Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Renta socjalna w "Nowym Ładzie" a PIT2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
77 odpowiedzi w tym temacie

#41 madziuchab84

madziuchab84

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 9 postów

Napisano 06 kwiecień 2022 - 19:22

Temat ostatnio coś ucichł! Pewnie nie ma za bardzo nowych informacji...!
Nie wiem czy to do końca w temacie i czy to coś pomoże ale znalazłam coś takiego:
Rewolucyjna zmiana w podatku. Teraz z kwoty wolnej od PIT skorzystasz nawet u trzech pracodawców.
 
Pierwszy mały krok stał się już faktem. Obowiązująca już nowelizacja pozwala złożyć płatnikowi (pracodawcy) PIT-2 w dowolnym terminie roku; przed zmianą było to możliwe tylko raz w roku podatkowym – wyłącznie przed otrzymaniem pierwszego wynagrodzenia.
 
Nowy przepis pozwoli także składać PIT-2 u wielu pracodawców (obecnie wy łącznie u jednego). Jednak maksymalnie u trzech.
Jednak jeśli ktoś się na to zdecyduje, musi „podzielić” kwotę pomniejszenia. Jeśli PIT-2 będzie u jednego pracodawcy, dalej kwota pomniejszenia pozostanie w wysokości 300 zł. Przy dwóch PIT-2 wyniesie po 150 zł u każdego, a przy trzech PIT-2 – po 100 zł pomniejszenia zaliczki miesięcznie u każdego płatnika.
Tylko jak to się ma odnośnie pracujących rencistów??? Czy coś to zmienia???
Jeżeli ktoś tylko coś wie to proszę pisać!   Pozdrawiam!

Użytkownik __ANIOLEK__ edytował ten post 06 kwiecień 2022 - 20:54
usunięto pusty cytat.

  • 0

#42 madziuchab84

madziuchab84

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 9 postów

Napisano 09 kwiecień 2022 - 09:57

Mam pytanie odnoś nie ranty socjalnej: Czy ktoś może złożył w ZUS wniosek EPD-18 i ile mniej otrzymał renty socjalnej lub ile tej renty otrzymał już po uwzględnieniu tego wniosku???  Pozdrawiam!!!


  • 0

#43 cycinho92

cycinho92

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 22 postów

Napisano 07 październik 2022 - 10:59

Witam.

 

Czy wiadomo już coś więcej?

Mamy prawię koniec roku a ja nadal jestem dużo w plecy po tym,, NOWYM GÓWNIE,,.

Jak to możliwe że zarabiam tyle co w tamtym roku?

 

Umowa o pracę pełny etat dziś przelew za wrzesień 2175,97zł (uwzględniając także dodatek nocny z kilku dni)

Renta socjalna 1217,98zł

 

Można coś z tym zrobić? Jestem okradany? Czy możę dostanę zwrot z Urzędu Skarbowego w przyszłym roku (przy rozliczeniu rocznym za 2022)?


  • 0

#44 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3573 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 07 październik 2022 - 20:51

Można coś z tym zrobić? Jestem okradany? Czy możę dostanę zwrot z Urzędu Skarbowego w przyszłym roku (przy rozliczeniu rocznym za 2022)?

 

Trudno powiedzieć. Ten ich "Polski Wał" był pisany na kolanie a potem jeszcze modyfikowany i to do tego stopnia że nawet doradcy podatkowi się w nim gubią. Czy jesteś okradany? Tak, jesteś. Wszyscy jesteśmy.

Co możesz zrobić? Na pewno możesz "podziękować" twórcom tego bubla podczas wyborów parlamentarnych...


  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#45 kuba

kuba

    Narrator

  • Super Moderator
  • 1787 postów

Napisano 07 październik 2022 - 21:48

Można coś z tym zrobić? Jestem okradany? Czy możę dostanę zwrot z Urzędu Skarbowego w przyszłym roku (przy rozliczeniu rocznym za 2022)?

 

Ja nie liczę, że dostanę jakiś zwrot. A jeśli już, jakakolwiek kasa zwrot będzie tylko miłą niespodzianką.. Tak jest łatwiej zaakceptować fakt, że jesteśmy wszyscy łupieni, żeby nie mówić tego dosadniej... Po to było to wszystko tworzone, aby w zawoalowany sposób zrobić skok na kasę... I zgodnie z postem przedmówcy, zamierzam przy urnie podziękować tej niekompetentnej ekipie.
A armagedon związany z Nowym Wałem dopiero nadchodzi i zacznie się w momencie składania PITów - dopiero wtedy będzie można mniej więcej (bardziej mniej jak więcej) oszacować poziom powstałego burdelu. I po raz kolejny okaże się, że będzie trzeba naprędce uchwalać prawo działające wstecz, bo ryk wku...nego elektoratu na moment przed wyborami będzie nie do zniesienia...


  • 0

Są rzeczy na niebie i ziemi, o których nie śniło się filozofom, a większość z nich jest w Polsce...   Piotr Bałtroczyk.

Dlaczego Państwo ma nas w nosie i vice versa? :dodgy:


#46 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1412 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 08 październik 2022 - 09:49

. I zgodnie z postem przedmówcy, zamierzam przy urnie podziękować tej niekompetentnej ekipie.
..

Najbardziej zadowolonym elektoratem PISu są emeryci. Dla nich kasa sypie się z każdej strony (to niestety długo potrwa bo społeczeństwo się starzeje), i potencjalnie renciści, ale ja mam ich w dupie mam być niesamodzielna i dozgonnie wdzięczna to mi rzucą monetami.


  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#47 kuba

kuba

    Narrator

  • Super Moderator
  • 1787 postów

Napisano 08 październik 2022 - 15:02

Najbardziej zadowolonym elektoratem PISu są emeryci. Dla nich kasa sypie się z każdej strony (to niestety długo potrwa bo społeczeństwo się starzeje) i potencjalnie renciści, ale ja mam ich w dupie mam być niesamodzielna i dozgonnie wdzięczna to mi rzucą monetami.

W końcu to ich żelazny elektorat...


  • 0

Są rzeczy na niebie i ziemi, o których nie śniło się filozofom, a większość z nich jest w Polsce...   Piotr Bałtroczyk.

Dlaczego Państwo ma nas w nosie i vice versa? :dodgy:


#48 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1412 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 10 październik 2022 - 10:46

W końcu to ich żelazny elektorat...

Tak bo przecież najsłynniejszy Jarosław w Polsce jest emerytem.


  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#49 Pox909

Pox909

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 15 postów
  • Skąd:Jasło

Napisano 10 październik 2022 - 11:52

Tak bo przecież najsłynniejszy Jarosław w Polsce jest emerytem.

Zapewne jaj Platforma i kO do władzy dojdą to zapewne JESZCZE mniej bedziecie mieć socjalnych ręcin i bez rewaloryzacji zamiast wiecej

I 13 i 14 stek ciekawe co wtedy bedziecie mówić.
  • 0

#50 Pox909

Pox909

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 15 postów
  • Skąd:Jasło

Napisano 10 październik 2022 - 11:56

Zapewne jak Platforma i kO do władzy dojdą to zapewne JESZCZE mniej bedziecie mieć socjalnych ręcin i bez rewaloryzacji zamiast wiecej zabiorą ------->>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> 13 i 14 po i ko zabiora to Ciekawe co wtedy powiecie
  • -2

#51 kuba

kuba

    Narrator

  • Super Moderator
  • 1787 postów

Napisano 10 październik 2022 - 17:06

Zapewne jak Platforma i kO do władzy dojdą to zapewne JESZCZE mniej bedziecie mieć socjalnych ręcin i bez rewaloryzacji zamiast wiecej zabiorą ------->>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> 13 i 14 po i ko zabiora to Ciekawe co wtedy powiecie


Nie chcę być złośliwy, ale pewna Pani Premier swego czasu twierdziła, że "...Wystarczy nie kraść..." Tyle, że jak przyjrzeć się temu co się dziś wyprawia w kraju, to te słowa mają się nijak do rzeczywistości - są bardziej kreatywni w zagospodarowywaniu nieswoich pieniędzy od swoich poprzedników... Wiesz, wolę jednak 12 rencin i chleb po  5 złotych jak 15 (w tym 3 bonusowe) renty i chleb po 20 zł oraz bałagan polityczno-społeczno-gospodarczy w kraju. Chyba, że jesteś tak naiwny, że bezkrytycznie łykasz wszystko co powiedzą i lubisz dostawać baty przez rządzących na każdym kroku...


  • 0

Są rzeczy na niebie i ziemi, o których nie śniło się filozofom, a większość z nich jest w Polsce...   Piotr Bałtroczyk.

Dlaczego Państwo ma nas w nosie i vice versa? :dodgy:


#52 Pox909

Pox909

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 15 postów
  • Skąd:Jasło

Napisano 10 październik 2022 - 17:58

Nie chcę być złośliwy, ale pewna Pani Premier swego czasu twierdziła, że "...Wystarczy nie kraść..." Tyle, że jak przyjrzeć się temu co się dziś wyprawia w kraju, to te słowa mają się nijak do rzeczywistości - są bardziej kreatywni w zagospodarowywaniu nieswoich pieniędzy od swoich poprzedników... Wiesz, wolę jednak 12 rencin i chleb po 5 złotych jak 15 (w tym 3 bonusowe) renty i chleb po 20 zł oraz bałagan polityczno-społeczno-gospodarczy w kraju. Chyba, że jesteś tak naiwny, że bezkrytycznie łykasz wszystko co powiedzą i lubisz dostawać baty przez rządzących na każdym kroku...

Wszyscy wiemy że nie rząd inflacje robi tylko Wojna Najazd Ruskich na Ukrainę
Inflacja nie tylko w Polsce też w innych krajach dokładnie o tym Wszyscy Wiedza
Co jest skutkiem inflacji cen . Rosja i napaść na Ukrainę Niestety


Użytkownik __ANIOLEK__ edytował ten post 10 październik 2022 - 18:07
połączono posty.

  • -1

#53 kuba

kuba

    Narrator

  • Super Moderator
  • 1787 postów

Napisano 10 październik 2022 - 18:16

Wszyscy wiemy że nie rząd inflacje robi tylko Wojna Najazd Ruskich na Ukrainę
Inflacja nie tylko w Polsce też w innych krajach dokładnie o tym Wszyscy Wiedza
Co jest skutkiem inflacji cen . Rosja i napaść na Ukrainę Niestety

 

Na pewno?


  • 0

Są rzeczy na niebie i ziemi, o których nie śniło się filozofom, a większość z nich jest w Polsce...   Piotr Bałtroczyk.

Dlaczego Państwo ma nas w nosie i vice versa? :dodgy:


#54 Pox909

Pox909

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 15 postów
  • Skąd:Jasło

Napisano 10 październik 2022 - 19:23


Na pewno?


Wojna jest i nie da się ukryć tego że Rosja napadła na Ukrainę i winna jest kryzysu w Europie całej a kto udaje że nie ma wojny że nie ma covidu to poprostu 5 klepki brak w głowach i oby wojna się nie rozeszła dalej i oby nie była jak Rosja pusci jądrowa lub wysadzi elektrownie w Zaporożu To są realne i mozliwe zagrożenia spowodowane najazdem. Ruskich na UKRAINĘ . ANIE RZĄDZONCYCH W INNYM CZY TYM KRAJU CZY W EUROPIE PUKI WOJNA SIĘ NIE SKOŃCZY TO NIESTETY .
  • 0

#55 kuba

kuba

    Narrator

  • Super Moderator
  • 1787 postów

Napisano 10 październik 2022 - 20:18

Jest tylko jeden drobny problem polegający na tym, że inflacja zaczęła się zanim wybuchła wojna... Wojna ją powiększyła o rząd 5-7%. Tzw inflacja bazowa, czyli taka nie uwzględniająca kosztów energii i żywności dobija do 10% Skąd się wzięła? Z powietrza czy jednak z błędnej polityki NBP i nierządu, który co chwila zasypuje rynek drukowanym pieniądzem kupując czas i wyborców do kolejnych wyborów?


  • 1

Są rzeczy na niebie i ziemi, o których nie śniło się filozofom, a większość z nich jest w Polsce...   Piotr Bałtroczyk.

Dlaczego Państwo ma nas w nosie i vice versa? :dodgy:


#56 cycinho92

cycinho92

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 22 postów

Napisano 10 październik 2022 - 23:05

Zapewne jak Platforma i kO do władzy dojdą to zapewne JESZCZE mniej bedziecie mieć socjalnych ręcin i bez rewaloryzacji zamiast wiecej zabiorą ------->>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> 13 i 14 po i ko zabiora to Ciekawe co wtedy powiecie

Po wprowadzeniu polskiego ładu i 13/14 renty mam mniej pieniędzy niż przed rokiem... W dodatku koszty życia się zwiększyły. Fajny ten pis

 

Wszyscy wiemy że nie rząd inflacje robi tylko Wojna Najazd Ruskich na Ukrainę
Inflacja nie tylko w Polsce też w innych krajach dokładnie o tym Wszyscy Wiedza
Co jest skutkiem inflacji cen . Rosja i napaść na Ukrainę Niestety

Inflacja się zaczęła przed wojną przez rozdawanie kasy na prawo i lewo. Inflacja bazowa (bez cen żywność i energii) wynosi około 10%. Rząd to złodzieje dobrzy tylko w propagandzie. Tylko pytanie co gorsze: głupi rząd czy ludzie którzy mu wierzą...


  • 0

#57 Pox909

Pox909

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 15 postów
  • Skąd:Jasło

Napisano 10 październik 2022 - 23:35

PO i KO pewność temu zaradzą że pozabieraja i 13 i 14 i zero będzie i bez problemu sama rente zostawią podatki wprowadza takie jakie były także napewno sie renciści ucieszą i NAPEEWNO Po i Ko inflacjii zaradzą jak 8 lat temu bezrobociu i temu by pracodawca jak dawniej 6 miał na twoje czy inne miejsce a jak komuś nie pasowało to moment i inny harował za 1000 zł na miech i polityka ciepłej wody w kranie .No zobaczymy jak wtedy będzie socjalnym rencista zadowolony.
  • 0

#58 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3573 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 11 październik 2022 - 06:09

Z powietrza czy jednak z błędnej polityki NBP i nierządu, który co chwila zasypuje rynek drukowanym pieniądzem kupując czas i wyborców do kolejnych wyborów?

 

O to, to, to. Tylko że powoli zbliżamy się do punktu, w którym inflacja rozpędziła się na tyle, że ochłapy rzucane emerytom i rencistom, w żaden sposób nie zrównoważą wzrostu cen towarów i usług, oraz co najważniejsze, cen energii. I wtedy ten ich elektorat zawyje (chociaż pewnie będą próbowali zrzucić winę za swoją głupotę i nieudolność na Tuska :hehe: ) .


  • 2

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#59 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1412 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 11 październik 2022 - 10:01

I 13 i 14 stek ciekawe co wtedy bedziecie mówić.

Ja Ci powiem co będę wtedy mówić: Wole nie mieć 13stki,14stki i 20stki :P  niż wydawać ją na to co mi nakazuje rynek który stworzył rząd swoim rozdawnictwem. Wolisz benzynę po 10zł (za chwilę) czy po 6,50 np... Co mają powiedzieć ludzie, którzy muszą dojeżdżać codziennie 100km...


  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#60 Ryzen

Ryzen

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 116 postów

Napisano 11 październik 2022 - 11:31

Marder, to jest kiepska wiadomość dla takich jak Ty, czy ja, dla tych którzy pracują, zarabiają. Bo nas będą łupić ile wlezie, żeby mieć na sypanie kasy tym którzy że słowami "kradną ale się dzielą" oddają na nich swoje głosy.
  • 0

*****

***



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych