Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Zasiłki

ona on

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 niezla

niezla

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 9 postów

Napisano 24 wrzesień 2021 - 08:55

Hejcia: Chciałabym zapytać czy jeśli ON zawrze związek małżeński to automatycznie państwo pozbawi ją zasiłku 500+ lub renty?????????????????  Pilnie czekam na jakieś odpowiedzi. 


  • 0

#2 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 24 wrzesień 2021 - 10:16

Hejcia: Chciałabym zapytać czy jeśli ON zawrze związek małżeński to automatycznie państwo pozbawi ją zasiłku 500+ lub renty?????????????????  Pilnie czekam na jakieś odpowiedzi. 

 

Witaj. A kto Ci takich rzeczy nagadał? Pierwsze słyszę, takie cuda. Jestem w związku małżeńskim od ponad 5 lat i pobieram nadal rentę socjalną, którą notabene mam na stałe przyznaną. Niczego nie straciłam po ślubie. Małżeństwo nie jest nigdzie zapisane, jako podpunkt, który powoduje utratę powyższych świadczeń. 

 

Świadczenie uzupełniające 500 + przyznawane jest osobie niepełnosprawnej i niesamodzielnej. Niesamodzielność oznacza w dużym skrócie przede wszystkim to, że wielu czynnościach codziennych potrzebujesz pomocy osoby drugiej. Drugą osobą w tym wypadku staje się mąż, o ile on sam nie jest bardziej niepełnosprawny.

 

Następnie świadczenia pielęgnacyjne są przyznawane za opiekę nad żoną lub mężem niepełnosprawnym (jeden z warunków - posiadanie stopnia znacznego): http://www.niepelnos.../ledge/x/921116 Dodatkowo: https://www.prawo.pl...nego,85151.html

 

Pozdrawiam, M.


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#3 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3581 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 24 wrzesień 2021 - 17:31

Przenoszę do bardziej odpowiedniego działu.


  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych