Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Ponowna komisja w zus,jaki jest maksymalny czas oczekiwania?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 kotlecik

kotlecik

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 12 lipiec 2022 - 14:13

Cześć,

moja siostra miała rentę do 30 maja,złożyliśmy dokumenty 20 kwietnia.Mija prawie 3 miesiące a komisji jak nie było tak nie ma (poprzednio czekaliśmy maksymalnie miesiąc) Dzwoniłem kilka razy,i powiedziano,że papierów jeszcze u nich nie ma itp.2 tygodnie temu okazało się,że szef komisji zażyczył sobie od lekarza prowadzącego dokumentacji leczenia (mimo,że złożyliśmy ksero jak zawsze)

 

Czy zus ma jakiś maksymalny termin na ponowną komisję? ile czasu teraz czekaliście na ponowną komisję ?

 

I jeszcze jedno pytanie,bo siostra dostała rente 25 czerwca,a miała przyznaną do 30 maja,Byliśmy przekonani,ze za czerwiec nie przyjdzie,czyli oni w czerwcu wypłacaili za maj?

Z góry dziękuję za pomoc :)


  • 0

#2 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 12 lipiec 2022 - 18:40

Generalnie ZUS ma miesiąc na powołanie komisji. Jeśli jest brak jakichkolwiek dokumentów, to ten czas się wydłuża. Jeśli renta socjalna została wypłacona niesłusznie, to trzeba będzie ją zwrócić wraz z podatkiem. Renta socjalna jest rozliczana po upływie roku kalendarzowego (tutaj: https://www.zus.pl/swiadczenia/renty/renta-socjalna). 

 

W razie wątpliwości warto kontaktować się z ZUS, aż do skutku. Wszystko to jest we własnym interesie.


  • 1

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#3 kotlecik

kotlecik

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 12 lipiec 2022 - 19:14

Dziękuję za odpowiedz,oni robią co chcą na tych komisjach.Przez ponad 2 miesiące nie wystąpili o żadne dodatkowe dokumenty,a mają miesiąc na wyznaczenie komisji.Jestem załamany bo mam wakacje na 22 lipca i nie pojadę bo muszę czekać na komisję,siostra sama nie da rady iść.


  • 0

#4 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 12 lipiec 2022 - 19:22

Prawda, co oddział ZUS, to inne podejście. Szkoda, że czekaliście 3 miesiące, to zdecydowanie za odległy czas. Teraz trzeba czekać dalej, nie ma innego wyjścia. Oby do września się uporali, to może wtedy będzie choć chwila oddechu. Życzę tego i pozdrawiam.


  • 1

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych