Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Jest nas 14,3 %


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

#1 marcia

marcia

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 118 postów

Napisano 22 lipiec 2004 - 17:16

Narodowy spis powszechny ludności przeprowadzony w 2002 roku ustalił liczbę osób niepełnosprawnych w Polsce na poziomie 5.456,7 tys., co stanowiło 14,3% ludności kraju. Oznacza to, że co siódmy mieszkaniec naszego kraju był osobą niepełnosprawną lub za taką się uważał.
W stosunku do 1988 roku, kiedy to przeprowadzono poprzedni spis ludności Polski, liczba ta wzrosła o 1.721,2 tys. osób, to jest prawie o połowę (46,1%).

troszkę nas dużo. (E)
  • 0
Pozdrawiam
Marta

#2 Gość_Karina_*

Gość_Karina_*
  • Gość

Napisano 22 lipiec 2004 - 18:35

Niestety a może z pewnego punktu stety. Mam tu na myśli pomysł zjednoczenia się NAS WSZYSTKICH - NIEPELNOSPRAWNYCH zjednoczenia się (zgromadzenie, stowarzyszenie) aby głośniej mówić o swoich sprawach i problemach, codziennej egzystencji....Może wreszcie KTOS BY NAS USLYSZAL I ZACZAL Z NAMI ROZMAWIAC, a jak myślę im więcej głosów, tym lepiej....Tylko....Czy to możliwe?
  • 0

#3 Nilfheim

Nilfheim

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 513 postów

Napisano 23 lipiec 2004 - 02:57

Nio to teraz sie zdziwilem :) 14,3 % ? To bardzo duzo w skali społeczeństwa
  • 0
Bestia najgorsza zna trochę litości , lecz ja jej nie znam , więc nie jestem bestią.

Youth's like diamonds in the sun
And diamonds are forever

#4 Baba

Baba

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 499 postów

Napisano 23 lipiec 2004 - 09:02

Jak możemy się zjednoczyć jeśli ON się sprzeczają między sobą, kto jest bardziej chory, czy niewidomy, czy może jednak tetrus, czy głuchy. Dopóki sami się nie opamiętamy to o zjednoczeniu nie ma co myśleć nawet. Pozdrowionka dla innych grup ON od narządu ruchu. :D
  • 0
Nawet siwa może być szczęśliwa

#5 Katarzyna

Katarzyna

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 33 postów

Napisano 23 lipiec 2004 - 13:46

Chciałam Wam zwrócić na jedno uwagę: wiem że to inna niepełnosprawność, ale chodzi o fakt.
Mianowicie mój synek który ma jak wiecie zaspół Downa podczas spisu ludności nie mógł byc wpisany jako osoba niepełnosprawna ponieważ nie miał orzeczenia stopnia niepełnosprawności!!! Co jest paranoją (przypomnę jeszcze że właśnie w tym czasie zmieniły się przepisy i wstrzymano komisje ustalające to). Więc został wpisany jako zdrowe dziecko do spisu ludności. Ile takich dzieci było??? Według statystyki mój synek jest zdrowym obywatelem. Nie wiem tylko czy sie mam cieszyć z tego powodu... :x
  • 0
Jasmina

#6 Nilfheim

Nilfheim

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 513 postów

Napisano 23 lipiec 2004 - 13:55

Baba - akurat sprzeczki to nie domena ON tylko wszystkich Polaków
  • 0
Bestia najgorsza zna trochę litości , lecz ja jej nie znam , więc nie jestem bestią.

Youth's like diamonds in the sun
And diamonds are forever

#7 Gość_Karina_*

Gość_Karina_*
  • Gość

Napisano 23 lipiec 2004 - 15:57

Ano tak Nif to smutna prawda NIESTETY
  • 0

#8 tagera

tagera

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 154 postów

Napisano 04 sierpień 2004 - 13:42

oN zawsze będą się dzielić ze względu na potrzeby. Bo czego innego chce niewidomy, a czego innego osoba na wózku, a czego innego niesłyszący itd. I niegdy nie bedzie tak, że jeden drugiego zrozumie. Swego czasu bywałam w dużych skupiskach osób niesprawnych w różnym stopniu. To nie wygląda tak ładnie od środka, że to my się tak dobrze rozumiemy. :? :(
  • 0
każda chwila zła która odchodzi daje radość

#9 Kasia-spiniol24

Kasia-spiniol24

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 111 postów

Napisano 29 sierpień 2004 - 07:49

Pamietaj ze my tez jestesmy ludzmi i mamy takie same prawa jak inni zdrowi czasemi sie zastanawiam czemu tak jest i czy bog musial stworzyc osoby chore
jestesmy inni ale tez potrafimy kochac i duzo innym dac
no coz tak jest na tym swicie jedni sa tacy inni normalni :oops:
pozdrawiam :!: :!: :!:
  • 0

#10 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 29 sierpień 2004 - 12:44

Kasiu, a co to znaczy "jedni sa tacy inni normalni" :?:
Sorki, ale nie wiem co miałaś na myśli, że niby kto jest normalny :?: a kto nie jest :?: Chyba jako ON nie uważasz się za nienormalną :!: Czy masz może definicję NORMALNOŚCI :?: Nie ma czegoś takiego jak "normalny" i "nienormalny" są tylko nasze przekonania, konwenanse. Zwykle "nienormalne" jest to co ODMIENNE. A PRZECIEŻ KAŻDY CZŁOWIEK JEST INNY :!: czy to oznacza, że każdy jest "nienormalny" :?:
Ponadto piszesz: "czasemi sie zastanawiam czemu tak jest i czy bog musial stworzyc osoby chore". Naprawdę tak myślisz, że Bóg nas uczynił chorymi :?: Według mnie to, że ludzie chorują zależy od tego jak postępują. Zobacz jak przyczyniają się do tego, że Ziemia może przestać nadawać się do zamieszkania. Oczywiście to, że niektórzy są chorzy nie musieli sami na to zapracować, ale inni ludzie na pewno przyczynili się do tego. Chyba nie myślisz, że Bóg będzie stał koło każdego człowieka i groził mu palcem za każdym razem, gdy chce zrobić coś złego :?: , ale gdyby nawet tak było, to niektórzy i tak robiliby co zechcą.
Ponadto każde dziecko rodzące się jest cennym darem, nawet wtedy, gdy rodzi się chore :!:
Jeśli uważasz inaczej, to twoje zdanie, a ja nie zgadzam się z tobą :!:
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#11 Kasia-spiniol24

Kasia-spiniol24

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 111 postów

Napisano 29 sierpień 2004 - 13:05

Czesc kicia :!: :!:
przepraszam ze cie urazilam ale kazdy czlowiek ma wlasne zdanie ja uwazam tak a ty inaczej
a co do mojej choroby to sie nie wcydze ze jestem chora :!: :!: ale swiat jest dziwny
a po za tym ciesze sie ze jestem jaka jestem a moglo byc innaczej moglam umrzec zaraz po przyjsciu na swiat a potem byc na wozku ciesze sie ze chodze jak chodze
i wiesz co mam kuzyna ktory ma porarzenie calego ciala i nie mowi jest mi bardzo przykro z tego powodu i moze dlatego tak napisalam :!: :!: :cry:
a ja jestem osoba bardzo wrazliwa na bol i cierpienie :!: :oops:
jesli cie czyms urazilam to przepraszam bardzo mocno :!: :!: pa :!:
  • 0

#12 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 29 sierpień 2004 - 21:37

Wiesz co Kasiu, wydaję mi się, że niezbyt uważnie przeczytałaś to co napisałam, bo twoja odpowiedź w niczym nie wyjaśnia twego odmiennego zdania. :?
Ponadto, świat jest nie tylko dziwny (co często dodaje mu uroku), ale przede wszystkim jest piękny, a jeśli ludzie uważają inaczej, to tylko dlatego, że nie potrafią tego dostrzec. (E)
Niczym też nie wyjaśniłaś swojej poprzedniej wypowiedzi.
Źle zrozumiałaś treść mojego postu - wcale mnie uraziłas, tylko zirytowałaś. Obecnie piszesz, że nie wstydzisz sie swojej choroby, ale z twojej poprzedniej wypowiedzi wynika, że zaliczasz się do "nienormalnych".
Jeśli w tej chwili ja cię uraziłam, to przepraszam, ale nadal uważam, że nie przeczytałaś mojego postu jako odpowiedzi na twój poprzedni post, tylko piszesz, ot tak sobie. :!:
Nie twierdzę, że nie jesteś osobą wrażliwą na cierpienie innych, może to częściowo wyjaśnia twój żal do Boga.
Może zbyt ogólnikowo się wyrażasz w swoich postach i dlatego wynikają z nich takie niejasności, ale rozbieżności w obydwu postach jakoś nie wiem jak rozumieć :?:
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#13 Nilfheim

Nilfheim

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 513 postów

Napisano 29 sierpień 2004 - 22:10

Fajnie jest wierzyc w Boga :) Zawsze mozna cos na niego zwalic ;P

Ponadto każde dziecko rodzące się jest cennym darem, nawet wtedy, gdy rodzi się chore

Wole nie miec takiego daru ;P A moze tak łatwiej sobie wytłumaczyc ze powinno sie takie dziecko zaakceptowac? ;P Niektórzy nawet obsesyjnie twierdza ,ze takie dziecko jest lepsze - tylko w czym ?
A co do normalnoscvi to chyba da sie okreslic jakies standarty ;P bo niedługo w tym obłedzie politycznej poprawnosci i tolerancji stwierdzimy ze pedofile to fajni ludzie kochajacy dzieci "inaczej" a dziecko z zespolem downa oczywiscie jest normalne no oczywiscie tylko normalne "inaczej" i własciwie powinny miec mozliwosc zrobienia prawa jazdy i pozwolenia na broń
  • 0
Bestia najgorsza zna trochę litości , lecz ja jej nie znam , więc nie jestem bestią.

Youth's like diamonds in the sun
And diamonds are forever

#14 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 29 sierpień 2004 - 22:52

Jesteś w błędzie Nilf, ja nie zwalam na Boga niczego.
A widzę, że też nie za bardzo zorientowałeś się o co mi chodziło.
Widzę, że należysz do osób, które lubią wyłapywać w wypowiedziach innych to do czego można sie uczepić i ponabijać :twisted: mnie to nie przeszkadza, tak jest ciekawiej :twisted:
Ponadto nie uważam, że są dzieci lepsze czy gorsze, tylko że albo kochamy swoje dziecko, albo nie. Jeśli ktoś nie potrafi zaakceptować tego, że rodzi chore dziecko, to jego sprawa. Sama nie wiem jak zachowałabym się w takiej sytuacji.
Jeśli chodzi o definicje słownikowe, to
NORMALNY - 1. odpowiadający normie, zgodny z normą, prawidłowy; najczęściej występujący, zwyczajny, przeciętny
2. o człowieku: zdrowy psychicznie, rzadziej: niebędący kaleką. Tu należałoby podać definicję kaleki, ale pozostawiam to tym, którzy sie nimi czują. I wcale nie jest to przywilej ON.

A teraz zaskakujące :!: wyjaśnienie definicji NIENORMALNY - odbiegający od przyjętej, istniejącej normy, niezwykły, dziwny, wyjątkowy; lub potocznie chory psychicznie.

Jak widać według norm i ustaleń, każdy z nas może być nienormalny Nilf ;)
Wszystko zależy od nas, czy się czujemy "odmieńcami" :!:

A jeśli chodzi o pedofili, to określenie "nienormalni" pod adresem tych dewiantów jest zbyt delikatne, ale nie będę się wyrażać (MM)

Więc Nilf, jak widać, wszystko zależy od naszej interpretacji :?
Lubisz się sprzeczać Nilf, widać to w wielu twoich postach (ble) :D
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#15 Nilfheim

Nilfheim

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 513 postów

Napisano 29 sierpień 2004 - 23:35

Kicia uwielbiam :) ale juz mi niewiele czasu zostało :? wiec staram sie wykorzystac czas ile wlezie :P
  • 0
Bestia najgorsza zna trochę litości , lecz ja jej nie znam , więc nie jestem bestią.

Youth's like diamonds in the sun
And diamonds are forever

#16 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 30 sierpień 2004 - 11:31

Nilf służę pomocą ;) możemy podyskutować i czasem się posprzeczać :twisted: Czemu nie (ble) Takie rozmowy mogą być bardzo pomocne w rozwoju :D np. umysłowym. Chyba, że ktoś lubi się obrażać :evil:
A jeśli chodzi o czas, to nigdy do końca nie możemy być pewni, aż nie nadejdzie kres, a wtedy........ (he2) kto wie.......
A na razie cieszmy się każdą chwilą :D :-D :) :-P :lol: :D
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#17 Nilfheim

Nilfheim

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 513 postów

Napisano 30 sierpień 2004 - 12:45

Kicia :D jak mowilem o tym ze mam malo czasu wcale nie mialem na mysli śmierci :D Malo czasu mi zostalo do wyjazdu :D :D :D i przez dluzszy czas nie bede mial dostepu do netu :)
  • 0
Bestia najgorsza zna trochę litości , lecz ja jej nie znam , więc nie jestem bestią.

Youth's like diamonds in the sun
And diamonds are forever

#18 Kasia-spiniol24

Kasia-spiniol24

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 111 postów

Napisano 30 sierpień 2004 - 13:35

CZESC :!: :!:
widze ze sie klucicie ale czy to warto
kicia powiem ci ze moze za bardzo sie wszystki przejmujesz ja nie chcialam nic zlego napisac na ten temat a ty to zle odebralas o ile wiem kazdy ma prawo do wlasnej wypowiedzi i pisowni ty nie rozumiesz mnie a ja ciebie :( ale trudno aha bardzo dobrze zrozumialam co do mnie napisalas
tylko powiem ci cos ja uwazam ze nie jestesmy nienormalni ani inni tylko ludzie inni na swiecie nas tak odbieraja to mialam na mysli moze troche zle napisalam :cry: wybacz
sama wiem po sobie ze obcy ludzie patsza na mnie a szczegolnie na nogi i sposob chodzenia inaczej niz moi znajomi moj chlopak jest zdrowy i kiedys powiedzial takiej pani ktora troche innaczej na mnie patszyla ze ja jestem normalna i co sie tak gapi ta pani mnie przepraszala bardzo mi przykro ale swiatu i ludzi nie zmienimy pozdawiam pa :lol:
  • 0

#19 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 30 sierpień 2004 - 15:02

[quote="Nilfheim"]Fajnie jest wierzyc w Boga :) Zawsze mozna cos na niego zwalic ;P
[quote]

Taka juz jego rola, ktos musi byc zawsze winny.
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#20 taya

taya

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 66 postów

Napisano 30 sierpień 2004 - 17:20

...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych