Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Renta a oponiak mózgu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 piotrrad

piotrrad

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 09 maj 2023 - 05:03

Od dawna już jestem na rencie socj. plus umiarkowany stopień niepełnosprawności. Rok temu zdiagnozowano u mnie oponiaka w głowie i torbiel na płacie mózgowym. Lekarz powiedział mi że na razie jest to za małe by coś z tym zrobić że czeka się na powiększenie oponiaka nawet do 10 lat. Mimo to mam pewne dolegliwości które mi dokuczają z tego tytułu. Pobieram rentę oraz zasiłek pielęgnacyjny przyznane na wady wrodzone. Moje pytanie: Czy w związku z w/w dolegliwościami w głowie należy się jakieś dodatkowe świadczenie?
Z góry dziękuję za odpowiedź


Użytkownik piotrrad edytował ten post 09 maj 2023 - 05:05

  • 0

#2 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1414 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 09 maj 2023 - 09:46

Piotrek pisze tak po prostu... Zrób EEG głowy i tomografie i z tym poszła bym do WZON. Mogą Ci zmienić stopień,ale chyba wiesz że przy znacznym szału nie ma no chyba że masz wypracowane lata to wtedy renta się zwiększy.


  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#3 RobRoy

RobRoy

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 30 postów

Napisano 12 maj 2023 - 12:19

Z tego co wiem, to nie.
  • 1

#4 piotrrad

piotrrad

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 21 maj 2023 - 08:17

Rok temu miałem Tomograf Komputerowy, wyszło że mam torbiel pajęczynówki u podstawy płata skroniowego prawego grubość 13 mm oraz oponiak wymiar 4x7 mm . Będąc rok temu u neurologa powiedział że w tym roku da mi skierowanie na kolejny tomograf. Byłem i skończyło się na tym, że przepisała mi tylko leki przeciwbólowe. 
 

Zrób EEG głowy i tomografie i z tym poszła bym do WZON. 

Czy zeszłoroczny TK głowy wystarczy? Przyznam, że chciałem na NFZ zrobić TK, ale ani mój neurolog ani lekarz POZ nie chcą mi dać skierowania, a sam jestem ciekaw, czy i ile przez rok mi to urosło zwłaszcza, że od pewnego czasu codziennie boli mnie głowa, szczególnie od godzin wieczornych do porannych.


Użytkownik __ANIOLEK__ edytował ten post 17 listopad 2023 - 10:55
poprawiono post, zbędne pogrubienie czcionki. Poprawiono błędy.

  • 0

#5 piotrrad

piotrrad

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 16 listopad 2023 - 16:06

Hej. Żeby nie dublować tematów tutaj napiszę o co chodzi, zacznę od postu wyżej, gdzie podałem wymiary oponiaka i torbieli. Odebrałem dziś wynik tomografu komputerowego. Parametry się nie zmieniły, torbiel pajęczynówki u podstawy płata skroniowego prawego grubość 13 mm oraz oponiak wymiar 4x7 mm 
Jednak okazało się, że moje przeczucia sprawdziły się, co do pewnej dolegliwości, czyli okazało się, że mam (od urodzenia) Porażenie mózgowe dziecięce. No i teraz ponawiam pytanie iść z tym do WZON, da coś to jeśli chodzi o zmianę grupy? Dodatkowo mam problem z kręgosłupem lędźwiowym, z którym walczę już 4 lata. Czy mimo, że mam kod niepełnosprawności 05-R da mi to coś, jeśli wezmę dokumentację na ten lędźwiowy kręgosłup bolący?
  • 0

#6 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 17 listopad 2023 - 09:47

No i teraz ponawiam pytanie iść z tym do WZON, da coś to jeśli chodzi o zmianę grupy?


Warto startować do Wojewódzkiego Zespołu do Spraw Orzekania o Stopniu Niepełnosprawności, jeśli stan zdrowia znacząco się pogorszył. Więc tutaj sprawa jest jasna.
 


Czy mimo, że mam kod niepełnosprawności 05-R da mi to coś, jeśli wezmę dokumentację na ten lędźwiowy kręgosłup bolący?


Kod 05-R dotyczy upośledzenia narządu ruchu. Problemy z kręgosłupem lędźwiowym to również podlega pod kod 05-R, więc nie za bardzo wiem, co Ty chcesz zmieniać? Zostanie symbol taki sam.


  • 1

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#7 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1414 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 17 listopad 2023 - 11:02

czyli okazało się, że mam (od urodzenia) Porażenie mózgowe dziecięce. No i teraz ponawiam pytanie iść z tym do WZON, da coś to jeśli chodzi o zmianę grupy? Dodatkowo mam problem z kręgosłupem lędźwiowym, z którym walczę już 4 lata. Czy mimo, że mam kod niepełnosprawności 05-R da mi to coś, jeśli wezmę dokumentację na ten lędźwiowy kręgosłup bolący?

Szok, że masz tak późno zdiagnozowane MPD,przy takiej sytuacji WZON powinien wszystko uwzględnić i dać Ci rentę bez problemu.

Lędźwiowy bardzo utrudnia chodzenie: kolejny plus dla Ciebie jeśli chodzi o zmianę grupy.

Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale przy MPD kod to 05-N.


  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych