Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Neostrada Plus - czy NERWOSTRADA?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 sonia

sonia

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 356 postów

Napisano 26 listopad 2002 - 16:06

Kto ma Neostradę Plus z pewnością ma też kłopoty.
Poniżej garść inf. o sposobach radzenia sobie z nimi

http://www.neopluslinux.prv.pl/

osobiście też doświadczyłam tego, że nie wszytskie strony otwierały się - tu tkwił problem:

- niektóre strony www działają, a niektóre nie, albo pojawiają się dziwne problemy z pocztą

Jeśli przed instalacją neostrady wszystko działało, a potem nagle przestało, to prawdopodobnie jest to problem z ustawienie MTU (maximum transfer unit). Standardowo jest to ustawione na 1500, ale w połączeniach adsl osiem bitów jest potrzebne do czegoś innego, stąd MTU na interfejsie 'internetowym' (karcie sieciowej do której przypięty jest modem) powinno być 1492. Dobrze jest obniżyć też na drugim końcu rutera, tj na interfejsie do sieci lokalnej. Zmienia się to w ustawieniach interfejsów sieciowych (poleceniem ifconfig albo skrypty ifup), sprawdza samym "ifconfig".

Jeśli komputer z sieci lokalnej w dalszym ciągu ma problemy, a pracuje pod windowsami, można spróbować zastosować któryś z patchy (sguide_tweak_2k albo sguide_tweak_98), instaluje się je po prostu i powinno to zlikwidować wszystkie problemy. (instrukcję i patche nadesłał: Musiker).

Można też spróbować doświadczalnie ustalić maksymalne MTU dla stacji windowsowej, w sposób następujący: z komputera z windowami pingować dowolny zewnętrzny host poleceniem 'ping' z parametrami -f (nie zezwala na fragmentację pakietu) i -l xxxx (ustawia wielkość wysyłanego pakietu. W ten sposób próbujemy przepchać przez naszą lokalną sieć i dalej do internetu pakietu różnej wielkości - zmieniamy parametr -l (to jest małe el) od 1492 w dół, i patrzymy kiedy zadziała. Ponieważ pakiet wysyłany przez pinga ma jeszcze nagłówek o wielkości 28 bajtów, do otrzymanej w ten sposób wartości należy dodać 28 i to będzie maksymalna wielkość pakietu, czyli MTU które na danej stacji windzianej ustawić należy. (podpowiedział i wyjaśnił: Edek z p.c.o.l., za co wielkie dzięki).

W windowsach MTU ustawia się albo ręcznie, w rejestrze (HKEY_LOCAL_MACHNE System CurrentControlSet Services Class netTrans00n - tych n-ów jest kilka, należy znaleźć właściwy), tam trzeba podać parametr MaxMTU - domyślnie go nie ma, a to oznacza że jest 1500.
Można też poszukać sobie w internecie programu DrTCP, który właśnie do tego służy.

zainstalowałam, obniżyłam na 1000 i wreszcie po 3 tyg. ujrzałam własną stronę, której bez tego manewru nie dane mi było oglądać.
:D :D :D (bat) (ble)
  • 0
Dar Życia Pozdrawiam, Sonia

#2 sonia

sonia

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 356 postów

Napisano 06 grudzień 2002 - 08:10

W ciągu niecałego miesiąca kilka wielogodzinnych przerw z Netem!!! - czyja to wina, że TPSA tak lekceważy nie tylko nasze pieniądze, ale czas?
Co robić?. Podczas interwencji - słyszy się wyjaśnienie: "padł serwer"- nie tylko pani nie ma dostępu!!!
Czekałam 7 lat, cieszyłam się jak dziecko - teraz, gdy dotykają mnie ciągłe przerwy z Netem - irytuję się jak trójka dzieci.
Nie mogę dotrzymywać terminów, nie mogę wobodnie rozłożyć spraw do terminowego wykonania - brrrr.
Jeśli macie jakie doświadczenia w egzekwowaniu takich reklamacji z dostawcą Netu- napiszcie.
(bat)
  • 0
Dar Życia Pozdrawiam, Sonia


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych