Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Zalando wprowadza pierwsze kolekcje mody adaptacyjnej dla osób z niepełnosprawnościami.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 27 październik 2022 - 12:27

Więcej na ten temat:
https://nowymarketin...3y0DT8duuK1AWz8
 
Strona główna projektu:
 https://www.zalando....aptive-fashion/
 
Ciekawe, czy będzie się nadawało do noszenia poza szpitalem... :) Już widzę, że cenowo, to nie na moją kieszeń.


  • 2

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#2 Ryzen

Ryzen

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 116 postów

Napisano 28 październik 2022 - 10:30

Przyjrzałem się tej kolekcji. Weźmy jako przykład zieloną bluzę Pier One za 129 zł. Czym ona różni się od bluzy z Pepco czy Sinsay za 30 zł? Z tego co widzę, tylko tym że jest reklamowana jako produkt dla ON. Zapewne jakaś cześć tych produktów jest w jaskiś sposób robiona pod nas, ale część to tylko marketingowa wydmuszka.
  • 0

*****

***


#3 Monia74

Monia74

    Narrator

  • Moderator
  • 1460 postów

Napisano 29 październik 2022 - 09:33

Ciuszki nie są złe, ale faktycznie ceny wysokie. Ryzen ma rację, że ubrania, jak ubrania. Jeansy na gumce, czy szerokim pasem mam w swojej szafie od kilku lat. Natomiast zastanawiałam się dlaczego projektanci masowi nie wprowadzają tzw. rzepów, jako alternatywy dla guzików? Przy spodniach, spódniczce byłoby to super rozwiązanie.

 

Super, przynajmniej w moim odczuciu, jest pokazywanie modeli z niepełnosprawnościami. Większość małolatów i nie tylko jest przekonana, że wszyscy muszą być idealni. Nie, nie muszą.


  • 1

#4 kuba

kuba

    Narrator

  • Super Moderator
  • 1788 postów

Napisano 30 październik 2022 - 08:46

Ciuszki nie są złe, ale faktycznie ceny wysokie. Ryzen ma rację, że ubrania, jak ubrania. Jeansy na gumce, czy szerokim pasem mam w swojej szafie od kilku lat. Natomiast zastanawiałam się dlaczego projektanci masowi nie wprowadzają tzw. rzepów, jako alternatywy dla guzików? Przy spodniach, spódniczce byłoby to super rozwiązanie.

 

Na najprostsze rozwiązania czasem najtrudniej się wpada ;) - to raz. Dwa, myślę, że firmy odzieżowe nie dostają informacji zwrotnej o zapotrzebowaniu rynku na takie rozwiązania, bądź jeśli już jest ono znikome. I też nie widzę przeszkód, aby sprawni chodzili w takich rzeczach skrojonych pod potrzeby ON. Tak troszkę tworzy się zamknięte koło: zapotrzebowania nie ma, bo nie ma takiego towaru lub kiepski jest marketing i nie ma takich rzeczy, bo nie ma na nie klientów... Trzy. Jeśli nie wiadomo o co chodzi, pewnie chodzi też o pieniądze - dużo taniej i szybciej jest wszyć guzik jak rzepową taśmę czy szablonowo przygotować wykrój pod standardową osobę...

 

Super, przynajmniej w moim odczuciu, jest pokazywanie modeli z niepełnosprawnościami.

 

Na szczęście coraz więcej  pojawia się osób z niepełnosprawnością w modelingu i oby tak dalej.


  • 0

Są rzeczy na niebie i ziemi, o których nie śniło się filozofom, a większość z nich jest w Polsce...   Piotr Bałtroczyk.

Dlaczego Państwo ma nas w nosie i vice versa? :dodgy:



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych