Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Amputacja narządu rozrodczego, orchidektomia, pytania

amputacja jądra orchidektomia rozrodczy

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 interesujemnie

interesujemnie

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 07 luty 2022 - 10:53

Dzień dobry,
podczas pracy na magazynie miałem wypadek przy pracy. Przez niesprawny hamulec wózka-pieska wózek podczas ładowania towaru, po moim potknięciu i upadku na plecy, najechał mi rantem na jądra, w wyniku czego jedno jądro uległo skręceniu. Po czterech dniach wystąpiło obrzmienie i ból. W szpitalu stwierdzono skręt jądra, co spowodowało wodniaka jądra. W stanie pilnym przesłano mnie na salę operacyjną, gdzie dokonano orchidektomii, czyli amputacji jądra. Rana na worku mosznowym zagoiła się prawidłowo. Rok później wykonałem prześwietlenie drugiego jądra i tam pokazała się plama wielkości ok. 15x10mm, lekarz po przedstawieniu sytuacji stwierdził, że krwiaki wchłaniają się powoli. Dziś jest dwa lata po zabiegu, a jądro i pachwina po tej stronie pobolewa. Zgłosiłem się do urologa specjalisty, wkrótce mam badanie. Czytałem, że wchłonięcie krwiaka w jądrze następuje po pół roku i gdy krwiak pozostaje może to oznaczać nowotwór. Ponieważ zdecydowałem się pozostać w tej firmie awansowałem na specjalistę ds.przepływu towarów -zmiana jest kosmetyczna, bo 200zł więcej powyżej pensji minimalnej. Jestem singlem bezdzietnym (partnerka odeszła z powodu amputacji), zdaję sobie sprawę, że dzieci już z tego nie będzie i pogodziłem się z tym. Z inną nie chcę dzieci, adopcji też nie. Gdyby to był nowotwór i doszłoby do amputacji drugiego jądra, sprawność organizmu w sferze seksualnej (i planowania rodziny) zostanie definitywnie naruszona. Pojawi się problem z wzwodem, obniżony nastrój, moje życie seksualne zostanie zachwiane. Będę mógł stawiać jedynie na seks oralny (szczęśliwie umiem to robić), przez co, przez brak penetracji, stracę w oczach potencjalnej partnerki. Byłoby natomiast dużym ułatwieniem korzystać z jednorazowych ulgowych biletów autobusowych po mieście przy dojazdach do potencjalnej partnerki, gdyż nie posiadam samochodu. Proszę mi napisać. Aktualnie mam 30 lat, czy wskutek definitywnie naruszonej sprawności organizmu, po pełnej amputacji, komisja będzie miała możliwość i chęci przyznać mi 3 grupę, tzw. lekki stopień bezterminowo? Na codzień jestem człowiekiem nieśmiałym, ale pogodnym, kulturalnym. Proszę o wypowiedzi wyłącznie kulturalne.
  • 0

#2 Ryzen

Ryzen

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 116 postów

Napisano 12 luty 2022 - 13:38

Z mojego doświadczenia wynika że stopień lekki na stałe przyznają bardzo rzadko. Najczęściej dają na określony czas, potem trzeba ponownie się ubiegać.
Mimo wszystko, powodzenia.
  • 0

*****

***




Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: amputacja, jądra, orchidektomia, rozrodczy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych