Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Nawiazujac do starego tematu....


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1 AisA

AisA

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 181 postów

Napisano 29 sierpień 2002 - 17:48

Niestety osoba , ktora poruszyla temat sexu wsrod ON nie che przekopiowac swoich wypowiedzie , no coz to ja postaram sie wzniecic na nowo dyskusje wstawiajac wiele mowiacy cytat "Nie to piękne ,co piękne tylko to co się komu podoba ! " Czekam na odzew ;)
  • 0
Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem, którego można mieć na tym interesownym świecie, takim, który nigdy Cię nie opuści, nigdy nie okaże się niewdzięcznym lub zdradzieckim, jest pies... Pocałuje rękę, która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą, on pozostanie. George G. Vest

#2 Skangur

Skangur

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 849 postów

Napisano 29 sierpień 2002 - 17:51

I słusznie, choć gust i smak ma znaczenie. Pokazuje Ciebie. Pokaż mi jak wyglądasz, a powiem Ci kto jesteś
  • 0
Skangur
Dla świata jesteś nikim,
ale dla kogoś możesz być całym światem.

#3 AisA

AisA

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 181 postów

Napisano 29 sierpień 2002 - 18:02

Hmm... swietnie powiedziane (ok )i teraz przejde plynnie na nowy temat nawiazujacy do twojej wypowiedzi.Czy jestesmy w stanie rozgryzc dana osobe na podstawie samego wygladu? Ja czytam wiele z oczu.Jest to pierwsza rzecz na jaka zwracam uwage u nowo poznanej osoby. A co powiecie na mowe ciala... mi szlenie duzo ona mowi . Odrazu jestem w stanie wyczuc czy jest ktos do mnie pozytywnie nastawiony , czy nie. Oczywiscie sa takie diabolki , kttorych za nic nie moge rozszyfrowac.
  • 0
Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem, którego można mieć na tym interesownym świecie, takim, który nigdy Cię nie opuści, nigdy nie okaże się niewdzięcznym lub zdradzieckim, jest pies... Pocałuje rękę, która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą, on pozostanie. George G. Vest

#4 Skangur

Skangur

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 849 postów

Napisano 29 sierpień 2002 - 18:35

Asiunia i tu Ci też odpowiem
Dokładnie masz rację, bo i ja pierwsze co robie to patrzę w oczy. Ciało też ma swoją wymowę.Gestami pomagamy sobie w wypowiedzi i przekazaniu myśli. Dodam jeszcze do tego mowę, a raczej jej tember zdradzający czy mówisz prawdę mamiąc pięknymi słowami. Wszystko to razem wzięte daje obraz człowieka ale też tylko do rozszyfrowania go w peirwszym zetknięciu, bo będąc z nim dłuzej odkrywamy dopiero jego wnętrze. A to jest najważniejsze.
  • 0
Skangur
Dla świata jesteś nikim,
ale dla kogoś możesz być całym światem.

#5 AisA

AisA

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 181 postów

Napisano 29 sierpień 2002 - 18:36

Hmm.. a jak myslicie jak dlugo mozna ukazywac sie swiatu , ukywajac swoje prawdziwe ja. Sa osoby , ktore zyja na pokaz dla ludzi, a w zaciszu domowym sa inni , gorsi , maja mniej ciepla zwlaszcza dla najblizszej rodziny.( oczywiscie wczoraj sie naogladalam o patologicznych rodzinach i nie moge tego tak zostawic poprostu bylam w szoku )
  • 0
Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem, którego można mieć na tym interesownym świecie, takim, który nigdy Cię nie opuści, nigdy nie okaże się niewdzięcznym lub zdradzieckim, jest pies... Pocałuje rękę, która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą, on pozostanie. George G. Vest

#6 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 29 sierpień 2002 - 18:43

No cóż sądze że niezbyt długo, przecież w końcu to musi puścić, czymś się ktoś musi zdrawdzić, w końcu nie wytrzyma i wybuchnie prawdziwym JA.

Może są jednak wyjątki dla innych CACY CACY a dla rodziny TYRAN, i to przez X czasu wpadł w rutynę i nic tego nie zmieni taki ma charakter. No tak tylko czy to są tylko jednostki, czy grzyby po deszczy?

Ale też ciekaw jestem czym to jest spowodowane, takie postępowanie, i jak temu można zaradzić abyśmy się tacy kiedyś nie stali lub nasze dzieci, w sumie życie jest zagadką i nie można powiedzieć że coś takiego może nas nie spotkać, jak sądzicie?
  • 0

#7 AisA

AisA

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 181 postów

Napisano 29 sierpień 2002 - 18:45

Niektorzy popelniaja bledy w wychowaniu dzieci ... niektorzy co daleko szukac nasi rodzice rowniez popelnili takie bledy , ktorych my postanoiwilismy sobie ,ze jak bedziemy mieli wlasne rodziny nie popelnimy .A jednak zdarza sie nam powielac sytuacje wyniesione z domu.Nie mowie tu o biciu , czy karceniu , ale czasem niektore metody wychowania , ktorych sami nie znosilismy skutkuja... dlaczego sie tak dzieje
  • 0
Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem, którego można mieć na tym interesownym świecie, takim, który nigdy Cię nie opuści, nigdy nie okaże się niewdzięcznym lub zdradzieckim, jest pies... Pocałuje rękę, która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą, on pozostanie. George G. Vest

#8 Skangur

Skangur

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 849 postów

Napisano 29 sierpień 2002 - 18:48

Dlatego, że są to metody sprawdzone od wieków i przynoszące efekt. A przypomnieć warto że uczono nasz pewnych zdrowych wartości. Szacunku do starszych (wogóle ludzi), miłości, prawdomówności honoru, ambicji i jeszcze kulku wspaniałych rzeczy. Dziś (choć przed tem nam się wydawało to udręką),jesteśmy dumni że nam coś pozostało z tego i staramy dalej przekazać to naszemu potomstwu, choc ono jak wiemy kreuje swój świat. Wierzę jednak że coś tam do nich dociera z tych spraw. A świat się zmienia, to i postępowanie ludzkie też się musi po części.
  • 0
Skangur
Dla świata jesteś nikim,
ale dla kogoś możesz być całym światem.

#9 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 29 sierpień 2002 - 18:49

Nie wiem, czy chodzi wam o mojego posta, ze starego forum
Nie pisalem tam o sexie, tylko o fakcie, iz kobieta niepelnosprawna jest tak samo piekna jak pelnosprawna, a moze nawet bardziej,
szczegolnie, ze sa mezczyzni, ktorzy w urodzie kobiecej bardzo cenia wlasnie niepelnosprawnosc, tak jak inni np, dlugie wlosy, albo piekne piersi.
Nie poruszam tu absolutnie kwesti uczuc, czy charakteru, mysle tylko o wygladzie zewnetrznym, zeby bylo jasne
  • 0

#10 Totto

Totto

    Podpowiadacz

  • Przyjaciele
  • PipPipPipPipPip
  • 275 postów

Napisano 29 sierpień 2002 - 18:51

Mi sie wydaje, ze Amelo pisze o gustach, a przeciez o gustach sie nie dyskutuje.
Natomiast sex jest czescia zycia prawie kazdego czlowieka. Nie ma znaczenia czy jestes sprawny czy niesprawny. Tak samo natura pcha cie w kierunku prokreacji. Dla mnie sex nie moze byc celem samym w sobie. Moze to byc piekne przezycie, kiedy kochamy sie z osoba ktorej bezgranicznie ufamy.
Wiem, ze czesto nie da sie pominac kwestii naszej niepelnosprawnosci ale powinnismy sie starac jak naczesciej mowic o LUDZIACH, nie zas o sprawnych i niepelnosprawnych.
  • 0

Totto :)
 


#11 AisA

AisA

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 181 postów

Napisano 29 sierpień 2002 - 18:53

Mam pytanie do Ciebie AMELO. Jest to moze pytanie wykraczajace poza ogol , a wchodzace w strefe intymnosci... ale rowniez i o tym przyjdzie ( przyszlo ?) nam pisac.
Otoz : czemu uwazasz , twierdzisz, zastanawiasz sie nad tym , ze
"kobieta niepelnosprawna jest tak samo piekna jak pelnosprawna, a moze nawet bardziej, "
nie umniejszam tym absolutnie kobietom z jednej , czy z drugiej strony ( kobieta ma sie czuc kobieta jedyna w swoim rodzaju ).Poprostu chcialam doglebnie poznac Twoja opinie i wysluchac , skomentowac.... widze w tym bardzo ciekawy temat .. zyciowy temat do dyskusji.
  • 0
Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem, którego można mieć na tym interesownym świecie, takim, który nigdy Cię nie opuści, nigdy nie okaże się niewdzięcznym lub zdradzieckim, jest pies... Pocałuje rękę, która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą, on pozostanie. George G. Vest

#12 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 29 sierpień 2002 - 18:55

hmm, co by tu jeszcze napisac, zeby bylo jasniej. Wiekszosc kobiet niepelnosprawnych uwaza swoja odmiennosc jako wade urody. faktycznie, dla wielu mezczyzn niepelnosprawnosc jest przeszkoda w poznawaniu kobiet ON. Jednak nie dla wszystkich, sa faceci, dla ktorych niepelnosprawnosc jest zaleta urody(mysle tu tylko o kwestiach zewnetrznych, nie mam na mysli charakteru, uczuc itd.). To proste, jednym podobaja sie blondynki, innym niepelnosprawne - to cala sprawa.
  • 0

#13 alojzik

alojzik

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 267 postów

Napisano 29 sierpień 2002 - 18:57

hm..... czegoś tu nie rozumiem ...
mnie się zawsze wydawało że jednak najważniejsze co przyciąga ludzi do siebie to ich charakter, usposobienie, podejście do życia... wygląd jest ważny ale tylko w pierwszym momencie... ja swoją niesprawność nie uważam za wadę już dawno zrozumiałam że jestem taką samą kobietą jak inne z tym że poruszam się trochę inaczej.
Rozumiem jeśli mężczyzna niesprawny szuka kobiety podobnej sobie chociażby ze względu na podobne przejścia, problemy, zrozumienie tematu.... jednak cały czas mnie zastanawia z jakich powodów facet zdrowy szuka kobiety niesprawnej ??? Zwłaszcza że mówisz że nie chodzi mu o jej charakter .... Czyżby z ciekawości seksu z niepełnosprawną kobietą ?
W tym temacie mogę cię zapewnić że wszystko przebiega tak samo... chyba że podnieca faceta sama świadomość że ona nie ma ręki czy nogi - ale to już zakrawa mi na jakiś rodzaj dewiacji.... A może podnosi to jego ego ? Bywa że ludzie zdrowi sądzą że skoro niesprawna to pewnie dziewica, a on taki samarytanin odkryje przed nią tajniki seksu i będzie jej pierwszym facetem ....... hm...
sorki nie chcę nikogo urazić - jednak nie rozumiem tu czegoś....
  • 0
Olik

#14 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 29 sierpień 2002 - 18:58

Ok, juz mi sie nie chce tlumaczyc
jestem dewiantem i niech tak zostanie
porozmawiajmy o sporcie, poezji, pogodzie za oknem.
Moze za jakis czas bedzie podatniejszy grunt na takie tematy, na razie nie widze tutaj na to szans. A szkoda. Na całym swiecie to normalne i nikt sie juz temu nie dziwi, Polska jak zwykle daleko za murzynami.
pozdrawiam wszystkich
  • 0

#15 Totto

Totto

    Podpowiadacz

  • Przyjaciele
  • PipPipPipPipPip
  • 275 postów

Napisano 29 sierpień 2002 - 19:00

Hm, chyba jakies slabe to twoje tlumaczenie Amelo, bo odnioslem takie samo wrazenie jak Ola. Ludzie sa ludzmi bez wzgledu na swoja sprawnosc. Nie sa lepsi ani gorsi, ladniejsi ani brzydszy. Moze choc krotko napiszesz co miales na mysli piszac: "Nie pisalem tam o sexie, tylko o fakcie, iz kobieta niepelnosprawna jest tak samo piekna jak pelnosprawna, a moze nawet bardziej..." oraz "Nie poruszam tu absolutnie kwesti uczuc, czy charakteru, mysle tylko o wygladzie zewnetrznym, zeby bylo jasne".
Mi to wyglada na fetyzm ale moge sie mylic.
  • 0

Totto :)
 


#16 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 29 sierpień 2002 - 19:03

dziekuje za opinie Totto i Alojzik
macie racje, fakt istnienia mezczyzn, dla ktorych niepelnosprawnosc jest zaleta urody jest przejawem fetyszyzmu i dewiacji.
co prawda zaden z takich mezczyzn za dewianta sie chyba nie uwaza, ale coz,
live is brutal and full of zasadzkas
  • 0

#17 AisA

AisA

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 181 postów

Napisano 29 sierpień 2002 - 19:04

Hmm ja rownez musze podzielic opinie Alojzika i Toto. Nie uwazam ,by zdrowe bylo stwierdzenie ,ze najbardziej podobaja mi sie kobiety niepelnosprawne ( tym bardziej wypowiedziane przez mezczyzne sprawnego).Rozumie serce nie sluga i mozna sie zakochac chocby w osobie, ktora nigdy nie ujrzy ukochanej osoby , ktora nigdy jej nie dotknie, ale jest to kwestia uczuc a nie podobania.
Na 100 zapytanych mezczyzn -98 a moze i 99 odpowie ,ze napewno by woleli kobiete sprawna , piekna...... ( wiadomo mezczyzni chcieli by wszystko naj ) Ajesli chodzi o kweste odczuc nikt nie moze byc siebie pewien tak do konca .Zycie lubi platac figle i to figle niekiedy najcudowniejsze i najpiekniesze (wiecie co mam na mysli )
  • 0
Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem, którego można mieć na tym interesownym świecie, takim, który nigdy Cię nie opuści, nigdy nie okaże się niewdzięcznym lub zdradzieckim, jest pies... Pocałuje rękę, która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą, on pozostanie. George G. Vest

#18 Totto

Totto

    Podpowiadacz

  • Przyjaciele
  • PipPipPipPipPip
  • 275 postów

Napisano 29 sierpień 2002 - 19:09

Przyszlo mi na mysl, ze mo to jest cos w rodzaju "ja lubie blondynki a ty brunetki". W takim wypadku jest to rownie glupie podejscie do drugiego czlowieka bo na podstawie cech zewnetrznych przypisuje jej sie cechy charakteru, ktorych wcale moze nie posiadac.
  • 0

Totto :)
 


#19 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 29 sierpień 2002 - 19:13

Jeszcze raz, zresztą po raz kolejny nawiąże do posta Amelo choć przecież Totto stwierdził (i słusznie!)że o gustach się nie dyskutuje a tu co??...dyskusja pełną parą, więc i ode mnie kilka słów:
Myślę że każdemu z nas trudno byłoby wyjaśnić dokładnie i jasno dlaczego akurat podoba nam się czy raczej pociąga jakaś cecha(w tym przypadku niepełnosprawność) w drugim człowieku tak po prostu jest i po co doszukiwać się nie wiadomo czego i kombinować dlaczego tak jest, że komuś podobają się akurat niepełnosprawni? Wspominacie o dewiacji... hmmm i może tymi opiniami sprawiacie że środowisko niepełnosprawnych jest jeszcze bardziej nie dostępne dla pełnosprawnych??
Wiem od przyjaciół że czasem trudno jest nawiązać kontakt z ON-powody są bardzo różne, których tu nie będę przytaczać a jak znajdzie się ktoś kto mówi wprost i "gra w otwarte karty" to jest BEEE bo mówi to co myśli
I już na koniec powiem Wam że znam człowieka, który mimo że na wózku dla wielu pełnosprawnych kobiet jest najbardziej męskim facetem na tym globie dlatego również że jest niepełnosprawny bo przecież tego faktu nie da się radykalnie od siebie oddzielić, mam rację czy nie?
  • 0

#20 Skangur

Skangur

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 849 postów

Napisano 29 sierpień 2002 - 19:28

Amelo, Twój temat jest tak samo dobry jak każdy inny tu poruszany. Forum jest tak zbudowane by pomieścić jak najwięcej dyskutantów i tematów do rozmów. Nie ma znaczenia czy rozmawiamy o pogodzie, poezji czy sporcie. Ale jeżeli poruszamy już jakiś temat , to każdy wypowiadający się pisze tak, jak go rozumie ze swej strony. Nie musisz się obrażać na odmienne zdania, tak jak nie obrażają się dyskutanci na Twój punkt widzenia – prawda? To jest wymiana myśli i rozumienia tego świata na swój indywidualny sposób. Inaczej to wszystko nie ma sensu.
Nikt Ciebie tu nie obraża, ma jedynie inne lub podobne zdanie. O.K. ?
A wracając do tematu(choć już się wypowiadałem wcześniej),to ja bardziej przywiązuję wagę do wnętrza kobiety i jej osobowości, choć to nie znaczy, że nie zwracam uwagi na urodę. Wszystko można pogodzić i dopasować do SWOJEGO gustu.
  • 0
Skangur
Dla świata jesteś nikim,
ale dla kogoś możesz być całym światem.


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych