Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Baby Boom


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Madziulka

Madziulka

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 103 postów

Napisano 01 wrzesień 2004 - 13:04

W CO WIERZYŁY NASZE BABKI

1) Tak mojego noworodka, jak i innego bardzo dobrze mi znanego uspokajało przelewanie wody. W celu wykonania doświadczenia potrzebne są: noworodek leżący, szczelnie zakręcona butelka z wodą (niepełna). Butelką poruszamy przy uchu noworodka, tak aby słyszał przelewanie.

Po kilku minutach noworodek zasypia. Na starszaku nie doświadczałam....

2) A słyszeliście, że jak będąc w ciąży przestraszysz się czegoś i dotkniesz się gdzieś na brzuchu, to dziecko będzie w tym miejscu miało znamię ?

3) Dziecko nie może chodzić w jednym kapciu bo zostanie sierotą !

4) Nie można przechodzić nad dzieckiem bo nie urośnie.

5) Gdy kobieta w ciąży ma zgagę, maluszek będzie miał na pewno dużo włosków....

6) Wyobraźcie sobie, że moja koleżanka nad głową swojego śpiącego synka przelewala przez pieluszke gorący wosk ! ! ! ! Żeby odpędzić jakieś złe duchy, czy coś w tym stylu ! ! ! !

7) Nie wolno podchodzić z maluszkiem do lustra bo będzie się jąkać.

8 ) Będąc w ciąży nie wolno zaglądać w studnię, bo dziecko będzie niewidome.

9) Będąc w ciąży nie wolno nosić korali ani naszyjników, bo się pępowina owinie wokół szyi.

10) Poza tym noworodkowi nie wolno obcinać paznokci tylko trzeba je ogryzać !

11) Jak się takiemu maluchowi (przed ukończeniem 1 roku) obetnie włosy, to mu się "obetnie rozum" i będzie głupie...

12) Zapomnieliście jeszcze o tym, że noworodkowi trzeba lizać oczy, tylko nie wiem jeszcze po co:)

13) A propos płakania w nocy, trzeba lać gorący wosk ZA glową dziecka do miski z zimną wodą (jak w Andrzejki). Potem popatrzeć na kształt, to jest to co straszyło nasze dziecko ! Od tego momentu dziecko będzie spokojne jak aniołek !

14) Na budzie wózka trzeba przyczepić czerwoną kokardkę. Po to, żeby wredne baby ze złymi oczami nie zauroczyły nam dziecka. Taki urok może prowadzić do nieprzespanych nocy dziecka i rodziców, lub nawet choroby dziecka !

15) Nie wolno w ciąży zagladać przez dziurkę od klucza bo... dzidzi będzie miało zeza.

16) Nie wolno w ciąży niczego nikomu wziąć (zabrać), bo... będzie złodziejem.

17) I najlepsze: Nie wolno bujać wózka w którym NIE MA dziecka bo...będzie go bolała główka.

18 ) Nie wolno w ciąży robić na drutach, szydełkiem, szyć bo będzie okręcone pępowiną i się udusi przy porodzie.

19) Nie wolno mieć kotów w domu będąc w ciąży, bo dziecko się urodzi z "zajeczą wargą", czyli chyba rozszczepem ?

20) Jeszcze jedno - przelewanie wosku za głową śpiacego dziecka: miska z wodą a na powierzchni ma się unosić krzyżyk ze związanych nitką patyków i na to sie leje wosk. Taką informacje dostalam 11 lat temu. Też się śmiałam:)))))

21) A jak już to biedne dziecię zostanie zauroczone, to trzeba odczynić urok. Robi się to mniej więcej tak: do garnuszka wlewa się wodę, wsypuje trochę popiołu i wkłada taką kulkę ulepioną z chleba i śliny. Następnie z tym garnczkiem obchodzi się 3 razy kołyskę dziecka (chyba odmawia sie przy tym jakąś Zdrowaśkę, czy coś), a potem wychodzi się na próg i jednym ruchem wychlustuje się zawartość garnuszka za próg, mowiąc przy tym: a kysz ! Też trzy razy. Urok mija jak ręką odjął !

22) Jeśli kobiecie w ciąży się czegoś zachce, to należy jej to dać, bo temu kto odmówi zalęgną się myszy w spichlerzu, domu czy co tam kto ma.

23) Zasikana pielucha jest podobno niezła w odczynianiu uroków. Trzeba nią machać w cztery kąty pokoju dziecka i chyba jeszcze coś mówić, ale nie bardzo wiem co.

24) Jeśli pogłaszczesz ciężarną po brzuchu to przyniesie ci to szczęście.

25) Wedle mojej teściowej nie wolno do dziecka mowić "żabciu" bo przez trzy dni nie będzie dziecko rosło.

26) Podczas zmywania, czy prania, kobieta ciężarna nie może zachlapać sobie brzucha, bo dziecko będzie pijakiem


Zebrane z grupy PL-SOC-DZIECI
  • 0
:) "Szczęście jest nie to, co posiadasz, lecz czym potrafisz się cieszyć" :) Ciesz się wszyyyyyyyyystkim! :):):)
"Wesołe serce jest najlepszym lekarstwem." /Przysłów(Przypowieści Salomona) 17:22/

#2 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 03 wrzesień 2004 - 09:51

Mogę dodać kilka zasłyszanych przesądów w nieco innej wersji:

- nie wolno bujać wózka, w którym nie ma dziecka, bo można sobie "wybujać" drugie dziecko :D
- jeśli panna podejdzie do lustra z nieswoim niemowlęciem, to wkrótce będzie w ciąży :D
- jeśli kobieta ciężarna ma często ochotę na ostre i kwaśne potrawy, to urodzi chłopca, a jeśli na słodkie, to dziewczynkę :D (ciekawe, czy urodzi bliżnięta, jeśli ma ochotę i na to, i na to :-D )
- jeśli kobieta w ciąży na kogoś się "zapatrzy", to dziecko będzie miało jego urodę :D lub jakąś wadę :?
- jeśli kobieta w ciąży przestraszy się czegoś i dotknie się ręką gdziekolwiek (nie tylko do brzucha), to dziecko będzie miało znamię w miejscu dotknięcia :D

Takich przesądów jest mnóstwo. Przy niektórych nie wiadomo czy śmiać się, czy płakać... :?
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#3 Madziulka

Madziulka

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 103 postów

Napisano 03 wrzesień 2004 - 12:38

hehehehe, fajne :)
  • 0
:) "Szczęście jest nie to, co posiadasz, lecz czym potrafisz się cieszyć" :) Ciesz się wszyyyyyyyyystkim! :):):)
"Wesołe serce jest najlepszym lekarstwem." /Przysłów(Przypowieści Salomona) 17:22/

#4 Liwia

Liwia

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 540 postów

Napisano 04 wrzesień 2004 - 16:43

Moglibyśmy tak w nieskończoność... Ale mi najbardziej podobą sie panika mojej babci, gdy rozkłada się parasol w domu. To na bank przynosi pecha :-D
A nad kołyską malucha trzeba zawiwsić czerwoną kokardkę, bo ona odpędza złe moce :oops:
Pozdrawiam
Liwia
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych