Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Rozszczep kręgosłupa,przepuklina rdzeniowo-oponowa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
81 odpowiedzi w tym temacie

#1 bozenakajus

bozenakajus

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 26 luty 2005 - 08:48

Podałam ten temat jako nowy bo nigdzie nie mogę znalezć osób z tym samym schorzeniem co ja.Chętnie dowiedziałabym się jak sobie radzą w życiu,co robią,jakie mają dolegliwości?Jak na razie,mam wrażenie,że jestem sama,a może moje doświadczenia i przebyta droga życiowa molaby się komuś przydać tym baerdziej,że urodziłam się chora ,w wieku 1roku byłam operowana........a teraz mam małe wnuczęta.Czekam z niecierpliwością na odzew-bozenakajus.
  • 0

#2 Slonko32

Slonko32

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 124 postów

Napisano 01 marzec 2005 - 21:31

Witaj
Ja również jestem po rozszczepie kręgosłupa.Mam 34 lata...Naimie mi Zośka.Wołaja na mnie Zoja a na czacie nick Slonko33.Myślę że nie jesteś sama i na takie schorzenie jak nasze cierpi bardzo wiele osób.Choć to prawda...Nie udało mi się poznać jescze nikogo kto by chorował na to samo co ja.
Pozdrawiam serdecznie...Zoja
  • 0
CzAsEm SłoŃcE,cZaSeM dEsZcZ

#3 Jacek1982

Jacek1982

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 678 postów

Napisano 01 marzec 2005 - 23:43

tez to mam :D
  • 0

#4 bozenakajus

bozenakajus

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 06 marzec 2005 - 15:16

Kochani-ZOJKA i JACEK-napiszcie coś więcej osbie jak żyjecie,co robicie,czy macie jakieś dolegliwości bólowe,czuciowe,niedowłady.Ja od 10lat widzę jak mój stan się pogarsza przede wszystkim niedowład prawej nogi i bardzo silne dolegliwości bólowe.Czekam niecierpliwie-Bożena.
  • 0

#5 Jacek1982

Jacek1982

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 678 postów

Napisano 06 marzec 2005 - 16:06

ja jestem sparalizowany od pasa w dol mialem w styczniu usuwana nerke wlasnie dlatego ze ta dolegliwosc powoduje porazenie pecherza i nie wyproznianie sie do konca i mocz cofal sie do nerek.
  • 0

#6 bozenakajus

bozenakajus

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 09 marzec 2005 - 13:36

Jacku,czy kiedykolwiek chodziłeś?Ja miałam to szczęście chociaż nikt z lekarzy widząc wtedy jeszcze rtg nie mógł zrozumieć jak to robię.Nawet po amputacji lewego podudzia w 1980r jeszcze 10 lat pracowałam i dopiero postępujący niedowład pr.nogi i ciągłe upadki spowodował moje przejście na rentę a od 4 lat poruszanie się na wózku.Stać nadal mogę natomiast nawet podtrzymywana tak boję się zwichnięcia rąk lub nogi,że robię to tylko wtedy kiedy inaczej się nie da/miałam ok.20 zwichnięć/.Mam silne bóle kręgosłupa i żeber w związku z czym jestem stale na silnch lekach przeciwbólowych a i to nie zawsze pozwala mi np.usiąść przy komputerze!Czy Ty też tak cierpisz?Napisz do mnie na adres-bozab@o2.pl.Chętnie pogadam a mieszkam w zasadzie niedaleko!? bo w Katowicach.Pozdrawiam.
  • 0

#7 dorota1

dorota1

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 20 postów

Napisano 09 marzec 2005 - 15:46

Witam nawet nie wiecie jak ja was kocham za to ,ze jesteście dla mnie nadzieją. Mam córkę 10 lat z roszczepem na wózku. zawsze myśle czy będzie kiedyś mogła załozyć rodzinę , być , samodzielną, a przedewszystkim długo, długo życ. Moja Klaudia bardzo cierpi z powodu silnych bóli kręgosłupa. wystepują one wczasie gorączki lub problemów z zastawką. Proszę opowiadajcie o sobie, o swoim życiu, jesteście dla mnie wzorem.Pokażcie nam jak mamy zyc.Obecnie bardzo dużo dzieci rodzi się z tym schorzeniem. odwiedzcie też forum dar życia tam jest wiele młodych mam, które czekaja na jakieś nadzieje, wiadomości, doświadczenia osób dorosłych.
  • 0

#8 bozenakajus

bozenakajus

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 11 marzec 2005 - 12:28

Dorotko,zawsze trzeba być dobrej myśli bo jak pisałam lekarze w zasadzie postawili na mnie kropkę.Twoja Klaudia przy takiej mamie jak TY,ma na pewno większe szanse na normalne życie,bo ją rozumiesz i wspierasz.Ja już mam dużo lat i wcale nie mam zamiaru położyć się i rezygnować z czegokolwiek.Wam się też uda!POWODZENIA I CIERPLIWOŚCI!
  • 0

#9 dzidzia1985

dzidzia1985

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 464 postów

Napisano 07 kwiecień 2005 - 18:40

ja tez jestem na to chora mam na imie paulina 19 lat chodze do szkoly dwuletniej o kierunku prawo iadministarcja chodze samodzielnie i jakos sie trzymam narazie szukam dobrego urologa na terenie krakowa ktory sie zna namojej chorobie bo kazdy sie boi napiszcie do mnie co uwas
  • 0
mam w sobie duże pokłady energi i ciepła

#10 bozenakajus

bozenakajus

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 17 maj 2005 - 22:32

Wróciłam ze szpitala po miesięcznym tam pobycie ale tym razem nić to nie miało wspólnego z podstawową chorobą ,chociaż bóle ewidentnie się nasiliły.Pierwszy raz leżałam na oddz.wewn.na rownież bardzo mało znane schorzenie czyli cytomegaliawirus.Jestem jeszcze słaba ale czekam na pogodę i nowy wózek.Pozdrawiam.
  • 0

#11 Ala

Ala

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 24 postów

Napisano 23 maj 2005 - 14:00

ja też mam to co wy.
  • 0

#12 bozenakajus

bozenakajus

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 08 czerwiec 2005 - 13:58

Wszyscy zaintersowani rozszczepem niech zajrzą na str.Niezwykła Kraina.To teraz NASZA STRONA!!!!!Nie jesteśmy już tak na marginesie popularnych chorób i możemy się dzielić własnymi doświadczeniami.Zapraszam a nie wklejam adresu.....bo nie potrafię tego zrobić-może ktoś pomoże i zrobi to za mnie.Pozdrawiam wszystkich dorosłych i dzieci oraz ich rodziców z RiW-bozenakajus. :-D
  • 0

#13 Slonko32

Slonko32

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 124 postów

Napisano 08 czerwiec 2005 - 14:16

http://kraina.xon.pl/forum/
  • 0
CzAsEm SłoŃcE,cZaSeM dEsZcZ

#14 bozenakajus

bozenakajus

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 28 czerwiec 2005 - 02:09

Słonko dzięki,że wykonałaś za mnie to wklejenie.Japrzeniosę się tam,bo bardziej się z nimi identyfikuję i łatwiej poruszać nam tematy wspólne tylko nam,czyli RiW.Nie odpisywałam wcześniej bo nie chciała mi się wyświetlić strona IPONU.Pozdrawiam wszystkie Iponki! :)
  • 0

#15 dzidzia1985

dzidzia1985

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 464 postów

Napisano 06 lipiec 2005 - 09:13

dla mnie jest to forum dla matek tych dzieci anie dla :-D nas samych wole tutaj zostac i nie miec zkraina nic wspolnego
  • 0
mam w sobie duże pokłady energi i ciepła

#16 majeczka

majeczka

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 08 lipiec 2005 - 15:56

Forum Kraina jest dla wszystkich, nie zależnie czy to osoba młoda, czy dorosła. Jeśli by ktoś chciał zapraszam

http://kraina.xon.pl
  • 0

#17 dzidzia1985

dzidzia1985

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 464 postów

Napisano 08 lipiec 2005 - 16:16

Kocham ipon i nigdy nie pożałuje że tu jestem a inne fora no coz pozostawiaj wiele do zyczenia mi przynajmniej nie odpowiada takie jednooo :-D
  • 0
mam w sobie duże pokłady energi i ciepła

#18 majeczka

majeczka

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 08 lipiec 2005 - 16:50

Wszystko do czasu, tu też możesz dać popis swoich umiejętności :-D
  • 0

#19 dzidzia1985

dzidzia1985

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 464 postów

Napisano 08 lipiec 2005 - 17:05

w zyciu trzeba miec klase madrzejszy musi ustapic tak mnie uczyli
  • 0
mam w sobie duże pokłady energi i ciepła

#20 majeczka

majeczka

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 08 lipiec 2005 - 17:06

:lol: :lol: :lol:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych