Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Wybór ośrodka rehabilitacyjnego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 kurczakos

kurczakos

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 27 październik 2021 - 18:10

Witam,

 

jestem tu nowy więc chciałbym się przedstawić i przywitać wszystkich użytkowników. Mam na imię Marek i choruję na MPD w stopniu umiarkowanym. Ostatnio zaczynam miewać problemy ze "zdrowym" kolanem i zastanawiam się nad powrotem do rehabilitacji. W dzieciństwie jeździłem (przez cały okres podstawówki) na rehabilitację do Trzebnicy, w szkolę średniej nie było na to czasu. Teraz pracuję i niestety z wiekiem zaczynam odczuwać pewne "zmęczenie materiału" ;)  Dostałem namiary na dobry ośrodek rehabilitacyjny, ale nie wiem czy mogę jakoś wpłynąć na wybór? Macie jakieś doświadczenie w tym temacie? możecie coś doradzić?


Użytkownik kurczakos edytował ten post 27 październik 2021 - 18:15

  • 0

#2 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6287 postów
  • Skąd:home

Napisano 28 październik 2021 - 11:00

Witaj na forum :)

Najlepiej napisać pismo z prośbą o wysłanie Cię do konkretnego ośrodka. Umotywować to jakoś i czekać na odpowiedź. Będą musieli się ustosunkować i dać odpowiedź.

 

Dodatkowo:

https://www.turnusy....t/dolnoslaskie

 

Pozdrawiam serdecznie.


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#3 Zosia123

Zosia123

    Widz

  • Zbanowany
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 24 styczeń 2024 - 21:27

Cześć! Ostatnio słyszałam dobre opinie na temat Ośrodka Rehabilitacyjnego Wojnar  LINK USUNIĘTO Mają szeroką ofertę, a ich zimowy turnus rehabilitacyjny może być doskonałą okazją dla Ciebie. Sama mam zamiar się wybrać. Zerknij do nich na stronę, mają tam szczegółowo przedstawioną ofertę.

Dostałem namiary na dobry ośrodek rehabilitacyjny, ale nie wiem czy mogę jakoś wpłynąć na wybór? Macie jakieś doświadczenie w tym temacie? możecie coś doradzić?


  • 0

#4 Niemotylica

Niemotylica

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 31 styczeń 2024 - 18:26

Pociągnę temat dalej. Jeśli chodzi o podstawowe zabiegi to uważam, że wszędzie są takie same. Ugule (podwieszki), prądy , ćwiczeń 30 min , masażu też tyle, prądy i nie ma sensu płacić za białe ręczniczki i hotelowe warunki z 3 zabiegami w pakiecie, jeżeli w mniej komfortowych warunkach, ale i mało znanych ośrodkach tych zabiegów jest 5 a cena za całość przystępna. ( w zeszłym roku za siebie i opiekuna płaciłam 3 tys na początku września a cennik w tym ośrodku był cały rok ten sam) Warunki takie sobie, ale z tym się liczyłam. 

 

Natomiast marzy mi się od lat nauka pływania dla osób dorosłych niepełnosprawnych np z MPD?  Dla wózkowiczów po wypadkach znam Fundację Aktywnej Rehabilitacji. Czy ktoś zna miejsce np taki turnus z nauką pływania, (a nie tylko zajęciami na basenie, że ratownik pokazuje na brzegu zrób to i tamto). ?  


  • 1

#5 Slavco

Slavco

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 271 postów

Napisano 01 luty 2024 - 16:09

Również jestem zdania że zamiast marnować urlop na wyjazdy po sanatoriach i innych ośrodkach lepiej znaleźć coś na miejscu i "dochodzić" po pracy w miarę regularnie bo z wiekiem problemy będą narastać ponieważ skoro już odczuwasz to znaczy że zwyrodnienia już masz a brak aktywności fizycznej będą je pogłębiać.


  • 1

#6 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6287 postów
  • Skąd:home

Napisano 01 luty 2024 - 18:06

Witam, jestem tu nowy więc chciałbym się przedstawić i przywitać wszystkich użytkowników.

 
Ten użytkownik od dawna nie zagląda na nasze forum. Co więcej myślę, że omawiany problem został już dawno rozwiązany.
 

Czy ktoś zna miejsce np taki turnus z nauką pływania, (a nie tylko zajęciami na basenie, że ratownik pokazuje na brzegu zrób to i tamto). ?

 
To jest świetna myśl. Podpinam się pod pytanie.


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#7 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1412 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 02 luty 2024 - 10:58

 

 

Natomiast marzy mi się od lat nauka pływania dla osób dorosłych niepełnosprawnych np z MPD?  Dla wózkowiczów po wypadkach znam Fundację Aktywnej Rehabilitacji. Czy ktoś zna miejsce np taki turnus z nauką pływania, (a nie tylko zajęciami na basenie, że ratownik pokazuje na brzegu zrób to i tamto). ?  

Na turnusach na ma nauki pływania bo baseny są za płytkie,dostosowane do ćwiczeń na mokro i gdy byś pływała w takim basenie to obijała byś się o dno. Na ogólnodostępnym basenie są organizowane nauki pływania dla niepełnosprytnych.Dowiedz się czy masz to w swoim mieście.


  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#8 zosiakowalska121212

zosiakowalska121212

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 10 marzec 2024 - 13:21

Witaj Marek! Miło mi Cię poznać i witam serdecznie na forum! Dziękuję za odwagę w dzieleniu się swoją historią. Mam nadzieję, że tutaj znajdziesz wsparcie i przydatne informacje.
 
Jeśli chodzi o wybór ośrodka rehabilitacyjnego, z pewnością istnieje wiele czynników, które mogą mieć wpływ na to, który wybierzesz. Jednym z nich może być lokalizacja, rodzaj terapii oferowanej przez ośrodek, opinie innych pacjentów czy dostępność terminów. Warto również zwrócić uwagę na doświadczenie personelu oraz dostępność sprzętu rehabilitacyjnego.
 
Jeśli otrzymałeś namiary na dobry ośrodek rehabilitacyjny, to już dobry krok w kierunku poprawy Twojego zdrowia. Jednak jeśli wciąż masz wątpliwości lub czujesz, że to miejsce może nie być dla Ciebie odpowiednie, warto kontynuować poszukiwania.
 
Jednym z polecanych miejsc jest Ośrodek Rehabilitacyjny Wojnar. Znany jest z profesjonalnej opieki oraz szerokiego zakresu terapii. Ich podejście do pacjentów i wysokie standardy usług są często chwalone przez osoby korzystające z ich usług. Może warto byłoby rozważyć skorzystanie z ich oferty.
 
Pamiętaj, że decyzja o wyborze ośrodka rehabilitacyjnego powinna być przemyślana i oparta na Twoich własnych potrzebach i preferencjach. Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, zawsze warto porozmawiać z lekarzem lub specjalistą od rehabilitacji, który może udzielić Ci fachowej porady i pomóc w podjęciu decyzji.
 
Życzę Ci powodzenia w znalezieniu odpowiedniego miejsca i szybkiego powrotu do zdrowia!


Jeśli potrzebujesz wciąż pomocy to wrzucam link do ich strony:
https://wojnar.pl/

  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych