Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Remont wózka...co, gdzie, jak i kiedy?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Maskotus

Maskotus

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 562 postów

Napisano 16 styczeń 2005 - 17:54

Witajcie
Mam pytanie do wózkowiczów – czy staraliście się kiedykolwiek o dofinansowanie do remontu wózka? Ja mam okazje kupić sobie używany dobry wózek ale brakuje mu kilku części. Nie tak dawno dostałem kasę na nowy wózek ale szkoda gadać o tym zakupie...jakie pieniądze taki i sprzęt...No i jeszcze chciałbym wiedzieć po jakim czasie można się o to starać i w jakiej instytucji
  • 0

#2 Gość_Karina_*

Gość_Karina_*
  • Gość

Napisano 16 styczeń 2005 - 18:11

O Dofinansowanie do wózka możesz starać się w Narodowym Funduszu Zdrowia (zadzwoń do jego oddziału w swoim miescie, przedstaw problem, a otrzymasz info co i jak) oraz w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie. Koszt wozka i wyskosc dofinansowania do niego jest różna, zależy od typu wózka i jego dostosowania do potrzeb ON. Z tego co mi wiadomo dofinasowanie na zakup wozka nalezy się co 4 lata.
Pozdrawiam :D
  • 0

#3 Maskotus

Maskotus

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 562 postów

Napisano 16 styczeń 2005 - 18:18

WOW, dzieki za tak szybką odpowiedz:)
Zadzwonie...Ja nigdy nie staralem sie o kase na taki cel wiec moze nie czepią sie ze nowy wozek mam dopiero od roku...Pozdro:)
PS. a remontować chce Panthere a tam kazda czesc kosztuje duze pieniadze...:/
  • 0

#4 Gość_Karina_*

Gość_Karina_*
  • Gość

Napisano 16 styczeń 2005 - 18:54

Nie ma za co :D Tez jeżdże na Panhterce wiec wiem ze nie jest to tani interes. Uzywany wózek tego typu, a pożniej dodatkowe części do niego zakupiłam w warszawskiej firmie Apco i jestem zadowolona. Jak cos daj mi cynk na pw to przesle Ci namiary na nich.
Pozdrawiam i służę ewentualną pomocą na przyszłość :-D
3maj się ;)
  • 0

#5 micia

micia

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 34 postów

Napisano 17 styczeń 2005 - 17:27

Pieniązki na zakup wózka dostaniesz z Narodowego funduszu zdrowia,od lekarza zalezy ile dostaniesz pieniedzy poniewaz lekarz wypisuje wniosek na wózek i tak na wózek zwykły dostaniesz 800zl,jezeli lekarz wypisze ci wniosek na wózek aktywny dostaniesz 1500zl natomiast jak bedziesz miał wniosek na wozek z podporka na głowe z NFZ dostaniesz 1800zł.W zaleznosci jaki wniosek bedziesz mial tyle dostaniesz pieniedzy z opieki społecznej.I tak jak bedziesz mial wniosek na wozek zwykly opieka da ci 1200zl,na wózek aktywny dostaniesz 2250zl,natomiast na wozek z podpórka dostaniesz 2700zł.I jeszcze wazna sprawa o wózek mozesz sie starac co 5lat.A jesli chodzi o remont wozka to wniosek sklada sie do NFZ i tak na remont Wózeka inwalidzkirgo ręcznego 240 zł
Wózek inwalidzki aluminiowy (lekki) z systemem szybkiego demontażu kół, składany, dla osób samodzielnie poruszających się na wózku - czynnych zawodowo 450 zł
Wózek inwalidzki specjalny dziecięcy 540 zł
Wózek inwalidzki specjalny, stabilizujący plecy i głowę 540 zł
  • 0

#6 micia

micia

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 34 postów

Napisano 17 styczeń 2005 - 17:31

Dodam jeszcze ze pieniązki na naprawe wózka nie dostaniesz do ręki. Kasę jaką ci przyznają otrzyma firma która dokonuje naprawy ( przeważnie jest to producent wózka).
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych