Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Renta a oponiak mózgu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 piotrrad

piotrrad

Statysta

• Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 09 maj 2023 - 05:03

Od dawna już jestem na rencie socj. plus umiarkowany stopień niepełnosprawności. Rok temu zdiagnozowano u mnie oponiaka w głowie i torbiel na płacie mózgowym. Lekarz powiedział mi że na razie jest to za małe by coś z tym zrobić że czeka się na powiększenie oponiaka nawet do 10 lat. Mimo to mam pewne dolegliwości które mi dokuczają z tego tytułu. Pobieram rentę oraz zasiłek pielęgnacyjny przyznane na wady wrodzone. Moje pytanie: Czy w związku z w/w dolegliwościami w głowie należy się jakieś dodatkowe świadczenie?
Z góry dziękuję za odpowiedź

Użytkownik piotrrad edytował ten post 09 maj 2023 - 05:05

• 0

#2 kaska_zaborze

kaska_zaborze

Narrator

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1344 postów

Napisano 09 maj 2023 - 09:46

Piotrek pisze tak po prostu... Zrób EEG głowy i tomografie i z tym poszła bym do WZON. Mogą Ci zmienić stopień,ale chyba wiesz że przy znacznym szału nie ma no chyba że masz wypracowane lata to wtedy renta się zwiększy.

• 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#3 RobRoy

RobRoy

Statysta

• Użytkownik
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 12 maj 2023 - 12:19

Z tego co wiem, to nie.
  • 1

#4 piotrrad

piotrrad

Statysta

• Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 21 maj 2023 - 08:17

Rok temu miałem Tommograf Komputerowy, wyszło że mam torbiel pajęczynówki u podstawy płata skroniowego prawego grubość 13 mm oraz oponiak wym 4x7 mm . Bedąc rok temu u neurologa powiedział że w tym roku da mi skierowanie na kolejny tommograf. Byłem i skończyło się na tym, że przepisałaa mi tylko leki przeciwbólowe.  

Zrób EEG głowy i tomografie i z tym poszła bym do WZON. 

Czy zeszłoroczny TK głowy wystarczy? Przyznam że chciałem na NFZ zrobić TK al ani moj neurolog ani lekarz POZ nie chcą mi dać skierowania, a sam jestem ciekaw czy i ile przez rok mi to urosło zwłaszcza, że od pewnego czasu codziennnei boli mnie głowa szczególnie od godzin wieczornych do porannych.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych