#38 m_m

m_m

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 14 listopad 2005 - 20:38

:lol:
  • 0

#39 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 14 listopad 2005 - 20:56

[quote="m_m"]Jakie normy muszą spełniać płytki już wiem.
quote]

Więc jakie muszą spełniać normy, bo ja nic o takich normach jakoś nie wiem?! Jest w ogóle coś takiego i kto ci o tym powiedział?
  • 0

#40 m_m

m_m

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 14 listopad 2005 - 21:07

Płytki na podłogę dla ON muszą mieć atest na antypoślizgowość,bodajże o ile pamiętam -ponad 11.
Pytaż o to przy zakupie w sklepie.....a więc o atest na antypoślizgowość -dla ON !
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych