Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Moje nastroje


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 01 wrzesień 2004 - 23:14

***
- Jak dzikie konie
Przed siebie biec

- Ku słońcu...

Czuć we włosach
Wiatr wolności,
Zapach wiosny
Chłonąc całą sobą

- Jak dzikie konie
Przed siebie biec

- Ku wieczności...
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#2 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 01 wrzesień 2004 - 23:19

To tylko (?) marzenia

Naiwne marzenia
Jak bezbarwne motyle
Przelatują
W poszukiwaniu
Kolorów tęczy

Trzepoczą skrzydłami
Przerażone
Szarością rzeczywistości
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#3 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 10 wrzesień 2004 - 13:18

Było - minęło

Pożar serca
już minął...

- A może
to słońce
tak paliło?


***

Z uśmiechem na ustach zamarłym
Pójdę na pogrzeb serca swego
Do grobu złożę i serce i uśmiech
Bo nie potrzebuję uśmiechu martwego
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#4 Karoll

Karoll

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 129 postów

Napisano 11 wrzesień 2004 - 12:53

Twoja poezja to wieka pomyłka.
  • 0

#5 Malcolm

Malcolm

    Sufler

  • Przyjaciele
  • PipPipPipPipPipPip
  • 419 postów

Napisano 11 wrzesień 2004 - 14:17

pisz dalej nie przejmuj sie ktos to czyta
  • 0
"Cywilizacja nie osiągnie doskonałości, póki ostatni kamień z ostatniego kościoła nie spadnie na ostatniego księdza i nie uwolni świata od tej hołoty" - Umberto Eco

#6 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 11 wrzesień 2004 - 18:16

Trudno się przejmować wypowiedzią kogoś, kto zawsze wypowiada się z goryczą, złością i nie potrafi niczym się cieszyć. W każdym jego poście nie ma ani odrobiny radości.
Na poezji Karoll też się nie zna, albo nie widział tego rodzaju wierszy. Gdyby zobaczył "haiku", to pewnie nie wiedziałby, że to wiersz.
Ponadto, może akurat te wiersze nie są najlepsze, ale nie mam odwagi wstawić innych, bo są zbyt osobiste.
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#7 Karoll

Karoll

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 129 postów

Napisano 12 wrzesień 2004 - 12:40

Mylne masz zdanie o mnie Kiciu, przeciez mnie znasz! To jakim prawem o mnie tak piszesz! Pozdrawiam i życzę pogody ducha Karoll
  • 0

#8 Nilfheim

Nilfheim

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 513 postów

Napisano 12 wrzesień 2004 - 12:48

Tesh bywam złośliwy :D ale wiersze Kici akurat osobiscie mi sie podobaja :D Natomiast Karoll troshke mnie przeraza :twisted: :twisted: :twisted:
  • 0
Bestia najgorsza zna trochę litości , lecz ja jej nie znam , więc nie jestem bestią.

Youth's like diamonds in the sun
And diamonds are forever

#9 tomaszek

tomaszek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 827 postów
  • Skąd:wyspa Wolin

Napisano 12 wrzesień 2004 - 15:18

Karoll napisał ze twoja poezja to pomyłka,
o wielu pisarzach i poetach tak mowiono,ze twoja tworczosc to pomyłka,
tak ze kicia nie przejmuuj sie i pisz dalej
  • 0
Eunuch i krytyk z jednej są parafi....obaj wiedzą jak trzeba-żaden nie potrafi. (Boy-Zeleński)

#10 Karoll

Karoll

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 129 postów

Napisano 12 wrzesień 2004 - 20:07

Oczywiście MalcolmX ma rację pisz dalej, ale jak na razie chowaj swe wiersze do szuflady. Ja też pisze, ale dopóki nie mam pewności, że wiersze są godne opublikowania to nie wyjmuje je ze szuflady. Ostatnio gdzieś czytałem wywiad z Panem Tadeuszem Różewiczem gdzie stwierdził że: Najlepszym treningiem dla początkującego poety jest pisanie dziennika.

:-D
  • 0

#11 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 12 wrzesień 2004 - 20:30

skoro ci si nie podobaj te wiersz, to poprostu ich nie czytaj. Sa jednak tacy, którzy z przyjemnosci je czytaj wiec nie widz nic niestosownego w tym, ze one tu sa
  • 0

#12 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 13 wrzesień 2004 - 09:36

Bardzo dziękuję za pochlebne opinie, cieszę się, że komuś się podobają moje wiersze.

Karoll napisał:

Mylne masz zdanie o mnie Kiciu, przeciez mnie znasz!


Nie znam cię Karolu, ale widzę, że jest w Tobie dużo goryczy (ale to jest moje zdanie - czyżbym się myliła?). :?:

Karoll napisał:

Ja też pisze, ale dopóki nie mam pewności, że wiersze są godne opublikowania to nie wyjmuje je ze szuflady. Ostatnio gdzieś czytałem wywiad z Panem Tadeuszem Różewiczem gdzie stwierdził że: Najlepszym treningiem dla początkującego poety jest pisanie dziennika.


Tym razem to Ty się mylisz Karolu, nie jestem początkującym poetą - moje wiersze ukazywały się w "Validusie" i podobały się, a dziennik już pisałam przez kilka lat (czyżbyś doszukiwał sie w wierszach jakichś form gramatycznych i stylistycznych (bo ja tego nie lubię).:!:
Co do odważniejszych wierszy, to jeszcze muszę się namyśleć czy je tu wstawię (E)
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#13 Karoll

Karoll

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 129 postów

Napisano 13 wrzesień 2004 - 18:57

Pineska! Forum jest po to, aby każdy mógł wypowiedzieć tak jak Kicia ma prawo zamieścić swój wiersz tak i ja mam prawo wypowiedzieć się.
  • 0

#14 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 13 wrzesień 2004 - 20:18

oczywiscie, ze masz do tego prawo i ja tego nie neguje. Zauwaz, ze nie napisalam nic o tym, ze nie powinienes pisac wlasnych opinii ani ze nie masz racji odnosnie wartosci tych wierszy. Zauwaz tez, ze to ty uwazasz, ze nie powinno sie na tym forum pokazywac takich wierszy, a jak to ujales pisac dzienniki, wiec brakuje ci chyba konsekwencji, bo skoro ty mozesz wyrazac opinie, to pozostali maja prawo pisac, pomimo, ze tobie sie to nie podoba. ja tylko napisalam, ze przeciez nie musisz tego czytac i to wszystko. No i moze jeszcze to, ze Kicia niekoniecznie pisze dla ciebie ale dla tych, którym jej wiersze sie podobaja (a tacy tu sa).
To tyle odnosnie wyjasnienia, a teraz z przyjemnoscia poczytam wiersze. A wszystkich ktorzy zagladaja tu po to, zeby podobnie jak poczytac wiersze, przepraszam za te .... (brakuje mi slowa), a szczegolnie ciebie Kiciu za male zamieszanie na twoim poscie. :oops:
  • 0

#15 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 13 wrzesień 2004 - 20:19

p.s. ja z przyjemnosci czytam twoje wiersze
  • 0

#16 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 14 wrzesień 2004 - 08:43

NIE MA SPRAWY PINESKO :-D
PISZCIE, TO MOŻE ODWAŻĘ SIE WSTAWIĆ COŚ, CO SPODOBA SIĘ TEŻ TYM, CO MNIE TERAZ KRYTYKUJĄ ;)
JEST MI TEŻ OGROMNIE SMUTNO, BO STRACIŁAM CZĘŚĆ SWOICH WIERSZY, A NIE WSZYSTKIE DA SIĘ ODTWORZYĆ :(
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#17 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 13 październik 2004 - 23:15

spodobało mi się, więc wstawiam...

Nadzieja ma skrzydła,
przysiada w duszy
i śpiewa pieśń bez słów,
która nigdy nie ustaje,
a jej najsłodsze dźwięki
słychać nawet podczas wichury...

Emily Dickinson

Może niedługo i ja coś nowego napiszę...
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#18 Muszka

Muszka

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 36 postów

Napisano 14 październik 2004 - 11:25

Na pewno Kiciu napiszesz. Ja przeczytam Twoje wiersze z przyjemnością.
Pozdrawiam Ciebie serdecznie :-D - Muszka
  • 0
Nawet, jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie gaś nigdy światła nadziei...

#19 _Ayla_

_Ayla_

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 277 postów

Napisano 14 październik 2004 - 21:17

Kiciu

wiersz biały jest mi szczególnie bliski i bardzo mi się podobają Twoje wiersze. Ja od dłuższego czasu jestem "bezpłodna" ale wiem, że znów zaskoczę. :-)

Pozdrawiam przy okazji Basiunię, Skangurka, Freda, Włodzia i wszystkie wrażliwe dusze. Mało jestem w sieci ale pamiętam...

Ayla
  • 0

#20 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 19 październik 2004 - 11:41

* * *

Moje serce drży
Jak zmarźnięte szczenię
Poszukujące ciepła matki
Ja także szukam
Twego ciepła
Nie znajdując go
Zamieram
- W odrętwieniu
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych