Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Schodołaz


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 as77

as77

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 12 sierpień 2004 - 11:32

Witam!

Jestem tu nowy i na imię mam Adam.
Szukam tak w sieci jakichś informacji na temat schodołazu. Przeważnie wpadam na jakieś strony firm które sprzedają takie urządzenia, niestety nie mogę znaleźć nic na temat ich funkcjonalności, awaryjności itp.
Chciałem się zapytać, może ktoś w Was miał do czynienia ze schodołazem typu scalamobill lub gąsienicowym?
Za wszelkie informację będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam,
Adam
  • 0

#2 zolziatko

zolziatko

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 20 sierpień 2004 - 22:28

Hej
Minusem gąsienicowego schodołazu (przynajmniej tego którego używałąm), było to, że gdy gąsienice przejechały po mokrym, to później na schodach się ześlizgiwał. Po wjeździe na drugie piętro musieliśmy go ładować.
Pozdrawiam
  • 0
;)

#3 Michał

Michał

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 126 postów

Napisano 29 kwiecień 2005 - 17:21

Ja mam schodołaz gąsienicowy, od ponad roku. W zasadzie jeszcze nie było awarii, ale zdarzały się drobne "wpadki" typu ześlizgnięcie się wózka z podtrzymań, ale nic groźnego. Pasy i pozostałe zabezpieczenia zadziałały.
  • 0

#4 biegły

biegły

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 31 maj 2005 - 19:55

Witam!
Ja widziałem schodołaz C-Max sprytne urządzenie w bardzo wąskiej klatce schodowej w domku jednorodzinnym bez problemu transportował osobę!
I co ważne, może się zmieścić do małego auta po złożeniu!
Pozdrawiam
  • 0

#5 marwaw

marwaw

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 84 postów

Napisano 12 maj 2006 - 18:41

Witam!
Czy ktoś z Was korzysta z tzw. schodołazu? Nigdy nie miałam okazji nawet z daleka oglądać takiego urządzenia, a bardzo pilnie potrzebowalibyśmy pomocy przy pokonywaniu schodów. Nie wiem, czy w naszej sytuacji coś takiego zdałoby egzamin.
Oboje z mężem mamy problemy z poruszaniem się. Mąż już samodzielnie nie może pokonać siedmiu stopni prowadzących do mieszkania na parterze w wieżowcu. Ja mam jeszcze troche siły, ale niesprawne biodra.
Jak sądzicie, czy warto kupić schodołaz? Czy ja dam sobie rady ze zjazdem po schodach? Mąż waży 65 kg.
Z góry dziękuję za opinie w tej sprawie.
Maria :-D
  • 0
"...Miłość nigdy nie ustaje..."

#6 Fibi

Fibi

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 636 postów

Napisano 12 maj 2006 - 19:33

Ja mniłam okazję przetestować schodołaz do którego "dołącza" się wózek.Fajna rzecz,ale nie nadaje się do pokonywania kilku pienter w bloku.W moim bloku jest zbyt wąsko na pól piętrach [koło mieszkń]U Ciebie jest inaczej bo mieszkasz na parterze.Schodołaz jest łatwy w obsudze dla osoby sprawnej.Ty masz problemy z poruszaniem się ,być może szybko się męczysz.Myślę ,że schodołaz u Was nie zda egzaminu.
Są też schodołazy na których siada się bezpośrednio bez wózka .Nie wiem czy to urządzenie jest lekkie czy nie.

Added after 4 minutes:

Odwiedz strone:

www.mobilex.pl/wiz_1.php

Added after 26 minutes:

Najlepiej będzie Marwaw jak sama poczytasz w internecie o schodołazach. Ja nie miałam tak naprawdę styczności z tym sprzętem.Życzę powodzenia w poszukiwaniach. ;)
  • 0

#7 emi

emi

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 12 maj 2006 - 20:26

Mario,z własnego doświadczenia wiem,że schodołaz powinna obsługiwać osoba sprawna i silna,bo to nie to samo,co pchać wózek.Ale jeśli to jest tylko siedem stopni,może dasz radę,a może pomogą sąsiedzi.
  • 0

#8 marwaw

marwaw

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 84 postów

Napisano 12 maj 2006 - 21:07

Dzięki za tak szybki odzew.
Oglądałam C-Max, ale nie potrafię sobie wyobrazić jak toto "idzie" po schodach. Może ktoś jeszcze coś mi poradzi.
Sąsiadów wolę nie angażować.
Pozdrawiam
Maria
  • 0
"...Miłość nigdy nie ustaje..."

#9 Agie***

Agie***

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 78 postów

Napisano 13 maj 2006 - 08:33

Władze wydziału, na którym studiuję zdecydowały się na zakup schodołaza.
Jego zdjęcie i opis takiego urządzenia:

Link nieaktualny allegro.pl/item103794529_promocja_schodolaz_tk_100_tr_93_fvat_gwarancja.html

Na początku było bardzo fajnie stosować takie urządzenie.
Jednak w tej chwili(po ok. 1,5 roku) coraz częściej psują się akumulatory i koledzy i tak mnie noszą po schodach.
Tak jak napisał/a emi do obsługi schodołaza potrzebna jest osoba sprawna i silna fizycznie. Wiem, że kolega, który pomaga mi w przemieszczaniu się za pomocą tego urządzenia, musiał przejść specjalne szkolenie z zakresu jego obsługi....


  • 0
Mam na imię Agata :)

#10 Gość_szarotka_*

Gość_szarotka_*
  • Gość

Napisano 13 maj 2006 - 13:11

Ja też przyłączam się do zdania, że do schodołazu potrzebna jest sprawna, silniejsza osoba. A może spróbować zrobić podjazd z dofinansowania z PCPR-u (program likwidacji barier architektonicznych)?
Pozdrawiam
  • 0

#11 marwaw

marwaw

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 84 postów

Napisano 13 maj 2006 - 13:29

Wielkie dzięki WAM za opinie i porady.
Życzę wszystkiego dobrego. :-D
Maria
  • 0
"...Miłość nigdy nie ustaje..."

#12 emi

emi

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 13 maj 2006 - 17:24

Mario,ale nie rezygnuj zbyt pochopnie,bo chyba Cię troszeczkę wystraszyliśmy swoimi opniami:). Schodołazu nie kupuje sie jak "kota w worku".Najpierw przyjeżdża przedstawiciel firmy sprzedającej go,(przynajmniej u mnie tak było) i robi prezentację.Wtedy to,możesz dokładnie zobaczyć na jakiej zasadzie on działa i czy dasz radę go obsługiwać.Musisz też pamiętać,że tak jak napisał Agie,urządzenie to wymaga dbania o jego stan techniczny.Pozdrawiam.
  • 0

#13 marwaw

marwaw

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 84 postów

Napisano 13 maj 2006 - 21:14

Rozmawiałam z pracownikiem PCPR-u. Poda mi adres osób posiadających schodołaz, abym mogła sama sprawdzić jak on funkcjonuje.
Raz jeszcze dziekuję za tak szeroki odzew na moje pytanie.
Maria
  • 0
"...Miłość nigdy nie ustaje..."

#14 basia56

basia56

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 20 sierpień 2014 - 16:18

Marwaw, nie musisz odwiedzać osób, które z tego korzystają. Teraz firmy same do Ciebie przyjadą i bezpłatnie pokażą sprzęt. Tu nawet jest taka informacja: http://www.schodolaz...herpa-n902.html.


  • 0

#15 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3583 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 20 sierpień 2014 - 20:37

Odpowiedziałaś na post sprzed ośmiu lat :D

 

wyk.png


  • 1

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#16 katrin323

katrin323

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 05 czerwiec 2017 - 16:08

Witam. Mam ogromny problem z wyborem schodołazu. Z uwagi na wysoki koszt używanego.Będę wdzięczna za wszelkie sugestie osób, które sprawdziły ich obsługę w praktyce. Chciałabym, żeby jego kupno rzeczywiście pomogło w trudnym codziennym funkcjonowaniu a nie przysparzało problemów lub niepotrzebnie zajmowało miejsce ( niestety to też się zdarza np z powodu trudności z obsługą tego sprzętu). Dodam tylko, że problem dotyczy wąskiego podestu na jednym półpiętrze klatki schodowej( cztery kondygnacje), którego jedna połowa jest węższa ponieważ część powierzchni zajmuje ostatni schodek nie odgrodzony z jednej strony(poręcz kończy się na wcześniejszym stopniu, a z drugiej strony odgrodzony ścianą )szer 90/228cm, druga połowa podestu   150/228 cm. Dostałam informację, że schodołaz gąsienicowy na tej powierzchni się nie sprawdzi. Schodołaza kroczącego obawiam się ze względu na bezpieczeństwo ( jestem drobną osobą, nie mogę liczyć na jakąkolwiek pomoc ze strony osoby niepełnosprawnej waga ok. 70kg +wózek). Bardzo proszę o jakieś podpowiedzi, co do wyboru bezpiecznego, funkcjonalnego schodołaza.


  • 0

#17 Aribeth

Aribeth

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 152 postów

Napisano 05 czerwiec 2017 - 20:20

Ale skąd pewność że gąsienicowy sobie nie poradzi? Spróbuj umówić się na prezentację z firmą która sprzedaje schodołazy. Wtedy będziesz mogła przekonać się się empirycznie czy konkretny typ zda egzamin.


  • 0

#18 katrin323

katrin323

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 05 czerwiec 2017 - 20:35

Firmom przesyłałam zdjęcie problematycznego półpiętra, podawałam wymiary i stąd ta informacja. Na razie nie mam firmy, która mogłaby przeprowadzić taką prezentację. Może w najbliższym czasie uda mi się coś znaleźć. Mimo to proszę o opinie dotyczące obsługi tych schodołazów. Zastanawiam się też nad platformą. Niestety, obawiam się, że koszt przekracza moje możliwości. Poza tym platforma nie jest mobilna. Myślę, że schodołaz jest bardziej pożyteczny, bo można go przewieźć i wykorzystać gdy jest taka potrzeba w innym budynku, nie koniecznie miejscu zamieszkania.
 

Ale skąd pewność że gąsienicowy sobie nie poradzi? Spróbuj umówić się na prezentację z firmą która sprzedaje schodołazy. Wtedy będziesz mogła przekonać się się empirycznie czy konkretny typ zda egzamin.


Dziękuję za zainteresowanie tematem i odpowiedź.

Użytkownik kuba edytował ten post 05 czerwiec 2017 - 21:31
Połączono posty

  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych