Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

W jakiej fundacji założyć subkonto na zbieranie 1,5% z podatków?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 magnus

magnus

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów
  • Skąd:dolnośląskie

Napisano 07 listopad 2022 - 20:09

Witam. Jaką fundację polecacie by założyć subkonto na zbieranie 1,5% (wcześniej 1%) z podatków. Od urodzenia jestem niepełnosprawny, ale nigdy z tego nie korzystałem. W siedzi widzę, że najpopularniejsze są Avalon i Siepomaga. A może polecicie jakąś inną fundację?


  • 0

#2 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3580 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 07 listopad 2022 - 20:57

Jest jeszcze fundacja "Słoneczko".


  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#3 Rozik

Rozik

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 9 postów
  • Skąd:dolnośląskie

Napisano 07 listopad 2022 - 21:13

No tak, ale Słoneczko jest bardziej kojarzone z dziećmi. Ktoś korzystał z Avalon lub Siepomga? Jak ocenia współpracę?


  • 0

#4 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1414 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 08 listopad 2022 - 10:59

Pewnie nie potrzebnie się wtrącam, bo nie wiele na ten temat wiem... Nie mam nigdzie subkonta, chce tylko powiedzieć,że mieszkasz w dużym,prężnym województwie i może warto szukać lokalnie niż zginąć w milionach potrzebujących jeśli masz ciekawe życie to przyciągniesz ludzi. Jak już założysz konto, to nie pisz codziennie,że prosisz o wsparcie,mnie by to zraziło.

Podobny temat różniący sie województwem.


  • -1
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#5 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 08 listopad 2022 - 18:28

No tak, ale Słoneczko jest bardziej kojarzone z dziećmi. Ktoś korzystał z Avalon lub Siepomga? Jak ocenia współpracę?

 

Zbiórki na SiePomaga obierają konkretny cel zbierania środków. Rozliczasz się z tego konkretnego wydatkowania celu, na jaki były zbierane fundusze. Fundacja Avalon jest bardziej otwarta na rozliczanie datków z subkonta. Mają większy wachlarz dla swoich podopiecznych. 

Takie jest moje prywatne zdanie oparte na doświadczeniu i współpracy z obiema fundacjami.


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#6 magnus

magnus

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów
  • Skąd:dolnośląskie

Napisano 09 listopad 2022 - 19:49

Pewnie nie potrzebnie się wtrącam, bo nie wiele na ten temat wiem... Nie mam nigdzie subkonta, chce tylko powiedzieć,że mieszkasz w dużym,prężnym województwie i może warto szukać lokalnie niż zginąć w milionach potrzebujących jeśli masz ciekawe życie to przyciągniesz ludzi. Jak już założysz konto, to nie pisz codziennie,że prosisz o wsparcie,mnie by to zraziło.

Podobny temat różniący sie województwem.

W tym dużym prężnym województwie też są miejsca wykluczone i wsie zabite dechami, gdzie nic nie ma i wszędzie daleko. Ale to już na inny wątek... No i nie zamierzam nigdzie spamować. Te 1,5% to od podatku mojego i moich rodziców.


Użytkownik magnus edytował ten post 09 listopad 2022 - 19:51

  • 0

#7 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3580 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 09 listopad 2022 - 20:40

Te 1,5% to od podatku mojego i moich rodziców.

 

Mimo wszystko warto poprosić raz znajomych czy bliższych i dalszych krewnych.


  • 2

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#8 Ryzen

Ryzen

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 116 postów

Napisano 10 listopad 2022 - 13:13

Jeśli masz w pobliżu jaskieś biuro rachunkowe, spróbuj udać się tam i pogadać. Kiedy walczysz o te procenty, nie ma lepszego sprzymierzeńca niż osoba która rozlicza ludziom podatki. Wiem to z własnego doświadczenia.
  • 0

*****

***


#9 magnus

magnus

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów
  • Skąd:dolnośląskie

Napisano 10 listopad 2022 - 23:49

Akurat nie mam problemów by ogarnąć własny podatek. Po prostu zawsze te 1% szło do budżetu, ale postanowiłem, brać dla siebie. Kwestia wyboru fundacji. Na razie najbardziej skłaniam się ku Avalon


  • 0

#10 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3580 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 11 listopad 2022 - 11:50

Jest jeszcze jedna istotna kwestia, którą trzeba wziąć pod uwagę. Wysokość prowizji jaką pobiera fundacja. Spotkałem sporo ludzi którzy narzekali na te dwie fundacje które wymieniłeś, dlatego zaproponowałem Słoneczko. Może warto ich zapytać czy współpracują też z dorosłymi?

 

 

 

Akurat nie mam problemów by ogarnąć własny podatek.

 

Myślę że @Ryzenowi chodziło o coś innego. Kiedy księgowa będzie rozliczać podatki innych ludzi, nie Twoje, może zaproponować im żeby te 1,5% przekazać na Ciebie. W wielu przypadkach to działa.


  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#11 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 11 listopad 2022 - 12:18

Może warto ich zapytać czy współpracują też z dorosłymi?

 
Pogrzebałam sobie w zapisach Fundacji Słoneczko z czystej ciekawości. Nie mam wątpliwości, że dotyczy tylko dzieci (w tym młodzieży):

Aby założyć subkonto należy przesłać następujące dokumenty:

  1. Wniosek o założenie subkonta wraz z opisem choroby. Powinna ona zawierać oryginalny podpis kandydata, rodzica lub prawnego opiekuna kandydata oraz dokładny adres zwrotny.
  2. Orzeczenie o niepełnosprawności - kserokopia za zgodność z oryginałem.
  3. Oświadczenie.

Źródło: https://www.fundacja...ubkonta,18.html

 

Następnie takie dokumenty, jak: wniosek, oświadczenie i oświadczenie o nr konta bankowego tylko potwierdziły moje przypuszczenia. Poza tym jedna z naszych iponek ma konto w Fundacji Słoneczko na rzecz swojej córeczki. Również potwierdziła, że fundacja działa wyłącznie dla dzieci i młodzieży, więc sprawa jest jasna.

 

Sama prowizja fundacji to już taki wymógł czasów, trudno jest go jakkolwiek obejść.

 

Myślę, że oprócz zaufanego biura rachunkowego można też pomyśleć o zakładzie pracy, sklepie i wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. Zasięg zawsze warto zwiększać :) Pozdrawiam, M.


  • 1

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#12 pier1987

pier1987

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 292 postów
  • Skąd:Słupca

Napisano 11 listopad 2022 - 14:09

Lista organizacji, w których można szukać możliwości otwarcia subkonta:

Subkonta dla dzieci i osób dorosłych:
– Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”,
– Fundacja AVALON,
– Stowarzyszenie na rzecz wspomagania osób niepełnosprawnych i ich otoczenia „Razem”,
– Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko”.

Subkonta dla dzieci:
– Fundacja „Mam serce”,
– Fundacja „Cor Infantis”,
– Fundacja „Serce Dziecka”.

Autyzm:
– Fundacja Pomocy Osobom z Zaburzeniami ze Spektrum Autyzmu oraz Ich Rodzinom SILENTIO.

Pomoc ofiarom wypadków komunikacyjnych:
– Fundacja „Zielony Liść”.

Pomoc dla osób potrzebujących protez:
– Fundacja Jasia Meli „Poza Horyzonty”.

Stwardnienie rozsiane:
– Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego.

Pomoc osobom niewidomym:
– Fundacja na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych „Pomóż i Ty”.


  • 1

#13 RobRoy

RobRoy

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 30 postów

Napisano 07 grudzień 2022 - 11:23

Pytanie do współpracujących z Avalonem. Czy też mieliście kłopot z weryfikacją? Problem polega na tym, że w formularzu nie ma pola na numer klatki schodowej, jest tylko numer budynku i lokalu, więc jak wpisuję numer domu np. 89b mieszkanie 11, to odrzuca weryfikację przelewem. Kiedy wpiszę numer domu 89 lokal b11, też odrzuca.
Na maile dostaję odpowiedź kopiuj-wklej. Ktoś sobie już z tym poradził, czy olać to i wysłać im papierowe dokumenty?


  • 0

#14 Monia74

Monia74

    Narrator

  • Moderator
  • 1460 postów

Napisano 07 grudzień 2022 - 14:51

RobRoy, dokładnie tak jest! Od kilkunastu dni z nimi walczę z tego samego powodu, co Ty. Chodzi o literowe oznaczenie klatki. W tej jednej sprawie, pisały do mnie trzy osoby, nie proponując żadnego konkretnego rozwiązania w tej sprawie. Fakt ten jasno pokazuje o podejściu fundacji do beneficjenta. Odpowiedzialność za niepoprawną rejestrację zrzuca się na osoby niepełnosprawne, które ze strony fundacji oczekiwałyby bardziej wsparcia merytorycznego. Pomocy mamy prawo oczekiwać, bo błąd leży po ich stronie, a dokładnie dotyczy nie do końca dobrze zaprojektowanemu systemu rejestrującego. W zamian za to jest... brak zrozumienia (nie chcę użyć ostrzejszego słowa).

 

Z mieszanymi uczuciami, wysłałam dokumenty papierowe. Myślę sobie, że skoro na "dzień dobry" są takie schody, to boję się co będzie dalej.


  • 2

#15 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 08 grudzień 2022 - 13:53

Przy zakładaniu konta beneficjenta również miałam z nimi problem. Generalnie to chyba nie widzą swoich błędów, a szkoda, bo wystarczyłaby odrobina chęci i byłoby to z korzyścią dla Wszystkich.


  • 1

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#16 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1414 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 08 grudzień 2022 - 15:58

Nie da się wpisać adresu tak: Nowosielska 26/6 w jednym polu?


  • -1
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#17 RobRoy

RobRoy

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 30 postów

Napisano 09 grudzień 2022 - 11:34

Dzięki za odpowiedzi. Dzisiaj wysłałem dokumenty pocztą, zobaczymy co z tego wyjdzie.
  • 2

#18 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 10 grudzień 2022 - 13:26

Dzięki za odpowiedzi. 

 

Nie ma sprawy. Po to tu jesteśmy, by pomóc, jak mamy taką możliwość.


  • 1

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#19 RobRoy

RobRoy

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 30 postów

Napisano 12 grudzień 2022 - 11:25

Nie da się wpisać adresu tak: Nowosielska 26/6 w jednym polu?

Przeczytaj to co napisałem jeszcze raz. Nie wiem, może wyraziłem się niejasno.
Spróbuję napisać to prościej: obojętnie jak wpisuję oznaczenie klatki schodowej, podczas weryfikacji wniosek był odrzucany. To samo działo się kiedy nie wpisywałem tego literowego oznaczenia. A w formularzu takiego pola po prostu nie ma.

Użytkownik RobRoy edytował ten post 12 grudzień 2022 - 11:25

  • 0

#20 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1414 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 13 grudzień 2022 - 11:08

RobRoy mówiłeś o jednym polu, to napisałam post o jednym polu do wpisania. Nie widziałam tego formularza.


  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych